WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE.

warsztaty jzykowe w londynie 8 20171018 1859826788W październiku (7-10 X) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyjechać na tygodniową wycieczkę edukacyjną do Londynu. Podróż odbyła się autokarem, promem  i choć trwała wiele godzin naprawdę było warto. Wspólnie z naszą młodzieżą pojechali uczniowie z innych szkół zamojskich. Uczniowie mieszkali w dzielnicy Greenwich, zakwaterowani u rodzin brytyjskich dzięki czemu mieli możliwość poznania innych kultur, religii, smaków kulinarnych i komunikacji tylko w języku angielskim.

Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy dla wszystkich uczestników. Po Londynie poruszaliśmy się autokarem, pieszo, pociągami i doubledeckere^em. Było to niezwykłą szansą spotkania Londyńczyków / Brytyjczyków w ich codziennym życiu, okazją do porozmawiania z nimi po angielsku.

W ramach wycieczki zwiedziliśmy:

1. London Transport Museum.

2 .London Eye  (Big Ben London, Houses of Parliament, St. Paul^s Cathedral, The River Thames).

3. Natural History Museum.

4. Tower of London (lekcja historii).

5. Madame Tussaud^s.

6. Brighton- sea life.

7. Tate Modern.

8. Tower Bridge.

9. Trafalgar Square.

10. Shakespeare^s Globe.

11. Covent Garden.

12. Musical Thriller - Lyric Theatre.

13.Victoria& Albert Museum (lekcja w muzeum).

14. Greenvich- południk 0.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania uroków Londynu płynąc statkiem po Tamizie.

Każdy dzień przynosił wiele wrażeń, był też dniem zadaniowym. Uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń, w których były zadania na poszczególne dni. Aktywny udział w wycieczkach zapewniał właściwe rozwiązanie tych zadań i otrzymanie różnych drobnych angielskich upominków. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwały p.Anna Zabłocka i p.Maria Prażak. Były to zadania dotyczące, również rodzin, u których mieszkały dzieci. Wymuszało to konieczność dłuższych konwersacji z członkami rodzin po angielsku. Większośc sumiennie podchodziła do tych wyzwań.

Odbyły się dwie ciekawe lekcje z panem profesorem historii, który przepiękną i poprawną angielszczyzną uczył nasze dzieci historii tego kraju włączjąc je do wspólnej dyskusji.

Wycieczka do Anglii  wniosła tak wiele ciekawych treści dotyczących tego kraju, że nasi uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do Polski. Na pewno odczuwają niedosyt po tygodniowym pobycie, gdyż prosili o kolejne wyjazdy na Wyspę.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały p.Anna Zabłocka, p.Maria Prażk, p. Barbara Gaca oraz p.Agnieszka Baraniecka - pilot wycieczki. (B.G.)

warsztaty jzykowe w londynie 3 20171018 1099653291