Filtr
 • Olimpiada języka niemieckiego


   

  Najlepsi z niemieckiego

   

  olimpiada jzyka niemieckiego 4 20150331 1016481568„Übung macht den Meister” pod tym hasłem 27.03.2015 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza olimpiada z języka niemieckiego dla uczniów klas II szkoły podstawowej. Uczniowie napisali test obejmujący zakres materiału realizowany podczas zajęć dodatkowych z języka niemieckiego. Zwycięzcami olimpiady zostali:

  I miejsce Weronika Iwaniec kl. 2b

  II miejsce Weronika Puławska kl. 2c

  III miejsce Bartosz Roczkowski kl. 2b

   

 • Dzień Języków Obcych 2015


   

   

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2016

   

   

  dzie jzykow obcych 8 20160510 1575540583

   

  Dnia 10 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy językowej 3b SP i gimnazjaliści wzięli udział w akademii, podczas której  zaprezentowali swoją znajomość języków obcych. W części pierwszej obejrzeliśmy zabawny film o podrywaniu, którego celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie grupa uczniów z klasy Ib przedstawiła scenkę w języku angielskim na dworcu kolejowym. Uroczystość uświetnił występ uczniów z kl. 3b SP, którzy śpiewali piosenki w języku niemieckim oraz Sary Żółkoś, śpiewającej po japońsku!! W drugiej części naszego spotkania przedstawiciele wszystkich klas rywalizowali ze sobą w konkursie sprawdzającym ich wiedzę o językach i krajach europejskich. W konkursie I miejsce zajęli uczniowie zklasy 1a,  kolejne miejsca zajęli uczniowie z klas 2a i 3b. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i upominki, pozostali uczestnicy słodycze. Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych z gimnazjum. 

   

  FOTORELACJA

   

   


   

   

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2015

   

  djo 2015 2 20150331 1526656203

   

  Dnia 31.03.2015 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas szóstych SP i gimnazjaliści wzięli udział w akademii, podczas której swoją znajomość języków obcych zaprezentowali uczniowie klas I - III Gimnazjum. W części pierwszej obejrzeliśmy zabawe scenki językowe, których celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie grupa uczniów z klasy IIc pod opieką p. Smolak zaprezentowała przedstawienie - współczesną wersję Kopciuszka ( Cinderella ). Uroczystość uświetnił występ Maksa Ziemińskiego z klasy Ia z piosenką "Happy" oraz Julii Majer z klasy II b z piosenką "Tee shirt". Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialne były panie Anna Smolak i Agnieszka Jedlińska, p. Małgorzacie Hrycyk dziękujemy za pomoc w przygotowaniu oprawy artystycznej.

  FOTORELACJA z dzisiejszego apelu

   

   

 • Życzenia Wielkanocne 2015


   

   

 • Wielkanoc po niemiecku


   

  Niemiecki projekt wielkanocny

   

  kartki wielkanocne 10 20150330 2030073245Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w szkolnym projekcie polegającym na wykonaniu wielkanocnej kartki z życzeniami w języku niemieckim. Zainteresowanie projektem było duże. Otrzymaliśmy ponad 40 prac, więc wybór nagród był niezwykle trudny… Prace zostały wykonane różnymi technikami, bardzo starannie i kreatywnie. Po burzliwej dyskusji komisja wybrała 9 równorzędnych nagród. Zwycięzcami zostali:

   

 • SP Powitanie Wiosny


  POWITANIE WIOSNY

   

  powirtanie wiosny 2 20150326 1635350606Samorząd Uczniowski SP zaprosił wszystkich uczniów klas I – VI z wychowawcami na Wybory Miss Wiosny 2015 klas IV – VI. Kandydatki do tego tytułu musiały wykazać się wiedzą o Polsce, rozpoznawać wiosenne kwiaty, rozpoznać przedmioty z Kuferka Rozmaitości oraz umiejętnością przyszywania guzików. Najlepsze w przyszywaniu guzików okazały się kandydatki z klas IV.

  Jury wybrało Miss Wiosny z klas: IV – Karolina Kwiatkowska 4 d

  V- Paulina Mazurek 5 b

  VI – Klaudia Bodys 6 a

   

 • SP Pierwsza Pomoc - jak jej udzielać?


   

  Uczymy się udzielać pierwszej pomocy osobom potrzebującym

   

  kurs pierwszej pomocy 1 20150326 1453476597W dniach 18-19 marca uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na Kartę Rowerową uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nabywali i utrwalali wiadomości o numerach telefonów alarmowych, właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy oraz udzielaniu osobom nieprzytomnym. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni książkami i plakietkami ufundowanymi przez zamojski WOPR. Szkolenie przeprowadzili uczniowie Gimnazjum nr 4 - Adrian Sidor i Wojciech Kowalczyk ,należący do Młodzieżowej Drużyny WOPR pod okiem swojego opiekuna ratownika WOPR p. Mateusza Ferensa i nauczycieli wychowania fizycznego. ZDJĘCIA

 • Gim Trzymaj Formę


   TRZYMAJ FORMĘ

   

  trzymaj form 1 20150326 135046184525 marca w ramach Edukacji Zdrowotnej oraz programu Trzymaj Formę gościliśmy w naszej szkole znanego dietetyka pana Jacka Kucharskiego, nauczyciela wychowania fizycznego pracującego w II LO w Zamościu.  Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powinni się odżywiać, aby żyć zdrowo, osiągać sukcesy sportowe oraz wspomagać pracę mózgu. Uczniowie otrzymali informacje dotyczące tego, co jeść, a w szczególności, w jaki sposób przygotowywać pokarmy, jak łączyć składniki, aby posiłki stawały się jak najbardziej wartościowe. Na wykładzie były obecne wszystkie klasy sportowe z naszego gimnazjum.

 • SP Testy sprawnościowe


  INFO

  TESTY SPRAWNOŚCIOWE

  do klasy PIERWSZEJ sportowej

  na poziomie SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  w roku szkolnym 2015/2016

   

  9 kwietnia 2015 r. (czwartek) w godz. 15:30-17:00 w sali gimnastycznej odbędą się testy sprawnościowe do klasy I sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu w roku szkolnym 2015/2016. Obowiązuje strój i obuwie sportowe.

  Uwaga!!!

  TESTY BĘDĄ PRZEPROWADZANE WYŁĄCZNIE W POWYŻSZYM TERMINIE

 • Gim Stypendyści


   

  Stypendyści marszałka województwa lubelskiego

   

  59083 bMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Justyna Korneluk (kl. 1a Gim), Wiktoria Szala (kl. 1b Gim), Jakub Szumowski (kl. 6a SP) i Alicja Łaszkiewicz (kl. 4b SP) znalazło sie w gronie 141 stypendystów marszałka województwa lubelskiego. Jakub i Wiktoria to wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, którzy pracują w tej placówce pod kierunkiem p. Magdaleny Majer i p. Małgorzaty Magryty. Natomiast Justyna i Alicja rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne w Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak pod kierunkiem  p. Marii Śliczniak. Uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych odbyło się w poniedziałek (23 marca) w sali widowiskowej Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Stypendia przyznano uzdolnionej młodzieży zajmującej się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. GRATULUJEMY !!!
 • SP Olimpiada j.niemieckiego


  OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  „Übung macht den Meister”

   

  ludzik niemSzkolna olimpiada z języka niemieckiego

  dla uczniów klas II szkoły podstawowej

  odbędzie się w piątek 27 marca 2015 r. o godz. 9.45 w sali 109.

