Filtr
 • Laurka dla Mamy


   

  Laurka dla Mamy

   

  dla mamy 2 20170531 1208872611Świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej klasy Ia  „Laurka na Dzień Mamy”. W konkursie wzięła udział cała klasa. Uczniowie, wspólnie z wychowawcą klasy Panią Renatą Kowarz wykonali na zajęciach plastycznych przepiękne laurki. Do ich powstania przyczynili się też rodzice, ponieważ wyposażyli dzieci w różnorodne materiały. Najpiękniejsze – oryginalne, ciekawe i bardzo staranne prace zostały nagrodzone upominkami dla mam i dla dzieci. Zwycięzcom gratulujemy !!! ZDJĘCIA

  Lista nagrodzonych i wyróżnionych prac:

 • Z wizytą u Pana Prezydenta


  Z WIZYTĄ  U  PANA  PREZYDENTA

  31 maja 2017 r. uczniowie klasy II A szkoły podstawowej byli w Zamojskim Ratuszu. Spotkali się z Panem Prezydentem Miasta Zamość - p. Andrzejem Wnukiem oraz Rzecznikiem Prasowym Prezydenta Miasta - p. Markiem Gajewski. Dzieci zadając pytania i uzyskując szczere odpowiedzi, dowiedziały się na czym polega praca tych ważnych w mieście osób. Na pamiątkę otrzymały puzzle z zabytkami naszego miasta.  Zwieńczeniem tej wizyty było wejście na wieżę ratuszowa i podziwianie naszego grodu. Może któryś z wycieczkowiczów będzie w przyszłości pełnił tak ważne funkcje w naszym pięknym mieście.        

   

 • Konkurs - Kto to jest?


  Rozstrzygnięcie konkursu 

  Zgadnij, kto to jest?

   

  W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs z okazji Dnia Dziecka, polegający na odgadnięciu nazwiska nauczycieli na podstawie zdjęć z ich dzieciństwa. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wielu z nich próbowało podpytać nauczycieli kto znajduje się na zdjęciach. Poniżej znajdziecie nazwiska zwycięzców, poprawne odpowiedzi oraz wykaz niepoprawnych odpowiedzi. 

  Dziękujemy za liczny udział w konkursie !!!!!

   

  ZDJĘCIA

   

 • Dzień Dziecka


   

  ZAPROSZENIE

   

  1 czerwca 2017 z okazji Dnia Dziecka

  serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny

   

   

  pt. „Brzechwa i Tuwim na Zielonej Szkole”

   

  miejsce: AULA SZKOŁY

  godz. 800– klasy 4-6 szk. podst. i 1-3 gim.

  godz. 900– klasy 1-3 szk. podst. 

  GWARANTUJEMY ŚWIETNĄ ZABAWĘ!!!

 • Bieg po zdrowie


   

  Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej

  pt. „Bieg po zdrowie”.

   

  Klasa IV A wraz z wychowawcą Anną Topolską w miesiącach styczeń – maj 2017 r. realizowała program edukacyjny „ Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

  Zajęcia w programie realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Podczas cyklu zajęć dzieci dyskutowały, wymieniały doświadczenia, spostrzeżeni, refleksje i pomysły, przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty palenia papierosów, tworzyły antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiksy z bohaterami programu. Uczniowie pracowali indywidualnie w parach oraz w grupach.

  Program został pozytywnie przyjęty przez uczniów, bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Dzięki programowi uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat szkodliwości czynnego oraz biernego palenia ponadto nabyli umiejętności asertywnego zachowania oraz zwiększyli swoją wiedzę dotyczącą składu dymu tytoniowego

 • Wycieczka do Berlina


  Wycieczka do Niemiec

   

  frankfurt 6 20170528 1038541052W dniach 23-26 maja grupa uczniów naszego gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Niemiec, aby lepiej poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów, oraz podszlifować znajomość  języków  obcych. Razem z nami podróżowali również gimnazjaliści z gimnazjum nr 6 w Zamościu. Zwiedziliśmy Frankfurt nad Odrą, Poczdam i Berlin. W drodze powrotnej do Zamościa  zobaczyliśmy jeszcze Poznań. Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.

   FOTORELACJA Z WYCIECZKI

  Zdjęcia cz 2. - Ola T. (3b)

   

 • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017


   

  Wyniki Międzynarodowego Konkursu

  Kangur Matematyczny 2017

   

  Uczniowie szkoły podstawowej po raz kolejny dali nam wiele powodów do radości i dumy. 

