Filtr
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia


   

  Światowy Dzień Pluszowego Misia  

   

  25 listopada obchodzimy święto najlepszego przyjaciela – powiernika, towarzysza beztroskiej zabawy, niezastąpionej  Przytulanki przy zasypianiu – Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

      Uczniowie naszej szkoły również pokazali, jak ważny jest Miś dla każdego dziecka. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 zorganizował konkurs dla klas IV – VI na plakat pt. „ Mój kochany Miś” oraz Wystawki Misiów dla klas I – III. Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Małgorzata Pokrzywa, pani Małgorzata Hrycyk, przewodnicząca SU Zosia Iwaniec oraz pani Barbara Korona jednogłośnie wybrały, że zwycięzcą zostaje plakat wykonany przez uczennicę klasy V b Agatę Budzyńską, zaś wyróżnienia dla autorek plakatów z klasy V a i V d. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest farba na odnowienie szafek klasowych.  Wybrać najpiękniejszą wystawkę wśród klas edukacji wczesnoszkolnej było bardzo trudno, bo każda była wyjątkowa. Jednak najpiękniejsza zdaniem komisji okazała się Wystawka Misiów z klasy II C i II d. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest również farba na odnowienie szafek klasowych. Pozostałe klasy otrzymują wyróżnienia.  zdjęcia

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ sp 2015


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

   

  Dzień 21 listopada jest Dniem Życzliwości, który został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako „World Hello Day”. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle dzień ten ma uzmysłowiać i przypominać,  że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

   Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej

  Ze względu, że ten dzień wypadł w sobotę, to obchody w Szkole Podstawowej   Nr 4 zostały przeniesione na poniedziałek  23 listopada 2015 roku. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VI B Szkoły Podstawowej zorganizowali kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciastko. Każdy uczeń, który zakupił ciastko został także nagrodzony specjalnym znaczkiem uśmiechniętej i życzliwej buźki. Odbyła się również loteria fantowa, gdzie każdy los był wygrany. ZDJĘCIA 

  Dzień Życzliwości w Gimnazjum

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Gimnazjada SZS - pływanie sztafetowe


   

  Brąz dla dziewcząt i chłopców, srebro dla Marysi Góry

                                

  pywanie sztafetowe 6 20151126 1888328352W dniu 18.11.2015 roku na zamojskiej pływalni odbyła się Gimnazjada SZS w pływaniu dziewcząt i chłopców. W zawodach indywidualnych stylem dowolnym II miejsce w mieście oraz awans do zawodów rejonowych zdobyła Maria Góra z klasy 3a z czasem 00:34.04, której gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych awansów.

  W sztafecie 10x25m dziewcząt zdobywając III miejsce w mieście z czasem 3:11:15 popłynęły: Maria Góra, Monika Piotrowska , Martyna Malinowska , Paulina Cios, Alicja Czyż, Wiktoria Kupiec, Agnieszka Kalicińska, Wiktoria Tyszko, Szczepańska Julia, Michalina Puławska rezerwowe: Podgórska Weronika, Kowalczyk Natalia, Żujewska Natalia, Żuk Magda i Rewucha Weronika.

  W sztafecie 10x25m chłopców zdobywając III miejsce w mieście z czasem 2:53:04 popłynęli: Kacper Lis, Kacper Strzałka, Wojciech Kowalczyk, Samuel Kruk, Jakub Korga, Maciej Bzówka, Patryk Nosal, Mateusz Hałasa, Łukasz Nowosad, Michał Sawiniec, rezerwowy:Jakub Smolak.

  Drużyny przygotowali nauczyciele : Małgorzata Adamowicz i Andrzej Świergoń.

  Gratulujemy!!!

