Konkurs Języka Angielskiego

Read Books in English

aW dniu 14 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbyła się pierwsza edycja konkursu czytelniczego z języka angielskiego dla gimnazjalistów, pt. Read Books in English. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu. Podczas konkursu uczniowie gimnazjów rozwiązywali test ze znajomości treści jednej z najbardziej popularnych powieści amerykańskiego noblisty i pisarza Johna Steinbecka. Jest to historia dwóch przyjaciół, George’a i Lennego, którzy podczas wielkiego kryzysu lat trzydziestych XX wieku próbują zarobić na życie tułając się od rancza do rancza. Co dzieje się w powieści – zachęcamy do jej lektury…  W wyniku zmagań konkursowych II miejsce zajęła Natalia Wójcik z klasy 2a gimnazjum.   Gratulacje!!