Filtr
 • X Dzień Patrona Gimnazjum


   

  X DZIEŃ PATRONA GIMNAZJUM

  Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Prymas - ukasz Wodyk maeProgram obchodów

  10 rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

  5 pażdziernika 2015

  8.15 - zbiorka przed szkołą

  8.30 - Msza św. w kościele MAtki Bożej Królowej Polski

  9.30 - uroczysta akademia w auli szkoły poświęcona PAtronowi Kardynałowi St. Wyszyńskiemu 

   

  15.30 - Otrzęsiny klas pierwszych

  17.30 - dyskoteka otrzęsinowa

   

  2 października 2015 - VI Rajd Śladami Patrona Szkoły

  8.00 - zbiórka przy szkole na parkingu od strony SP

  8.15 - wyjazd autobusów

  wędrówka dwoma trasami do Kosobud

  gry i zabawy sportowe, quiz na temat Patrona Szkoły

  14.00 - powrót do szkoły

 • Gim Czwartki LA 2015


   

  Gimnazjum  nr 4 w Zamościu jest Mistrzem Miasta i Powiatu Zamojskiego w Lekkiej Atletyce!!!!!!!!

  Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce 2015r

   

  czwartki la 5 20150930 157823750525 września na miejskim stadionie OSiR w Zamościu spotkała się młodzież gimnazjalna z miasta Zamościa i Powiatu Zamojskiego by wspólnie rywalizować o najwyższe sportowe trofeum - I miejsce, puchar i radość z wygranej. Do zawodów zgłosiło się 19 szkół gimnazjalnych z najlepszymi lekkoatletami i ambicjami na sukces. Nasi sportowcy równie poważnie podeszli do tego sprawdzianu. Rywalizowaliśmy w biegach, skokach i rzutach zbierając punkty drużynowo. Zawody miały bardzo uroczysty  charakter, ponieważ gościem honorowym był sam Paweł Fajdek - Mistrz Świata, Mistrz Olipijski  w rzucie młotem. Jest on zawodnikiem KS Agros i przy okazji różnych zawodów osobiście wręcza medale najlepszym zawodnikom. Zdjęcia wykonane w czasie zawodów przekonają niedowiarków o autentyczności tych słów. Nasz uczeń Patryk Waga zajął 3 miejsce w pchnięciu kulą i otrzymał medal, uścisk dłoni od Pawła Fajdka. ZDJĘCIA

   

 • Podziel się posiłkiem 2015


   

  Podziel się posiłkiem 

   

  Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny brali udział w zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Do akcji zgłosiło się 20 wolontariuszy z gimnazjum. W dniach 25 i 26 września zbieraliśmy żywność w zamojskich sklepach. Koordynatorem akcji w której uczestniczyliśmy było Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. Zebrane dary trafią do najuboższych mieszkańców naszego miasta. zdjęcia 

   

  http://roztocze.net/ponad-tona-zywnosci-dla-69-rodzin/ 

   

   

 • Dzień Chłopaka 2015


   

  Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam:

   śmiałości w dążeniu do własnych celów,

  odwagi w kroczeniu swoją drogą,

   wytrwałości w każdym działaniu,

  spełnienia wszystkich marzeń,

   nieprzemijającego szczęścia

   i życia pełnego prostych dróg.

 • Pamięci poległych we wrześniu 1939


   

  Pamięci poległych we wrześniu 1939


  25 września 2015r. odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca tragiczne wydarzenia września 1939 roku. Uczniowie klas 5 - 6 Szkoły Podstawowej oraz 1 - 2 Gimnazjum przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym przypomnieli, że zawsze powinniśmy pamiętać i czcić pamięć wszystkich bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. zdjęcia 

   

  Ich imienne i bezimienne mogiły rozrzucone po całym świecie są znakiem miłości do Ojczyzny.

   

 • Lekkoatletyka dla każdego" - 1. event szkolny


   

  "Lekkoatletyka dla każdego" - 1. event szkolny

   

  W dniu 21.09.2015 w Ośrodku Kids Athletics przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu, dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w pierwszym evencie szkolnym pod hasłem "Lekkoatletyka dla każdego", który poprowadziły Jolanta Kunicka i Beata Karchut. Uczniowie ćwiczyli na sprzęcie Kids Athletics między innymi: rzut oszczepem, bieg przez płotki, skoki na drabince koordynacyjnej, rzut piłką lekarską. Event dostarczył wiele radości i satysfakcji z wykonywanych ćwiczeń. Mamy nadzieję, że w taki sposób dzieci rozpoczną swoją wielką przygodę ze sportem.

