Uczniowie Gimnazjum poznają zawody

W dniach 9 i 17 stycznia 2018 roku uczniowie klas II i III Gimnazjum w ramach realizowanego projektu edukacyjnego pt. „Kalejdoskop zawodów” pod kierunkiem Ks. Sławomira Skowrońskiego wzięli udział w wycieczkach do różnych zakładów pracy mieszczących się na terenie Zamościa. Celem realizowanego projektu jest zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami i rodzajami pracy.

Nasi uczniowie odwiedzili nowy gmach Sądu Okręgowego w Zamościu, gdzie dzięki życzliwości pana Prezesa Jerzego Żurawickiego mogli się zapoznać z funkcjonowaniem Sądu, pracą Sędziów, pracą w administracji, jak i też była okazja zobaczenia poszczególnych pomieszczeń w których pracownicy Sądu realizują swoje zadania.

Kolejnym punktem wycieczki, była siedziba Katolickiego Radia Zamość przy ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, gdzie uczniowie poznali charakter pracy, dziennikarzy, realizatorów dźwięku, jak i pracowników przygotowujących serwis informacyjny. Dzięki p. Joannie Suszko mieli okazję zasiąść w studiu KRZ oraz za konsoletą, skąd codziennie nadawane są na falach eteru różne audycje i informacje.

Jednym z poznawanych zawodów, był również zawód karmelarza. Z tą pracą uczestnicy wycieczki zapoznali się odwiedzając pomieszczenie Manufaktury Słodyczy „Tęcza” na Rynku Solnym w Zamościu.

W tej małej fabryce powstają słodkie arcydzieła, we wszystkich kolorach tęczy. Cały proces produkcji oparty jest na recepturze z XVII wieku i odbywa się na oczach klienta, czego mogli się doświadczyć również nasi uczniowie podczas wizyty w tym zakładzie. Wszystkie produkty są ręcznie robione. Specjalnością tego miejsca są cukierki i lizaki. Do karmelków dodawane są naturalne barwniki. Nasze słodkości nie zawierają glutenu ani żadnych konserwantów! W zamojskiej „TĘCZY” można odnaleźć najróżniejsze smaki np. lukrecji czy kukułki. Na chwilę obecną Zamojska Manufaktura posiada ponad 30 smaków, z których pracownicy tworzą własne kompozycje.

Dzięki realizacji projektu każdy z uczniów stał się bogatszy w wiedzę na temat istniejących różnych zawodów, co może się przyczynić do dobrych wyborów w ich przyszłym dorosłym życiu.

fotorelacja