  Zapraszamy chętnych uczniów do sprawdzenia

  swojej wiedzy z języka niemieckiego !!!

  Na zwycięzców czekają miłe upominki.  

  Zapisy do 25 marca 2015 r. przez Librusa

  u nauczyciela j. niemieckiego p.Agaty Słowik.

   

   

   

 • Gim INFO


  INFO

   

  W czwartek 26 marca 2015 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTY

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum 

  na spotkania z nauczycielami.

   

 • Gim Wiosenne warsztaty plastyczne


   

  Wiosenne warsztaty plastyczne

   

  wiosenne warsztaty 4 20150321 1988909250W dniu 19 marca 2015 r. w Gimnazjum odbyły się kolejne warsztaty terapeutyczno-artystyczne, w których brali udział nasi uczniowie wraz ze swoim rodzeństwem. Tym razem wykonywaliśmy prace techniką millefiorii. W efekcie ogromnego zaangażowania i radosnej twórczości biorących udział w warsztatach, powstały piękne, niepowtarzalne prace. Nad całością projektu czuwały: nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk oraz pedagog  szkolny - Renata Sadowska-Bodziuch, które bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za udział  w czasie warsztatów. ZDJĘCIA

 • Dzieje Polski w legendach 2015


   

  NAGRODY ROZDANE !!!

   

  W dniu 19 marca 2015r. gościliśmy uczniów szkół podstawowych biorących udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Dzieje Polski w legendach”.Konkurs zorganizowała nasza szkoła. Celem konkursu jest promowanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Do konkursowych zmagań przystąpiło 73 uczniów klas I-III oraz 16 przedszkolaków z grup „zerowych”.

  Międzyszkolna komisja nagrodziła i wyróżniła autorów najciekawszych prac plastycznych, oceniła również znajomość wybranych legend.

 • Gim Noc Filmów w szkole


   

  NOC W SZKOLE

  Maraton Filmowy dla Gimnazjalistów

   

  noc filmow 6 20150321 1234443557Szkoła w nocy wygląda zupełnie inaczej. Mogli się o tym przekonać uczniowie gimnazjum, dla których dzisiejsza noc była baaardzo długa. Z inicjatywy pana Łukasza Bryknera i pani Aleksandry Luchowskiej-Bartnik w szkole odbyła się NOC W SZKOLE - Maraton Filmowy dla Gimnazjalistów. Wszyscy przybyli zaopatrzeni w śpiwory, poduszki, leżaki, a niektórzy również w gustowne piżamki. Pierwszy seans rozpoczął sie o 20.00 i do rana oglądaliśmy różne filmy, głównie komedie i horrory. Momentami było naprawdę trochę strasznie. W sali zorganizowana była kawiarenka, w której każdy głodny mógł się posilić goframi i tostami. Wszyscy dzielnie walczyli z sennością, ale nad ranem część osób smacznie spała. W nocy w szkole jest naprawdę fajnie !!!

  FOTORELACJA

 • W krainie instrumentów


   

  Koncert "W KRAINIE INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH"

  z cyklu "MOJE PASJE"

   

  Dnia 12 marca 2013r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Moje Pasje” pod hasłem „W krainie instrumentów muzycznych”. Koncert skierowany był do uczniów klas I-III.

  Gościem spotkania był pan Janusz Puławski - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu, jednocześnie muzyk Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Panu Januszowi towarzyszyli uczniowie szkoły muzycznej: Małgorzata Nowosad, Aneta Puławska, Diana Śliwińska i Radosław Cieplechowicz. 

 • SP Wiosenne warsztaty plastyczne


  Zapachniało wiosną …

   

  wiosenne kwiaty 6 20150318 147974139417.03.2015 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne, w których wzięła udział  klasa 3c sp z wychowawcą Panią Bożeną Kierepą. Kalendarzowa wiosna tuż, tuż… Na przemian z zimnem mamy słońce, wiatr i długo wyczekiwane ciepełko. Brakuje nam tylko pachnących wiosennych kwiatków… Z tymi kwiatkami przybyła do klasy Pani Małgorzata Hrycyk. Pani Hrycyk zaprezentowała dzieciom kosz z wielkanocnymi pisankami, wiosennymi kwiatami – pracami  wykonanymi przez uczniów naszego gimnazjum.

  ZDJĘCIA

 • Gim Rejony w PS dziewcząt


  Rejonowa Gimnazjada SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt

   

  rejonowa gimnazjada szs 2 20150317 1077049883W dniu 11 marca 2015 r. odbyła się Rejowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody miały miejsce w II LO w Tomaszowie Lubelskim. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z różnych miast: Zamość, Gmnina Zamość- Sitaniec, Hrubieszów, Krasnystaw oraz dwie drużyny z Tomaszowa Lubelskiego.

 • Gim Warsztaty plastyczne 3


   

   

  ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

   

                      

  paleta malSerdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum i ich rodziców na warsztaty artystyczno – terapeutyczne, które odbędą się w dniu 19 marca 2015 r. (czwartek) o godz. 12.00 w sali nr 215. Prosimy zabrać ze sobą małe szklane butelki po sokach.

  Nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk

  Pedagog szkolny - Renata Sadowska - Bodziuch

 • Regulamin „NOCY W SZKOLE”- Maraton filmowy


   

   

  „NOC W SZKOLE”

  - Maraton filmowy dla gimnazjalistów

   

   

   

 • Dzień Kobiet - 2015


   

   Akademia z okazji Dnia Kobiet

   

   

   

  W dniu 9 marca 2015r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się akademia, w której udział wzięli utalentowani uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Można było usłyszeć wiele znanych utworów opiewających zalety kobiet. Występy młodych artystów urzekły publiczność, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie zabrakło gorących życzeń i oczywiście róż dla pań.

  Tekst: R. Kudela

      Fotorelacja 

   

    

 • Gim Piłka Ręczna Dziewcząt


  Miejska Gimnazjada SZS w Piłce Ręcznej

  Z meczu na mecz coraz lepiej

   

  20150310 10554510 marca w Gimnazjum nr 5 odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły : Gim nr 2, Gim nr 3, Gim nr 4 oraz Gim nr 5. Drużyna naszej szkoły  z meczu na mecz grała coraz lepiej. Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie nad Gim nr 2 (4;2)  niestety o miejscach zdecydowała różnica  zdobytych i straconych bramek, w wyniku czego  nasza drużyna zajęła 4 miejsce..

 • SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ - 2015


    

  SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ


   Dnia 6 marca 2015 roku dla uczniów klas I SP odbyło się spotkanie
  z policjantami Wydziału Prewencji KMP w Zamościu w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Smok Mądragon daje radę”. Podczas wizyty policjantów dzieci dowiedziały się, co to znaczy być asertywnym, poznały sposoby skutecznego odmawiania osobom nieznajomym oraz jakie istnieją zagrożenia z ich strony.  Chętni uczniowie odgrywali scenki teatralne na podstawie wysłuchanych bajek. Każdy uczeń otrzymał z Dzienniczka misji Smoka Mądragona certyfikat asertywności.

