SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O SEJMIE

image1Dnia 7 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie dla uczniów zamojskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Marszalka Sejmu RP. Zorganizowany został wspólnie przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Sławomira Zawiślaka i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum: Dominika Kozłowska (3a), Jakub Szumowski (3a), Wiktoria Tyszko (3a), Miłosz Chwiejczak (3b) oraz Julia Szałacha (3b). Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego. Nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. I miejsce zajął Jakub Szumowski - uczeń klasy 3a (pokonując ponad pięćdziesięciu uczestników).

Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Klech.

Gratulacje!!!