Sukces w Konkursie Języka Angielskiego!!

konkurs 4 20180310 2040118753W dniu 9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu  ‘Zamość - the Ideal Town’  pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Do konkursowych zmagań przystąpiło 51 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic. Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z zadań otwartych oraz zamkniętych.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego. 17 września 2017r. Zamość obchodził 25 lecie wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako zabytek o „wyjątkowej powszechnej wartości” dla ludzkości. Dlatego część pytań konkursowych sprawdzała wiedzę na temat tej organizacji. W tegorocznej edycji konkursu zaakcentowano także wyjątkowy jubileusz - 100 lecie Ogrodu zoologicznego w Zamościu, jednego z najstarszych w Polsce.

Po podsumowaniu wyników drużyna z Gimnazjum Nr 4 zajęła II miejsce, a reprezentowali ją: Adam Kasprzak z klasy III a, Jakub Szumowski z III a oraz Filip Szlingiert z klasy II a. Opiekunem reprezentantów była Pani Maria Prażak oraz Pani Anna Zabłocka.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.