Filtr
 • Gim Tenis stołowy SZS


  Tenis stołowy indywidualny - zawody SZS

   

  tenis stoowy 8 20151027 121355346022.10.2015 r. tenisiści stołowi rywalizowali o tytuł Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy na obiektach sportowych gim 6 w Zamościu.W kategorii dziewcząt wystartowało 13 osób, a w kategorii chłopców 17 osób. Naszą szkołę reprezentował następujący zespół: Korneluk Justyna( kl.2A), Rec Natalia (kl. 3A), Senderek Katarzyna( kl.3A), Greszta Patryk( kl.2A), Piotrowski Miłosz( kl. 2A), Sawicki Jakub( kl.2A). Opiekunem był p.Jerzy Andruszek. Tym razem na zdobyliśmy miejsc medalowych, uplasowaliśmy się wśród dziewcząt na 7-8-9 miejscu, a chłopcy zdobyli 9-12-16 miejsce. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy dobrej gry na zawodach rejonowych.

  ZDJĘCIA

 • Spektakl profilaktyczny


   

   UWIERZ W SIEBIE

  21 października uczniowie kl. 2b naszego gimnazjum wybrali się do pobliskiej Filii Bibliotecznej nr 1, aby obejrzeć spektakl profilaktyczny. Z zaciekawieniem śledzili przygody nastoletniej Oli, która omal nie popadła w ogromne kłopoty, gdy zetknęła się z dopalaczami. Cała historia dobrze się skończyła dzięki mądremu postępowaniu jej koleżanki. Główne przesłanie spektaklu było bardzo poważne: ostrzeżenie przed dopalaczami, ale całe spotkanie był bardzo zabawne, gdyż przypadkiem jeden z uczniów też został ważną postacią w przedstawieniu.

  Uwierz w siebie - zdjecia ze spektaklu

   

 • Wycieczka do ZOO i na Stare Miasto


   

  Wycieczka do ZOO i na Stare Miasto

   

                  W sobotę 17 października członkowie Koła turystycznego z klas VA, VB, VC, VD, VIA, VIB z opiekunami Anną Topolską, Łukaszem Bryknerem i Małgorzatą Hrycyk, wybrali się na wycieczkę do ZOO i  Stare Miasto. Uczniowie wyruszyli na wycieczkę szynobusem ze stacji Zamość Wschód i stamtąd dotarli na miejsce.

  Bardzo wnikliwe obserwowali zwierzęta i nawet starali się ich nie straszyć( zwłaszcza małp). Następnie cała grupa pomaszerowała na Rynek Wielki, gdzie odbywały się uroczystości związane z 25-leciem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Strudzeni i zmęczeni, ale zadowoleni, posileni pizzą, wrócili do szkoły.

  Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody i historii. Wszyscy świetnie się bawili i przeżyli niezapomniane chwile.

  FOTORELACJA 

   

 • Gim Biegi Przełajowe - rejon


  Rejonowa Gimnazjada SZS

  Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

   

  rejonowe biegi przeajowe sztafet 4 20151018 125956000712 października 2015 r w Tomaszowie Lubelskim na miejskich obiektach sportowych spotkali się mistrzowie biegów przełajowych z całego rejonu. W zawodach uczestniczyło 5 sztafet żeńskich: Gim 1 Tomaszów Lubelski, Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim 4 Zamość, ZS Nr 2 Hrubieszów, Gim Mircze. Sztafety męskie reprezentowały następujące szkoły: Gim 1 Tomaszów Lubelski, Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim 5 Zamośc, Gim 4 Zamość, Gim 3 Hrubieszów, Gim Horodło. Sztafetowe biegi przełajowe są konkurencją bardzo widowiskową. 10 zawodników walczy o miejsce na podium i jak najlepszy czas sztafety. Tegoroczne zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych. Spadł śnieg, padał deszcz, było ślisko i zimno. Wszyscy zawodnicy musieli stawić czoła emocjom związanym ze startem oraz zapanować nad swoim organizmem przy takiej pogodzie.

