Filtr
 • Gim "Razem" w Kazimierzu


   

  „RAZEM” w Kazimierzu Dolnym

   

  wycieczka do kazimierza 1 20151029 1817047567Wolontariusze z naszego gimnazjum (z klas 1 b, 2 a, 2 b, 3 d) w dniu 28 października 2015 uczestniczyli w projekcie współfinansowanym ze środków Urzędu Miasta Zamość – „RAZEM – Realizacja programów w zakresie profilaktyki uniwersalnej, selektywnej i wskazującej, adresowanych do dzieci i młodzieży”, organizowanym przez Stowarzyszenie Salvete w Zamościu.

 • Gim Tenis stołowy SZS


  Tenis stołowy indywidualny - zawody SZS

   

  tenis stoowy 8 20151027 121355346022.10.2015 r. tenisiści stołowi rywalizowali o tytuł Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy na obiektach sportowych gim 6 w Zamościu.W kategorii dziewcząt wystartowało 13 osób, a w kategorii chłopców 17 osób. Naszą szkołę reprezentował następujący zespół: Korneluk Justyna( kl.2A), Rec Natalia (kl. 3A), Senderek Katarzyna( kl.3A), Greszta Patryk( kl.2A), Piotrowski Miłosz( kl. 2A), Sawicki Jakub( kl.2A). Opiekunem był p.Jerzy Andruszek. Tym razem na zdobyliśmy miejsc medalowych, uplasowaliśmy się wśród dziewcząt na 7-8-9 miejscu, a chłopcy zdobyli 9-12-16 miejsce. Gratulujemy zwycięskim drużynom i życzymy dobrej gry na zawodach rejonowych.

  ZDJĘCIA

 • Gim Konkurs recytatorski


  KONKURS RECYTATORSKI

   

  konkurs recytatorski 2 20151027 118208297222 października 2015r w Zespole Szkół nr 6 w Zamościu, na III Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji Religijnej „Jan Paweł II – Patron Rodziny”, wybrane utwory o tematyce religijnej prezentowali uczniowie zamojskich i podzamojskich gimnazjów. Prawdziwym kunsztem aktorskim i recytatorskim wykazała się uczennica naszego gimnazjum Maria Góra z klasy III a, która wygrała konkurs zajmując I miejsce. Marysia przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Anny Grodzkiej. Marysi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  ZDJĘCIA

 • Ślubowanie klas I 2015


  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ

   

  20 pażdziernika 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych.

  Swoją obecnością zaszczyciły nas licznie zgromadzone rodziny uczniów, nauczyciele, dyrekacja szkoły oraz zaproszeni goście:

  Pani Magdalena Dołgan - Wiceprezydent Miasta Zamość

  Pani Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty Miasta Zamość

  Pan Marek Kudela - Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Zamość

  Pan Jan Lelonek - Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie

  Pani Maria Helman - Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Zamościu

  Ks. kanonik Tadeusz Czuk - Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu

  Ks. prałat Janusz Romańczuk 

  Pani Jadwiga Lepianka - Przewodnicząca Rady Rodziców w ZS Nr 4 w Zamościu.

 • Gim Wybory Samorządu Uczniowskiego


   

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY !


  wybory samorzdu w gimnazjum 24 20151023 200901313223 października, tuż przed wyborami parlamentarnymi (które odbędą się w najbliższą niedzielę 25 października), w gimnazjum społeczność uczniowska wybierała Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2015/2016. Biblioteka szkolna zamieniła się w lokal wyborczy. Zgodnie z zasadami powszechnych, tajnych i demokratycznych wyborów uczniowie naszej szkoły do Samorządu Uczniowskiego wybrali następujące osoby:

                  Przewodnicząca – Wiktoria Hocek (3 c)

                  Z-ca przewodniczącej – Krystian Urbański (2 b)

                  Sekretarz – Agnieszka Mazurek (3 c)

                  Skarbnik – Alicja Czyż (1 a)

                  Członkowie Samorządu: - Wiktoria Węglińska (1 b) i Szymon Bober (1 b)

  Gratuluję zwycięzcom i życzę owocnej współpracy.  ZDJĘCIA z wyborów

  Bardzo dziękuję p. Iwonie Rahman i p. Renacie Sadowskiej-Bodziuch za ogromną pomoc w organizacji i przeprowadzeniu wyborów.

