baner krzywe skala1do10

Jubileusz XXX-lecia

Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

12 października 2018 r. obchodziliśmy uroczyście jubileusz XXX-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego. Tradycyjnie, długim pochodem, przeszliśmy do kościoła Matki Bożej Królowej Polski na uroczystą mszę św. odprawioną przez ks. bp. dr Mariana Rojka.

30-lecie SP4 - Uroczysta Msza św.

Uroczysta Msza św.

Następnie w szkolnej auli miało miejsce spotkanie z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami władz, zamojskich szkół i organizacji, z którymi współpracujemy, oraz osób, które od lat są związane z nasza szkołą.

Na uroczystość jubileuszu XXX – lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przybyli: Prezydent Miasta Zamość - pan Andrzej Wnuk, Wiceprezydent Miasta Zamość - pan Andrzej Zastąpiło, Dyrektor Wydziału Oświaty - pani Agnieszka Kowal, Wicedyrektor Wydziału Oświaty - pan Jerzy Michalski, Inspektor Wydziału Oświaty - pani Jolanta Repeć, radni Rady Miasta Zamość, starszy wizytator - pani Anna Startek - pracownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, ksiądz proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu - Miłosław Żur, ksiądz prałat Janusz Romańczuk z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu - pani Małgorzata Kapłon, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w latach 2012 - 2017 - pani Jolanta Goryczka, Dyrektor Sądu Okręgowego w Zamościu - pan Janusz Skwarek oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i innych instytucji miasta Zamość i emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Uczestników uroczystości powitała pani Dyrektor Ewa Lorenz,

PRZEMÓWIENIE PANI DYREKTOR EWY LORENZ

następnie głos zabrał Prezydent Miasta Zamość pan Andrzej Wnuk oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Mateusz Ferens. Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję w montażu słowno-muzycznym zapoznać się z 30-letnią historią naszej szkoły oraz sylwetką patrona szkoły Stefana Batorego.

30-lecie SP4 - Akademia

Akademia

PREZENTACJA

TURNIEJ RYCERSKI

W tym samym czasie w sali gimnastycznej uczniowie klas I-IV wzięli udział w Turnieju Rycerskim.

W ramach obchodów Jubileuszu XXX- lecia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu został zorganizowany Turniej Rycerski dla uczniów klas młodszych. Turniej składał się z pokazów tanecznych wykonanych przez przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”, inscenizacji przedstawiającej podpisanie Aktu Lokacyjnego przez króla Stefana Batorego, Tańca Białych Ptaków w wykonaniu dzieci z klasy 1a i klasy 1b oraz „bojów rycerskich”.

W rolę rycerzy wcielili się uczniowie klas drugich:

IIa to rycerze herbu „Wilcze Zęby” – rycerze Króla Stefana Batorego,

IIb to rycerze herbu „Grabie” – reprezentanci szlachty Czeskiej,

IIc rycerze herbu „Hipocentaur” – drużyna rycerzy z Litwy,

IId rycerze herbu „Jelita” – reprezentanci hetmana Jana Zamoyskiego.

Postacie: hetman Jan Zamoyski, szlachcianka i król Stefan Batory to uczniowie klasy 5c.

Trębacz, szambelan, heroldowie to uczniowie klasy 3a.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać, jaką rolę dla naszego miasta odegrał hetman Jan Zamoyski, poznać zasługi króla Stefana Batorego - Patrona naszej szkoły. Jednak najwięcej emocji wzbudziły rozgrywki sportowe, uczniowie klas drugich byli małymi rycerzami. Startowali w następujących konkurencjach: gonitwa z pierścieniem na kopii, gonitwa zwiadowców, wyścig ślizgaczy, wyścig z toczeniem kuli armatniej, gonitwa mocarzy, wyścig czatowników. Musieli wykazać się umiejętnością rozwiązania krzyżówki.

Tytuł Rycerzy króla Stefana Batorego został obroniony przez drużynę rycerską herbu „Wilcze Zęby” klasa IIa, drugie miejsce zajęli rycerze „Jelita” klasa IId, trzecie miejsce zajęli rycerze herbu „Grabie” klasa IIb, zaś czwarte miejsce zajęli rycerze herbu „Hipocentaur” klas IIc.

Jednak nie miejsca były najważniejsze tylko dobra zabawa.

30-lecie SP4 - Turniej Rycerski

Turniej Rycerski

ŚLUBOWANIE KLAS 1

Podsumowaniem święta Jubileuszu XXX-lecia było uroczyste ślubowanie, które złożyli uczniowie klas pierwszych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nam towarzyszyć w tym tak ważnym dla nas dniu. (A.J.)

ŻYCZENIA

30 lecie SP4 - Życzenia

Życzenia

MEDIA O JUBILEUSZU

Jubileusz 30 – lecia przygotowali:

Koordynator obchodów

Pani Marzena Mazur z zespołem:

Pani Barbara Cybulska, Pani Agnieszka Jedlińska, Pan Robert Krukowski, Pani Małgorzata Pokrzywa, Pani Jolanta Prażak, Pani Karolina Sowińska.

Zaproszenia:

Agnieszka Boratyn, Anna Marmur

Wydanie biuletynu:

Pani Alicja Dziurawiec, Pani Małgorzata Pokrzywa, Pani Marzena Wityk,

Część artystyczna:

Pani Agnieszka Pawliszak.

Oprawa muzyczna:

Pani Agnieszka Hamerska.

Oprawa plastyczna:

Pani Małgorzata Hrycyk, Pan Łukasz Brykner, Pani Anna Klech, Pani Małgorzata Jasek.

Pokaz slajdów:

Pan Roman Bikowski, Pan Wiesław Żyła.

Pokonkursowa wystawa prac uczniów:

Pani Beata Klassek, Pani Małgorzata Pokrzywa, Pani Barbara Darda, Pani Dorota Małys, Pani Barbara Cybulska, Pani Bożena Kierepa.

Turniej Rycerski:

Pani Barbara Korona z zespołem:

Pani Beata Karchut, Pani Jolanta Kunicka, Pani Katarzyna Kaluźniak, wychowawcy klas drugich: Pani Aleksandra Kopiel, Pani Beata Zembroń, Pani Jolanta Wilawer, Pani Elżbieta Seńko.

Obsługa fotograficzna:

Pani Małgorzata Jasek, Pani Agnieszka Jedlińska, Pani Renata Kowarz, Wiktoria Czapka kl. 8c.

Oprawa liturgiczna Mszy św.:

Pani Maria Kuraszkiewicz, Pani Małgorzata Jasek, Pani Danuta Kubicka, Pani Jolanta Wilawer - oprawa muzyczna.