Gra Patriotów

gra miejska 2 20180605 195688488329 maja Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu zorganizowała grę miejską pt. Gra Patriotów, realizowaną w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem gry było: zainteresowanie historią Zamościa, kształtowanie szacunku wobec historii swojego regionu, promowanie wartości patriotycznych, literackich, upowszechnianie idei ochrony dziedzictwa kulturowego, rozwijanie indywidualnych i grupowych uzdolnień uczniów, rozwijanie umiejętności współdziałania, współpracy w grupie, kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów. Udział w tym ambitnym przedsięwzięciu wzięła reprezentacja klasy sportowej 7A w składzie: Julia Osobai, Kacper Koprowski, Jakub Senderek. Opiekunem drużyny była p.Barbara Gaca.

Do Gry głosiły się reprezentacje wszystkich szkół zamojskich, które miały wyznaczone 14 zadań do wykonania. Wszyscy poruszali się na obszarze Starego Miasta i Parku Miejskiego. Na poszczególnych stacjach zadaniowych drużyny odpowiadały na pytania dotyczące w/w celów Gry. Dopisała nam pogoda, humory, posiadana wiedza oraz umiejętność współpracy w grupie. Kapitanem naszej drużyny była Julia Osoba, która świetnie sprawdziła się w tej roli. Również chłopcy Kacper i Jakub  wykazali się kreatywnością i dobrym współdziałaniem w grupie. Gra Patriotów zakończyła się zwycięstwem wszystkich startujących drużyn. Młodzi uczestnicy świetnie spędzili ze sobą czas, była integracja w połączeniu z edukacją.Gościem honorowym był pan Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk, który wręczał pamiątkowe dyplomy.