NASZE  OSIĄGNIĘCIA

 


2016/2017

 


KONKURS J.ANGIELSKIEGO CLICONMANIAK

LAUREACI I FINALIŚCI

Dnia 13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z języka angielskiego CLICKONMANIAC. Uroczystość miała miejsce w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu.

Wśród najlepszych anglistów -  w szkole podstawowej

tytuł  laureata uzyskała Zuzanna Sak (5a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

tytuł finalisty uzyskał Maciej Burzanowski (6d) – nauczyciel - pani Renata Kurzępa

w gimnazjum

tytuł laureata uzyskał Paweł Oleszek (3a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

tytuł finalisty  uzyskał Jakub Szumowski (2a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

tytuł finalisty uzyskała Weronika Nowak  (1b) – nauczyciel – pani Maria Prażak

 

Serdecznie gratulujemy!

 


SUKCES GIMNAZJALISTÓW - I MIEJSCE 
 
w IV POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY "KULTURIADA 2017"
 
 
kulturiada 2017 4 20170425 1306334615
 
24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu (Mechanik) został zorganizowany IV Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Rywalizacja była zacięta, ale już po drugim pytaniu reprezentacja Gimnazjum nr 4 zdobyła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju! Trzeba podkreślić, że nasza drużyna z klasy 2a w składzie: Samuel Kruk, Jakub Szumowski, Kacper Zwolan zdobyła najwyższą liczbę punktów w historii konkursu.Uczniów do konkursu przygotowały - n-l j. niemieckiego Agnieszka Jedlińska i n-l j. angielskiego Maria Prażak. 
 GRATULUJEMY SUKCESU!!!

 


Sukces w konkursie 

Zamość - the Ideal Town

 

 

konkurs 4 20170307 1667069480

 

W dniu 3 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu  Zamość - the Ideal Town  pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Do konkursowych zmagań przystąpiło 48 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic. Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z zadań otwartych oraz zamkniętych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego.

W końcowych rozrachunkach  drużyna z Gimnazjum Nr 4 zajęła III miejsce, a reprezentowali ją: Justyna Korneluk z klasy III a, Zofia Liwak z III b oraz Filip Szlingiert z klasy I a. Dla wszystkich uczestników czekała niespodzianka - darmowe wejście do zamojskiego ZOO.

Opiekunem reprezentantów była Pani Maria Prażak.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

2015/2016


 

MAMY 2 FINALISTKI

KONKURSU J.ANGIELSKIEGO!

 

GRATULACJE!!

laurier concours

Zakończył się ostatni etap konkursów kuratoryjnych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Bardzo miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 3c gimnazjum

Agnieszka Kalicińska  i Michalina Puławska 

zdobyły tytuł finalisty konkursu języka angielskiego.Uczennice do konkursu przygotowała pani Anna Smolak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 


Konkurs Wiedzy o Wilekiej Brytanii

Nasza drużyna na podium!

 

turniej wiedzy o wlk brytanii 1 20160524 1521264791

 

20 maja 2016 r. odbył się II Drużynowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i zorganizowany został dla uczniów I -III  gimnazjum miasta Zamość i powiatu zamojskiego. Nasze Gimnazjum ( jedyne z Zamojskich Gimnazjów ) reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Kalicińska, Agnieszka Mazurek oraz Michalina Puławska - uczennice klasy III c pod opieka p. Anny Smolak. Dziewczęta zajęły III miejsce i zdobyły super nagrody. Uczennice musiały wykazać się dużą wiedzą z zakresu kultury, historii, geografii, literatury Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap - test pisemny ( 50 pytań ) z wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. II etap składał się z quizów, pytań wiedzowych, rozpoznawania i podpisywania ilustracji oraz zagadek.

Gratulujemy  i cieszymy się z ich sukcesu.   ZDJĘCIA

Poczytaj również: http://mdk.zam.pl/G-CMS/front/1/aktualnosci/ii_druzynowy_turniej_wiedzy_o_wielkiej_brytanii

 

 

 

 


 

 

Clickonmaniac

laureaci i finaliści

 

15 kwietnia w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu odbył się wojewódzki etap konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac, w którym uczestniczyło troje uczniów z naszej szkoły.


Gimnazjum: 
Jakub Szumowski kl. 1a- laureat ( nauczyciel: Maria Prażak)
Paweł Oleszek kl. 2a- finalista  ( nauczyciel: Maria Prażak)
Michalina Puławska kl. 3c - laureat ( nauczyciel: Anna Smolak)


 

 

 

I MIEJSCE 
 
w III POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY
 
"KULTURIADA 2016"
 
 
kulturiada 2016 1 20160416 1198247976
 
 
15 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu (Mechanik) został zorganizowany III Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Rywalizacja była zacięta, ale nasza drużyna od początku objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju!
 
Skład zwycięskiej drużyny:
 
Michalina Puławska (3c),
Kamil Szydełko (3c)
Bartłomiej Rybak (3c).
 
 
Uczniów do konkursu przygotowała pani A.Jedlińska.
 

 


 

 

Konkurs języka niemieckiego

  FIT   IN  DEUTSCH

 

DSC02001

7 kwietnia 2016 r. uczniowie gimnazjum reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów FIT IN DEUTSCH organizowanym przez III LO. W konkursie uczestniczyli uczniowie z zamojskich gimnazjów oraz z Tomaszowa Lubelskiego, Żdanowa i Rachań. Bardzo miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 3c zajęły bardzo wysokie miejsca w tym dość trudnym konkursie: 

Michalina Puławska zajęła III miejsce,

Agnieszka Kalicińska  zajęła IV miejsce.

Uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Jedlińska.