Filtr
 • Olimpiada języka niemieckiego


   

  Najlepsi z niemieckiego

   

  olimpiada jzyka niemieckiego 4 20150331 1016481568„Übung macht den Meister” pod tym hasłem 27.03.2015 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza olimpiada z języka niemieckiego dla uczniów klas II szkoły podstawowej. Uczniowie napisali test obejmujący zakres materiału realizowany podczas zajęć dodatkowych z języka niemieckiego. Zwycięzcami olimpiady zostali:

  I miejsce Weronika Iwaniec kl. 2b

  II miejsce Weronika Puławska kl. 2c

  III miejsce Bartosz Roczkowski kl. 2b

   

 • Dzień Języków Obcych 2015


   

   

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2016

   

   

  dzie jzykow obcych 8 20160510 1575540583

   

  Dnia 10 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy językowej 3b SP i gimnazjaliści wzięli udział w akademii, podczas której  zaprezentowali swoją znajomość języków obcych. W części pierwszej obejrzeliśmy zabawny film o podrywaniu, którego celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie grupa uczniów z klasy Ib przedstawiła scenkę w języku angielskim na dworcu kolejowym. Uroczystość uświetnił występ uczniów z kl. 3b SP, którzy śpiewali piosenki w języku niemieckim oraz Sary Żółkoś, śpiewającej po japońsku!! W drugiej części naszego spotkania przedstawiciele wszystkich klas rywalizowali ze sobą w konkursie sprawdzającym ich wiedzę o językach i krajach europejskich. W konkursie I miejsce zajęli uczniowie zklasy 1a,  kolejne miejsca zajęli uczniowie z klas 2a i 3b. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i upominki, pozostali uczestnicy słodycze. Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych z gimnazjum. 

   

  FOTORELACJA

   

   


   

   

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2015

   

  djo 2015 2 20150331 1526656203

   

  Dnia 31.03.2015 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas szóstych SP i gimnazjaliści wzięli udział w akademii, podczas której swoją znajomość języków obcych zaprezentowali uczniowie klas I - III Gimnazjum. W części pierwszej obejrzeliśmy zabawe scenki językowe, których celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie grupa uczniów z klasy IIc pod opieką p. Smolak zaprezentowała przedstawienie - współczesną wersję Kopciuszka ( Cinderella ). Uroczystość uświetnił występ Maksa Ziemińskiego z klasy Ia z piosenką "Happy" oraz Julii Majer z klasy II b z piosenką "Tee shirt". Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialne były panie Anna Smolak i Agnieszka Jedlińska, p. Małgorzacie Hrycyk dziękujemy za pomoc w przygotowaniu oprawy artystycznej.

  FOTORELACJA z dzisiejszego apelu

   

   

 • Życzenia Wielkanocne 2015


   

   

 • Wielkanoc po niemiecku


   

  Niemiecki projekt wielkanocny

   

  kartki wielkanocne 10 20150330 2030073245Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w szkolnym projekcie polegającym na wykonaniu wielkanocnej kartki z życzeniami w języku niemieckim. Zainteresowanie projektem było duże. Otrzymaliśmy ponad 40 prac, więc wybór nagród był niezwykle trudny… Prace zostały wykonane różnymi technikami, bardzo starannie i kreatywnie. Po burzliwej dyskusji komisja wybrała 9 równorzędnych nagród. Zwycięzcami zostali:

   

 • SP Powitanie Wiosny


  POWITANIE WIOSNY

   

  powirtanie wiosny 2 20150326 1635350606Samorząd Uczniowski SP zaprosił wszystkich uczniów klas I – VI z wychowawcami na Wybory Miss Wiosny 2015 klas IV – VI. Kandydatki do tego tytułu musiały wykazać się wiedzą o Polsce, rozpoznawać wiosenne kwiaty, rozpoznać przedmioty z Kuferka Rozmaitości oraz umiejętnością przyszywania guzików. Najlepsze w przyszywaniu guzików okazały się kandydatki z klas IV.

