Majowa wycieczka do Madejówki

Na Roztoczu we wsi Kolonia Suchowola wśród zielonych pól, łąk i lasów znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Madejówka. To idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury dla każdego dziecka.

To właśnie tam 29 maja 2018r. uczniowie klasy Ic i Id udali się na majową wycieczkę i spędzili kilka godzin w otoczeniu pachnących kwiatów, krzewów i bujnej zieleni. Po przyjeździe i zapoznaniu się z topografią terenu oraz zasadami panującymi w gospodarstwie, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu - huśtawek, trampoliny, chodzenia po linie oraz mega warcab, kręgli i buli ogrodowych, badmintona czy bilarda nożnego. Każdy znalazł tam coś dla siebie, a na nudę nie było czasu. Po intensywnym wysiłku można było odpocząć na leżaku, w hamaku albo drewnianym domku.

Niezwykłą atrakcją dla dzieci była wyprawa polną dróżką z koszykami po wiejskie jaja, a następnie, pod okiem opiekunów, wspólne przygotowanie jajecznicy oraz sporządzenie sałatki warzywnej. Były też grillowane kiełbaski oraz pyszne ciasta. Urozmaicony posiłek w ogrodowej altanie bardzo wszystkim smakował. Miłą niespodzianką były słodkie racuchy gospodyni.

Podczas pieszej wędrówki uczniowie rozpoznawali rośliny na polach uprawnych, podziwiali polne czerwone maki i niebieskie chabry, obserwowali pracę rolnika na łące, zachowanie zwierząt i bocianie gniazda.

Zielone przestrzenie, zapach siana, kwiatów, ziół, śpiew ptaków, ciekawie skonstruowany plac zabaw, wspólna praca i zabawa dostarczyły dzieciom wiele wrażeń, wzbudziły kreatywność i ciekawość poznawczą.

Miło spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci pierwszoklasistów.  zdjęcia