  Opiekun SU – Łukasz Brykner

 • Gim Konkurs Jesienny Wystrój Sal


   

  JESIENNY WYSTRÓJ SAL

   

  ChomikImage22 października został rozstrzygnięty konkurs „Jesienny wystrój sal” organizowany przez Samorząd Uczniowski gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Rahman, p. Łukasz Brykner i Szymon Bober (1b) wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, kącik poświęcony Patronowi Szkoły.

  Klasa 2 a (sala 215) zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania – piątek 23 października

  II miejsce – klasa 3 d – sala 207       III miejsce – klasa 1 a – sala 107

  W grudniu organizowany będzie Konkurs na Świąteczny Wystrój Sal. Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy do włączenia się do zabawy.

  Zdjęcia sal

 • Gim sukces plastyczny Justyny


   

  SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

   

  sukces plastyczny justyny 4 20151022 182382411520 października został rozstrzygniety konkurs plastyczny „Mój nauczyciel i jego praca – na lekcjach WF”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Zamość J.W.Matwiejczuka. Na konkurs wpłynęło 631 prac z 53 placówek oświatowych z terenu woj. lubelskiego. Miło nam poinformować, że w konkursie nagrodzeni zostali również uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Marciniewicz, uczeń klasy 2a Szkoły Podstawowej otrzymał wyróżnienie

  i Justyna Korneluk, uczennica klasy 2a Gimnazjum, otrzymała nagrodę specjalną. Mikołaj przygotował swoją pracę pod opieką pani Aleksandry Kopiel a Justyna pod opieką pani Małgorzaty Hrycyk. Gratulujemy Mikołajowi i Justynie i czekamy na kolejne sukcesy! 

   

  ZDJĘCIA    Wyniki konkursu

   

 • Spektakl profilaktyczny


   

   UWIERZ W SIEBIE

  21 października uczniowie kl. 2b naszego gimnazjum wybrali się do pobliskiej Filii Bibliotecznej nr 1, aby obejrzeć spektakl profilaktyczny. Z zaciekawieniem śledzili przygody nastoletniej Oli, która omal nie popadła w ogromne kłopoty, gdy zetknęła się z dopalaczami. Cała historia dobrze się skończyła dzięki mądremu postępowaniu jej koleżanki. Główne przesłanie spektaklu było bardzo poważne: ostrzeżenie przed dopalaczami, ale całe spotkanie był bardzo zabawne, gdyż przypadkiem jeden z uczniów też został ważną postacią w przedstawieniu.

  Uwierz w siebie - zdjecia ze spektaklu

   

 • Dzień Otwarty - październik 2015


   

  W czwartek 22 października 2015 r.

  odbędzie się

   

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

 • Wycieczka do ZOO i na Stare Miasto


   

  Wycieczka do ZOO i na Stare Miasto

   

                  W sobotę 17 października członkowie Koła turystycznego z klas VA, VB, VC, VD, VIA, VIB z opiekunami Anną Topolską, Łukaszem Bryknerem i Małgorzatą Hrycyk, wybrali się na wycieczkę do ZOO i  Stare Miasto. Uczniowie wyruszyli na wycieczkę szynobusem ze stacji Zamość Wschód i stamtąd dotarli na miejsce.

  Bardzo wnikliwe obserwowali zwierzęta i nawet starali się ich nie straszyć( zwłaszcza małp). Następnie cała grupa pomaszerowała na Rynek Wielki, gdzie odbywały się uroczystości związane z 25-leciem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

  Strudzeni i zmęczeni, ale zadowoleni, posileni pizzą, wrócili do szkoły.

  Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody i historii. Wszyscy świetnie się bawili i przeżyli niezapomniane chwile.