   FOTORELACJA

 • XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży


   

  Rozpoczęła się rekrutacja do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży! 

   

  Czy w centrum miasta my i inni młodzi mamy gdzie spędzać czas po szkole? Czy są w naszej okolicy miejsca, w których nikt nie spaceruje? Czy bycie rowerzystą i rowerzystką w naszej miejscowości lub wsi jest przyjemne i bezpieczne? – takie i inne pytania zadadzą sobie tegoroczni uczestnicy

   i uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 • Gim Piłka Siatkowa chłopców


  Drużyna siatkarzy z Gimnazjum

  po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł

  MISTRZA ZAMOŚCIA

   

  mistrzowie zamocia w pice siatkowej 1 20150310 2048646494Dnia 9 marca 2015r. w hali sportowej ZS nr 6 w Zamościu odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w piłce siatkowej chłopców.  W zawodach wzięło udział siedem drużyn z zamojskich gimnazjów. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie pokonując Gimnazjum nr 5 (2:0) oraz Gimnazjum nr 3 (2:1). Dzięki wygranej 2:0 w finale z Gimnazjum nr 6 nasza szkoła po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł MISTRZA MIASTA i awansowała do Gimnazjady Rejonowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych: Szymon Adamczuk, Adam Jagoda, Damian Kasperski, Jan Siulkowski, Bartosz Kucharski, Kacper Lis,  Kamil Sobczuk, Tomasz Sobolewski, Miłosz Piotrowski, Karol Wojtyna. Opiekunem zespołu był p. Maroš Smolak. ZDJĘCIA

  GRATULACJE !!!

  tekst: M.Smolak

 • SP Sejmik SU 2015


   

  SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

  ZAMOJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   

  03.03.2015r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych. Tematem spotkania było "Rozwiązywanie konfliktów z wykorzystaniem metody dramy". W sejmiku udział wzięły: Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 10, Katolicka Szkoła Podstawowa, SOSW. Temat spotkania oraz wykorzystane metody okazały się bardzo ciekawe i atrakcyjne. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych zabawach dramowych. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Tyszko kl. VI a, Alicja Czyż kl. VI b, Wiktoria Węglińska kl. VI b i pani Barbara Korona.

  FOTORELACJA 

   

 • Gim "Zamość - the ideal town"


   

  KONKURS "Zamość - the Ideal Town"

   

  konkurs zamo - the ideal town 5 20150307 115096179406 marca 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "Elektryk" odbyła się druga edycja Turnieju Wiedzy o Zamościu "Zamość – the Ideal Town". Jego celem było poszerzanie wiedzy o atrakcjach turystycznych naszego miasta oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Turniej odbywał się w języku angielskim i przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych Zamościa i Zamojszczyzny. Został przygotowany w oparciu o materiały promocyjne miasta. Gimnazjum nasze było reprezentowane przez dwie trzyosobowe grupy. Mieli do pokonania blisko 130 zawodników. W tym roku los uśmiechnął się do Gimnazjum nr 2.  Gratulujemy naszym dzielnie walczącym reprezentantom: Justynie Korneluk (1a), Michalinie Puławskiej (2c) i Katarzynie Poświatowskiej (2c) oraz grupie uczniów 3a: Szymonowi Niedabylskiemu, Marcelinie Chachule i Radosławowi Górskiemu. Mamy nadzieję, że w przyszłej edycji nasze gimnazjum stanie na podium.  ZDJĘCIA

 • Konkurs literacki


   

   

  KONKURS LITERACKI

  „SZKOŁA W MOJEJ WYOBRAŹNI”

    

  Jeśli czujesz, że masz coś do opowiedzenia światu, a wena twórcza nie daje ci spokoju    ten konkurs jest dla ciebie.  Przyjdź, przelej swoje myśli na papier 
  i pozwól innym poznać twój talent. 

  Kto wie, może to będzie początek twojej kariery literackiej..

 • Gim Mistrzostwo Zamościa w PS


   

  SUKCES SIATKAREK GIMNAZJUM  !!!

   

  ZAJELIŚMY   I MIEJSCE  I ZDOBYLIŚMY PUCHAR

  na międzyszkolnych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt

   

  mistrzynie zamocia w ps 2 20150304 1173218471W dniu 4 marca 2015r. odbyła się Gimnazjada SZS w piłce siatkowej dziewcząt, których współorganizatorem było Gimnazjum nr 2 w Zamościu. W zawodach wzięło udział 7 szkół z Zamościa, Gim.1, Gim.2, Gim.3, Gim.4, Gim.5, Gim.6 i Zespół Szkół Katolickich.

  Zwycięską drużyną zostało Gimnazjum nr 4!!! Skład mistrzowskiej drużyny : Weronika Rewucha (kapitan), Katarzyna Senderek, Sandra Tatarelis, Wiktoria Budziszewska, Klaudia Szykuła, Monika Piotrowska, Natalia Kowalczyk, Natalia Żujewska, Wiktoria Hocek i Magdalena Żuk. Wspólnie z zawodniczkami radość dzieliła p. Małgorzata Adamowicz, która jest trenerką drużyny. Nasz zespół rozegrał 4 mecze:z Zespołem Szkół Katolickich w setach (2:0)(21:11,21:8), z Gimnazjum nr 6 (2:0)(21:12,21:13), Gimnazjum nr 2 (2:0), (21:7,21:17) oraz finał z Gimnazjum nr 3 również (2:0) w setach, z wynikami (21:17, 21:15).

  Wszystkim zawodniczkom dziękujemy gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu sportowego na zawodach rejonowych.  ZDJĘCIA/

  tekst: Magdalena Żuk klasa 2a

 • XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY


   

  XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY 

  "DZIEJE POLSKI W LEGENDACH"

  Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu zaprasza uczniów klas I - III szkół podstawowych do udziału w konkursie "Dzieje Polski w legendach". Konkurs odbędzie się 19 marca 2015r. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promowanie piękna polskich legend. Czekamy na uczniów, którzy lubią czytać i rysować. Termin zgłaszania uczniów upływa 16 marca 2015 r.

  ZAPRASZAMY !

   

   Regulamin                  Karta zgłoszenia 

 • Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III - "Dzięcioł"


   

  KONKURS MATEMATYCZNY "DZIĘCIOŁ"
   
  26 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III - "Dzięcioł".
  Naszą szkołę reprezentowali:
  Aleksandra Poliwczak (3a); Barbara Kucharska (3a); Wojciech Oseła (3b); Julia Chołupczak (3c).
   
  Wojciech Oseła zajął II miejsce w finale.
  Uczniów przygotowywały: p. Małgorzata Bakuniak, p. Bożena Kierepa i p. Marzena Mazur.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Gim Konkurs Piosenki Angielskiej


   

  Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

   

  konkurs piosenki miosnej 2 20150302 16958497692.03.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w 7 edycji konkursu poezji i piosenki angielskiej organizowanym przez II LO w Zamościu. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum w Łabuniach, Gimnazjum Nr 2, 4, 5 i 6.

