Filtr
 • Bal Gimnazjalny 2015

 • ferie 2015


   

  2 - 14. 02. 2015

   

   

   

   

 • Gim Szachy w Muzeum


  SZACHY W MUZEUM

    

  w muzeum szachow 1 20150126 128157112516 stycznia klasa 1a gimnazjum wzięła udział w ciekawej lekcji wychowania fizycznego, która miała miejsce w muzeum szachów. Może nie wszyscy o tym wiedzą, że zmojskie Muzeum Szachów jest jedynym tego typu obiektem w Polsce. Klasa sportowa 1a w ramach zajęć wychowania fizycznego jedną godzinę w tygodniu spędza ucząc się grać w szachy. Tym razem uczniowie mieli możliwośc poznac historię szachów, obejrzeć bardzo ciekawe eksponaty z różnych zakątków świata a także rozegrać mini turniej szachowy.  Bardzo ciekawa była partia szachów na planszy przeznaczonej dla niewidomych graczy, którą dziewczyny z klasy rozegrały z zasłoniętymi oczami. Zachęcamy wszystkich do gry w szachy!!

  ZDJĘCIA

 • Gim Bal Karnawałowy


   

   BAL KARNAWAŁOWY

   

  bal karnawaowy 2 20150129 1671447276Karnawał to najweselszy okres w roku (nie licząc oczywiście wakacji), w którym wszyscy bawią się i radują uczestnicząc w przeróżnych balach i zabawach. Również i w naszej szkole odbyły się w tym tygodniu bale karnawałowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Poniżej znajdziecie fotorelację z balu gimnazjalistów. Wielu uczniów, jak i nauczycieli przebrało się na tę okazję w bardzo pomysłowe kostiumy. Wśród przebierańców wybrano 3 osoby, które wykazały się pomysłowością i kreatywnością w przygotowaniu stroju. W konkursie na najciekawsze przebranie zwyciężyli: Wiktoria Kasprzak (1a), Marysia Góra (2a) i Konrad Sokołowski (2b), którzy otrzymali nagrody ufundowane przez pana Wojciecha Bartosiewicza w postaci dodatkowej szansy z chemii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy włączą się do wspólnej zabawy.

  Bal w gimnazjum

   

 • b

 • Wiwat Babci! Wiwat Dziadkowie!


   

  Wiwat Babcie! Wiwat Dziadkowie!

   

       Dnia 21 stycznia 2015r. uczniowie klasy I B i I F uroczyście uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka. W swoich salach dzieci z uśmiechem na twarzy zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układ taneczny. W dowód wdzięczności podarowały laurki i portrety. Spotkanie dziadków z wnukami przebiegało w miłej, serdecznej i pełnej wzruszeń atmosferze. Dzieci do występu przygotowały p. Beata Zembroń i p. Elżbieta Seńko. zdjęcia 

   

 • Dzień otwartej szkoły SP 2015


   

  SZKOŁA   PODSTAWOWA  -  DZIEŃ   OTWARTY

   

  W sobotę 24 stycznia 2015r. po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów klas I. Gospodarzami byli: dyrekcja szkoły, nauczyciele klas I – VI oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego. Swoją obecnością zaszczyciły nas przedszkolaki z terenu miasta i okolic. Była to wspaniała okazja, by poznać naszą placówkę i jej ofertę edukacyjną. Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla małych gości wiele atrakcji. Rodzice natomiast oraz przyszli pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Wszyscy mieli okazję spotkać się z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami i zadać nurtujące ich pytania.

 • Dzień Otwarty w naszej szkole - gim relacja


   

  GIMNAZJUM - DZIEŃ OTWARTY

   

   

  Dnia 24.01.2015r. odbył się Dzień Otwarty dla szóstoklasistów, którzy zastanawiają się nad wyborem gimnazjum. Była to dla nich świetna okazja do poznania budynku i zaplecza naszej szkoły oraz uczęszczających już do niej uczniów. Młodzi kandydaci przychodzili z rodzicami, którzy również chcieli zdobyć wiele ważnych informacji. Już przy wejściu każdym  z gości opiekowali się uczniowie trzecich klas pełniący rolę przewodników.

   

   

 • Gim bal przebierańców


   

  BAL PRZEBIERAŃCÓW

   

  beznazwyW najbliższy czwartek tj. 29 stycznia odbędzie się w gimnazjum BAL PRZEBIERAŃCÓW, podczas którego zostanie zorganizowany konkurs na najciekawszy strój. W trakcie balu odbędzie się pokaz karate w wykonaniu zawodników Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu.

