Filtr
 • Gim Konkurs Walentynkowy


   

  Walentynki po niemiecku

   serce

  20 lutego uczniowie gimnazjum mieli możliwość popisać się znajomością przysłów niemieckich i słownictwa związanego z miłością w konkursie walentynkowym "Valentinstag auf Deutsch". Wśród uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy:

  I m-ce  Michalina Puławska (2c), II m-ce Agnieszka Mazurek (2c) i Justyna Korneluk (1a), III m-ce Wojciech Nowosad (2a), którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

   

   

 • A rekrutacja 2015-2016


   

  DRODZY RODZICE

   

  Nabór do szkoły podstawowej i gimnazjum prowadzony

  jest poprzez stronę internetową  https://nabor.pcss.pl/zamosc/

   

  Nabór elektroniczny do szkoły podstawowej

  będzie trwać

  od 02 marca 2015 r. do 31 marca 2015r.

   

   

  Nabór elektroniczny do gimnazjum

  będzie trwać

  od 01 kwietnia 2015r do 29 maja 2015r.

   

 • Góra grosza 2015


   

  GÓRA GROSZA !!!

   

   Jak co roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna "Góra Grosza". Szkolny Klub Wolontariusza i Samorządy Uczniowskie przeprowadziły zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane  fundacji zajmującej się pomocą dzieciom z ubogich rodzin oraz dzieciom z domów dziecka.

  Każdy Wasz grosz w w ramch akcji  "Góra Grosza" w naszej szkole został policzony

   

  W naszej szkole zebraliśmy:

  - Szkoła Podstawowa -  256,10 zł

  - Gimnajum – 290,60 zł

  Samorządy Uczniowskie z obu szkół zapraszają do udziału w akcji w przyszłym roku szkolnym

  Barbara Korona, Łukasz Brykner

 • Przypomnienie o zajęciach dodatkowych


   

  Zapraszamy

  do zapoznania się z grafikami zajęć pozalekcyjnych 

  - dla  KLAS SP zakładka z lewej strony w obszarze SZKOŁA PODSTAWOWA

  oraz

  - dla  KLAS GIM zakładka z prawej strony w obszarze GIMNAZJUM

 • Gim Konkurs Piosenki Miłosnej


   

  KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ

   

  konkurs piosenki miosnej 4 20150220 108976308819 lutego uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję spróbować swoich sił w konkursie piosenki i poezji miłosnej w języku angielskim. Wiktoria Hocek z klasy IIc zaśpiewała piosenkę „Someone Like You”, Maria Góra z klasy IIa zaprezentowała „Jesus Christ Superstar”, a później usłyszeliśmy piosenkę „Tee shirt” w wykonaniu Julii Majer z klasy IIb. Natomiast Radek Górski z klasy IIIa wybrał poezję Williama Szekspira i wyrecytował Sonet 18.

  Główną nagrodę w konkursie - dwuosobową wejściówkę do kina na dowolnie wybrany film zdobyła Marysia Góra. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie nam wielu miłych wrażeń.

  ZDJĘCIA

 • Podsumowanie Orszaku Trzech Króli


   

  Podsumowanie Orszaku Trzech Króli

   

  Dnia 30.01.2015 r. o godz. 13.30 w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej "Luneta" odbyło się spotkanie podsumowujące I Zamojski Orszak Trzech Króli. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów przez Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, Posła na Sejm RP Pana Sławomira Zawiślaka oraz Księdza Tomasza Winogrodzkiego, nastąpiło obejrzenie materiału filmowego z Orszaku zrealizowanego przez Telewizję Kablową Zamość. Ostatnim punktem programu była degustacja przepysznych Tortów "Królewskich". Galę poprowadziła Pani Małgorzata Farion. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej pod opieką Pani Marii Kuraszkiewicz. 

  Zdjęcia  

   

 • Nauka jest cool


   

   „Nauka jest cool”

   

  16.02.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie promujące warsztaty naukowe dla klas I –III. Podczas zajęć uczniowie zamieniali się w prawdziwych naukowców  i odkrywali tajemnice małej chemii. Pod kierunkiem prowadzących mogli przeprowadzać ciekawe doświadczenia i eksperymenty. Zajęcia wzbudziły wśród dzieci wiele emocji, radości i zainteresowania. Warsztaty zorganizował Uniwersytet Dziecięcy Unikids.

   

   

   

 • Gim Ferie z Siatkówką


   

  FERIE NA SPORTOWO

   

  ferie z siatkowk 2 20150218 1718075902Pierwszy tydzień ferii siatkarki i siatkarze z naszej szkoły spędzili bardzo aktywnie. Był to czas przygotowań do zawodów sportowych, które zorganizował OSIR w Zamościu. Młodzież pod fachowym okiem p.Barbary Gacy i p.Marosa Smolaka ćwiczyła elementy techniki i taktyki gry. 5 lutego zameldowaliśmy się na obiektach sportowych  by stanąć do walki  o Puchar Dyrektora OSIR w Zamościiu. Oprócz naszej szkoły zgłosiły się drużyny: Gim 1 Zamość z opiekunem - p. Jerzym Bekasem, Gim 5 Zamość z opiekunem - p.Adamem Gacą, Gimnazjum z Krasnobrodu z opiekunem - p. Joanną Górnik. Wspólnie spędzony czas to nie tylko dobra lekcja sportu, to także nowe znajomości, tak ważna integracja międzyszkolna i świadomość, że sport to fajny sposób na spędzenie ferii zimowych.

 • Zebrania z rodzicami luty 2015


   

  W czwartek 19 lutego 2015 r.

  odbędą się zebrania podsumowujące I półrocze:

   

  klasy 1-4 szkoły podstawowej godz. 16.00

  klasy 5-6 szkoły podstawowej i klasy 1-3 gimnazjum godz. 17.30

   

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

  (Przydziały sal na zebrania będą umieszczone przy wejściu do szkoły.)

 • W karnawale


   

  …W karnawale, w karnawale
  Dzieci bawią się wspaniale,
  W karnawale każdy chce
  Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

                                           Zbigniew Dmitroca

  Ten dzień 27 stycznia 2015 roku od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przemykali kolorowo przebrani uczniowie klas I – III. Na bal przybyły m.in. wróżki, księżniczki, cyganki, pszczółki, motylki, kotki, czarownice i żyrafa. Można było spotkać także smoka, pirata, spidermana, batmana czy policjanta.

  Pięknie przebrani uczniowie wzięli udział w przygotowanych tego dnia zabawach i konkursach. Jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością i  humorem! FOTORELACJA 

   

 • VII Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej


   

  VII Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

  ‘YOUNG STRS’

   

  30 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się VII Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STRS’. W tym roku motywem przewodnim konkursu była muzyka filmowa. Usłyszeliśmy piosenki z popularnych filmów i seriali. Podobnie jak w latach ubiegłych, zmagania konkursowe odbywały się w atmosferze radości i wspólnej zabawy.

  Jury w składzie pani dyrektor Jolanta Goryczka, pani Renata Kurzępa, pani Jolanta Wilawer oraz pani Agnieszka Hamerska oceniało poziom językowy i artystyczny.

   

   

  Po obradach Jury przyznało następujące nagrody:

  I miejsce:

     Amelia Majzer z klasy 5b za wykonanie piosenki ‘The shoop shoop song’