  FOTORELACJA 

   

 • Gim Biegi Przełajowe - rejon


  Rejonowa Gimnazjada SZS

  Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

   

  rejonowe biegi przeajowe sztafet 4 20151018 125956000712 października 2015 r w Tomaszowie Lubelskim na miejskich obiektach sportowych spotkali się mistrzowie biegów przełajowych z całego rejonu. W zawodach uczestniczyło 5 sztafet żeńskich: Gim 1 Tomaszów Lubelski, Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim 4 Zamość, ZS Nr 2 Hrubieszów, Gim Mircze. Sztafety męskie reprezentowały następujące szkoły: Gim 1 Tomaszów Lubelski, Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim 5 Zamośc, Gim 4 Zamość, Gim 3 Hrubieszów, Gim Horodło. Sztafetowe biegi przełajowe są konkurencją bardzo widowiskową. 10 zawodników walczy o miejsce na podium i jak najlepszy czas sztafety. Tegoroczne zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych. Spadł śnieg, padał deszcz, było ślisko i zimno. Wszyscy zawodnicy musieli stawić czoła emocjom związanym ze startem oraz zapanować nad swoim organizmem przy takiej pogodzie.

  ZDJĘCIA

 • Gim Indywidualne Biegi Przełajowe SZS


  Wojewódzka Gimnazjada SZS 

  Indywidualne Biegi Przełajowe

  7 października 2015 r lekkoatleci z naszej szkoły w składzie: Paulina Cios (1a), Justyna Korneluk (2a), Justyna Duda (3a), Jakub Korga (1a), Patryk Nosal (1a), Łukasz Nowosad (1a), Daniel Kucyk (2b), Dominik Dębiński (3a), Kacper Lis (3a), Wojciech Nowosad (3a) reprezentowali naszą szkołę i miasto Zamość na wojewódzkich zawodach w Adamowie. Zawodnicy zostali podzieleni na 2 kategorie wiekowe, klasy 1 gim i starsi. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m młodsze i 1500 m starsze. Chłopcy klasy pierwsze 1500 m, starsi 2000 m. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie sportowym z uwagi na rangę zawodów. Najlepsi zawodnicy z województwa lubelskiego zgłosili się na starcie, wśród nich wielu trenujących w klubach sportowych. Była to impreza masowa, która zgromadziła prawie 170 osób startujących. Wprawdzie nie zdobyliśmy podium, ale ambitnie walczyliśmy na trasie. Wspomagał nas jak zawsze p.Andrzej Świergoń, pełniący również rolę fotografa. Dziękujemy naszym sportowcom i p. Andrzejowi Świergoniowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 • Gim Czwartki LA - podsumowanie


   

  Czwartki Lekkoatletyczne

  Podsumowanie edycji jesiennej 2015

   

  czwartki la 1 20151018 1031534181Za nami 5 edycji zawodów LA - Czwartki Lekkoatletyczne. Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli we wszystkich zawodach rywalizując ze szkołami powiatu zamojskiego, których było 21. Dzięki licznej frekwencji naszych uczniów, a przede wszystkim osiąganych przez nich wyników wygraliśmy jesienną rywalizację. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  1 miejsce Gim 4 Zamość, 2 miejsce Gim Komarów, 3 miejsce Gim 3 Zamość,

 • Gim Gimnazjada w PN


  Miejska Gimnazjada SZS - Piłka Nożna

   

  pn gimnazjada 4 20151018 20545766818 października 2015 r na naszym szkolnym boisku Orlik rywalizowały ze sobą piłkarskie drużyny chłopców z następujących zamojskich szkół: Gim 2, Gim 3, Gim 4, Gim 5 i Gim 6. Zawody przeprowadzono systemem "każdy z każdym" co pozwoliło na sprawiedliwy przebieg rywalizacji. Stawką spotkania było wywalczenie tytułu Mistrza Miasta Zamościa i awans rejonowy. Dużym utrudnieniem rywalizacji okazał się wyznaczony czas poszczególnych meczy - 2x10 minut. Zawodnicy z  poszczególnych drużyn musieli wykazać się nie tylko umiejętnością techniki i taktyki gry, ale również wielką odpornością psychiczną.

 • SP Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską


   

  Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

   

  16 października 2015 w Filii Bibliotecznej nr1 w Zamościu odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką Renatą Piątkowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3A i 3B szkoły podstawowej.

  Dorobek literacki pisarki obecnie liczy ponad 30 wydanych książek dla dzieci. Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015


         

   Dzień 15 października 2015 roku na długo zostanie w pamięci uczniów. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4 przygotował uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

  Samorząd Uczniowski SP Nr 4 oraz uczniowie klasy 2B przygotował Galę Oskarowo- Jabłkową, podczas której zostały rozdane Oskary w różnych kategoriach: Baw się z nami laleczkami,  Niebiański spokój, Plusik i minusik, Przyjaciółka molików książkowych, Zaradna Mama Dyrektorka, Muza młodych twórców i wiele innych kategorii. Nagrodzeni byli zadowoleni z otrzymanych upominków.

