ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

8 listopada 2016 r. uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzecich najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.
W przygotowaniach uczestniczyli również rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski, owocowe szaszłyki czy sałatki.

Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Unikać szkodliwych napojów gazowanych i pić soki owocowe lub wodę. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. (RK)