Nagrody rozdane

15 marca 2018r. w naszej szkole odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”. Celem konkursu jest ukazanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych wśród najmłodszych uczniów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 32 trzecioklasistów z 9 szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było napisanie testu sprawdzającego znajomość wybranych legend. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce         Julia Momot – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu

II miejsce        Szymon Barabas - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu

III miejsce       Agata Paterska - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu

Eliza Pupiec - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu

Wyróżnienie

Dawid Topolski Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu
Karolina Guzek – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu

Równolegle z konkursem czytelniczym odbył się konkurs plastyczny, na który wpłynęło 27 prac. Uczestnicy wykonali ilustrację do wybranej legendy. Komisja nagrodziła i wyróżniła autorów najciekawszych prac:

Nagrody klasy I:

Franciszek Hałasa – Szkoła Podstawowa Nr 4 wZamościu

Mikołaj Ferens Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu

Witold Marcyniuk – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu

Wyróżnienia:

Kinga Wójcik - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu

Gabriela Wojtal Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Nagrody klasy II:

Izabela Lewkowicz –Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Karol Gajek - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu

Jakub Wiśniewski - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników przed uczestnikami konkursu wystąpili uczniowie naszej szkoły, prezentując część artystyczną. Koło teatralne „Bajkoludki” działające w świetlicy szkolnej wystawiło teatrzyk pt:.”Szewczyk Dratewka”, a członkinie zespołu gimnastyczno - tanecznego „Energy Girls” wystąpiły w układzie tanecznym. Całość uświetnił występ Szymon Małysa, który pięknie zagrał na keyboardzie utwory F. Chopina i J. Straussa. W roli konferansjera wystąpił uczeń klasy VII c Kacper Wdowiak. zdjęcia