Filtr
 • Obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole


   

   Obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole

   

     „Dzień Ziemi” to okazja do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska a  szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochrony środowiska i organizacją  obchodów „Dnia Ziemi”. 

   Obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole

   

   

   

  Obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole kl.3

 • Rowerowy Maj 2017


   

  Nasza szkoła już po raz drugi będzie uczestniczyć w Kampanii „Rowerowy Maj”. Program jest adresowany do uczniów klas I – VI i pracowników szkół podstawowych, i ma na celu promocję zdrowego stylu życia oraz komunikacji rowerowej. Udział w Kampanii „Rowerowy Maj” jest zabawą edukacyjną z elementami rywalizacji. Za aktywność rowerową czekają nagrody niespodzianki.

  Zapraszamy wszystkich do udziału . Ruszamy już 27 i 28 kwietnia a potem od 8 maja.

  W naszej szkole Kampanię koordynują Anna Topolska i Łukasz Brykner.

   

  REGULAMIN 

 • Nabór do 1 klasy SP 2017/18


   

  Drodzy Rodzice przyszłych

  Pierwszaków!!!

   

  4 maja 2017 rozpoczynamy nabór do klasy I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018,który trwa do:

   

  29 maja 2017 przy wyborze oddziału sportowego 

  30 czerwca 2017 przy wyborze oddziału ogólnodostępnego

   

  Rekrutacja do publicznych szkół podstawowych Miasta Zamość będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru: http://nabor.pcss.pl/zamosc

 • Gim Kulturiada 2017


   

  SUKCES GIMNAZJALISTÓW - I MIEJSCE 
   
  w IV POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY "KULTURIADA 2017"
   
   
  kulturiada 2017 4 20170425 130633461524 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu (Mechanik) został zorganizowany IV Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Rywalizacja była zacięta, ale już po drugim pytaniu reprezentacja Gimnazjum nr 4 zdobyła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju! Trzeba podkreślić, że nasza drużyna z klasy 2a w składzie: Samuel Kruk, Jakub Szumowski, Kacper Zwolan zdobyła najwyższą liczbę punktów w historii konkursu. Uczniów do konkursu przygotowały - n-l j. niemieckiego Agnieszka Jedlińska i n-l j. angielskiego Maria Prażak.
   
  GRATULUJEMY SUKCESU!!!
 • W świątecznym nastroju


   

  W świątecznym nastroju

   

  Dnia 11 kwietnia 2017r. odbył się koncert dla klas I-III „Kolorowa Wielkanoc” przygotowany przez uczniów klasy IIIc i IIIf. Wiersze o tematyce świątecznej oraz piosenki ludowe wprowadziły słuchaczy w wielkanocny nastrój, przybliżając jednocześnie tradycje i zwyczaje z różnych regionów Polski. Chłopcy – dyngusiarze zaprezentowali obyczaj „chodzenia kogucikiem” i oblewania dziewcząt wodą. Dziewczynki wystrojone w kwieciste sukienki i korale przypomniały o znaczeniu potraw wielkanocnych i przypomniały o tradycji malowania pisanek. Barwna scenografia i żywa radosna muzyka podkreśliła niezwykły charakter Świąt Wielkanocnych.  zdjęcia  

 • Spotkanie z Wiosną


   

  Spotkanie z Wiosną

   

  Dnia 22 kwietnia członkowie „Koła Turystycznego” z klas: IVA, VB, VC, VIB z opiekunami Anną Topolską,  Małgorzatą Hrycyk i Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w Rajdzie „Spotkanie z Wiosną” zorganizowanym przez Odział PTTK w Zamościu.

  Wędrówka piesza przebiegała trasą: Górecko Kościelne – Obóz Oddz. AK „Wira” – Polana Dąbrowa.

  Trochę padało jak wyruszyliśmy, jednak przyroda pokazała nam się potem w pełnej wiosennej i słonecznej krasie. Rajd zapoczątkował obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole. Maszerowaliśmy 8 km podziwiając uroki krajobrazu. Około południa strudzeni dotarliśmy do mety, gdzie czekało na nas ognisko, grochówka i konkursy krajoznawczy, na najładniejszą piosenkę turystyczną, i konkurs sprawnościowy rzut podkową. Rajd był wspaniałą lekcją przyrody i historii.  zdjęcia 

   

  Czytaj więcej na stronie zamosc.pttk.pl/rajdy.