  I miejsce w kategorii poezji zdobył uczeń naszego Gimnazjum Radosław Górski (3a), natomiast w kategorii piosenki angielskiej I miejsce zdobyło trio z Gimnazjum nr 5, II miejsce Ada Różańska z Gimnazjum nr 6, a III miejsce zdobyła uczennica naszego Gimnazjum Marysia Góra (2a). Wyróżnienie otrzymały 2 uczennice, jedną z nich została Julia Majer uczennica klasy II b naszego Gimnazjum. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

   

 • SP 41 Rajd Zimowy „Wzgórzami Roztocza”


   

  41 Rajd Zimowy „Wzgórzami Roztocza”

   

  W sobotę 28 lutego, członkowie Koła Turystycznego z klas 4a, 4b, 4d, 5b, 6b podopieką nauczycieli: Anny Topolskiej, Małgorzaty Hrycyk i Łukasza Bryknera, uczestniczyli w 41 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza” zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zamościu. Piechurzy pokonywali błoto na szlakach turystycznych Roztocza Środkowego. Wędrowali trasą  Feliksówka – Suchowola Ulica.  

  Na mecie rajdu na strudzonych i zabłoconych turystów czekało ognisko, na którym własnoręcznie upiekli kiełbaski. Wzięli również udział w konkursach: krajoznawczym, na najładniejszą piosenkę tematyce zimowej i konkursie sprawnościowym – bieg w workach, odnosząc wiele sukcesów.

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody i przetrwania w trudnych warunkach.

   ZDJĘCIA 

   

 • SP Testy klas 6


   

  SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

   

   

  W dniu 1 kwietnia 2014 (wtorek)

  uczniowie klas VI piszą sprawdzian.

  ŻYCZYMY POWODZENIA

   

  Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.

  Świetlica czynna jest w godz. 7.00- 16.30 . Stołówka wydaje obiady jak zwykle.

   

  Uczniowie gimnazjum mają w tym dniu planowe zajęcia edukacyjne.

   

 • PS Gimnazjada Dziewcząt


   

  SIATKARSKIE ZMAGANIA DZIEWCZĄT

   
  mms 20140330 3W dniu 20 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 3 w Zamościu odbyła się Gimnazjada w Piłce Siatkowej dziewcząt.W zawodach wzięło udział 6 szkół miasta Zamościa.
  Drużyna naszej szkoły w składzie : Piotrowska Monika, Rewucha Weronika, Szykuła Klaudia, Senderek Katarzyna, Żujewska Natalia, Malinowska Martyna, Piotrowska Oliwia, Rosa Hanna, Zubiak Aleksandra, Le Aleksandra, Ryszczuk Wioleta, Kowalczyk Natalia pod opieką p. Małgorzaty Adamowicz zajęła III miejsce.
  Gratulujemy!
 • Piłka ręczna - Miejska Gimnazjada


  Miejska Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców

   

  miejska gimnazjada szs w pr 10 20140326 108388743226.03.2014r tym razem w Gim 5 zorganizowano zawody SZS z piłki ręcznej chłopców. Byliśmy obecni i godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę grając systemem każdy z każdym o awans do zawodów na szczeblu rejonowym. W wyniku rozgrywej miasto Zamość będą reprezentować dalej dwie drużyny z Gim 3 i Gim 5. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolegów.

  ZDJĘCIA

 • I Powiatowy Turniej Wiedzy


   

   

  II miejsce na Turnieju Wiedzy

   

  turniej wiedzy w mechaniku 1 20140325 115294387525.03.2014 r. odbył się I powiatowy turniej wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji I Wielkiej Brytanii, zorganizowany przez Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu. Nasze Gimnazjum reprezentowały 2 trzyosobowe drużyny: z klasy III a Aleksandra Szram, Daniel Górnik i Jakub Wujec oraz z klasy II a Marcelina Chachuła, Jan Siulkowski i Michał Siemko. I to właśnie najmłodsza reprezentacja zdobyła II miejsce. W konkursie brali udział uczniowie Gimnazjum nr 3, 5 i 6. Koordynatorami konkursu w naszej szkole były pani Anna Smolak oraz pani Agnieszka Jedlińska. Zwycięzcom gratulujemy obszernej wiedzy z zakresu wynalazków, motoryzacji, sportu i kulinariów.

  ZDJĘCIA

 • Gim Wiosna w Szkole Muzycznej


   

  WIOSENNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ


  wiosenny koncert 3 20140323 179595825021 marca powitaliśmy wiosnę muzycznymi rytmami. Uczniowie naszej szkoły : gimnazjum – klasy I i II oraz uczniowie szkoły podstawowej – klasy IV i V uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną w Zamościu. W świat muzyki i poszczególnych utworów wprowadzała Pani Beata Płocharz. Występ młodych artystów podobał się bardzo naszym nauczycielom i uczniom, więc nagradzaliśmy solistów gromkimi brawami.

  Czekamy już na kolejne spotkanie z muzyką …
   
  Po koncercie klasa Ic wraz z wychowawczynią wyruszyła do Ogrodu Zoologicznego w poszukiwaniu wiosny. Zdjęcia ze szkoły muzycznej i z ZOO możecie obejrzeć tutaj.  ZDJĘCIA

 • Gim PK -Gimnazjada rejonowa


   

  SZS - Rejonowa Gimnazjada w Koszykówce Chłopców 

   

  szs - gimnazjada w pk - rejon 8 20140323 19945262467 marca nasi koszykarze reprezentowali miasto Zamość i nasze gimnazjum na rejonowych zawodach  w Hrubieszowie. Sześć najlepszych drużyn spotkało się by walczyć o medale i awans wojewódzki. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach by wyłonić finalistów. Grali najlepsi więc poziom zawodów był wysoki, wszystkie drużyny walczyły do końcowego gwizdka o punkty. Tym razem nie udało sie...... Zajęliśmy 4 miejsce, podobno najmniej lubiane przez sportowców.  Cóż za rok spróbujemy znowu.

  Dla nas, wiernych kibiców nasi koszykarze zasługują na słowo DZIĘKUJEMY. Zabrakło nas  na trybunach by dodać chłopakom wiary w siebie i  celnych koszy za 3 punkty.

  Skład drużyny znamy z miejskiej gimnazjady, na zdjęciach można podziwiać i docenić ich grę. Opiekunem drużyny był p.Andrzej Świergoń.   ZDJĘCIA

 • Gim Zamojska Liga Szachowa - marzec


   

  Zamojska Szkolna Liga Szachowa

  marzec

   

  zamojska liga szachowa - marzec 5 20140323 118274642518 marca, we wtorek nasi szachiści w składzie: Marcelina Chachuła, Piotr Samborski, Wojciech Szewczuk już po raz piąty w tym roku szkolnym walczyli o punkty dla naszego Gimnazjum. Każda edycja jest inna, każda równie interesująca, a dla graczy tak samo pracowita i stresująca. Suma  punktów całej drużyny daje możliwość na zdobycie miejsc medalowych bądź sumowanie ich do zakończenia ligi.

  V Turniej medalowo przedstawia się następująco: 1 miejsce Szkoła Społeczna, 2 miejsce Gim 1, 3 miejsce Gim 4.