  Sukcesy uczniów przedstawiają się następująco:

   

  Kategoria Żaczek – klasa 2

  Krukowska Julia – wyróżnienie – nauczyciel Bożena Kierepa

   

  Kategoria Maluch – klasa 3

  Jacek Michał –  bardzo dobry wynik –  nauczyciel Barbara Cybulska

  Prochowicz Karol – wyróżnienie –  nauczyciel Jolanta Wilawer

  Palonka Emilia – wyróżnienie –  nauczyciel Jolanta Wilawer

  Urbańczyk Kacper – wyróżnienie –  nauczyciel Barbara Cybulska

  Kaniuk Szymon – wyróżnienie –  nauczyciel Beata Zembroń

  Marcyniuk Martyna – wyróżnienie –  nauczyciel Beata Zembroń

  Kasperski Karol – wyróżnienie –  nauczyciel Beata Zembroń

   

  Kategoria Maluch – klasa 4

  Ożóg Patrycja – wyróżnienie–  nauczyciel Iwona Kołodziejczuk

   

  Kategoria Beniamin – klasa 6

  Burzanowski Maciej – wyróżnienie–  nauczyciel Iwona Kołodziejczuk

  GRATULACJE DLA MATEMATYKÓW! 

 • WOLONATRIUSZE W BEŁŻCU


   

  WOLONATRIUSZE W BEŁŻCU

   

  W dnia 22 maja 2017 r. wolontariusze z klas 6D szkoły podstawowej i 1B gimnazjum wybrali się wraz z p. Małgorzatą Hrycyk i p. Łukaszem Bryknerem – opiekunem Szkolnego Klubu  Wolontariatu, do Muzeum powstałego na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu. Uczestnicy mieli nie tylko okazję zapoznać się z historią tego miejsca, ale również zaangażowali się w porządkowanie pomnika upamiętniającego jego ofiary. Nie ukrywaliśmy zmęczenia, jednak wszyscy podołaliśmy zadaniu. Uczestniczyliśmy w wykładzie - lekcji historii, o funkcjonowaniu tego miejsca oraz relacjach i wspomnieniach świadków miejscowych wydarzeń. Skorzystaliśmy również z miłego gestu pracowników muzeum, którzy poczęstowali nas ciastkami i ciepłą herbatą. Wszyscy powróciliśmy do Zamościa z uśmiechem na twarzach i w miłym towarzystwie. zdjęcia 

  CZYTAJ WIĘCEJ:  http://www.belzec.eu/pl/news/workcamp_w_miejscu_pamieci/806 

  Poznanie historii obozu koncentracyjnego skłoniło uczestników wyjazdu do refleksji i rozważań.

 • PRELEKCJA Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY - 2017


  PRELEKCJA Z ZAKRESU

  UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

   

   

  W dniu 19 maja 2017 roku uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na Kartę Rowerową uczestniczyli w prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nabywali i utrwalali wiadomości o numerach telefonów alarmowych, właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy oraz udzielaniu pomocy osobom nieprzytomnym. Szkolenie przeprowadził ratownik WOPR p. Mateusz  Ferens. zdjęcia 

   

 • Bieg Nadziei - II miejsce


    II miejsce dla naszych biegaczy w XII Biegu Nadziei

   
  bieg nadziei 2 20170522 1427059996W dniu 18 maja 2017 w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu  z okazji urodzin papieża św. Jana Pawła II  odbył się XII Bieg Nadziei. Uczniowie naszej szkołyKupiec Wiktoria (2a), Nowosad Łukasz (2a) i Biłant Kacper (3a) zajęli II miejsce.
  W zawodach startowało 9 gimnazjów z diecezji zamojsko- lubaczowskiej. Trasa biegu wynosiła ok 2 km, wiodła bulwarami Łabuńki, na trasie znajdowały się 4 punkty na których zawodnicy odpowiadali na pytania związane z postacią Św. Jana Pawła II. O wyniku końcowym decydował czas biegu oraz ilość punktów zdobytych za wiedzę. Opiekunem była  p. Małgorzata Adamowicz.  
  Gratulujemy!
 • I miejsce dla Justyny


   

  Sukces Justyny Korneluk w ogólnopolskim konkursie plastycznym

   