  ZDJĘCIA

  Autor: sp4zamosc 

 • Rajd „Miłośników Roztocza”

   


  41 Rajd „Miłośników Roztocza”

   

  19 września 2015 r. członkowie Koła turystycznego z klas : Va, Vb, Vc,Vd, VIa, VIb,i Ib,  IIIb gimnazjum wraz z opiekunami Anną Topolską, Małgorzatą Hrycyk i Łukaszem Bryknerm wzięli udział w 41 Rajdzie „Miłośników Roztocza”, zorganizowanym przez PTTK  w Zamościu. Uczestnicy przeszli trasę (13 km) Sochy – Florianka – Tereszpol Kukiełki. Trochę mżyło jak wyruszyli, jednak przyroda w pełnej krasie osładzała trudy wędrówki.Na mecie czekało ognisko. Piechurzy rozkoszowali się smakiem pieczonych kiełbasek.Tradycyjnie odbyły się konkursy krajoznawczy, piosenki turystycznej i sprawnościowyrzut podkową. We wszystkich konkursach uczniowie zdobyli nagrody.Panowała miła, przyjacielska atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili i przeżyli niezapomniane chwile.

   

 • Gim Warsztaty Wolontariatu "Trudna pamięć"


  Warsztaty polsko – niemieckie „TRUDNA PAMIĘĆ”

   

  warsztaty wolontariatu 2 20150926 1861649459W dniach 22-23 września uczniowie z klasy 3d gimnazjum wraz z opiekunami p. B.Gacą i p. A.Jedlińską uczestniczyli w polsko-niemieckich warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. W warsztatach, które poświęcone były pamięci i wspólnej trudnej historii, wzięli udział przedstawiciele Federalnego Związku Informacji i Doradztwa dla Ofiar NS z Kolonii oraz wolontariusze, którzy na co dzień pracują z osobami poszkodowanymi przez III Rzeszę oraz z młodzieżą. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się, jak w sposób nieformalny uczyć młodych ludzi o historii II wojny światowej oraz jak zapobiegać powstawaniu stereotypów. Istotnym celem warsztatów było również znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak Polacy i Niemcy mogliby uporać się ze wspomnieniami wojennymi, które cały czas ciążą na stosunkach między obu krajami? Bardzo dziękujemy Zamojskiemu Centrum Wolontariatu za zaproszenie na warsztaty, które były dla wszystkich bardzo ciekawe.

  FOTORELACJA          polecamy również: www.zamojska.pl

 • Gim Zachowaj Trzeźwy Umysł


  SUKCES JUSTYNY KORNELUK

  w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

   

  gala wrczenia nagrod 5 20150926 139568700823 września 2015 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się XV finał ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Uroczystość honorowym patronatem objęli Komendant Główny Policji oraz Minister Sportu i Turystyki. Podczas finałowej gali uczennica klasy II A Gimnazjum – Justyna Korneluk w asyście mamy, pedagoga szkolnego – Renaty Sadowskiej-Bodziuch oraz przedstawiciela Urzędu Miasta - Andrzeja Latawca, odebrała główną nagrodę – laptop Lenovo za udział w konkursie literacko-plastycznym „Razem lepiej”. Warto też wspomnieć, iż nasz tegoroczny absolwent - Jakub Słowik został nagrodzony kalendarzem „15 sposobów na nudę” za udział w internetowym konkursie „Zagrywka w punkt”.

  Gratulujemy Justynie i Jakubowi sukcesu!

  FOTORELACJA

 • Zaplanuj swoją przyszłość


   

  "ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ"

   

  INFORMACJA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW GIMNAZJUM

   

  Lew Tołstoj napisał kiedyś, iż ludzie są jak rzeka: woda jest we wszystkich jednakowa, ale rzeka bywa wąska, bystra, szeroka, spokojna, czysta, ciemna, mętna, ciepła. Tak samo jest z ludźmi.”

   

  Wybór zawodu zależy od indywidualnych cech człowieka. To one wpływają nie tylko na to, jaki zawód wybieramy, ale również jak czujemy się wykonując określoną pracę zawodową.

  Zanim młody człowiek zacznie myśleć o wyborze zawodu musi najpierw poznać samego siebie. Jest to pierwszy warunek dobrego zaplanowania kariery zawodowej. Szkoła, rodzice czy profesjonalni doradcy zawodowi mogą pomóc rozpoznać swoje tzw. zasoby czyli: zainteresowania, uzdolnienia, system wartości, cechy osobowości. Daje to większą gwarancję na to, iż nie zabraknie chęci do doskonalenia swoich umiejętności, a więc do ustawicznego rozwoju.

 • Gim Miejska Gimnazjada w biegach przełajowych


  Biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

  AWANS DO REJONU !!!

   

  biegi przeajowe - gim miejska 4 20150918 173114905217 września na miejskich obiektach sportowych odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się 8 sztafet gimnazjalych z powiatu zamojskiego. Wszystkim zawodnikom udzieliła się atmosfera zawodów, pełna emocji, woli walki i chęci zwycięstwa.Wspólnie z zawodnikami każdy start przeżywali nauczyciele wychowania fizycznego opiekujący się młodzieżą.

  Sztafeta chłopców: Nowosad Łukasz (1a), Nosal Patryk (1a), Greszta Patryk (2a), Sawicki Jakub (2a), Dębiński Dominik (2a), Gąska Szymon (2a), Nowosad Wojciech (2a), Momot Bartosz (3c), Szala Patryk (3a), Piotrowski Miłosz (2a), Lis Kacper (3a). Chłopcy zdobyli 1 miejsce w mieście, byli poza zasięgiem konkurencji z Gim3, Gim5, Gim6. Mamy najlepszych długodystansowców w mieście i oni będą nas reprezentować na zawodach rejonowych w Tomaszowie Lubelskim.