  Jury wybrało Miss Wiosny z klas: IV – Karolina Kwiatkowska 4 d

  V- Paulina Mazurek 5 b

  VI – Klaudia Bodys 6 a

   

 • SP Pierwsza Pomoc - jak jej udzielać?


   

  Uczymy się udzielać pierwszej pomocy osobom potrzebującym

   

  kurs pierwszej pomocy 1 20150326 1453476597W dniach 18-19 marca uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na Kartę Rowerową uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nabywali i utrwalali wiadomości o numerach telefonów alarmowych, właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy oraz udzielaniu osobom nieprzytomnym. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni książkami i plakietkami ufundowanymi przez zamojski WOPR. Szkolenie przeprowadzili uczniowie Gimnazjum nr 4 - Adrian Sidor i Wojciech Kowalczyk ,należący do Młodzieżowej Drużyny WOPR pod okiem swojego opiekuna ratownika WOPR p. Mateusza Ferensa i nauczycieli wychowania fizycznego. ZDJĘCIA

 • Gim Trzymaj Formę


   TRZYMAJ FORMĘ

   

  trzymaj form 1 20150326 135046184525 marca w ramach Edukacji Zdrowotnej oraz programu Trzymaj Formę gościliśmy w naszej szkole znanego dietetyka pana Jacka Kucharskiego, nauczyciela wychowania fizycznego pracującego w II LO w Zamościu.  Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powinni się odżywiać, aby żyć zdrowo, osiągać sukcesy sportowe oraz wspomagać pracę mózgu. Uczniowie otrzymali informacje dotyczące tego, co jeść, a w szczególności, w jaki sposób przygotowywać pokarmy, jak łączyć składniki, aby posiłki stawały się jak najbardziej wartościowe. Na wykładzie były obecne wszystkie klasy sportowe z naszego gimnazjum.

 • SP Testy sprawnościowe


  INFO

  TESTY SPRAWNOŚCIOWE

  do klasy PIERWSZEJ sportowej

  na poziomie SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  w roku szkolnym 2015/2016

   

  9 kwietnia 2015 r. (czwartek) w godz. 15:30-17:00 w sali gimnastycznej odbędą się testy sprawnościowe do klasy I sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu w roku szkolnym 2015/2016. Obowiązuje strój i obuwie sportowe.

  Uwaga!!!

  TESTY BĘDĄ PRZEPROWADZANE WYŁĄCZNIE W POWYŻSZYM TERMINIE

 • Gim Stypendyści


   

  Stypendyści marszałka województwa lubelskiego

   

  59083 bMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Justyna Korneluk (kl. 1a Gim), Wiktoria Szala (kl. 1b Gim), Jakub Szumowski (kl. 6a SP) i Alicja Łaszkiewicz (kl. 4b SP) znalazło sie w gronie 141 stypendystów marszałka województwa lubelskiego. Jakub i Wiktoria to wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, którzy pracują w tej placówce pod kierunkiem p. Magdaleny Majer i p. Małgorzaty Magryty. Natomiast Justyna i Alicja rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne w Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak pod kierunkiem  p. Marii Śliczniak. Uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych odbyło się w poniedziałek (23 marca) w sali widowiskowej Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Stypendia przyznano uzdolnionej młodzieży zajmującej się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. GRATULUJEMY !!!
 • SP Olimpiada j.niemieckiego


  OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  „Übung macht den Meister”

   

  ludzik niemSzkolna olimpiada z języka niemieckiego

  dla uczniów klas II szkoły podstawowej

  odbędzie się w piątek 27 marca 2015 r. o godz. 9.45 w sali 109.

  Zapraszamy chętnych uczniów do sprawdzenia

  swojej wiedzy z języka niemieckiego !!!

  Na zwycięzców czekają miłe upominki.  