  ZDJĘCIA

 • Gim Indywidualne Biegi Przełajowe SZS


  Wojewódzka Gimnazjada SZS 

  Indywidualne Biegi Przełajowe

  7 października 2015 r lekkoatleci z naszej szkoły w składzie: Paulina Cios (1a), Justyna Korneluk (2a), Justyna Duda (3a), Jakub Korga (1a), Patryk Nosal (1a), Łukasz Nowosad (1a), Daniel Kucyk (2b), Dominik Dębiński (3a), Kacper Lis (3a), Wojciech Nowosad (3a) reprezentowali naszą szkołę i miasto Zamość na wojewódzkich zawodach w Adamowie. Zawodnicy zostali podzieleni na 2 kategorie wiekowe, klasy 1 gim i starsi. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m młodsze i 1500 m starsze. Chłopcy klasy pierwsze 1500 m, starsi 2000 m. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie sportowym z uwagi na rangę zawodów. Najlepsi zawodnicy z województwa lubelskiego zgłosili się na starcie, wśród nich wielu trenujących w klubach sportowych. Była to impreza masowa, która zgromadziła prawie 170 osób startujących. Wprawdzie nie zdobyliśmy podium, ale ambitnie walczyliśmy na trasie. Wspomagał nas jak zawsze p.Andrzej Świergoń, pełniący również rolę fotografa. Dziękujemy naszym sportowcom i p. Andrzejowi Świergoniowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 • Gim Gimnazjada w PN


  Miejska Gimnazjada SZS - Piłka Nożna

   

  pn gimnazjada 4 20151018 20545766818 października 2015 r na naszym szkolnym boisku Orlik rywalizowały ze sobą piłkarskie drużyny chłopców z następujących zamojskich szkół: Gim 2, Gim 3, Gim 4, Gim 5 i Gim 6. Zawody przeprowadzono systemem "każdy z każdym" co pozwoliło na sprawiedliwy przebieg rywalizacji. Stawką spotkania było wywalczenie tytułu Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy. Dużym utrudnieniem rywalizacji okazał się wyznaczony czas poszczególnych meczy - 2x10 minut. Zawodnicy z  poszczególnych drużyn musieli wykazać się nie tylko umiejętnością techniki i taktyki gry, ale również wielką odpornością psychiczną.

 • SP Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską


   

  Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

   

  16 października 2015 w Filii Bibliotecznej nr1 w Zamościu odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Renatą Piątkowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3A i 3B szkoły podstawowej.

  Dorobek literacki pisarki obecnie liczy ponad 30 wydanych książek dla dzieci. Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015


         

   Dzień 15 października 2015 roku na długo zostanie w pamięci uczniów. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4 przygotował uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

  Samorząd Uczniowski SP Nr 4 oraz uczniowie klasy 2B przygotował Galę Oskarowo- Jabłkową, podczas której zostały rozdane Oskary w różnych kategoriach: Baw się z nami laleczkami,  Niebiański spokój, Plusik i minusik, Przyjaciółka molików książkowych, Zaradna Mama Dyrektorka, Muza młodych twórców i wiele innych kategorii. Nagrodzeni byli zadowoleni z otrzymanych upominków.

   

  Dzień Edukacji Narodowej - 2015Akademia przygotowana przez uczniów klasy 2B SP
       

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 4 przedstawił ciężką i odpowiedzialną pracę nauczyciela w humorystycznych scenkach. Uczniowie zostali poklasyfikowani w nietypowy sposób. Wielu uczniów mogło odnaleźć w prezentowanych postaciach zachowania swoich kolegów z klasy.
   Dyrekcja Szkoły została uhonorowana bukietami kwiatów, zaś nauczyciele ozdobnymi kartkami z życzeniami