  Do wtorku do 14.00 należy dostarczyć do pana Bryknera listę osób, nazwiska opiekunów (1 osoba na 10 uczniów) + zebrane pieniądze. Również do wtorku trzeba zgłosić czy klasa będzie sobie organizowała poczęstunek w sali.
  Zachęcamy do uczestnictwa w dyskotece

 • Dzień promocji szkoły-2015


   

  INFORMACJE 

  DLA  

  PRZYSZŁYCH  PIERWSZOKLASISTÓW

   

  w sobotę 24 stycznia 2015r. 

  w godzinach 10.00 - 13.00

  SWOJE DRZWI OTWIERAJĄ

  SZKOŁA PODSTAWOWA       I       GIMNAZJUM

  ZAPRASZAMY

  DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW

   

   

 • Finaliści 2015


   

  LAUREACI 2014-2015

  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty,

  Szkoła podstawowa 

  Przyroda - Filip Szlingiert - klasa 5a, n-l Anna Topolska

    

  Gimnazjum 

  Ortograficzny - Agnieszka Kalicińska - klasa 2c, n-l Anna Grodzka

  Geografia - Michał Tyrka - klasa 1a,  n-l Danuta Raczkiewicz

  Religia - Justyna Korneluk - klasa 1an-l Małgorzata Jasek 

   

  FINALIŚCI 2014-2015

  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty,

  Gimnazjum

  Ortograficzny - Marcelina Chachuła - klasa 3a, n-l Anna Grodzka

  Język Polski - Agnieszka Kalicińska - klasa 2c, n-l Anna Grodzka

   Matematyka - Patryk Greszta - klasa 1a, n-l Danuta Margol

  Matematyka - Jakub Margol - klasa 3a, n-l Aleksandra Luchowska-Bartnik

   

   

 • WIGILIA DLA NAJUBOŻSZYCH


   

  WIGILIA DLA NAJUBOŻSZYCH

  MIESZKAŃCÓW MIASTA ZAMOŚĆ

   

  Podczas przerwy świątecznej  22 grudnia Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w obsłudze Wieczerzy Wigilijnej dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, która odbyła się w Centrum Pastoralnym przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu.

   Uroczysta Wigilia organizaowana była przez Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Zamościu, Spółdzielnię Socjalną „CASUS” oraz Parafię Św. Michała Archanioła w Zamościu.

   

  POSŁUCHAJMY

  http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,1394,wigilia-dla-samotnych.html 

 • Gim WOŚP


   

  23 FINAŁ

   

  WIELKIEJ  ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   

   

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 20 Wolontariuszy z gimnajzum włączyło się do akcji. Część z nich wyruszyło z puszkami na ulice miasta - zbierali pieniądze dla podtrzymania wysokoich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Pozostali Wolontariusze  oraz Samorząd Uczniowski prowadzili Kawiarenkę dla Wolontariuszy z całego miasta w Klubie Młodzieżowym Stowarzyszenia Salvete. Wolontariusze smażyli pyszne gofry oraz gorącą herbatę, a w wolnym czasie grali w bilard. 

   

  ZDJĘCIA

 • Gim III Konkurs na Kartkę Świąteczną


   

  WYNIKI  III KONKURSU MIĘDZYGIMNAZJALNEGO

  NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

  Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM   

  N Marcelina ChachuaJuż po raz trzeci nasze gimnazjum było organizatorem międzyszkolnego KONKURSU na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ z ŻYCZENIAMI w JĘZYKU NIEMIECKIM I ANGIELSKIM.

  W konkursie wzięły udział  4 gimnazja z Zamościa. Wybór nagród i wyróżnień dla komisji konkursowej był niezwykle trudny, ponieważ wpłynęło bardzo dużo pieknych i oryginalnych prac. Po burzliwej dyskusji zostały wybrane najpiękniejsze kartki.

  Relacja z wręczenia nagród

   

   

 • Orszak


   

  RADOŚĆ PASTUSZKÓW

   

   Obchodzone 6 stycznia Święto Objawienia Pańskiego, znane bardziej jako Święto Trzech Króli, jest jedną z pierwszych uroczystości uświęconych przez Kościół oraz symbolicznym zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Szacuje się, że z tej okazji w ponad 330 polskich miastach odbył się przemarsz mędrców. Zamość po raz pierwszy przyłączył się do tej inicjatywy. 

  Uroczystość rozpoczęła się o 11.00. Orszak wędrował ulicami starego miasta i zakończył się pokłonem Trzech Króli złożonym przed Świętą Rodziną. Po przemarszu odbyła się msza święta, na której nie zabrakło licznie zgromadzonych mieszkańców Zamościa i okolicznych miejscowości z symbolicznymi koronami na głowach.

  Nauczyciele i młodzież naszej szkoły aktywnie włączyli się do zorganizowania Orszaku Trzech Króli. Przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury „Okrąglak” przygotowany został montaż słowno – muzyczny do pierwszej sceny biblijnej „Radość pastuszków”. Była to ostatnia okazja do wspólnego kolędowania.

   

  http://www.tygodnikzamojski.pl/    RADOŚĆ PASTUSZKÓW - WYSTĘP

   

  Orszak Trzech Króli -     zdjęcia cz.1          zdjęcia cz.2   

   

  FOTORELACJA http://zamosc.tv/galerie/7338-orszak-trzech-kroli/

   

   RELACJA VIDEO http://zamosc.tv/tv/7339-orszak-trzech-kroli/

  Zainteresowanie orszakiem było ogromne – ulice starego miasta wypełniły się mieszkańcami, którzy razem chcieli pożegnać ciepłą, świąteczną atmosferę.