100 - lecie PCK w naszej szkole

17 maja 2019 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Czerwonego Krzyża. Uczniowie ubrani w czerwone koszulki utorzyli w auli szkoły Żywy Czerwony Krzyż.

W tym dniu odbyła się też zbiórka środków na prowadzenie działań aktywizujących seniorów oraz na pomoc doraźną dla osób starszych w naszym województwie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na: organizację zajęć i warsztatów aktywizujących dla seniorów w tym: zakup materiałów na zajęcia, zakup sprzętu oraz materiałów edukacyjnych do klubów i świetlic dla seniorów, wynagrodzenie dla instruktorów prowadzących zajęcia, dopłatę do wycieczek, organizację zajęć międzypokoleniowych dla młodzieży i seniorów. Dodatkowo środki te przeznaczone będą na pomoc doraźną dla osób starszych, tj. zakup żywności, odzieży, leków, artykułów higienicznych oraz środków pielęgnacyjnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!