  Zapisy do 25 marca 2015 r. przez Librusa

  u nauczyciela j. niemieckiego p.Agaty Słowik.

   

   

   

 • Gim INFO


  INFO

   

  W czwartek 26 marca 2015 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTY

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum 

  na spotkania z nauczycielami.

   

 • Gim Wiosenne warsztaty plastyczne


   

  Wiosenne warsztaty plastyczne

   

  wiosenne warsztaty 4 20150321 1988909250W dniu 19 marca 2015 r. w Gimnazjum odbyły się kolejne warsztaty terapeutyczno-artystyczne, w których brali udział nasi uczniowie wraz ze swoim rodzeństwem. Tym razem wykonywaliśmy prace techniką millefiorii. W efekcie ogromnego zaangażowania i radosnej twórczości biorących udział w warsztatach, powstały piękne, niepowtarzalne prace. Nad całością projektu czuwały: nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk oraz pedagog  szkolny - Renata Sadowska-Bodziuch, które bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za udział  w czasie warsztatów. ZDJĘCIA

 • Dzieje Polski w legendach 2015


   

  NAGRODY ROZDANE !!!

   

  W dniu 19 marca 2015r. gościliśmy uczniów szkół podstawowych biorących udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Dzieje Polski w legendach”.Konkurs zorganizowała nasza szkoła. Celem konkursu jest promowanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Do konkursowych zmagań przystąpiło 73 uczniów klas I-III oraz 16 przedszkolaków z grup „zerowych”.

  Międzyszkolna komisja nagrodziła i wyróżniła autorów najciekawszych prac plastycznych, oceniła również znajomość wybranych legend.

 • Gim Noc Filmów w szkole


   

  NOC W SZKOLE

  Maraton Filmowy dla Gimnazjalistów

   

  noc filmow 6 20150321 1234443557Szkoła w nocy wygląda zupełnie inaczej. Mogli się o tym przekonać uczniowie gimnazjum, dla których dzisiejsza noc była baaardzo długa. Z inicjatywy pana Łukasza Bryknera i pani Aleksandry Luchowskiej-Bartnik w szkole odbyła się NOC W SZKOLE - Maraton Filmowy dla Gimnazjalistów. Wszyscy przybyli zaopatrzeni w śpiwory, poduszki, leżaki, a niektórzy również w gustowne piżamki. Pierwszy seans rozpoczął sie o 20.00 i do rana oglądaliśmy różne filmy, głównie komedie i horrory. Momentami było naprawdę trochę strasznie. W sali zorganizowana była kawiarenka, w której każdy głodny mógł się posilić goframi i tostami. Wszyscy dzielnie walczyli z sennością, ale nad ranem część osób smacznie spała. W nocy w szkole jest naprawdę fajnie !!!

  FOTORELACJA

 • W krainie instrumentów


   

  Koncert "W KRAINIE INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH"

  z cyklu "MOJE PASJE"

   

  Dnia 12 marca 2013r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Moje Pasje” pod hasłem „W krainie instrumentów muzycznych”. Koncert skierowany był do uczniów klas I-III.

  Gościem spotkania był pan Janusz Puławski - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu, jednocześnie muzyk Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Panu Januszowi towarzyszyli uczniowie szkoły muzycznej: Małgorzata Nowosad, Aneta Puławska, Diana Śliwińska i Radosław Cieplechowicz. 

 • SP Wiosenne warsztaty plastyczne


  Zapachniało wiosną …

   

  wiosenne kwiaty 6 20150318 147974139417.03.2015 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne, w których wzięła udział  klasa 3c sp z wychowawcą Panią Bożeną Kierepą. Kalendarzowa wiosna tuż, tuż… Na przemian z zimnem mamy słońce, wiatr i długo wyczekiwane ciepełko. Brakuje nam tylko pachnących wiosennych kwiatków… Z tymi kwiatkami przybyła do klasy Pani Małgorzata Hrycyk. Pani Hrycyk zaprezentowała dzieciom kosz z wielkanocnymi pisankami, wiosennymi kwiatami – pracami  wykonanymi przez uczniów naszego gimnazjum.

