DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

dzie otwartej szkoy 7 20180311 1909199536W sobotę 10 marca 2018 roku zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Szkoły. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Rodzice razem z dziećmi mieli okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Mogli zobaczyć, jak wykorzystywane są pomoce dydaktyczne oraz tablice multimedialne.

Przybyłych milusińskich witały zuchy i uczniowie, zapraszając do szkolnej auli. Pani Dyrektor Ewa Lorenz powitała zgromadzonych gości i rozpoczęła uroczystość, na której zaprezentowano występy artystyczne, teatralne i akrobatyczne.

Po części artystycznej odbywała się wspólna wędrówka po szkole. W ,,Krainie przyrody” maluchy mogły obserwować ciekawe preparaty pod mikroskopem, przyjrzeć się hodowanym zwierzątkom oraz przeprowadzić doświadczenia naukowe. Tuż obok przygotowano salę pod nazwą ,,Był sobie człowiek”, gdzie każdy mógł poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. W auli rozgrywała się ,,Baśniowa olimpiada sportowa”. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i zdobywały pierwsze medale olimpijskie. W ,,Cyfrowej krainie” była możliwość wypróbowania gier i zabaw o charakterze edukacyjnym. ,,Biblioteka z baśni” otworzyła przed przyszłymi uczniami swoją kolorową krainę książek. W ,,Tęczowej krainie” dzieci wykonywały ludziki z dobrym humorkiem. Wiele ciekawych przeżyć dostarczyły aktywne działania w ,,Bajkach archeologicznych”. Mali odkrywcy samodzielnie ,,wykopywali” swoje skarby. Po pracy odkrywczej był czas na ,,Pracownię krawiecką”. Tam można było wcielić się w projektanta mody i przygotować strój według własnego pomysłu. ,,Świetlica z bajki” pozwoliła na skorzystanie z atrakcyjnych pomieszczeń, gdzie można było bawić się, korzystając z bogatego zestawu różnorodnych zabawek i sprzętów. W sali pod nazwą ,,Krasnoludki lubią angielski” maluchy miały okazję wypróbować tablicę interaktywną podczas zajęć z językiem angielskim. Na koniec goście pełni wrażeń mogli odpocząć w kawiarence ,,Bajeczne smaki”, gdzie w trakcie słodkiego poczęstunku rodzice oglądali filmiki o naszej szkole przygotowane przez uczniów, a dzieci rozwiązywały ciekawe zagadki.

Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów nasza placówka ciekawie zaprezentowała swoje atuty. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem do zobaczenia we wrześniu!

ZDJĘCIA cz.1                         ZDJĘCIA cz.2

O NAS W MEDIACH