   Dzień Edukacji NArodowej Akademia przygotowana przez czniów klas 4-6 SP i GIMNAZJUM 

   

 • ń Edukacji Narodowej


   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły

  wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego,

  aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

   

  imagesCANB40TN

 • Wycieczka do jednostki wojskowej 2015


   

  Wycieczka  do  Jednostki  Wojskowej

   

  09 pażdziernika 2015 r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej byli na wyciwczce w 3 Zamojskim Batalionie Zmechanizowanym w ramach Dni Otwartych Koszar. Żołnierze zaprezentowali dzieciom specjalistyczne pojazdy bojowe, broń i symulatory. Uwieńczeniem wizyty był poczęstunek przepyszną wojskową grochówką i gorącą herbatą. Dzieci były zachwycone.  Zdjęcia 

 • Wycieczka do Parku Rekreacji

   


   

  Wycieczka do Parku Rekreacji

   

   

  7 października 2015 roku klasy III a, III b i III c szkoły podstawowej wraz z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Parku Rekreacji Zoom Natury w  Janowie Lubelskim. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w nowoczesnych laboratoriach multimedialnych. Zwiedzili Laboratorium Runa Leśnego, Energii i Recyklingu oraz Awifauny i Troposfery. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty z pokazem zwierząt egzotycznych. Podczas wycieczki można było również sprawdzić swoje umiejętności w Parku linowym i kreatywnym.

  Wycieczka była bardzo udana.

  Zdjęcia   

   

 • Gim Srebro dla Martyny


  Mistrzostwa Województwa w Sumo

  SREBRO DLA MARTYNY !

   

  Martyna2Martynę Kłos z klasy II b znamy z występów na szkolnych akademiach i dla nikogo nie jest tajemnicą, że lubi śpiewać. Ale jej pasje sportowe na pewno będą zaskoczeniem dla wielu z nas.  22 września Martyna wywalczyła srebrny medal w sumo! Zawody odbyły się w Starym Zamościu i były to Mistrzostwa Województwa Szkół w Sumo.
  Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

   

   

   

 • SP 46 Rajd „Rydz na patelni”


  46 Rajd „Rydz na patelni”

   

  3 października członkowie „Koła Turystycznego” z klas:Va, Vb, Vc, Vd, VIa i VI b z opiekunami Anną Topolską i Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w 46 Rajdzie „Rydz na patelni”, zorganizowanym przez Odział PTTK w Zamościu.

  Wędrówka piesza przebiegała trasą: Nowiny – Długi Kąt (10 km)

  Podczas wędrówki po Roztoczu Środkowym, uczestnicy zbierali grzyby. Nasi uczniowie nazbierali dużo kurek na sos, ale okazało się niestety, że to nie były kurki. Na mecie czekało na nich ognisko, zupa grzybowa, kiełbaski i konkursy; krajoznawczy, na najładniejszą piosenkę rajdową, konkurs sprawnościowy rzut podkową, oraz na króla i królową grzybobrania.  ZDJĘCIA

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody.

  Czytaj więcej na stronie http://www.zamosc.pttk.pl/wordpress/?p=6396

   

 • Gim Konkurs ABC Krucjaty


   

  Rozstrzygnięcie konkursu

  ABC Krucjaty Społecznej Miłości

   

  DSC00212W dniu 5 października rozstrzygnięty został konkurs na gazetkę ścienną o treściach zawartych w ABC Krucjaty Społecznej Miłości Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Komisja konkursowa obejrzała wszystkie gazetki w klasach i jednogłośnie zadecydowała, że to klasa 1a w najciekawszy sposób przedstawiła Krucjatę nr 5: "Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody". Kolejne miejsca zajęły: II m-ce klasa 2a i III m-ce klasa 3a. Nagrodą w konkursie był jeden dzień bez pytania dla zwycięskiej klasy. Gratulujemy!!