   

  DSC00339Rok 2017 jest Rokiem Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Koronami papieskimi. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Prymasowski z Warszawy chcąc uczcić ten wyjątkowy Jubileusz, ogłosiły OGÓLNOPOLSKI KONKURS (recytatorski i plastyczny) adresowany do uczniów szkół noszących imię ks.kard. Stefana Wyszyńskiego. Na konkurs plastyczny należało wysłać pracę w dowolnej technice inspirowaną poezją maryjną. I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła nasz uczennica JUSTYNA KORNELUK.  Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zdobywają najwyższe laury w ogólnopolskich konkursach. Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2017 r. w Kurii Metropolitalnej w Warszawie.

  Gratulujemy!

   

   

 • Canadian in Zamość


   

  Canadian in Zamość

  15 maja 2017r. w ramach cyklu spotkań „Obcokrajowiec w Zamościu” odbyło się spotkanie ‘Canadian in Zamość’. Naszym gościem był pan John Gliddon, lektor szkoły języków obcych  Bacalarus. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4c i 6b oraz pani dyrektor Jolanta Goryczka. Nasz gość podzielił się informacjami na temat swojej ojczyzny. Pan Gliddon w prezentacji multimedialnej przedstawił uczestnikom spotkania wiele ciekawych informacji o swojej ojczyźnie, opowiedział o swoim wcześniejszym życiu w Kanadzie i obecnym w Polsce, a także o podobieństwach i różnicach kulturowych pomiędzy tymi krajami. W dalszej części spotkania odbył się Quiz o Polsce. Nasz gość całkiem dobrze poradził sobie z pytaniami w tym quizie udowadniając tym samym, że wie o naszym kraju już bardzo dużo. W ostatniej części spotkania pan Gliddon odpowiadał na pytania uczniów. Po spotkaniu nasz gość otrzymał podziękowania i drobny upominek. zdjęcia 

 • Gimnazjada drużynowa LA


   

  Drużynowa Gimnazjada SZS w LA

   

  Mamy awans rejonowy!!!!!!!!

   

  liga la 6 20170516 1956276737

  Lekkoatleci z naszego gimnazjum reprezentowali nas w zawodach miejsko-powiatowych zorganizowanuch przez Szkoly Związek Sportowy. Drużyny żeńskie i męskie liczyły po 15 osób, które startowały w następujących konkurencjach: 100m, 300m, 600m, 1000m-chł, 2000m-chł, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, sztafety 4x100m. Drużyna dziewcząt zdobyła 837pkt i z miejsca drugiego awansowała na szczebel rejonowy. Drużyna chłopców zdobyła łącznie 1164pkt i z miejsca pierwszego awansowała do rejonu.

  Tego dnia na miejskim stadionie OSiR w Zamościu oprócz pięknej pogody mieliśmy piękny "wysyp" medalistów z naszej szkoły. Na dystansie 300m brąz odebrała Kupiec Wiktoria (51,74), w rzucie oszczepem 2m zdobyła Szczepańska Julia (20,85), 3m zdobyła Kopczyńska Magdalena  (19,45), w kuli srebro wywalczyła Wiktoria Kasprzak (10,31). Nasza żeńska sztafeta 4x100m zajęła 2 miejsce z czasem 1:03,75.

 • Czwartki LA - 7 edycja


   

  Czwartki Lekkoatletyczne - wiosna 2017r.

   

  czwartki la 7 20170516 1130381371Za nami dwie edycje Czwartków Lekkoatletycznych (26.04, 16.05), w których startują gimnazjalne klasy sportowe i inni punktujący zawodnicy. Zajmujemy 1 miejsce  po VI edycjach, mając 30139 pkt. Przypominamy, że w zawodach bierze udział 16 szkół gimnazjalych z miasta i powiatu zamojskiego. Nasi uczniowie starają się godnie reprezentować szkołę, nauczyciele wychowania fizycznego motywują ich do wygrywania ze swoimi słabościami i zdobywania prywatnych rekordów życiowych. Na stadionie tworzymy jedną drużynę, która zgodnie z zasadą walki fair play ambitnie podejmuje sportowe wyzwania. Fotorelacja z zawodów jest tego potwierdzeniem. Kolejne terminy Czwartków Lekkoatletycznych- 24.05(środa), 29.05(poniedziałek), 02.06.(piątek). Opiekunami zawodników byli p.Barbara Gaca, p.Małgorzata Adamowicz, p.Maros Smolak.  ZDJĘCIA  ZDJĘCIA 2