  Wszystkie zgłoszone drużyny, a jest ich 12 grają o zwycięstwo w lidze. Gratulujemy naszym szachistom i życzymy dobrych, przemyślanych ruchów na szachownicy, które doprowadzą do kolejnych miejsc medalowych. Pani Barbara Gaca wspiera swoich podopiecznych trzymając mocno kciuki za wszystkie mecze.

 • Gim Turniej Szkolny PN


   

   Turniej Szkolny - Piłka Nożna- Orlik 2014

   

  mistrzostwa szkoy 2013-2014 4 20140323 137144631912 marca na boisku Orlika został rozegrany Turniej Szkolny w Piłce Nożnej. Na szkolnym boisku Orlik było kolorowo i głośno. Piłkarze wzajemnie kibicowali poszczególnym drużynom, a porządku pilnował sędzia główny p.Marek Kudela, który był również organizatorem Turnieju. W drodze losowania wyłoniono 3 grupy po trzy klasy, które grały systemem każdy z każdym. Do półfinału przeszły klasy: 1d, 3a, 3b, 3c.

  Mecz o pierwsze miejsce zagrały drużyny klas trzecich- 3a-3c. Zwycięzcą tegorocznego turnieju została klasa 3a pokonując trzema bramkami rywali.

  Na brawa zasługują uczniowie z klasy 1d, którzy jako jedyna klasa  pierwsza znaleźli się w półfinale wśród trzecioklasistów!!!

  Cieszymy się razem ze zwycięzcami turnieju, brawa dla wszystkich uczestników zawodów.

   

 • Gim Srebrny medal siatkarzy na Rejonach


  SREBRO DLA NASZYCH SIATKARZY!!

   

  szs - gimnazjada w ps ch - rejon 6 20140323 195117175324.03.2014r w Tomaszowie Lubelskim rozegrano rejonowe zawody SZS - piłka siatkowa chłopców, w których wzięło udział sześć najlepszych zespołów z powiatu zamojskiego: Dołhobyczów, Gimnazjum nr4 Zamość, Zawada, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw, Rachanie.

  W walce o miejsce pierwsze musieliśmy ustąpić drużynie z Dołhobyczowa, przegraliśmy wynikiem 2:0. Jest to dla nas bardzo wysoka lokata wywalczona przez następujących uczniów: Tytoń Karol ( 3c), Gielecki Michał ( 3c), Lepianka Patryk (3c), Ziemiński Miłosz (3c), Sak Jakub ( 3c), Morawski Bartłomiej (3c), Wujec Jakub (3a), Lis Kacper (1a), Kucharski Bartosz (1a), Sobczuk Kamil (1a), Sobolewski Tomasz (1a).

  Serdecznie gratulujemy chłopakom i dziękujemy za dostarczenie tak dobrych wiadomości na początek tygodnia. Duże brawa dla opiekuna grupy p.Marosa Smolaka , któremu zwadzięczamy ten sukces.

  SIATKARZE JESTEŚCIE WIELCY NA MIARĘ ZŁOTA I SREBRA!

 • Gimnazjada Rejonowa w siatkówce


   

  NASI SIATKARZE MISTRZAMI ZAMOŚCIA!!!

   

   

  szs - gimnazjada w ps ch - rejon 6 20140323 195117175318.03.2014 r. w naszej szkole odbyła się Miejska Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 szkół: Gim2, Gim3, Gim4, Gim5, Gim6 i Gimnazjum Katolickie. W meczu o złoto i tytuł Mistrza Miasta Zamościa zagraliśmy przeiw drużynie z Gimazjum nr 6. Nie zawiedli kibice, którzy wspomagali kolegów oklaskami, sportowymi okrzykami i wiarą w sukces. Oczywiście udało się, wygraliśmy mecz finałowy wynikiem  2:0 nie pozostawiając rywalom cienia szansy na urwanie seta. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Lepianka (3c), Tomasz Sobolewski (1a), Kacper Lis (1a), Miłosz Ziemiński (3c), Jakub Wujec (3a), Karol Tytoń (3c), Bartosz Kucharski (1a), Kamil Sobczuk (1a), Barłomiej Morawski (3c), Jakub Sak (3c), Michał Gielecki (3c). Opiekunem drużyny i nauczcycielem prowadzącym grupę jest pan Maros Smolak.Trzymamy kciuki za kolejny etap rejonowy, który już wkrótce przed nami w Tomaszowie Lubelskim.  ZDJĘCIA

 • SP III Wiosenny Konkurs Taneczny


   

  III WIOSENNY KONURS TANECZNY

   

  Dnia 21.03.2014 roku w pierwszy dzień wiosny aż cztery zespoły taneczno-gimnastyczne ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Zamościu wzięły udział w prezentacji grup tanecznych, która odbyła się w Zespole Szkół Nr5 w Zamościu. Przygotowane przez nasze reprezentantki układy bardzo się podobały i jury konkursu przyznało nam dwa pierwsze miejsca, w kategorii klas IV i V. Pozostałe dwie grupy z klasy VI i V zajęły drugie miejsca. Zwyciężczynie otrzymały indywidualne nagrody rzeczowe (plecaki i zestawy do gier rekreacyjnych) wszystkie uczestniczki obdarowano słodyczami i dyplomami. Dziewczęta przygotowała pani Anna Waśko.

  A oto składy zespołów:

  IVb: Julia Młynarczyk, Wiktoria Mazurek, Paulina Mazurek, Amelia Majzer, Weronika Nowak, Zosia Iwaniec

  Vc: Ola Gietka, Weronika Podgórska, Wiktoria Roshavets, Sara Żółkoś, Paulina Wiater, Karolina Szewczuk, Natalia Sergiet, Ola Pieczykolan, Łucja Karwowska, Weronika Nogacz

  Vb: Agata Wołoch, Weronika Nowosad, Zuzanna Skorniewska, Alicja Czyż, Sylwia Niedźwiedź, Ola Szykuła, Ola Matwis

  VIbc: Zosia Liwak, Martyna Mazurek, Joanna Bajwoluk, Kasia Sendecka. 

   

   

 • Gim Dzień Języków Obcych 2014


   

  DZIEŃ   JĘZYKÓW   OBCYCH

   

  flag bryt niem20.03.2014 roku nauczyciele języków obcych Gimnazjum nr 4 w Zamościu zorganizowali Dzień Języków Obcych. Klasy I, II i III rywalizowały ze sobą w licznych językowych konkurencjach: były zadania ze słuchu, dyktando rysunkowe, zadania z mapą oraz liczne językowe i kulturowe łamigłówki. Klasy zaprezentowały również przygotowane wcześniej śmieszne scenki językowe. Wśród klas III zwyciężyła klasa III d, wśród klas II - II a i wśród naszych najmłodszych uczestników najlepszą okazała się klasa I c. 4 osobowa reprezentacja każdej klasy otrzymała nagrody książkowe, klasa zdobyła słodycze oraz dzień bez pytania :) Wszystkim klasom dziękujemy za wspaniałą zabawę i rywalizację.

  ZDJĘCIA

 • konkurs matematyczny - Pangea


   

  SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

  W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

  „PANGEA

   

  Sześciu uczniów szkoły podstawowej i trzech uczniów gimnazjum zakwalifikowało się do finału Międzynarodowego Konkursu Matemaatycznego „Pangea”, którego organizatorem jest Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej to: Krystian Chwiejczak (kl.IVa), Jakub Smolak (kl. Va), Dawid Dębicki (kl. Va), Paweł Oleszek (kl. VIc), Patryk Greszta (kl. VIc), Michał Tyrka (kl. VI c). Uczniów do konkursu przygotowywała p. Teresa Wszoła.

