Podobny obraz

ROK SZKOLNY  2018 / 2019

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasowanie na czytelnika 2 20190207 1280111789

5 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz, zapoznała ich ze zbiorami oraz zasadami udostępniania księgozbioru. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie czytelnika, że będą szanować książki i chętnie je czytać. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wypożyczyli książki.

POETYCKIE MIKOŁAJKI

poetyckie mikoajki 5 20181215 1801273238

6 grudnia 2018 roku w auli szkoły odbyła się uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Na część artystyczną złożyły się wiersze, dialogi i wesołe scenki przeplatane nastrojowymi piosenkami. Piękna dekoracja i ciekawe rekwizyty podkreśliły mikołajkową tradycję i wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas IV d i V c.

Organizatorem uroczystości była pani Danuta Łuszczewska przy współpracy pani Anety Trajdy, o oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Przekocińska, a dekoracje wykonała pani Małgorzata Hrycyk.

Jesienne zagadki

Za oknem szaro i ponuro. Coraz też chłodniej. Kolorowe liście pospadały już z drzew. Czekamy więc na śnieg i piękną aurę zimową. Na podsumowanie jesieni chętni uczniowie z klasy IIIa 27 listopada wzięli udział w szkolnym konkursie „Jesienne zagadki” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

Uczniowie rozwiązywali pisemnie zagadki o jesieni. Mowa była o spadających liściach z drzew, jarzębinie, wiewiórkach, kasztanach, deszczu, listopadzie itp. Po napisaniu testu uczniowie namalowali jak postrzegają obecną, jesienną szarugę. (AS)

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce : Zuzanna Lechniak

II miejsce: Szymon Małys

III miejsce: Wiktoria Biernacka

Najlepsi uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i upominki na zbliżające się już Mikołajki.

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne konkursy!!!