 • SP Zbiórka ZHR


  Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

   

  zuchy sloneczko kolorI Zamojska Gromada Zuchowa

  "Opiekunki Tęczowego Ogrodu"

  ogłasza nabór do Gromady Zuchowej!

  Zapraszamy

  wszystkie chętne dziewczynki w wieku od 6 do 11 lat

  na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się 18.09.2015 r.

  o godzinie 16.30 w sali 022.

   

  tel. kontaktowy: 781 591 900

 • Gim Turniej Orlika 2015


  VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

   

  turniej orlika 2015 6 20150916 1074120886

   

  Już po raz szósty na obiektach sportowych naszej szkoły rozegrane zostały eliminacje gminne Turnieju ORLIK o Puchar Prezydenta RP.

  8 września odbyły się rozgrywki w piłkę nożną chłopców, natomiast dziewczęta walczyły dwa dni później 10 września. W zawodach chłopców uczestniczyły tylko trzy drużyny: Gimnazjum 4, Gimnazjum 5, Szkoła Podstawowa nr 4 - klasa 6a. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym", co pozwoliło wyłonić nalepszą drużynę turnieju w sposób bardzo sprawiedliwy. Najlepszą drużyną okazała się najmłodsza ze zgłoszonych, z SP4. Kolejne miejsca zdobyli Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 4. Wyniki bezpośrednich spotkań chłopców:  Gim 4 - Gim 5 - 0:3,  Gim 5 - SP 4 -  2:3, SP 4 - Gim 4 -  4:3.

 • Informacje o rajdzie


    

  VI Rajd Śladami Kard. Stefana Wyszyńskiego

   

  Przypominamy wszystkim gimnazjalistom o VI Rajdzie Śladami Patrona Szkoły - Kard. Stefana Wyszyńskiego. 

  W piątek 18 września mija termin zapisywania się na rajd.


  -termin rajdu: piątek 2 października 2015
  -miejsce: zakończenie rajdu w Kosobudach, gdzie kard. Wyszyński, jeszcze jako biskup lubelski, wizytował parafię w czasie misji św.,

  - program: wyjazd spod szkoły w godzinach porannych, grupy po wędrówce z przewodnikami spotykają się przy kościele w Kosobudach, gdzie na placu przy kościele będzie zorganizowane ognisko, gry i zabawy sportowe, powrót do Zamościa w godzinach popołudniowych,
  - koszt: 20 zł

  Zobacz więcej zdjęć z poszczególnych wypraw

   

 • Gim Stypendia


  INFOStypendia

   

  Stypendia za wyniki w nauce i sportowe są wpłacane rodzicom w pokoju 217 (II piętro gimnazjum).

   

   

   

   

   

   

 • Zebrania z rodzicami - wrzesień 2015


  ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

   

  W dniu 10 września 2015 roku (czwartek) oodbędą się zebrania z Rodzicami uczniów:

   

  - klasy I-III Szkoły Podstawowej o 16.30

  Porządek zebrania:

  - spotkanie z Dyrektorem szkoły p. Jolantą Goryczką w auli szkoły o 16.30

  - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

  - klasy IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum o 17.30

    (klasa 2a Gim - zebranie o 16.30)

  Porządek zebrania:

  - spotkanie z Dyrektorem szkoły p. Jolantą Goryczką w auli szkoły o 17.30,

  - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

   

  Przydział sal lekcyjnych na zebranie z rodzicami

  zostanie zamieszczony na drzwiach wejściowych.

 • Rocznice wrześniowe - 76 rocznica napaści


   

  76 ROCZNICA

   

   

   

  1 września 2015r. w 76 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę mieszkańcy Zamościa uczcili pamięć ofiar wojny.

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach na Rotundzie oddając hołd pomordowanym żołnierzom i ludności cywilnej.  zdjęcia 

   

   

 • Wakacje już za 298 dni!!!

   


   

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   

   We wrześniu tradycyjnie wszyscy uczniowie wracają do szkoły. Jedni bardzo chętnie, drudzy trochę mniej. Jak co roku o godzinie 8.3o uczniowie, rodzice i nauczyciele przybyli do kościoła MB Królowej Polski aby uroczystą mszą św. zainaugurować nowy rok szkolny. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły.

  W auli szkolnej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. W rozmowach uczniów dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z kolegami z klasy. Trochę mniej pewnie czuli się pierwszoklasiści, wypatrujący znajomych twarzy. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przypomnieniem rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później głos zabrała dyrektor szkoły pani Jolanta Goryczka, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w murach szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów, życząc im, aby w naszej szkole zawarli nowe przyjaźnie i mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe i sportowe.

  Na zakończenie wszyscy obecni obejrzeli, krótki montaż słowno – muzyczny. Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.  FOTORELACJA 

   

  Wakacje już za 298 dni!!!