   

  Dzień Edukacji Narodowej - 2015Akademia przygotowana przez uczniów klasy 2B SP
       

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 4 przedstawił ciężką i odpowiedzialną pracę nauczyciela w humorystycznych scenkach. Uczniowie zostali poklasyfikowani w nietypowy sposób. Wielu uczniów mogło odnaleźć w prezentowanych postaciach zachowania swoich kolegów z klasy.
   Dyrekcja Szkoły została uhonorowana bukietami kwiatów, zaś nauczyciele ozdobnymi kartkami z życzeniami

   Dzień Edukacji NArodowej Akademia przygotowana przez czniów klas 4-6 SP i GIMNAZJUM 

   

 • ń Edukacji Narodowej


   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły

  wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego,

  aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

   

  imagesCANB40TN

 • Wycieczka do jednostki wojskowej 2015


   

  Wycieczka  do  Jednostki  Wojskowej

   

  09 pażdziernika 2015 r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej byli na wyciwczce w 3 Zamojskim Batalionie Zmechanizowanym w ramach Dni Otwartych Koszar. Żołnierze zaprezentowali dzieciom specjalistyczne pojazdy bojowe, broń i symulatory. Uwieńczeniem wizyty był poczęstunek przepyszną wojskową grochówką i gorącą herbatą. Dzieci były zachwycone.  Zdjęcia 

 • Wycieczka do Parku Rekreacji

   


   

  Wycieczka do Parku Rekreacji

   

   

  7 października 2015 roku klasy III a, III b i III c szkoły podstawowej wraz z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Parku Rekreacji Zoom Natury w  Janowie Lubelskim. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w nowoczesnych laboratoriach multimedialnych. Zwiedzili Laboratorium Runa Leśnego, Energii i Recyklingu oraz Awifauny i Troposfery. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty z pokazem zwierząt egzotycznych. Podczas wycieczki można było również sprawdzić swoje umiejętności w Parku linowym i kreatywnym.

  Wycieczka była bardzo udana.

  Zdjęcia   

   

 • Gim Srebro dla Martyny


  Mistrzostwa Województwa w Sumo

  SREBRO DLA MARTYNY !

   

  Martyna2Martynę Kłos z klasy II b znamy z występów na szkolnych akademiach i dla nikogo nie jest tajemnicą, że lubi śpiewać. Ale jej pasje sportowe na pewno będą zaskoczeniem dla wielu z nas.  22 września Martyna wywalczyła srebrny medal w sumo! Zawody odbyły się w Starym Zamościu i były to Mistrzostwa Województwa Szkół w Sumo.
  Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

   

   

   

 • SP 46 Rajd „Rydz na patelni”


  46 Rajd „Rydz na patelni”

   

  3 października członkowie „Koła Turystycznego” z klas:Va, Vb, Vc, Vd, VIa i VI b z opiekunami Anną Topolską i Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w 46 Rajdzie „Rydz na patelni”, zorganizowanym przez Odział PTTK w Zamościu.

  Wędrówka piesza przebiegała trasą: Nowiny – Długi Kąt (10 km)

  Podczas wędrówki po Roztoczu Środkowym, uczestnicy zbierali grzyby. Nasi uczniowie nazbierali dużo kurek na sos, ale okazało się niestety, że to nie były kurki. Na mecie czekało na nich ognisko, zupa grzybowa, kiełbaski i konkursy; krajoznawczy, na najładniejszą piosenkę rajdową, konkurs sprawnościowy rzut podkową, oraz na króla i królową grzybobrania.  ZDJĘCIA

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody.

  Czytaj więcej na stronie http://www.zamosc.pttk.pl/wordpress/?p=6396

   

 • Gim Konkurs ABC Krucjaty


   

  Rozstrzygnięcie konkursu

  ABC Krucjaty Społecznej Miłości

   

  DSC00212W dniu 5 października rozstrzygnięty został konkurs na gazetkę ścienną o treściach zawartych w ABC Krucjaty Społecznej Miłości Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Komisja konkursowa obejrzała wszystkie gazetki w klasach i jednogłośnie zadecydowała, że to klasa 1a w najciekawszy sposób przedstawiła Krucjatę nr 5: "Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody". Kolejne miejsca zajęły: II m-ce klasa 2a i III m-ce klasa 3a. Nagrodą w konkursie był jeden dzień bez pytania dla zwycięskiej klasy. Gratulujemy!!

