Warto się dzisiaj zasłuchać  w wiatru granie, bieg historii, pokoleń przemijanie.
Żeby słowo „tak” i „nie” nie znaczyło jednocześnie, żeby szczęście w posiadaniu nie zamknęło się boleśnie.
Żeby wolność w „róbta, co chceta” nie została zamieniona.
To jesteśmy winni tym, którzy przyjdą po nas…

13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Renaty Kudeli i p. Marty Pakos. Dekorację przygotowała p. Małgorzata Hrycyk. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały pieśni o tematyce patriotycznej w wykonaniu chóru szkolnego  przygotowanego przez p. Agnieszkę Hamerską.

Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność. (MP)