ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

W  czwartek 26 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu przy ul. Piłsudskiego 65. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich) w zakresie kształcenia zawodowego. Mogli zobaczyli pracownie praktycznej nauki zawodu, takie jak:gastronomiczna, fryzjerska, instalacji elektrycznych,cukierniczo-piekarnicz, hotelarska, ogólnobudowlana, obróbki drewna. Moglismy poczuc się jak uczniowie szkoły średniej - technikum klas gastronomicznych. Wypiekalismy różnego rodzaju ciasta i oczywiscie degustowaliśmy je. Wielu z nas odkryło w sobie talenty kulinarne. Opiekunem grupy był szkolny doradca zawodowy p.Małgorzata Jasek.

Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce będą mieli za zadanie wykonać film na temat zawodu, który można zdobyć ucząc się w jednej z zamojskich szkół. Ich prace zostaną wysłane na konkurs organizowany przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną w Zamościu. (MJ)