  ZDJĘCIA

 • Gim 11 listopada


   

  11 LISTOPADAROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   

  Dnia 10 listopada uczniowie gimnazjum  przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Ginęli, byśmy wolni byli”, upamiętniający poświęcenie naszych rodaków w drodze ku wolności. Zadziwiające było to, że ci młodzi ludzie oddali klimat dramatycznych wydarzeń prowadzących do odzyskania niepodległości, jak i symboliczny moment jej odzyskania. Dzięki ich zaangażowaniu, przeżyciu sytuacji, które prezentowali, sugestywnym recytacjom i pięknym pieśniom patriotycznym widzowie się wzruszyli. W akademii wzięli udział uczniowie klasy III d:  Alicja Belina, Dominika Kapuśniak, Kamila Kąkol, Joanna Wapniarska, Wojciech  Pałka, Patryk Kościk, Bartłomiej Obuchowicz; uczniowie klasy II a: Joanna Bajwoluk, Patryk Greszta i Wojciech Kowalczyk. Warto w tym miejscu przywołać odezwę komendanta J. Piłsudskiego z listopada 1918 roku: “Żołnierze! Obejmuję nad wami komendę w chwili, gdy serce w każdym Polaku bije silniej i żywiej, gdy dzieci naszej ziemi ujrzały słońce swobody w całym jej blasku! Z Wami razem przeżywam wzruszenie tej godziny dziejowej, z Wami razem ślubuję życie i krew swoją poświęcić na rzecz dobra Ojczyzny i szczęścia jej obywateli!”

 • Gim Pomóż Dzieciom


  DOŁĄCZ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ!

   

  pomoz dzieciomPo raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej i podopiecznych domów dziecka oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. W tym roku akcję swoim Honorowym Patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Duchowym Patronatem objął Akcję Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.
  W naszej szkole rusza stacjonarna zbiórka darów w dniu 18.11.2015 r. i potrwa do 26.11.2015 r.
  Zbieramy: słodycze, produkty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, artykuły szkolne i papiernicze, zabawki, książki, środki czystości i higieny osobistej. Dary należy przekazywać pedagogom szkolnym. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję - pedagodzy szkolni.

 • Gim Wojewódzka Gimnazjada w Badmintonie


   

  Wojewódzka Gimnazjada SZS- Badminton Drużynowy

  Najlepsi w województwie lubelskim!!!!!!!

   

  wojgim badminton 10 20151121 1800142754

  19 listopada w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Gimnazjada SZS w Badmintonie Drużynowym. Nasi badmintoniści w składzie: Monika Piotrowska( kl.3A), Natalia Żujewska (kl.3A), Aleksandra Laskowska( kl.2A), Wiktoria Kasprzak( kl.2A), Miłosz Piotrowski (kl.2A), Jakub Korga (kl.1A) pokonali wszystkich rywali wygrywając złote medale i puchary.

   

 • ZAMOŚĆ – MOJE MIASTO


  ZAMOŚĆ – MOJE MIASTO

   

  W piątek 13 listopada uczniowie klasy III B  Szkoły Podstawowej odwiedzili Forteczne Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej. Uczestniczyli oni w bardzo ciekawej lekcji "Zamość - miasto historii, legend i ludzi". Podczas spotkania przewodnik w stroju historycznym opowiedział dzieciom o dziejach miasta, jego zabytkach oraz ludziach niegdyś tu mieszkających. Wprowadził w świat legend, opowiedział o tym dlaczego hejnał grany jest na trzy strony świata, co stało się z Katarzyną, skąd pochodzi zwyczaj „stołu szwedzkiego” oraz jak powstał herb rodu Zamoyskich. Opowiadaniu towarzyszył pokaz slajdów, który pomógł rozwiązać quiz realizowany w grupach przez uczestników podczas spotkania. Najlepsza grupa otrzymała nagrodę – niespodziankę, a pozostali nagrody pocieszenia. Spotkanie dostarczyło uczniom wiele wrażeń.  Zdjęcia  

   

   

 • Wierni bł. Karolinie


   

  Wierność bł. Karoliny

   

  18 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Tego dnia w godzinach wieczornych, w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie diecezjalnego konkursu o błogosławionej Karolinie. Młodzież naszego gimnazjum, uczniowie klasy 3c, przygotowała na tę okazję wzruszający montaż słowno - muzyczny. W spotkaniu uczestniczył ordynariusz naszej diecezji - Bp. Marian Rojek, pani dyrektor Jolanta Goryczka oraz liczni zaproszeni goście z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.  FOTORELACJA 

   

 • Polacy - Rodakom


   

  Po raz czwarty nasza szkoła włącza się w akcję "Polacy - Rodakom" organizowaną po raz 16. Zbiórka ma na celu przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej oraz mieszkających za wschodnią granicą.