   Uczniowie Gimnazjum: Jakub Margol (II a) pracujący pod kierunkiem p. Jolanty Naworol, Piotr Samborski (III a), Wojciech Szewczuk (kl. III a) pracujący pod kierunkiem p. Danuty Margol.

   

  Gratulujemy i życzymy osiągnięcia wysokiego wyniku w finale.

   

 • SP laureaci i finaliści 2013/2014


   

  SUKCESY SZÓSTOKLASISTÓW

  W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

    

  Miło nam poinformować , że aż trzech uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

   KONKURS MATEMATYCZNY: Patryk Greszta (kl. VI c), zdobył jako jedyny w całym województwie lubelskim maksymalną liczbę punktów (40), Paweł Oleszek (kl. VI c) Uczniów do konkursu przygotowała p.Teresa Wszoła

  KONKURS HISTORYCZNY: Justyna Korneluk (kl. VI c)

  Uczennicę przygotowywała p. Małgorzata Malicka. Laureaci są zwolnieni z pisania sprawdzianupo klasie szóstej. Finalistą Konkursu Matematycznego został Michał Tyrka (kl. VI c), który pracował pod kierunkiem p. Teresy Wszoły.

   

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w gimnazjum.

   

 • Gim Wycieczka zawodoznawcza

   


    

  POZNAJEMY ZAWÓD DZIENNIKARZA

   

  wycieczka do warszawy 9 20140314 158364410013 marca grupa uczniów gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której celem było poznanie tajników zawodu dziennikarza. Wycieczkę zorganizowała pani Małgorzata Jasek, która pełni w naszej szkole funkcje doradcy zawodowego. Zwiedziliśmy siedzibę Agory - wydawcy "Gazety Wyborczej", następnie po pięknym wiosenym spacerze w Łazienkach Królewskich, udaliśmy sie do gmachu Telewizji Polskiej. Tu czekały na nas liczne atrakcje - uczestniczyliśmy w nagraniach programu "Jaka to melodia?" i obejrzeliśmy studia programów emitowanych w TVP1 i TVP2. Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Stare Miasto w Warszawie - w archikatedrze odwiedziliśmy również grób patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy bogatsi o wiedzę dotyczącą pracy w gazecie i telewizji. Krótką fotorelację możecie obejrzeć  tutaj.

   

   

   

 • Laureaci Konkurów Kuratoryjnych


   

  LAUREACI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

   

  Zakończył się ostatni etap konkursów kuratoryjnych, w których uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. Bardzo miło nam poinformować, że zarówno Piotr Samborski, jak i Paula Zgódka spisali sie rewelacyjnie.

  444Piotr Samborski (3a), którego do konkursu przygotowała pani Jolanta Goryczka, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. DSC00226

  Paula Zgódka (3d), którą przygotowała pani Maria Prażak, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.

  Gratulacje zarówno dla uczniów, jak również dla ich nauczycieli.

   

   

   Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole ponadgimnazjalnej.

   

 • sp akcja


  ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

   

  SK PCK ogłasza akcję charytatywną na rzecz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i żyjących w ubóstwie. Prosimy o przeprowadzenie wśród uczniów zbiórki żywności trwałej i środków czystości,  przekazanie ich do pani B. Kukiełki i pani O. Kopiel do dnia 28 marca 2014r.

 • Legendy


   

  Zaproszenie do udziału w 

  XII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym

  "Dzieje Polski w legendach"

   

  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu zaprasza uczniów klas  I - III szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji  konkursu  "Dzieje Polski w legendach". Konkurs odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. 

  Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do czytania książek oraz  promowanie piękna polskich legend. Czekamy na uczniów, którzy lubią czytać i rysować. Termin zgłaszania uczniów upływa 28 marca 2014 r.

   

 • Pierwsza pomoc


   

  UCZYMY SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE

   

  24.02.2014r. i 03.03.2014r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych z Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu.

  Uczniowie klas I- III z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat pracy ratowników oraz obejrzeli profesjonalny sprzęt medyczny. Mieli również możliwość wykonania zabiegu resuscytacji pod okiem fachowców. Układali poszkodowanych w pozycji bezpiecznej. Uczyli się prawidłowo bandażować kończyny, opatrywać rany, posługiwać się stetoskopem. Udział w zajęciach dostarczył nie tylko wielu emocji i niezapomnianych wrażeń , ale również pozwolił na zdobycie wiedzy niezbędnej do ratowania ludzkiego życia, nawet w tak młodym wieku.

                                                                ZDJĘCIA

 • Gim Warsztaty plastyczne


   

  WIOSENNE INSPIRACJE

   

   

  W dniu 22 marca 2014 roku w Gimnazjum odbyły się warsztaty terapeutyczno-plastyczne „Wiosenne Inspiracje”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie oraz ich rodzice i opiekunowie.

  Pod czujnym okiem pani Małgorzaty Hrycyk powstawały piękne prace inspirowane wiosną i nadchodzącymi świętami wielkanocnymi: ramki do zdjęć, pisanki oraz kwiaty. Do wykonania prac wykorzystano materiały recyklingowe: wytłaczanki po jajkach, skorupki jajek. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze – był to nie tylko czas radosnej twórczości, ale także okazja bliższego poznania uczniów i ich najbliższych –  czego cieszy się najbardziej pani pedagog J.

  Wszyscy uczestnicy podchodzili do wykonania prac bardzo profesjonalnie, dzięki czemu powstały oryginalne, piękne prace. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne, które odbędą się już wkrótce

 • Konkurs "Tajemnice i legendy ...


  Tajemnice i legendy Wielkiej Brytanii – konkurs rozstrzygnięty!

   

  DSCF0312Organizatorem konkursu było Koło Naukowe Anglistów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego oraz lubaczowskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie pracy plastycznej z zakresu malarstwa na brystolu lub płótnie o formacie 70-50 cm (B2).

  Spośród 187 prac nadesłanych przez młodzież, komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców w 3 grupach wiekowych. W grupie gimnazjalnej Marcelina Chachuła, uczennica kl. IIa, zdobyła III miejsce. Nauczycielem przygotowującym do konkursu była p. Maria Prażak.

  Serdecznie gratulujemy!

   

 • Rekolekcje 2014


     

   

  W dniach od 02  do 04 kwietnia  2014r. w parafii pw. MB Królowej Polski odbędą się rekolekcje wielkopostne. Jest to czas szczególnie ważny dla wszystkich uczniów wyznania Rzymskokatolickiego - czas refleksji i zastanowienia nad własnym życiem. 

  W czasie rekolekcji szkoła podstawowa i gimnazjum pracują według zmienionego planu. 
  Uczniowie wychodzą do kościoła pod opieką nauczyciela lub wychowawcy. 

  Świetlica czynna jest w godz. 7.00- 16.30 . Stołówka wydaje obiady jak zwykle.

