Sukces Julki!

 III miejsce w województwie lubelskim.

 

Julia Szałacha, uczennica kl.III b Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu została finalistką etapu okręgowego  XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Zajęła III miejsce w województwie lubelskim.

W ramach konkursu Julka przygotowała i przeprowadziła w terminie 18.12.2017r. - 26.02.2018r. szkolną akcję promującą  zdrowie i zdrowy styl życia, zatytułowaną "Moda na zdrowie”, pod kierunkiem nauczycielki - Pani Danuty Raczkiewicz. W wydarzeniu wzięły udział dzieci i młodzież całej szkoły. W związku z modą na zdrowie odbyły się prelekcje, konkursy wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia, konkursy na poster (plakat naukowy), na jadłospis oraz dla najmłodszych uczniów  rymowanki o zdrowym odżywianiu. Laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy i nagrody książkowe na uroczystym apelu podsumowującym akcję na poziomie szkoły dniu 26.02.2018r. 

W etapie okręgowym Olimpiady, która odbyła się 15.03.2018r. w Lublinie, w siedzibie oddziału Okręgowego PCK, Julka zmierzyła się z rywalami wielu lubelskich szkół w części teoretycznej, gdzie trzeba było wykazać się specjalistyczną  wiedzą o zdrowiu, zdrowym odżywianiu, higienie i udzielaniu pomocy przedmedycznej. Nie było łatwo,  trzecie miejsce to jak brązowy medal na podium. Gratulujemy Julce i jej opiekunowi. zdjecia