  Zbieramy:
  - słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo-mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, itp.
  - książki z polską literaturą piękną oraz małe zabawki-przytulanki.
  Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.

                               Bardzo proszę o zaangażowanie się w akcję uczniów SP i GIM.

   

  Dziękuję i liczę na wsparcie

  Pozdrawiam
  Maria Kuraszkiewicz

 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości


    

  „Dzisiaj wielka jest rocznica -

  Jedenasty Listopada!...

  Tym, co zmarli za Ojczyznę,

  hołd wdzięczności Polska składa..„

           Dnia 10 listopada w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana dla uczniów klas I-III.

  Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Artyści przybliżyli zebranym historię naszego kraju –czasów, gdy Polska utraciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

  Akademia miała ciekawą formę. Dzieci recytowały utwory poetyckie o ojczyźnie, śpiewały pieśni legionowe i patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec. Zaprezentowały również polski taniec ludowy – krakowiak. Widzowie z uwagą i zainteresowaniem oglądali występy artystów. Zgromadzonym towarzyszył nastrój radości i wzruszenia. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor szkoły Małgorzata Pokrzywa podkreśliła rangę i znaczenie święta 11 Listopada oraz podziękowała organizatorom za przygotowanie tej szczególnej lekcji historii.

  Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy IIc i IIf pod kierunkiem nauczycieli - pani ElżbietySeńko i pani Jolanty Wilawer.   zdjęcia 

   

  (tekst J. Wilawer)

 • Pięknie czytam


   

  MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

   

  29 października 2015 roku po raz czwarty odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”, w którym wzięło udział 23 uczniów klas II, III i IV naszej szkoły. Organizatorem konkursu była pani Danuta Łuszczewska nauczyciel bibliotekarz. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom  pięknego czytania.

  Jednak najbardziej wyróżnili się następujący uczniowie: 

 • VI Polonijny Festiwal Sportu


   

  VI Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

  vi polonijny festiwal sportu 4 20151115 138069634724-30 X hetmański gród Zamość stał się gospodarzem sportowych zmagań oraz miejscem polonijnych spotkań gości z Rówieńszczyzny i Mościsk ( Ukraina). Celem tego festiwalu było poznanie się, nawiązanie przyjaźni poprzez wspólną zabawę, sport i rozmowę. Stronę polską reprezentowały dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów miasta Zamościa oraz powiatu zamojskiego. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1A z nauczycielami wychowania fizycznego p.Markiem Kudelą  i p.Andrzejem Świergoniem. Gimnazjaliści rywalizowali w konkurencjach pływackich (28 X) na Krytej Pływalni, a 29 X wzięli udział w Integracyjnym Festynie Sportowym na Hali OSiR w Zamościu. Konkurencje sportowe składały się z 5 torów przeszkód, których głównym celem była fajna zabawa sportowa fair play i  możliwość wręczenia nagród najlepszym drużynom. Zgłosiło się, aż 14 szkół gimnazjalnych ze swoimi ekipami. Rywalizacja sportowa była bardzo emocjonująca, wesoła, głośna oczywiście przy obecności i dopingu kibiców, i sędziów nadzorujących prawidłowy przebieg zawodów. Integracyjny Festyn Sportowy dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, był bez granic sportowych i tych międzyludzkich. Nagrodzone zespoły w kategorii gimnazja: Gorajec1, Komarów, Zwierzyniec, Gorajec 2, Zamość. (tekst B.Gaca)

  ZDJĘCIA

 • Noc karate w szkole


   

  NOC KARATE W SZKOLE

   

  noc karate w szkole 2 20151115 1168235251Piątek 13–go wcale nie jest straszny! Przekonali się o tym uczniowie szkoły podstwawej, którzy uczestniczyli w NOCY W SZKOLE! Impreza została zorganizowana przez Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego oraz Samorząd Uczniowski gimnazjum. Uczestnicy obejrzeli filmy głównie o tematyce sztuk walki karate. Podczas Nocy w Szkole każdy zglodniał, dlatego też organizatorzy zadbali o puste żołądki. O północy przyjechała pizza. Po pysznym posiłku prawie wszyscy poszli spać. A wczesnym rankiem na śniadanie były pyszne tosty i ciepła herbatka !!!!!

