ROK SZKOLNY 2017 - 2018

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

26 lutego 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie zostało poprzedzone przedstawieniem w wykonaniu uczniów klasy IV c. Na scenie pojawiły się postacie z bajek, które opowiedziały dzieciom o tym, jak zaprzyjaźnić się z książką. Kolorowe przebrania i werwa młodych aktorów wywołały uśmiech na twarzach pierwszaków. Inscenizację urozmaicił występ klasy I c pod przewodnictwem pani Joanny Przekocińskiej. Uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonała Pani Wicedyrektor Szkoły Bożena Kukiełka. Uczniowie klas pierwszych z pełną powagą i odpowiedzialnością złożyli przyrzeczenie czytelnika, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy od pani bibliotekarki. Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda. zdjecia

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

„PIĘKNIE CZYTAM”

Dnia 26 października 2017 roku  biblioteka szkoły podstawowej zorganizowała Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”  dla uczniów klas II, III, IV naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 25 osób. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w zakresie pięknego czytania literatury dziecięcej. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wylosowanymi fragmentami prozy.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska, Barbara Korona, Aneta Trajda, wyłoniła zwycięzców:

Klasy II

I miejsce   Antoni Ulanowski   - kl. II a

II miejsce  Magdalena Tokarz - kl. II a

III miejsce  Agata Ostrowska   - kl. II a

Klasy III

I miejsce    Gabriel Siewień - kl. III e

II miejsce   Julia Drewniak   - kl. III c

III miejsce  Amelia Adamiak - kl. III c

Jakub Mandziuk - kl. III a

Klasy IV

I miejsce    Julia Burda              -  kl. IV c

II miejsce   Arleta Grabowska  - kl. IV a

Karol Kasperski      - kl. IV c

III miejsce  Filip Derewiecki     - kl. IV d

Julia Szewczuk      - kl. IV b

FOTORELACJA

Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i pragniemy zauważyć, że poziom konkursu był bardzo wysoki!

Poetyckie Mikołajki

Po raz kolejny dnia 6 grudnia 2017roku nauczyciele bibliotekarze zorganizowali dla uczniów naszej szkoły uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem zgromadzonych przez Dyrektor Szkoły panią Ewę Lorenz. Następnie nauczyciel biblioteki szkolnej pani Danuta Łuszczewska, zaprosiła do obejrzenia przedstawienia. Inscenizacja zawierała dialogi, wiersze oraz piosenki o tematyce mikołajkowej w wykonaniu uczniów z klas IV-VII. W trakcie przedstawienia grupa dzieci z klas I-III zaprezentowała układ taneczny. Widownia z wielkim entuzjazmem reagowała na występy małych artystów. Całość widowiska wzbogaciły nastrojowe piosenki wykonane przez chór szkolny.

Na zakończenie spotkania wręczono nagrody i upominki uczestnikom Bibliotecznego Konkursu Plastycznego pt. Mój ulubiony miś”.Za interesujące i ciekawe prace plastyczne, przyznano następujące nagrody:

Franciszek Hałasa - kl. I d,

Magdalena Tokarz - kl. II a,

Lidia Chilewicz - kl. III b.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

Mikołaj Ferens - kl. I a,

Gabriela Łoza - kl. I b,

Julia Kucaj - kl. I c,

Jagoda Bełz - kl. II a,

Emilia Parzymies - kl. III a,

Julia Krukowska - kl. III c,

Maja Błaszczak - kl. III d,

Amelia Mizerska - kl. III e,

Maja Kołtun - kl. III f.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

Organizatorzy uroczystości - pani Danuta Łuszczewska i pani Aneta Trajda serdecznie dziękują: pani Agnieszce Hamerskiej, nauczycielowi muzyki, za przygotowanie oprawy muzycznej, pani Annie Waśko, nauczycielowi wychowania fizycznego, za przygotowanie mikołajkowego tańca oraz pani Małgorzacie Hrycyk za wykonanie dekoracji.