    

 • Gim Otrzęsiny 2015


   

  OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

   

  otrzsiny 2015 4 20151006 1211549447Tuż po oficjalnej części związanej z obchodami X rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego miały miejsce OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH. Zostały one przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców klasę 2a. Przed rozpoczęciem tego ważnego dla pierwszaków dnia, w którym oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej gimnazjum, zostali wymalowani na twarzach i nakarmieni różnymi specyfikami. Klasy pierwsze zaprezentowały przygotowany hymn klasy, maskotkę i transparent z hasłem. Wśród konkursów, które przygotowano dla nich znalazły się m.in.: slalom z jajkiem, quiz wiedzy o gimnazjum, namalowanie rebusu, zadanie matematyczne. Wychowawcy pierwszaków uczestniczyły w konkurencji jedzenia pianek. Zmagania uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Jolanty Goryczki. Po podliczeniu punktów zwycięzcą otrzęsin okazała się klasa 1b. Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum.

  FOTORELACJA

 • Gim X rocznica nadania imienia


   

  10 rocznica nadania szkole

  imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  x dzie patrona - akademia 2 20151006 1230146750W ramach obchodów 10 rocznicy nadania imienia Gimnazjum nr 4 odbyła się uroczysta akademia, podczas której zabrała głos Pani Dyrektor Jolanta Goryczka, przedstawiając historię wyboru patrona szkoły. Następnie została zaprezentowana część artystyczna w wykonaniu uczniów klas:3a, 3c oraz chóru prowadzonego przez Panią Agnieszkę Hamerską. W czasie montażu słowno-muzycznego przypomnieliśmy sylwetkę patrona -  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, najważniejsze momenty z jego życia, złote myśli oraz wartości, które cenił najbardziej: patriotyzm oraz wolność i godność człowieka. Reżyserem przedstawienia była Pani Anna Grodzka, oprawę muzyczną przygotowała Pani Agnieszka Hamerska, zaś oprawę plastyczną - Pani Małgorzata Hrycyk.

  W czasie uroczystości odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ponadto Pani Małgorzata Jasek przedstawiła krótki film ,,Dziesięć lat z patronem" prezentujący działalność wychowawczą naszego gimnazjum związaną z sylwetką patrona. W czasie akademii zabrali głos przybyli goście: dyrektorzy Szkół Prymasowskich,  Pani Wiceprezydent miasta Zamość oraz były dyrektor naszego gimnazjum - Pan Janusz Skwarek. Wszyscy goście życzyli nam sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a także wyrazili swoje uznanie dla występujących w czasie akademii artystów. Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.

  tekst: A.Grodzka

  Zdjęcia

 • Gim VI Rajd Śladami Patrona Szkoły


   

  VI Rajd Śladami Patrona Szkoły

  Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  vi rajd patrona 2 20151002 1311974132

  5 października to szczególny dzień dla Gimnazjum Nr 4  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Ten dzień jest świętem Patrona Szkoły. W tym roku obchodzona jest 10 rocznica nadania szkole imienia.

   

  Tradycją szkoły jest to, że w przeddzień uroczystości Dnia Patrona uczniowie i nauczyciele wyruszają na turystyczny szlak i wędrują śladami swego Patrona. Lubelszczyzna jest nierozłącznym elementem życia Prymasa Tysiąclecia. Tutaj się uczył i pracował.

   

 • Dzień Podziemnego Państwa Polskiego


   

   Zuchy uczciły Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

   

  Dnia 27 września 2015 roku  zuchy z 14 GZ  Leśne Skrzaty pod opieką pani Doroty Skotarskiej i rodziców uczestniczyły w miejskich obchodach  Dnia Podziemnego Państwa Polskiego. Zamojskie uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30  mszą św. w Katedrze.  Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Armii Krajowej przy ulicy Partyzantów, gdzie  odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, okolicznościowe wystąpienie prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość, wręczenie odznaczeń, złożenie wieńców i kwiatów.