STOP CYBERPRZEMOCY

 

 

  W Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu realizowany jest program profilaktyczny Bezpieczeństwo w Internecie. Jego główny cel to uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa  oraz kształtowanie świadomego,  mądrego odbiorcy i jednocześnie użytkownika  mediów. 

W ramach tego programu w szkole obchodzony był Dzień Bezpieczeństwa w Internecie, w związku z tym zorganizowano prelekcję na temat zagrożeń  związanych z powszechnym użytkowaniem Internetu, która została przeprowadzona przez aspiranta Dariusza Kuropatnickiego z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. W spotkaniach uczestniczyli  rodzice oraz ok. 280 uczniów z klas od piątej do drugiej gimnazjum. 

Prelekcja - Bezpieczeństwo w Internecie Prelekcja - Bezpieczeństwo w Internecie

 

Ponadto zorganizowano konkursy: plastyczny "Cyberprzemoc w Internecie", graficzny w formie elektronicznego plakatu "Jasne i ciemne strony Internetu" oraz na prezentację multimedialną  "Bądź bezpieczny w Internecie". 

 

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:

 

KATEGORIA:

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA 

 

KLASY 7 i GIMNAZJUM

1. Szymon Górski kl. 3a - I miejsce

2. Zofia Iwaniec kl. 2b - II miejsce

3. Weronika Kapuśniak kl. 3a - III miejsce

4. Magda Kasperska kl. 3a - wyróżnienie

 

KLASY 5 - 6

1. Michał Flaga  kl. 6b - I miejsce

2. Dominika Bratko kl. 6b - II miejsce

3. Nadia Borowiec kl. 6c - III miejsce

4. Piotr Urbański kl. 5b - wyróżnienie

5. Wiktoria Boratyn kl. 5b - wyróżnienie

6. Diana Bratko kl. 5c - wyróżnienie

 

KLASY 4

1. Julia Klimkiewicz  kl. 4c - I miejsce

2. Adam Kozyra  kl. 4c - II miejsce

3. Konrad Guz  kl. 4c - III miejsce

4. Jakub Dudek  kl. 4b - wyróżnienie

 

KATEGORIA:

PLAKAT ELEKTRONICZNY

1. Dawid Szymczak kl. 4b - I miejsce

2. Julia Burda kl. 4c - II miejsce

3. Weronika Swatowska kl. 4d - III miejsce

 

KATEGORIA:

PRACA PLASTYCZNA 

1. Barbara Pupiec kl. 5b - I miejsce

2. Martyna Korniewska kl. 2a Gim - I miejsce

3. Diana Bratko kl. 5c - III miejsce

4. Aleksandra Poliwczak kl. 6c - wyróżnienie

5. Roksana Swatowska kl. 6a - wyróżnienie

6. Anika Gajewska kl. 6c - wyróżnienie