startowa


 Warsztaty rękodzieła

 

W poniedziałek 15 kwietnia od godz 9.00 do 14.00, w ODK Okraglak odbędą się dla uczniów warsztaty rękodzieła KOKARDA. 

 

Zaprasza Dorota Nowosad - koordynator


 

SZKOŁA Z BAŚNI

Lekkoatletyka dla każdego

 

W dniu 5 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyły się zajęcia sportowe „Lekkoatletyka dla każdego” w ramach cyklu spotkań „SZKOŁA Z BAŚNI”.

120 dzieci z Przedszkoli Miejskich Nr 5,12,15 w Zamościu brały udział w konkurencjach sportowych wykonując: bieg przez płotki, skoki na krzyżaku, rzut oszczepem dziecięcym, skoki na drabince koordynacyjnej, sztafetę slalomowo - płotkową. Konkurencje dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i wrażeń, uśmiechu na twarzy i zadowolenia Każde przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom i puchar oraz słodycze. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  ZDJECIA

 

Do zobaczenia we wrześniu!

 


 

II Regionalny Konkurs Plastyczny

Moje ulubione z...


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Moje ulubione z przyjacielem. W ramach konkursu wykonali oni prace plastyczne, które zostały docenione przez komisję konkursową. 
II miejsce wywalczył Paweł Ostasz kl. V B
Wyróżnienie zdobył Kamil Klepczuk kl. VI B

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(R. S-B)


 

Zdrów jak ryba!

 

Dnia 4 kwietnia 2019r. uczniowie klasy IIc i IId przygotowali pod kierunkiem wychowawców - pani Jolanty Wilawer i Elżbiety Seńko uroczysty apel pod hasłem „Zdrów jak ryba!” z okazji Dnia Służby Zdrowia. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły panie pielęgniarki pracujące w naszej szkole oraz przedstawiciele zamojskiej służby zdrowia.Na wstępie uczniowie złożyli gościom życzenia i wręczyli symboliczne róże.

W programie znalazły się zabawne scenki teatralne z udziałem króla, wilka, lekarza, diabłów i aniołów oraz wesołe piosenki, które przybliżały dzieciom zasady zdrowego stylu życia. Ćwiczenia gimnastyczne przy muzyce oraz piękny taniec z parasolami zachęcał do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na koniec spotkania dzieci w humorystycznej formie wyraziły swoją wdzięczność, prośby i oczekiwania wobec lekarzy i pielęgniarek. (ES) zdjęcia

 

Życzymy wszystkim zdrowia!
 

 

CLICKONMANIAC

15 marca 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w ostatnim III etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC, który odbył się w Szkole Podstawowej NR 8 w Zamościu.

Dwoje uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata:

Weronika Puławska z klasy 6c, nauczyciel pan Robert Krukowski,

Kajetan Słowik z klasy 3b gimnazjum, nauczyciel pani Maria Prażak.

Tytuł finalisty zdobyła Julia Królikowska z klasy 5d, nauczyciel pani Anna Smolak.

Serdecznie gratulujemy!

CONGRATULATIONS!!!


 

Międzynarodowy Konkurs "The Big Challenge"

 

the big challenge 5 20190404 18524204503 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie online The Big Challenge. Konkurs odbywa się raz w roku w kilku krajach Europy i ma formę testu 45 pytań o różnym poziomie trudności. Poziomy trudności są ustalane w oparciu o klasyfikację biegłości językowej Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego ( ang. CEFR ). Przez kilka miesięcy uczniowie przygotowywali się do konkursu ćwicząc na darmowej platformie treningowej Gamezone. Wyniki konkursu poznamy w maju. Koordynatorem konkursu była p. Anna Smolak

ZDJĘCIA


 

 

„Fit in Deutsch” w III LO

 

IMG 21262 kwietnia 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego „Fit in Deutsch” zorganizowanym przez III LO w Zamościu. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów z miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Iwaniec III b, Bartosz Oleszek III b, Marta Łukasik VIII d oraz Igor Muryn kl. VII b. Uczniowie napisali test sprawdzający wiedzę z języka niemieckiego. Po teście starsi koledzy z liceum pokazali wszystkim uczestnikom konkursu szkołę, zachęcając do podjęcia nauki w najbliższej przyszłości w tej szkole. Najlepszym okazał się nasz uczeń Igor Muryn z kl. VII b – zajął I miejsce !!! Gratulujemy Igorowi i życzymy mu dalszych sukcesów !!!

 


 

SZKOŁA Z BAŚNI WITA PRZEDSZKOLAKI

 

W dniach 18 i 19 marca 2019 r. odwiedziły naszą szkołę dzieci z zamojskich przedszkoli: nr 5, 12, 15 i „Słoneczka”.Było to kolejne spotkanie w ramach realizacji szkolnego programu edukacyjnego "Wkrótce będę w pierwszej klasie”.

"Szkoła z baśni” przywitała dzieci przedstawieniem teatralnym pt. "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Występ pod kierunkiem p.Barbary Cybulskiej przygotowali uczniowie ze szkolnego koła teatralnego. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały bajkowy spektakl i nagrodziły artystów gromkimi brawami.

Tym razem również dzieci z zaproszonych przedszkoli zaprezentowały się zgromadzonej publiczności. Były piękne pokazy taneczne oraz wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej. Wesoło bawiliśmy się podczas występów przedstawionych przez przedszkolaków.

Mamy nadzieję, że nasze spotkania integracyjne pomogą przyszłym pierwszakom bez oporów przekroczyć próg naszej szkoły we wrześniu. Do zobaczenia!  ZDJĘCIE