  (A.Topolska)

 • Zebrania z Rodzicami - kwiecień 2017


   

   ZEBRANIA Z RODZICAMI
   
  Zebrania z rodzicami odbędą się w terminach:
   
  25.04 (wtorek) godz. 16.00 - klasy I - III SP
  26.04 (środa) godz. 16.00 - klasy IV - VI SP
  27.04 (czwartek) godz. 16.00 - klasy I - III Gim
 • Uczniowie na wykładzie o KL Bełżec


   

  NIEMIECKI OBÓZ ZAGŁADY W BEŁŻCU

  wykad o becu 3 20170419 1861757095„Obóz zagłady w Bełżcu traktowany był jako swoiste „laboratorium” eksterminacyjne....”  Jarosław Joniec

  Zamojskie Centrum Wolontariatu zaprosiło uczniów naszej szkoły na wykład pana Jarosława Jońca,  autora książki pt. „Niemiecki Obóz Zagłady w Bełżcu – zarys historii”. Młodzież z klas 1b gimnazjum i 6d szkoły podstawowej wspólnie z opiekunami p. Małgorzatą Hrycyk i p. Łukaszem Bryknerem poznali historię tragicznej i brutalnej polityki antyżydowskiej pod kryptonimem „Aktion Reinhardt”  stosowanej przez Niemców podczas II wojny światowej. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną  okazję wysłuchać  wypowiedzi nielicznych już świadków tych wydarzeń,  którymi są seniorzy -  mieszkańcy naszej lokalnej społeczności. Spotkanie odbyło się dnia 19 kwietnia 2017 w 74 rocznicę wybuchu POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM. 

  ZDJĘCIA

 • SU Wielkanocny wystrój sal


   

  Konkurs SU - Wielkanocny Wystrój Sal

   

  wielkanoc 2017 8 20170419 1323480709Samorząd Uczniowski w okresie przedświątecznym zorganizował w gimnazjum konkursy na wystrój sal. Wiosenny wystrój sal wygrała klasa 3 a sala nr 215. Świąteczny wystrój sal wygrała klasa 1 b sala 207.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. W nagrodę otrzymujecie jeden dzień bez pytania – poniedziałek 24 kwietnia :) 

  ZDJĘCIA KLAS

   

 • Egzamin Gimnazjalny 2017


   

  EGZAMIN GIMNAZJALNY

   

  egzamin gimnazjalny 2 20170419 1080420758W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego, który składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Przypominamy terminarz kolejnych dni egzaminu:

  19.04 - część humanistyczna (I. WOS, historia, II język polski)

  20.04 - część mat. - przyrodnicza (I. przedmioty przyrodnicze, II matematyka),

  21.04 - część językowa (I. j.angielski - podst., II j. angielski rozsz.)

  Egzamin rozpoczyna się każdego dnia o godz. 9.00. (II cz. o 11.00)

  I część trwa 60 minut (80 min. uczniowie z orzeczeniem PPP)

  II część trwa 90 minut (135 minut uczniowie z orzeczeniem PPP)

  Egzamin podst. i rozsz. z języków obcych trwa 60 minut.

  GIMNAZJALIŚCI - TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI! 

  ZDJĘCIA,   Relacja w  "Życiu Zamościa"

 • Ogłoszenie - stypendia


   

  OGŁOSZENIE

   

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek na stypendium szkolne proszeni są o złożenie oświadczeń do w/w stypendium. Druki można pobrać w kasie szkoły (pokój nr 106).

  Oświadczenia należy złożyć do dnia 28.04.2017r. 

 • Konkurs wielkanocny na świetlicy


   

  KONKURS WIELKANOCNY NA ŚWIETLICY

   

  konkurs wielkanocny 3 20170412 1466484253

   

  Nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną dla klas II szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci. Prace były staranne, ciekawe i wykonane przeróżną techniką. Ocena prac dla komisji nie była łatwa. Po długich debatach zostały wybrane najpiękniejsze kartki. Nagrodzone dzieci otrzymały upominki w postaci zabawek. Zwycięzcom gratulujemy !!!

