DZIEŃ TEMATYCZNY

We wtorek, 16.01.2018r. Samorząd uczniowski gimnazjum zorganizował kolejny dzień tematyczny, tym razem pod hasłem „Postać literacka i filmowa”. Każda klasa miała za zadanie wybrać jedną z najlepiej przebranych osób do konkursu międzyklasowego. Komisja w składzie: pani Aneta Trajda, Wiktoria Tyszko i pani Marta Pakos przyznała następujące nagrody:

Pierwsze miejsce:  Julia Szczepańska, klasa IIIa  jako Bella

Drugie miejsce: Mateusz Krupa, klasa III b jako Anioł Dobrej Nadziei

Trzecie miejsce: Wiktoria Kupiec, klasa III a jako Hermiona i Aleksandra Bikowska, klasa II a jako Książę Ryszard

Gratulujemy zwycięzcom JJ

Jestem Bellą, jedną z księżniczek Disneya. Pochodzę z ubogiej rodziny. Lubię czytać książki i uczyć się. Mam wspaniałego ojca – wynalazcę. Pewnego dnia został on porwany, więc musiałam ruszyć na ratunek. Uwolniłam ojca z ogromnego zamku Bestii, jednak sama w nim zostałam. Po pewnym czasie ja i Bestia zostaliśmy przyjaciółmi.

Archanioł Jeremiel oznacza „Litość Boga”, znany jest jako Anioł Dobrej Nadziei. Pełen wizji i marzeń, pomaga ludziom, którym brakuje odwagi, lub mają kłopoty.

Jestem księciem Ryszardem – bohaterem książki „Requiem Króla Róż”. Przez klątwę rzuconą na oba skłócone rody, skrywam wielką tajemnicę. Po śmierci mego ojca – króla rozpoczyna się wojna i panuje wielki chaos.

Jetsem Hermioną Granger, przyjaciółką Harryego i Rona, główną bohaterką serii przygód „Harryego Pottera”. Po chodzę z niemagicznej rodziny – pilnie się uczę i znam chyba wszystkie zaklęcia