  ZDJĘCIA

 • Gim Rejony w PS dziewcząt


  Rejonowa Gimnazjada SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt

   

  rejonowa gimnazjada szs 2 20150317 1077049883W dniu 11 marca 2015 r. odbyła się Rejowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody miały miejsce w II LO w Tomaszowie Lubelskim. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z różnych miast: Zamość, Gmnina Zamość- Sitaniec, Hrubieszów, Krasnystaw oraz dwie drużyny z Tomaszowa Lubelskiego.

 • Gim Warsztaty plastyczne 3


   

   

  ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

   

                      

  paleta malSerdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum i ich rodziców na warsztaty artystyczno – terapeutyczne, które odbędą się w dniu 19 marca 2015 r. (czwartek) o godz. 12.00 w sali nr 215. Prosimy zabrać ze sobą małe szklane butelki po sokach.

  Nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk

  Pedagog szkolny - Renata Sadowska - Bodziuch

 • Regulamin „NOCY W SZKOLE”- Maraton filmowy


   

   

  „NOC W SZKOLE”

  - Maraton filmowy dla gimnazjalistów

   

   

   

 • Dzień Kobiet - 2015


   

   Akademia z okazji Dnia Kobiet

   

   

   

  W dniu 9 marca 2015r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się akademia, w której udział wzięli utalentowani uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum prezentując swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Można było usłyszeć wiele znanych utworów opiewających zalety kobiet. Występy młodych artystów urzekły publiczność, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie zabrakło gorących życzeń i oczywiście róż dla pań.

  Tekst: R. Kudela

      Fotorelacja 

   

    

 • Gim Piłka Ręczna Dziewcząt


  Miejska Gimnazjada SZS w Piłce Ręcznej

  Z meczu na mecz coraz lepiej

   

  20150310 10554510 marca w Gimnazjum nr 5 odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły : Gim nr 2, Gim nr 3, Gim nr 4 oraz Gim nr 5. Drużyna naszej szkoły  z meczu na mecz grała coraz lepiej. Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie nad Gim nr 2 (4;2)  niestety o miejscach zdecydowała różnica  zdobytych i straconych bramek, w wyniku czego  nasza drużyna zajęła 4 miejsce..

 • SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ - 2015


    

  SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ


   Dnia 6 marca 2015 roku dla uczniów klas I SP odbyło się spotkanie
  z policjantami Wydziału Prewencji KMP w Zamościu w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Smok Mądragon daje radę”. Podczas wizyty policjantów dzieci dowiedziały się, co to znaczy być asertywnym, poznały sposoby skutecznego odmawiania osobom nieznajomym oraz jakie istnieją zagrożenia z ich strony.  Chętni uczniowie odgrywali scenki teatralne na podstawie wysłuchanych bajek. Każdy uczeń otrzymał z Dzienniczka misji Smoka Mądragona certyfikat asertywności.

   FOTORELACJA

 • XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży


   

  Rozpoczęła się rekrutacja do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży! 

   

  Czy w centrum miasta my i inni młodzi mamy gdzie spędzać czas po szkole? Czy są w naszej okolicy miejsca, w których nikt nie spaceruje? Czy bycie rowerzystą i rowerzystką w naszej miejscowości lub wsi jest przyjemne i bezpieczne? – takie i inne pytania zadadzą sobie tegoroczni uczestnicy

   i uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 • Gim Piłka Siatkowa chłopców


