Prymas Tysiąclecia bliżej beatyfikacji

Kardynał Stefan Wyszyński jest Patronem naszego Gimnazjum Nr 4 od 2005 roku. Co roku 5 października obchodzimy Dzień Patrona - wspominamy jego życie i działalność oraz modlimy się o szybką beatyfikację.

Właśnie ustalono datę zakończenia procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego - podał Tygodnik Powszechny powołując się na Kongregację Spraw Kanonizacyjnych. Zatwierdzenie przez komisję kardynałów dekretu o heroiczności cnót zaplanowano na 12 grudnia 2017r. Tego samego lub następnego dnia dekret zostanie podpisany przez papieża Franciszka – informuje tygodnik.

Karydnał Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981r. Już dwa lata później rozpoczęto tzw. proces diecezjalny, czyli gromadzenie dokumentów potwierdzających jego święte życie. Kard. Wyszyński był biskupem diecezjalnym lubelskim w latach 1946–1948, arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim, prymasem Polski w latach 1948–1981, nazywany Prymasem Tysiąclecia.

Warto zwrócić uwagę na portret Kardynała Stefana Wyszyńskiego znajdujący sie w holu. Namalował go uczeń naszego gimnazjum Łukasz Wodyk - będąc wtedy uczniem klasy 1 naszej szkoły.