Na ramię broń...

czyli o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

W dniu 6 listopada roku miało miejsce spotkanie zawodoznawcze w ramach programu „Zaplanuj swoją przyszłość”. Młodzież naszego gimnazjum oraz uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej spotkali się z Panem podporucznikiem Andrzejem Nowosadem z 25 batalionu lekkiej piechoty 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Zamościu.

Spotkanie zostało poświęcone służbie i pracy żołnierza. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w wojsku jest dla osób silnych, odważnych, zdyscyplinowanych, odpowiedzialnych, wysportowanych i sprawnych fizycznie, wytrzymałych oraz takich, którzy potrafią się podporządkować zwierzchnikom. Praca żołnierza to m.in. obrona kraju, pomoc ludności cywilnej w czasie klęsk żywiołowych, katastrof, sytuacji kryzysowych, udział w akcjach zbrojnych, misjach pokojowych. Zaproszony gość w sposób wyczerpujący przedstawił różne drogi umożliwiające zostanie żołnierzem zawodowym. Dziękujemy bardzo za spotkanie. (MJ)