Rozstrzygnięcie XXIV Konkursu plastyczno – literackiego

ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA

WZOREM MIŁOŚCI OJCZYZNY W 100 LECIE JEJ NIEPODLEGŁOŚCI

Przeżywamy rok Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, gdzie zaprezentowali postać świętego. Stanisław miał odwagę przeciwstawić się modom i naciskom grupy rówieśniczej. Odrzucił majątek rodziców, by służyć Bogu.
„Kostka” znaczy „więcej”, co oznacza dla Ciebie, to więcej…...? Organizatorzy konkursu tj. Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamość, w Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, zaproponowali uczniom udział w konkursie w którym przedstawią Młodego Stanisława jako świętego patriotę. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Hałasa kl 1A, Maja Roczkowska kl. 1B, Magdalena Jędrzejewska kl. 1B, Gabriela Łoza kl. 1B Mikołaj Sobczak kl. 1C, Oskar Partyka kl. 2A, oraz Antoni Ulanowski z kl. 2A. Do konkursu przygotowywała Pani Danuta Kubicka. Każdy z uczestników uzyskał dyplom i nagrodę.

Konkurs zakończył się 5 czerwca, wernisażem w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie wręczono nagrody w obecności J.E. ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego. Prace można oglądać do połowy czerwca.

Gratulujemy