  Dzieci ten czas  spędziły w fantastycznej atmosferze i nastrojach pod czujnym okiem opiekunów Radosława Niziołka, Agnieszki Wilikra, Łukasza Bryknera, Małgorzaty Hrycyk oraz Rodziców.  FOTORELACJA

  (Ł.Brykner)

 • Zebrania z rodzicami - listopad 2015


   ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  W dniach 17 - 18 - 19 listopada odbędą się zebrania z rodzicamu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

       17 listopada godz. 16.00 - kl. I-III Szkoły Podstawowej

       18 listopada godz. 16.00 - kl. IV-VI Szkoły Podstawowej

       19 listopada godz. 16.30 - kl. I-III Gimnazjum

  Poniżej znajdują się przydziały sal:

   

   

 • Śniadanie Daje Moc


   

  Śniadanie Daje Moc

   

  "Śniadanie Daje Moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

  Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 6 listopada 2015 roku obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

  Uczniowie klas II i III  przygotowali pyszne i zdrowe kanapki, przekąski z dużą ilością warzyw i owoców. Omawiali także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. zdjęcia 

   

 • Kolorowy świat ptaków


    

  Kolorowy świat ptaków

   

  8 listopada w Zamojskiej Galerii Młodych „Okrąglak” obyło się  podsumowanie  Regionalnego Konkursu Plastycznego  „Ptaki Egzotyczne”. Na konkurs wpłynęło 445 prac z 30 placówek oraz jedna praca indywidualna. Komisja konkursowa przyznała autorom najlepszych prac 2 nagrody specjalne, 28 nagród równorzędnych i 50 wyróżnień. Organizatorem konkursu był Osiedlowy Dom Kultury „OKRĄGLAK” przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu, a partnerami konkursu: Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych – Oddział w Zamościu, Fundacja dla Zwierząt „TECTUM” w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.

   

   

  Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia:

 • Narodowe Święto Niepodległości - 2015


   

  Narodowe Święto Niepodległości

   

  W środę 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Obchody rozpoczął Zamojski Marsz Niepodległości, który wyruszył z parkingu przy ul. Partyzantów. Następnie w Katedrze Zamojskiej odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny.

  Manifestacja patriotyczna, z ceremoniałem wojskowym na płycie Rynku Wielkiego rozpoczęła się około godz. 11:00. Było: wystąpienie okolicznościowe prezydenta Miasta Zamościa, apel pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

  Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2015 Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2015

   

  Warto przeczytać - http://roztocze.net/11-listopada/

 • Jan Paweł II - Patron Rodziny


   

  Jan Paweł II - Patron Rodziny

   

  W piątek (06.11.2015 r.) uczciliśmy 37. rocznicę wyboru naszego rodaka - Karola Wojtyły na papieża. Chcąc lepiej poznać naukę papieża, co roku obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku był on obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Problematyka rodziny zajmowała istotne miejsce w nauczaniu św. Jana Pawła II. Po wysłuchaniu słów Ojca Świętego uczniowie klas IV i V przedstawili monataż słowno-muzyczny. Uczniów przygotowała do apelu Pani Maria Kuraszkiewicz, o oprawę muzyczną zadbała Pani Agnieszka Hamerska, a od strony plastycznej zadbała o to Pani Małgorzata Hrycyk.  zdjęcia 

   

 • JESIENNY WYSTRÓJ SAL sp


   

  JESIENNY WYSTRÓJ SAL

   

  30 października 2015 roku  został rozstrzygnięty konkurs na „Jesienny wystrój sal” organizowany przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej . Komisja konkursowa w składzie: Zosia Iwaniec (6b), Ola Bikowska (6a) oraz p. Barbara Korona wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, kącik poświęcony Patronowi Szkoły oraz wkład pracy uczniów.

  Klasa 5d (sala 113) zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania – piątek 6 listopada 2015 roku. Pozostałe klasy otrzymują wyróżnienia.

  W grudniu organizowany będzie Konkurs na Świąteczny Wystrój Sal.

  Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy do włączenia się do zabawy. 

  zdjęcia  

 • SP W świecie baśni Andersena


  W świecie baśni Andersena

   

  Basnie20andersena6003 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs „W świecie baśni Andersena”. W części literackiej udział wzięli Kornelia Nosal i Błażej Zabłocki z klasy III A, którzy zajęli IV miejsce. Natomiast w części plastycznej następujący uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia:

  KLASY II

  I miejsce – Karolina Zygarlicka – kl. II A

  II miejsce – Szymon Kaniuk – kl. II B

  III miejsce – Zuzanna Kozak – kl. II B

  wyróżnienie – Julia Grzybowska – kl. II A

  KLASY III

  I miejsce – Magdalena Borowiec – kl. III C

   

  Cieszymy się z osiągnięć naszych i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gim Profilaktyka a Ty


  II LEKCJA PROFILAKTYKI

   

  patW dniu 27 października 2015r. uczniowie klasy II A Gimnazjum wraz z panią Renatą Sadowską-Bodziuch i wychowacą Agnieszką Jedlińską wzięli udział w II lekcji profilaktyki w Zamojskim Domu Kultury”. Organizatorami  lekcji był Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu oraz Komenda Policji w Zamościu. Podczas tegorocznej lekcji zapoznano młodzież z ideą programu „Profilaktyka a Ty” oraz działalnością zamojskiej grupy PaT. Zaprezentowana została  metoda pracy podwórkowej prowadzona przez Stowarzyszenie Salvete działające na terenie naszego miasta. Kolejnym punktem lekcji były warsztaty dla młodzieży. Nasi uczniowie brali udział w warsztacie kuglarskim prowadzonym przez  grupę UTOPIA działającą przy Zamojskim Domu Kultury w Zamościu. Młodzież  z dużym zaangażowaniem wykonywała zadania, a następnie prezentowała swoje umiejętności na scenie w pokazach powarsztatowych. Na zakończenie lekcji wszyscy chętni uczniowie oraz zaproszeni goście  zatańczyli wspólnie taniec – Belgijkę.

  FOTORELACJA

  Zdjęcia można również obejrzeć na stronie ZS5 - ZDJĘCIA

 • Akcja WOŚP


   RESTART A HEART

   

  europeanUczniowie naszego Gimnazjum: Wojciech Kowalczyk, Mateusz Psiuk, Kacper Strzałka, Darmin Wikira, Jakub Kuliński, Paweł Spustek, Dominik Dębiński i Szymon Gąska pod opieką pani Renaty Sadowskiej-Bodziuch i pani Alicji Dziurawiec w dniu 16 października 2015 roku w godz. 12.00 - 12.30. w Zespole Szkól Nr 5 w Zamościu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbyła się w związku z ogłoszeniem przez Europejską Radę Resuscytacji „Europejskiego Dnia Czynności Serca” pod nazwą Restart a Heart.

  Akcja ta polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej /RKO/ na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą liczbę uczestników.

   

  FOTORELACJA  (Żródło: http://gim5zamo.cal.pl/images/phocagallery/restartrekord/index.html )

 • Gim Warsztaty Językowe w Londynie


  WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE.

  2017

                        

  warsztaty jzykowe w londynie 8 20171018 1859826788

   

  W październiku (7-10 X) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyjechać na tygodniową wycieczkę edukacyjną do Londynu. Podróż odbyła się autokarem, promem  i choć trwała wiele godzin naprawdę było warto. Wspólnie z naszą młodzieżą pojechali uczniowie z innych szkół zamojskich. Uczniowie mieszkali w dzielnicy Greenwich, zakwaterowani u rodzin brytyjskich dzięki czemu mieli możliwość poznania innych kultur, religii, smaków kulinarnych i komunikacji tylko w języku angielskim.

  Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy dla wszystkich uczestników. Po Londynie poruszaliśmy się autokarem, pieszo, pociągami i doubledeckere^em. Było to niezwykłą szansą spotkania Londyńczyków / Brytyjczyków w ich codziennym życiu, okazją do porozmawiania z nimi po angielsku.

  W ramach wycieczki zwiedziliśmy:

  1. London Transport Museum.

  2 .London Eye  (Big Ben London, Houses of Parliament, St. Paul^s Cathedral, The River Thames).

  3. Natural History Museum.

  4. Tower of London (lekcja historii).

  5. Madame Tussaud^s.

  6. Brighton- sea life.

  7. Tate Modern.

  8. Tower Bridge.

  9. Trafalgar Square.

  10. Shakespeare^s Globe.

  11. Covent Garden.

  12. Musical Thriller - Lyric Theatre.

  13.Victoria& Albert Museum (lekcja w muzeum).