  Drużyna siatkarzy z Gimnazjum

  po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł

  MISTRZA ZAMOŚCIA

   

  mistrzowie zamocia w pice siatkowej 1 20150310 2048646494Dnia 9 marca 2015r. w hali sportowej ZS nr 6 w Zamościu odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w piłce siatkowej chłopców.  W zawodach wzięło udział siedem drużyn z zamojskich gimnazjów. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie pokonując Gimnazjum nr 5 (2:0) oraz Gimnazjum nr 3 (2:1). Dzięki wygranej 2:0 w finale z Gimnazjum nr 6 nasza szkoła po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł MISTRZA MIASTA i awansowała do Gimnazjady Rejonowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych: Szymon Adamczuk, Adam Jagoda, Damian Kasperski, Jan Siulkowski, Bartosz Kucharski, Kacper Lis,  Kamil Sobczuk, Tomasz Sobolewski, Miłosz Piotrowski, Karol Wojtyna. Opiekunem zespołu był p. Maroš Smolak. ZDJĘCIA

  GRATULACJE !!!

  tekst: M.Smolak

 • SP Sejmik SU 2015


   

  SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

  ZAMOJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   

  03.03.2015r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych. Tematem spotkania było "Rozwiązywanie konfliktów z wykorzystaniem metody dramy". W sejmiku udział wzięły: Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 10, Katolicka Szkoła Podstawowa, SOSW. Temat spotkania oraz wykorzystane metody okazały się bardzo ciekawe i atrakcyjne. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych zabawach dramowych. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Tyszko kl. VI a, Alicja Czyż kl. VI b, Wiktoria Węglińska kl. VI b i pani Barbara Korona.

  FOTORELACJA 

   

 • Gim "Zamość - the ideal town"


   

  KONKURS "Zamość - the Ideal Town"

   

  konkurs zamo - the ideal town 5 20150307 115096179406 marca 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "Elektryk" odbyła się druga edycja Turnieju Wiedzy o Zamościu "Zamość – the Ideal Town". Jego celem było poszerzanie wiedzy o atrakcjach turystycznych naszego miasta oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Turniej odbywał się w języku angielskim i przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych Zamościa i Zamojszczyzny. Został przygotowany w oparciu o materiały promocyjne miasta. Gimnazjum nasze było reprezentowane przez dwie trzyosobowe grupy. Mieli do pokonania blisko 130 zawodników. W tym roku los uśmiechnął się do Gimnazjum nr 2.  Gratulujemy naszym dzielnie walczącym reprezentantom: Justynie Korneluk (1a), Michalinie Puławskiej (2c) i Katarzynie Poświatowskiej (2c) oraz grupie uczniów 3a: Szymonowi Niedabylskiemu, Marcelinie Chachule i Radosławowi Górskiemu. Mamy nadzieję, że w przyszłej edycji nasze gimnazjum stanie na podium.  ZDJĘCIA

 • Konkurs literacki


   

   

  KONKURS LITERACKI

  „SZKOŁA W MOJEJ WYOBRAŹNI”

    

  Jeśli czujesz, że masz coś do opowiedzenia światu, a wena twórcza nie daje ci spokoju    ten konkurs jest dla ciebie.  Przyjdź, przelej swoje myśli na papier 
  i pozwól innym poznać twój talent. 

  Kto wie, może to będzie początek twojej kariery literackiej..

 • Gim Mistrzostwo Zamościa w PS


   

  SUKCES SIATKAREK GIMNAZJUM  !!!

   

  ZAJELIŚMY   I MIEJSCE  I ZDOBYLIŚMY PUCHAR

  na międzyszkolnych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt

   

  mistrzynie zamocia w ps 2 20150304 1173218471W dniu 4 marca 2015r. odbyła się Gimnazjada SZS w piłce siatkowej dziewcząt, których współorganizatorem było Gimnazjum nr 2 w Zamościu. W zawodach wzięło udział 7 szkół z Zamościa, Gim.1, Gim.2, Gim.3, Gim.4, Gim.5, Gim.6 i Zespół Szkół Katolickich.