   

 • Życzenia wielkanocne

   


   Chociaż wszystko przypomina nam jeszcze Boże Narodzenie, 

  choć pogoda nie zawsze wskazuje na obecną już wiosnę, życzymy wszystkim:

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie rodziny
  i wśród przyjaciół
  oraz wesołego "Alleluja"

   

 • SP konkurs już rozstrzygnięty

      KONKURS JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY !!!

           22 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu został rozstrzygnięty XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach” dla uczniów klas I-III.

  Do konkursowych zmagań przystąpiło  w sumie 75 uczniów z dziesięciu szkół oraz sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Zamościu. Konkurs promuje piękno polskich legend, daje możliwość poznania nowych i przypomnienia tych, które są już znane. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy Obejrzeli przedstawienie pt. „Smok ze smoczej jamy”, w wykonaniu uczniów z klasy II d i III a. Oprawę muzyczną do teatrzyku  przygotowali uczniowie z klasy II a.

  Międzyszkolna komisja nagrodziła i wyróżniła autorów najciekawszych prac plastycznych, oceniła również znajomość wybranych legend.

 • Gim konkurs na Wiosenny Wystrój Sali

   


  KONKURS NA

  WIOSENNY WYSTRÓJ SALI

  26 marca został rozstrzygnięty w gimnazjum konkurs na Wiosenny Wystrój Sal Lekcyjnych. Wygląd sal został oceniony przez komisję.

  Pod uwagę zostały wzięte następujące kategorie: ogólny wystrój sali i aktualna gazetka. Największą liczbę punktów uzyskały:

  klasa 1b gim (sala nr 11) oraz klasa 2c gim (sala nr 5),

  które w nagrodą otrzymują 1 dzień bez pytania

   26 marca 2013 roku

   

 • sp Wizyta w Domu Dziecka

   


  Spotkanie w Zamojskim Domu Dziecka

  Dnia 13.03.2013roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 -klas czwartych i szóstych wraz z panią katechetką Marią Kuraszkiewicz spotkali się z wychowankami. Zebrano potrzebne rzeczy wśród uczniów: odzież, przybory szkolne, zabawki, słodycze i przekazano wychowankom Domu Dziecka.

   Wizycie towarzyszyły wspólne zabawy z mieszkańcami Domu Dziecka.

   

 • Gim Dzień Języków Obcych


  flag bryt niemDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w GIMNAZJUM

  20 marca odbył się w naszym gimnazjum Dzień Języków Obcych. 4-osobowe reprezentacje klas I, II i III rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach językowych. Zadania konkursowe dotyczyły zagadnień kulturowych, gramatycznych jak również umiejętności komunikacji w języku angielskim i niemieckim. Z wszystkich klas najbardziej należy pochwalić klasy II, które zaprezentowały wcześniej przez siebie przygotowane wesołe scenki językowe związane z wiosną. Spośród klas pierwszych I miejsce zajęła klasa I a, w klasach II najlepsza okazała się klasa II d następnie klasa II b, IIa i II c, a wśród klas III I miejsce zajęła klasa III b, III a i III c. Każda drużyna otrzymała nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dziękujemy za uczestnictwo i świetną zabawę :)  -Zdjęcia

 • Gim zebranie do klasy sportowej

   


   

  ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ - 

  KANDYDATÓW DO KLASY I SPORTOWEJ

  W GIMNAZJUM NR 4

  CZWARTEK 21.03.2013 r.

  godz. 17.15

  sala nr 8 na terenie gimnazjum

   

   

 • Gim Miejska Gimnazjada w PS


  IMAG0325BRAWO!!! NASI SIATKARZE MISTRZAMI ZAMOŚCIA!

   

  MIEJSKA GIMNAZJADA w Piłce Siatkowej Chłopców -

  W czwartek 14.03.2013r. w hali sportowej ZS nr 6 w Zamościu odbyła się Gimnazjada Miejska w piłce siatkowej chłopców. Drużyna Gimnazjum nr 4 zajęła I miejsce w swojej grupie pokonując zespoły Gimnazjum nr 1(2:0) oraz Gimnazjum nr 5(2:0). O awansie do Gimnazjady Rejonowej decydował mecz finałowy, w którym nasza drużyna pokonała faworyta zawodów - Gimnazjum nr 2 (2:1).

 • Gim Gimnazjada Rejonowa w koszykówce


  P1011317aGIMNAZJADA REJONOWA w KOSZYKÓWCE chłopców

  W piątek 08.03.2013r w Hrubieszowie odbyła się Gimnazjada Rejonowa SZS w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre III miejsce.

    

   

 • Gim Dzień Hotelarstwa


  „DZIEŃ HOTELARSTWA I TURYSTKI AKTYWNEJ”

  12 marca 2013 klasa 2 ”C” pod opieką nauczyciela geografii Łukasza Bryknera uczestniczyła w „Dniu Hotelarstwa i Turystyki Aktywnej” organizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu (Ekonomik). Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr Przemysława Kędrę – wykładowcę PWSZ w Zamościu pt. „Bezpieczeństwo w Górach”. 

 • Gim Gimnazjada w PS dz


  P1011322aMIEJSKA GIMNAZJADA
  V-ce Mistrzynie Zamościa w Piłce Siatkowej
   
  W poniedziałek 11.03..2013 r w Gimnazjum nr 3 w Zamościu odbyła się Miejska Gimazjada SZS w piłkę siatkową dziewcząt.Reprezentację naszej szkoły stanowiły uczennice klas sportowych:
   
   
   
 • sp konkurs o biblii


  XX  KONKURSU  WIEDZY  O  BIBLII  I  HISTORII  KOŚCIOŁA
  „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego… ”
   
  W Zespole Szkół nr 4 w Zamościu 5 MARCA 2013 r. odbył się XX  KONKURSU  WIEDZY  O  BIBLII  I  HISTORII  KOŚCIOŁA „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego… ”- etap powiatowy.
  Na poziomie szkoły podstawowej finalistami zostało dwóch uczniów:
  Justyna Korneluk kl V C
  Szymon Zawada kl VIc
  Opiekunem finalistów była pani Maria Kuraszkiewicz
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
   
 • sp wojewódzki konkurs z angielskiego

   


  Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego CLICKONMANIAC

   1 marca 2012 roku w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. W konkursie wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły z klas IV, V i VI. Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowali się:

 • Gim Dzień Języków Obcych


  flag bryt niemUWAGA! Dzień Języków Obcych w Gimnazjum

  20 marca odbędzie sie Dzień Języków Obcych. Prosimy o wytypowanie z każdej klasy grupy 4 osobowej (2 dziewczyny i 2 chłopaków), która będzie brała udział w różnych konkurencjach językowych. Klasy powinny przygotowac również wesołą scenkę o tematyce wiosennej lub świątecznej oraz propozycję stroju wiosennego wraz z jego opisem w języku obcym.

   

 • Gim Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej


   MISTRZOSTWA GIMNAZJUM   

  w PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

   

  Szkolne Zawody w Piłkę Siatkową Chłopców zorganizowane zostały w ramach projektu edukacyjnego. Organizatorami zawodów byli chłopcy z klasy 2c: Michał Gielecki, Adrian Kurek, Kacper Łaszkiewicz, Jakub Sak, Karol Tytoń oraz Miłosz Ziemiński pod kierunkiem p. Maroša Smolaka.

