ROK SZKOLNY 2012-2013

Dnia 30 października 2012 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych po raz pierwszy odbył się w naszej szkoleSzkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam” dla uczniów klas II, III, IV szkoły podstawowej. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do udziału przystąpiło 27 uczniów. Każda klasa wystawiła trzech uczestników. Zadaniem konkursowym było przeczytanie dwóch tekstów: fragmentu prozy oraz wiersza. Pomysłodawcą była pani Danuta Łuszczewska.

IMPREZY BIBLIOTECZNE

• „Poetyckie Mikołajki” - to cykliczna uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości bibliotecznych. Powstaje dzięki dużym zaangażowaniu uczniów należących do koła bibliotecznego.

Dnia 6 grudnia 2012 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Poetyckie Mikołajki” przygotowany przez panią Danutę Łuszczewską oraz nauczycieli: panią Agnieszkę Hamerską i panią Jolantę Wilawer. Część artystyczną wykonały dzieci z koła bibliotecznego, które recytowały wiersze o Mikołaju. Występ mikołajkowy uatrakcyjniły nastrojowe piosenki śpiewane przez zespół wokalny oraz utwory muzyczne na flet.

• PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
  • NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - 06.02.2013r.
  • Dnia 6 lutego 2013 roku odbyła się uroczystość dla uczniów klas pierwszych „Pasowanie na czytelnika”.

Pierwszoklasiści obejrzeli  inscenizację „W świecie książki”, przygotowaną przez uczniów Koła Bibliotecznego, pracujących pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza –Danuty Łuszczewskiej. Przedstawienie urozmaiciły piosenki o książce i bibliotece oraz utwory muzyczne na flet, które przygotowali uczniowie klasy IIa wraz z opiekunem - Jolantą Wilawer.

Po części artystycznej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej przez wicedyrektor szkoły -  Małgorzatę Pokrzywę.

Na zakończenie uczniowie z klasy I a przeprowadzili wywiad z panią z biblioteki, która odpowiedziała na wiele interesujących pytań, dotyczących książek oraz pracy bibliotekarza.

Na pamiątkę uroczystości przyszli czytelnicy otrzymali  kolorową zakładkę do książki.

• Pasowanie na czytelnika

• „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Dużym powodzeniem wśród uczniów klas młodszych cieszy się społeczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. To wyjątkowe spotkanie z książką. Do biblioteki szkolnej na głośne czytanie wybranych książek z literatury dziecięcej zapraszani są uczniowie klas I –III wraz z nauczycielami. Następnie dzieci po wysłuchaniu przeczytanych utworów opowiadają o swoich wrażeniach.