NASZA NIEPODLEGŁA

nasza niepodlega 1 20180509 1867464903W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w zamojskich szkołach realizowane są różne przedsięwzięcia upamiętniające to ważne dla Polaków wydarzenie. W dniach 24.04.2018r. i 26.04.2018r. w klasach IA, IIA i IIIB odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców  POLSKA- MOJA OJCZYZNA przygotowane przez p. Aleksandrę Kopiel, p. Renatę Kowarz i p. Małgorzatę Bakuniak. Uczniowie poznawali okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, znaczenie symboli narodowych - tak ważnych dla każdego Polaka. W dalszej części zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały kotyliony narodowe, godło, flagę i mapę Polski, biało- czerwone kwiaty, a także rozwiązywały krzyżówki o tematyce patriotycznej.  Taka praktyczna lekcja historii na pewno na długo zapadnie w pamięć najmłodszym uczniom naszej szkoły.