 • Gim Miejska Gimnazjada SZS  MIEJSKA GIMNAZJADA SZS
  w koszykówce dziewcząt
   
  W piątek 01.03..2013 r w naszej szkole odbyła się  Miejska Gimazjada SZS w koszykówce dziewcząt. Reprezentację naszej szkoły stanowiły uczennice klas sportowych.
   
 • Konkurs Języka Angielskiego

  Konkurs Języka Angielskiego

  Dnia 29.03.2012 w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych z terenu Zamościa. W konkursie uczestniczyły trzy szkoły: SP nr 4, SP nr 6 i SP nr 8. Konkurs składał się z trzech konkurencji: test leksykalno-gramatyczny, prezentacja drużyny: okrzyk. hasło, plakat, quiz z kultury krajów anglojęzycznych.

  Wszystkie drużyny zaprezentowały się w bardzo interesujący sposób zaskakując komisję strojem, artystycznym wykonaniem hasła oraz wykorzystaniem elementów muzyki i tańca. Reprezentanci szkół piszący test oraz biorący udział w quizie kulturoznawczym wykazali się ogromną wiedzą i pomimo dogrywki nie udało się wyłowić jednego zwycięzcy.

  I miejsce zdobyły SP nr 6 im. Szymona Szymonowica oraz SP nr 4 im. Stefana Batorego , a II miejsce SP nr 8 im. Orląt Lwowskich.

  Serdecznie gratulujemy!   ZDJ??CIA

 • Wiosenny Wystrój Sal

  WIOSENNY WYSTJ SAL

  4 kwietnia rozstał rozstrzygnięty Konkurs na Wiosenny Wystrój Sal Lekcyjnych. Podobnie jak w poprzednich etapach najpięknieszy wystrój sal przygotowały klasy pierwsze.   

  Pierwsze miejsce zajęła klasa 1d.   Więcej....   Zdjęcia

 • Laureaci Zagimaka

  LAUREACI ZAGIMAKA

  17 marca 2012 przeprowadzono III etap Konkursu Matematycznego ZAGIMAK. Laureatami zostali Piotr Samborski, Jakub Wujec z klasy 1a oraz Bartłomiej Karwowski i Krzysztof Lipiec z klasy 2b, których przygotowała pani Danuta Margol. Organizatorem konkursu jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział  w Zamościu i  Państwowa  Wyższa  Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje  Prezydent  Miasta Zamościa. GRATULUJEMY!

   

 • Dzień Otwartej Szkoły

  DZIE?? OTWARTEJ SZKO??Y

  W dniu 29.03.2012 w godz. 16.00 - 18.00 odbędzie się dzień otwartej szkoły. Rodziców klas III zapraszamy na godz. 17.00 na spotkanie dotyczące procedur egzaminu gimnazjalnego i naboru do szkół ponadgimnazjalnych.

 • Rekolekcje

  OG??OSZENIE

  W dniach 21-23 marca odbywają się rekolekcje wielkopostne. Klasy 1 i 3 mają w tych dniach cztery pierwsze lekcje według planu zajęć. Natomiast klasy 2 piszą próbny egzamin gimnazjalny. W środę i czwartek zaczyna sie on o godzinie 8.30, w piątek o godzinie 8.00.

 • Dzień Języków Obcych

  Dzi Języków Obcych

  20 marca zorganizowany został Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkursach językowych. Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostały klasy: 1b, 2b i 3a. Gratulujemy zwycięzcom. Więcej...

  Zdjęcia 

 • Rekrutacja do klas I

   

  GIMNAZJUM NR 4

  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu

   

  OG??ASZA ZAPISY do klas I

  na rok szkolny 2012/2013

  Rekrutacja do gimnazjum

 • Mistrzostwa Szkoły w Piłce ręcznej klas I

  Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej

  W poniedziałek (5 marca) odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej klas Pierwszych. Mistrzostwa te zostały zorganizowane w ramach programu promującego zdrowy tryb życia "Trzymaj Formę".

  Po zaciekłej walce Mistrzem Szkoły została klasa 1c.

  Bramkarzem turnieju został Michał Misiejuk(1a).      Więcej...   Zdjęcia

 • Konkurs wiosenny

  KONKURS NA WIOSENNY WYSTRÓJ SAL ROZSTRZYGNI??TY !!

  Wiosna na dobre zagościła w naszych klasach. Komisja oceniająca wiosenny wystrój sal miała trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzcę konkursu. Większość klas postarała się, aby ich sale wyglądały kolorowo i wiosennie. Po burzliwych obradach zwycięzcą konkursu została

  klasa 2 d - sala nr 6,

  która w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania!

  więcej...

  Zdjęcia

 • Wolontariat


  OG??OSZENIE - WOLONTARIAT

  Informujemy, że w tym semestrze odbędą się jeszcze następujące akcje wolontariatu:

  15-16-17 kwietnia w supermarketach Kaufland i Carrefour ? akcja zbiórki funduszy dla Stowarzyszenia Dzieci Autystycznych ?Przebudzenie? z Zamościa.

  20-21-22 maja ? ?Dziewczynka z zapałkami? (Carrefour)

  27-28-29 maja ? Przebudzenie? (Kaufland + Carrefour)

  10-11-12 czerwca ? ?Dziewczynka z zapałakmi? (Carrefour)

  Uczniowie, którzy są zainteresowani pracą wolontariusza podczas najbliższej zbiórki (15-17 kwietnia) proszeni są o zgłaszanie się do pani S.Bryl. Jeżeli nie brali udziału w zbiórce na rzecz Stowarzyszenia ?Przebudzenie? z Zamościa w poprzednim semestrze, muszą dostarczyć zdjęcie i zgodę rodziców.

 • KONKURS

  KONKURS Językowy

  W piątek (25 marca) odbył się konkurs zaliczany do Językowej Ligi Klas pt.: Zwyczaje świąteczne w krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

  więcej...

 • Posiłek Awards 2011

  Gala "Posiłek Awards 2011"

  We wtorek 22 marca klasa 1b zorganizowała galę rozdania nagród "POSI??EK AWARDS 2011". Zdjęcia z galii można obejrzec w galerii.

 • BRAWO ANETA!!!

  BRAWO ANETA !!!

  Aneta Sokołowska z klasy 3b, która została laureatką Konkursu Polonistyczengo organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

  Anetę do konkursu przygotowała pani Anna Grodzka.

   GRATULACJE!

 • Koncert Szkoła Muzyczna

  KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ 

  2 marca uczniowie klas drugich wzięli udział w koncercie orkiestry symfonicznej i zespołów instrumentalnych z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Repertuar orkiestry, którą przygotował p.Jerzy Lisak to: Badinerie - J. S. Bacha oraz miniatury Piotra Czajkowskiego: Bajka Niani, Walc, Chorał oraz Baba Jaga.

  Wśród muzyków biorących udział w koncercie znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum: Karolina Kot (3d) - skrzypce, Zuzanna Kunicka (1b) - skrzypce oraz Aneta Puławska (2d) - perkusja.  Koncert dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

  Zdjęcia

 • SZS - Siatkówka Dziewcząt i CH??.

  ZAWODY SZS - Gimnazjada w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców

  Zdjęcia ...