Koncert „Miłość do Niepodległej”

koncert dla niepodlegej 9 20180607 1608338525Klasy III a i III b naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięły udział w koncercie „Miłość do Niepodległej”, który odbył się 6 czerwca w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Zamość w pieśniach i piosenkach patriotycznych przypomnieli polską historię i walkę o wolność. Na scenie wystąpiło ok. 60 uczniów z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych  w Zamościu, wykonując łącznie 17 utworów, nawiązujących do trzech okresów historycznych, tj. I wojna światowa, II wojna światowa, czasy powojenne. W repertuarze pojawiły się m.in. takie utwory jak: „My pierwsza brygada”, „Dziewczyna z granatem”, „Kolęda Warszawska”, „Miasto 44″, „Żeby Polska”, „Mury”, „Niepodległa, niepokorna”.

Koncert dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. A. Smolak, A. Klech.

ZDJĘCIA                                            Relacja w Życiu Zamościa