  ZDJĘCIA

  Poniżej lista nagrodzonych prac dzieci:

 • Info - kwiecień 2017


   

  INFORMACJE

   

  Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych:

  - 19.04 - szkoła podstawowa - w tym dniu dyżur pełni świetlica szkolna,

  - 19-20-21. 04 - klasy pierwsze i drugie gimnazjum,

   

  Egzamin gimnazjalny - 19-20-21 kwietnia

  - egzamin rozpoczyna się każdego dnia o godz. 9.00,


   

  waomqu

 • Życzenia 2017


   

  Wielkanoc 2017

 • Konkurs Wiedzy o Biblii


   

  Laureaci Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele

   

  DSC000686 kwietnia 2017 r. w Kurii Diecezjalnej w Zamościu miał miejsce finał XXIV Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele "W krzyżu zbawienie..." dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjówW finale wzięło udział 20 uczniów ze szkół podstawowych i 28 z gimnazjów. Bardzo miło nam poinformować, że Justyna Korneluk oraz Kacper Biłant, uczniowie klasy 3a gimnazjum, zdobyli tytuł laureata tego konkursu. Należy dodać, że Justyna już po raz piąty została laureatką. Gratulujemy sukcesu!

   

   

 • Co kryje stara szafa? – Opowieści z Narnii


   

  „Co kryje stara szafa? – Opowieści z Narnii”

  29 marca 2017 roku w ramach projektu edukacyjnego nauczyciele bibliotekarze, Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda, zorganizowali Konkurs Czytelniczy dla miłośników prozy C.S. Lewisa, pt. „Co kryje stara szafa? – Opowieści z Narnii”. Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych naszej szkoły. Wielbiciele książek C.S. Lewisa mieli okazję wykazać się znajomością treści ulubionej lektury. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu.  zdjęcia 

 • Wycieczka do sądu


   

  Wycieczka zawodoznawcza do sądu

   

  wycieczka do sdu 2 20170409 154998142023 marca 2017 roku, z inicjatywy grupy młodzieży z klasy 2A, odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Sądu Rejonowego zorganizowana w ramach projektu gimnazjalnego. Jej celem było zapoznanie się z obowiązkami pracowników sądu oraz drogą do zawodu prawnika. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w rozprawie, która dotyczyła kradzieży. Była ona dosyć nietypowa, gdyż podczas jej trwania przeprowadzono wideokonferencję z sądem w Sandomierzu. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, więc rozmowa z panią sędzią była ciekawa. Na pewno wszyscy zapamiętają tą wycieczkę i wyniosą z niej wiele wiedzy. Tylko czekać aż nasi uczniowie będą sławnymi na cały świat prawnikami :) (A.Cz.) ZDJĘCIA

 • Gim Konkurs na świąteczną kartkę 2017


   

  WYNIKI

  gimnazjalnego Konkursu na wielkanocną kartkę świąteczną

  z życzeniami w języku angielskim i niemieckim

   

  konkurs - kartka wielkanocna 9 20170407 1813743532Już po raz kolejny nasze gimnazjum było organizatorem Konkursu na wielkanocną kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim i niemieckim. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Wybór nagród i wyróżnień był trudny, wpłynęło wiele pięknych i oryginalnych prac. Komisja, po burzliwej debacie, wybrała najpiękniejsze kartki.

  ZDJĘCIA

 • Gim Tydzień z Harrym Potterem


   

  Tydzień z Harrym Potterem

   

  dni z harrym potterem 6 20170403 1069033308Zakończył się tydzień z bohaterami cyklu książek J. K. Rowling o Harrym Potterze. Uczennice klasy I a przez kilka dni wprowadzały chętnych uczniów w świat przygód młodych czarodziejów. Wszyscy mieli okazję do dobrej zabawy i poczucia atmosfery wymyślonego przez Rowling świata. Mieliśmy możliwość zostać przydzieleni przez „Tiarę przydziału” do poszczególnych domów w Hogwarcie, wziąć udział w konkursach („Czara ognia”) oraz  quizach wykazując się znajomością przygód Harrego. Każdy z uczestników zabawy otrzymał drobny upominek („fasolki wszystkich smaków”, zakładki do książek., słodycze, itp.).  Nad całą zabawą czuwała nasza nieoceniona pani bibliotekarka Iwona Rahman.

  ZDJĘCIA