MŁODZIEŻ SZKOŁY NA SPOTKANIU

Z AMBASADOREM USA W ZAMOŚCIU 

 

Piątek, piąteczek, piątunio… Ostatni weekend września 2017 rozpoczęliśmy z  ambasadorem USA Paulem W. Jonesem. Społeczność szkolną reprezentowali Karina Kozak i Michał Trojak z kl. 7B, którzy pod opieką pani dyrektor Ewy Lorenz wyruszyli ze szkoły na rowerową przejażdżkę z ambasadorem. Trasa  prowadziła od Rynku Solnego przez Rynek Wielki, staromiejską ulicę Hugona Kołłątaja i Akademicką do granic miasta.

 

 

Pani dyrektor przybliżyła gościowi historię miasta. Pogawędki  z ambasadorem prowadziła też Karina, opowiadając o swoich zainteresowaniach, planach i marzeniach. Michał chętnie dzielił się wiedzą o motorach - swojej pasji. Ambasador z kolei urzeczony był pokazem musztry, synagogą, Muzeum Zamojskim i regionalnymi smakami. Język polski uważa za niezmiernie trudny, swobodnie natomiast posługuje się hiszpańskim i rosyjskim. Zauroczył nas życzliwością, swobodą i optymizmem. Czuliśmy się jak dawni znajomi.

Otrzymaliśmy od Pana ambasadora pamiątkowe gadżety, ofiarowując w zamian okolicznościowe koszulki szkolne. I tak zaczęła się wizyta ambasadora USA, Paula W. Jonesa na Roztoczu...

Gościmy na stronie Facebooka Ambasady USA w Polsce.  FOTORELACJA