ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

W środę 25 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 41. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich) w zakresie kształcenia zawodowego. Mogli zobaczyli pracownie praktycznej nauki zawodu, takie jak: samochodowa, elektroniki i elektryki samochodowej, obróbkI mechanicznej i ręcznej metali, połączeń nierozłącznych, maszyn i urzadeń elektrycznych, mechatroniczną. CKP sąsiaduje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (potocznie nazywanym MECHANIK). Wstąpiliśmy tam aby zobaczyć pracownie gastronomiczną. Ponadto uczestnicy wycieczki mogli wypróbować swoje umiejetności w komuterowym symulatorze jazdy. Opiekunem grupy był szkolny doradca zawodowy p.Małgorzata Jasek.

Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce będą mieli za zadanie wykonać film na temat zawodu, który można zdobyć ucząc się w jednej z zamojskich szkół. Ich prace zostaną wysłane na konkurs organizowany przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną w Zamościu. (MJ)