   
 • Dni z fantastyką w bibliotece


   

  DNI Z FANTASTYKĄ W BIBLIOTECE

  tydzie z fantastyk 3 20170516 1374783864W ostatnim tygodniu kilka uczennic z klasy I B przygotowało i przeprowadziło „Dni z fantastyką”. Biblioteka gimnazjalna zamieniała się w Śródziemie z książek Tolkiena lub świat herosów z książek Rick`a Riordan`a. Dziewczęta z wyobraźnią i fantazją przygotowały wystrój biblioteki, abyśmy choć trochę mogli  poczuć klimat świata z powieści R. R. Tolkiena czy zanurzyć się w świecie Bogów Olimpu i Percy`ego Jacksona – syna Posejdona. Każdy z odwiedzających mógł posmakować „lembasa” (elfi chleb),  „niebiańskiej” babeczki.  Całość  urozmaicały konkursy, quizy, nauka alfabetu elfickiego i  greckiego.  "Fantastyczny" tydzień przebiegł w wesołej atmosferze, wszyscy dobrze się bawili, ale poznali również  kilka ciekawostek na temat mitologii i bogów olimpijskich.   ZDJĘCIA

 • Magiczny świat Harrego Pottera


   

  Magiczny świat Harrego Pottera

   

  „Magiczny świat Harrego Pottera” to tytuł projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas szóstych. 11 maja 2017 roku w bibliotece szkolnej grupy szóstoklasistów zaprezentowały wykonane przez siebie makiety, przedstawiające świat bohaterów cyklu książek o Harrym Potterze. Makiety przedstawiały miejsca opisane w książkach J.K. Rowling. Liderzy grup w ciekawy sposób omówili zdarzenia i przygody związane z tematyką makiet. Należy podkreślić wysiłek i pracę włożoną przez uczniów w wykonanie makiet. Prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece szkoły podstawowej.  zdjęcia

   

   

 • Kufer z pomysłami na czytanie


   

   

  KUFER Z POMYSŁAMI NA CZYTANIE

   

  9 maja 2017 roku w auli szkolnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Kufer z pomysłami na czytanie”, który zorganizowała biblioteka szkoły podstawowej. W projekcie udział wzięli uczniowie klas piątych. Każda klasa zaprezentowała własne propozycje ciekawych książek do przeczytania. Uczniowie samodzielnie wybrali książki, które warto przeczytać. Grupy uczniów z klas piątych opracowały scenariusze swoich prezentacji oraz przygotowały kostiumy i rekwizyty. Kreatywnie i pomysłowo swoje propozycje przedstawili w formie scenek, wywiadów i dialogów. Występy oceniali wybrani uczniowie klas czwartych i szóstych. Za najciekawszy uznano pokaz klasy 5c. Wszystkim uczniom zaangażowanym w prezentację projektu serdecznie dziękujemy.  zdjęcia 

   

 • Dzień Prymasowski w Zamościu


   

  II Dzień Prymasowski w Zamościu

   

  Poświęcony pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

   

  Prymasa Polski

   

  Zamość, 27.05.2016 r. (sobota)

   

 • dzień otwarty maj 2017


   

  W czwartek 18 maja 2017 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

 • Gim Wyniki Konkursu o Biblii


   Wyniki Konkursów

  XV SPOTKANIE Z BIBLIĄ i MITOLOGIĄ 

   24 marca 2017 r. odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Zamościu konkursy: „SPOTKANIE Z BIBLIĄ I „SPOTKANIE Z MITOLOGIĄ”.  W konkursie sprawdzającym znajomość Biblii wzięło udział 17 uczniów z  7 szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego.  Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Korneluk, Zuzia Moniak i Kacper Biłant. Justyna Korneluk została laureatką konkursu. Gratulujemy! 

  W XV edycji konkursu „Spotkanie z mitologią” w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział 34 uczniów z 8 szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowali: Zosia Liwak, Kacper Biłant i Kamila Mazurek. Zosia Liwak otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy! 