  14. Greenvich- południk 0.

  ZDJĘCIA

  Uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania uroków Londynu płynąc statkiem po Tamizie.

  Każdy dzień przynosił wiele wrażeń, był też dniem zadaniowym. Uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń, w których były zadania na poszczególne dni. Aktywny udział w wycieczkach zapewniał właściwe rozwiązanie tych zadań i otrzymanie różnych drobnych angielskich upominków. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwały p.Anna Zabłocka i p.Maria Prażak. Były to zadania dotyczące, również rodzin, u których mieszkały dzieci. Wymuszało to konieczność dłuższych konwersacji z członkami rodzin po angielsku. Większośc sumiennie podchodziła do tych wyzwań.

  Odbyły się dwie ciekawe lekcje z panem profesorem historii, który przepiękną i poprawną angielszczyzną uczył nasze dzieci historii tego kraju włączjąc je do wspólnej dyskusji.

  Wycieczka do Anglii  wniosła tak wiele ciekawych treści dotyczących tego kraju, że nasi uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do Polski. Na pewno odczuwają niedosyt po tygodniowym pobycie, gdyż prosili o kolejne wyjazdy na Wyspę.

  Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały p.Anna Zabłocka, p.Maria Prażk, p. Barbara Gaca oraz p.Agnieszka Baraniecka - pilot wycieczki. (B.G.)

  warsztaty jzykowe w londynie 3 20171018 1099653291

   


  WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

  2015

   

  londyn 2015 1 20151103 1687528362

  23 października 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Londynu - jednego z największych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Europy. Jechaliśmy  przez Polskę, Niemcy, Belgię, Holandię i Francję, a potem przepłynęliśmy promem do Dover i udaliśmy się  dalej w kierunku Londynu, gdzie czekała na nas pani Agnieszka - przewodnik naszej wycieczki. Pierwszego dnia obejrzeliśmy obserwatorium królewskie w Greenwich i miejsce, gdzie przebiega południk zerowy.

  Zwiedziliśmy też  muzeum Londynu, gdzie uczestniczyliśmy w specjalnie dla nas przygotowanej lekcji w języku angielskim, a potem udaliśmy się do Tower of London. W kolejnych dniach obejrzeliśmy Muzeum Brytyjskie, Muzeum Nauki i Historii Naturalnej, Madame Tussauds, zmianę warty przed pałacem Buckingham, Galerię Narodową ze słynnymi Słonecznikami Vincenta van Gogha i wiele innych ciekawych miejsc. Mieliśmy też całodzienną wycieczkę do Brighton - pięknego nadmorskiego miasta ze słynnym molo i akwarium, gdzie pływały nad nami rekiny i ogromne żółwie. Dodatkowymi atrakcjami pobytu w Londynie były np. zakupy na Oxford Street, rejs statkiem po Tamizie, przejazd metrem i double-deckerem (piętrowym autobusem), a w szczególności widok panoramy miasta z London Eye. Mieliśmy okazję nie tylko zwiedzić to cudowne miasto, ale także uczestniczyć w warsztatach językowych. Mieszkaliśmy w rodzinach brytyjskich, co było doskonałą okazją do poznania ich zwyczajów i komunikacji w języku angielskim.
  Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

  Informacji o wycieczce dostarczyli: Wojtek Kowalczyk, Kuba Gałka, Ola Tomczak, Zosia Liwak, Wojtek Pałka

  FOTORELACJA

 • Gim Konkurs biblioteki


   

  KONKURS BIBLIOTEKI

   

  Konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został rozstrzygnięty.
  W części plastycznej:
  I miejsce zdobyła Justyna Korneluk z kl.II a.- w nagrodę otrzymuje: jeden dzień bez pytania oraz nagrodę książkową
  II miejsce zajęła Weronika Nogacz z klasy I b - otrzyma nagrodę książkową.
  Obie prace wystawione są w szkolnej bibliotece.
  Część literacką z wierszem pt.„ Ucieczka z szarości„ wygrała Maria Góra z klasy III a.
  Ona również oprócz dodatkowej nagrody książkowej otrzymuje jeden dzień bez pytania. Wszystkim zwyciężczyniom gratulujemy.