  Zwycięską drużyną zostało Gimnazjum nr 4!!! Skład mistrzowskiej drużyny : Weronika Rewucha (kapitan), Katarzyna Senderek, Sandra Tatarelis, Wiktoria Budziszewska, Klaudia Szykuła, Monika Piotrowska, Natalia Kowalczyk, Natalia Żujewska, Wiktoria Hocek i Magdalena Żuk. Wspólnie z zawodniczkami radość dzieliła p. Małgorzata Adamowicz, która jest trenerką drużyny. Nasz zespół rozegrał 4 mecze:z Zespołem Szkół Katolickich w setach (2:0)(21:11,21:8), z Gimnazjum nr 6 (2:0)(21:12,21:13), Gimnazjum nr 2 (2:0), (21:7,21:17) oraz finał z Gimnazjum nr 3 również (2:0) w setach, z wynikami (21:17, 21:15).

  Wszystkim zawodniczkom dziękujemy gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu sportowego na zawodach rejonowych.  ZDJĘCIA/

  tekst: Magdalena Żuk klasa 2a

 • XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY


   

  XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY 

  "DZIEJE POLSKI W LEGENDACH"

  Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu zaprasza uczniów klas I - III szkół podstawowych do udziału w konkursie "Dzieje Polski w legendach". Konkurs odbędzie się 19 marca 2015r. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promowanie piękna polskich legend. Czekamy na uczniów, którzy lubią czytać i rysować. Termin zgłaszania uczniów upływa 16 marca 2015 r.

  ZAPRASZAMY !

   

   Regulamin                  Karta zgłoszenia 

 • Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III - "Dzięcioł"


   

  KONKURS MATEMATYCZNY "DZIĘCIOŁ"
   
  26 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III - "Dzięcioł".
  Naszą szkołę reprezentowali:
  Aleksandra Poliwczak (3a); Barbara Kucharska (3a); Wojciech Oseła (3b); Julia Chołupczak (3c).
   
  Wojciech Oseła zajął II miejsce w finale.
  Uczniów przygotowywały: p. Małgorzata Bakuniak, p. Bożena Kierepa i p. Marzena Mazur.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Gim Konkurs Piosenki Angielskiej


   

  Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

   

  konkurs piosenki miosnej 2 20150302 16958497692.03.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w 7 edycji konkursu poezji i piosenki angielskiej organizowanym przez II LO w Zamościu. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum w Łabuniach, Gimnazjum Nr 2, 4, 5 i 6.

  I miejsce w kategorii poezji zdobył uczeń naszego Gimnazjum Radosław Górski (3a), natomiast w kategorii piosenki angielskiej I miejsce zdobyło trio z Gimnazjum nr 5, II miejsce Ada Różańska z Gimnazjum nr 6, a III miejsce zdobyła uczennica naszego Gimnazjum Marysia Góra (2a). Wyróżnienie otrzymały 2 uczennice, jedną z nich została Julia Majer uczennica klasy II b naszego Gimnazjum. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

   

 • SP 41 Rajd Zimowy „Wzgórzami Roztocza”


   

  41 Rajd Zimowy „Wzgórzami Roztocza”

   

  W sobotę 28 lutego, członkowie Koła Turystycznego z klas 4a, 4b, 4d, 5b, 6b podopieką nauczycieli: Anny Topolskiej, Małgorzaty Hrycyk i Łukasza Bryknera, uczestniczyli w 41 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza” zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zamościu. Piechurzy pokonywali błoto na szlakach turystycznych Roztocza Środkowego. Wędrowali trasą  Feliksówka – Suchowola Ulica.  

  Na mecie rajdu na strudzonych i zabłoconych turystów czekało ognisko, na którym własnoręcznie upiekli kiełbaski. Wzięli również udział w konkursach: krajoznawczym, na najładniejszą piosenkę tematyce zimowej i konkursie sprawnościowym – bieg w workach, odnosząc wiele sukcesów.

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody i przetrwania w trudnych warunkach.

   ZDJĘCIA