Podobny obraz

Szkolny Konkurs Czytelniczy

„PIĘKNIE CZYTAM”

piknie czytam 8 20190604 1041190283

28 maja 2019r. po raz kolejny w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam” dla uczniów klas II, III i IV naszej szkoły. Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 uczniów. Zadaniem uczestników było przeczytanie wylosowanego fragmentu książki. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom czytania. Komisja oceniała poprawność, płynność, dykcję i interpretację tekstu, a następnie wyłoniła zwycięzców. Konkurs zorganizowała pani Danuta Łuszczewska - nauczyciel bibliotekarz.

Zwycięzcy konkursu:

Klasy II

I miejsce      - Mikołaj Gleń kl. II b

II miejsce     - Zofia Szybiak kl. II c

Mateusz Strąk kl. II d

III miejsce    - Zuzanna Kubicka kl. II c

Klasy III

I miejsce      - Antoni Ulanowski kl. III a

Wyróżnienie - Adam Szpinda kl. III a

Klasy IV

I miejsce      - Maja Dziuba kl. IV f

II miejsce     - Jakub Mandziuk kl. IV a

Mateusz Nowak kl. IV c

III miejsce    - Kinga Romańska kl. IV e

Natalia Kitka kl. IV f

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasowanie na czytelnika 2 20190207 1280111789

5 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz, zapoznała ich ze zbiorami oraz zasadami udostępniania księgozbioru. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie czytelnika, że będą szanować książki i chętnie je czytać. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wypożyczyli książki.

POETYCKIE MIKOŁAJKI

poetyckie mikoajki 5 20181215 1801273238

6 grudnia 2018 roku w auli szkoły odbyła się uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Na część artystyczną złożyły się wiersze, dialogi i wesołe scenki przeplatane nastrojowymi piosenkami. Piękna dekoracja i ciekawe rekwizyty podkreśliły mikołajkową tradycję i wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas IV d i V c.

Organizatorem uroczystości była pani Danuta Łuszczewska przy współpracy pani Anety Trajdy, o oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Przekocińska, a dekoracje wykonała pani Małgorzata Hrycyk.

Jesienne zagadki

Za oknem szaro i ponuro. Coraz też chłodniej. Kolorowe liście pospadały już z drzew. Czekamy więc na śnieg i piękną aurę zimową. Na podsumowanie jesieni chętni uczniowie z klasy IIIa 27 listopada wzięli udział w szkolnym konkursie „Jesienne zagadki” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

Uczniowie rozwiązywali pisemnie zagadki o jesieni. Mowa była o spadających liściach z drzew, jarzębinie, wiewiórkach, kasztanach, deszczu, listopadzie itp. Po napisaniu testu uczniowie namalowali jak postrzegają obecną, jesienną szarugę. (AS)

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce : Zuzanna Lechniak

II miejsce: Szymon Małys

III miejsce: Wiktoria Biernacka

Najlepsi uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i upominki na zbliżające się już Mikołajki.

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne konkursy!!!