    

 • Gim Otrzęsiny 2015


   

  OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

   

  otrzsiny 2015 4 20151006 1211549447Tuż po oficjalnej części związanej z obchodami X rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego miały miejsce OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH. Zostały one przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców klasę 2a. Przed rozpoczęciem tego ważnego dla pierwszaków dnia, w którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej gimnazjum, zostali wymalowani na twarzach i nakarmieni różnymi specyfikami. Klasy pierwsze zaprezentowały przygotowany hymn klasy, maskotkę i transparent z hasłem. Wśród konkursów, które przygotowano dla nich znalazły się m.in.: slalom z jajkiem, quiz wiedzy o gimnazjum, namalowanie rebusu, zadanie matematyczne. Wychowawcy pierwszaków uczestniczyły w konkurencji jedzenia pianek. Zmagania uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Jolanty Goryczki. Po podliczeniu punktów zwycięzcą otrzęsin okazała się klasa 1b. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum.

  FOTORELACJA

 • Gim X rocznica nadania imienia


   

  10 rocznica nadania szkole

  imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  x dzie patrona - akademia 2 20151006 1230146750W ramach obchodów 10 rocznicy nadania imienia Gimnazjum nr 4 odbyła się uroczysta akademia, podczas której zabrała głos Pani Dyrektor Jolanta Goryczka, przedstawiając historię wyboru patrona szkoły. Następnie została zaprezentowana część artystyczna w wykonaniu uczniów klas:3a, 3c oraz chóru prowadzonego przez Panią Agnieszkę Hamerską. W czasie montażu słowno-muzycznego przypomnieliśmy sylwetkę patrona -  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, najważniejsze momenty z jego życia, złote myśli oraz wartości, które cenił najbardziej: patriotyzm oraz wolność i godność człowieka. Reżyserem przedstawienia była Pani Anna Grodzka, oprawę muzyczną przygotowała Pani Agnieszka Hamerska, zaś oprawę plastyczną - Pani Małgorzata Hrycyk.

  W czasie uroczystości odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ponadto Pani Małgorzata Jasek przedstawiła krótki film ,,Dziesięć lat z patronem" prezentujący działalność wychowawczą naszego gimnazjum związaną z sylwetką patrona. W czasie akademii zabrali głos przybyli goście: dyrektorzy Szkół Prymasowskich,  Pani Wiceprezydent miasta Zamość oraz były dyrektor naszego gimnazjum - Pan Janusz Skwarek. Wszyscy goście życzyli nam sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a także wyrazili swoje uznanie dla występujących w czasie akademii artystów. Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.

  tekst: A.Grodzka

  Zdjęcia

 • Gim VI Rajd Śladami Patrona Szkoły


   

  VI Rajd Śladami Patrona Szkoły

  Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  vi rajd patrona 2 20151002 1311974132

  5 października to szczególny dzień dla Gimnazjum Nr 4  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Ten dzień jest świętem Patrona Szkoły. W tym roku obchodzona jest 10 rocznica nadania szkole imienia.

   

  Tradycją szkoły jest to, że w przeddzień uroczystości Dnia Patrona uczniowie i nauczyciele wyruszają na turystyczny szlak i wędrują śladami swego Patrona. Lubelszczyzna jest nierozłącznym elementem życia Prymasa Tysiąclecia. Tutaj się uczył i pracował.

   

 • Dzień Podziemnego Państwa Polskiego


   

   Zuchy uczciły Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

   

  Dnia 27 września 2015 roku  zuchy z 14 GZ  Leśne Skrzaty pod opieką pani Doroty Skotarskiej i rodziców uczestniczyły w miejskich obchodach  Dnia Podziemnego Państwa Polskiego. Zamojskie uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30  mszą św. w Katedrze.  Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Armii Krajowej przy ulicy Partyzantów, gdzie  odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, okolicznościowe wystąpienie prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość, wręczenie odznaczeń, złożenie wieńców i kwiatów.