   

 • Testy sprawnościowe do kl.4


   

   

   

   

  Testy sprawnościowe

   do klasy IV szkoły podstawowej 

  odbędą się 30 maja 2017 (wtorek) godz. 11:30 w sali gimnastycznej

   

   

 • Sukces w konkursie recytatorskim


   

  Sukces w konkursie recytatorskim

   

  10 maja bieżącego roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Do konkursu zgłosiło się 79 wykonawców z 14 placówek z całego powiatu.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 b Judyta Kuduk przygotowywana przez panią Agnieszkę Pawliszak. Judyta recytowała fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery. Do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie,  jury wytypowało tylko czterech laureatów, w tym uczennicę naszej szkoły.

   Gratulujemy Judycie i życzymy powodzenia w ostatnim etapie zmagań konkursowych.

 • Dbamy o zdrowie


   

  Dbamy o zdrowie

   

                  W dniu 12.05.2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Służby Zdrowia, przygotowana przez uczniów i wychowawców klasy IIc i klasy II d. Mali artyści zaprezentowali w humorystycznych wierszach, piosenkach i scenkach, swoim kolegom i koleżankom z klas I-III podstawowe zasady dbania o zdrowie. Przypomnieli, że ruch jest wspaniałym lekarstwem na wszystko, a prawidłowe nawyki higieniczne oraz spożywanie warzyw i owoców, sprawiają, że nasze organizmy właściwie się rozwijają.

                  Dzieci podziękowały, także naszej szkolnej Pani Pielęgniarce za jej pracę i złożyły życzenia z okazji jej święta.  zdjęcia 

 • Stypendium Marszałka Woj. Lubelskiego


   

  Justyna Korneluk stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego

   

  DSC00339W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką na zabytkami. Po wręczeniu pamiątkowych certyfikatów przez pana Marszałka Krzysztofa Grabczuka odbył się krótki koncert muzyczny, w którym wzięli udział stypendyści 2017 roku. W gronie laureatów znalazła się również uczennica naszej szkoły – Justyna Korneluk z klasy 3a, która otrzymała stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej. Warto wspomnieć, że Justyna już po raz piąty została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego (2009, 2012, 2015, 2016 i 2017 roku) i pracuje pod kierunkiem pani Marii Śliczniak w Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak.

  ZDJĘCIA

 • Archipelag Skarbów 2017


   

  Program profilaktyczny Archipelag Skarbów

   

  Znalezione obrazy dla zapytania archipelag skarbówW dniach 27- 28 kwietnia w CK Stylowy uczniowie klas II naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w programie Archipelag Skarbów.  Archipelag Skarbów miał formę ciekawych warsztatów a prowadzony był przez 3 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Program uczył zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęcał młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii. Archipelag Skarbów pokazał młodzieży ich ogromny pozytywny potencjał. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim było głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. W trakcie dwóch dni warsztatów przekazano młodzieży wiedzę o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Trenerzy uczyli młodzież jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka.

  ZDJĘCIA

 • Konstytucja 3 Maja


   

  Święto Konstytucji 3 Maja

   

  m    Jak  co roku  uczniowie   naszej szkoły  uczestniczyli  w   apelu,  przypominającym  o kolejnej rocznicy uchwalenia ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.
       Według historyków Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota nie może istnieć - Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 r. oraz 11 listopada 1918 r. i 4 czerwca 1989 r.
         Uroczysty apel,  w czasie  którego starano się przybliżyć uczniom naszej szkoły to wielkie historyczne wydarzenie, przygotowali uczniowie klas VI  pod kierunkiem nauczycieli: R. Kudeli, M. Malickiej, M. Wityk,  
          Podczas akademii kolejni uczestnicy przypomnieli okoliczności, jakie doprowadziły do uchwalenia konstytucji, a także wymienili próby ratowania niepodległości w XVIII wieku, które zakończyły się w 1795 roku trzecim rozbiorem ziem naszego państwa i utratą niepodległości. Nie mogło zabraknąć odśpiewania pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego  przy akompaniamencie nauczyciela muzyki - J. Przekocińskiej, o oprawę plastyczną uroczystości zadbała M. Hrycyk - nauczyciel muzyki. 

  Zdjęci z apelu przygotowanego przez uczniów klas 6

  Uroczysty apel,  w czasie  którego starano się przybliżyć uczniom klas 1 - 3 naszej szkoły to wielkie historyczne wydarzenie, przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb, IIId pod kierunkiem nauczycieli:  A.Kopiel, B. Zembroń, D. Skotarska.

  Zdjęcia z apelu przygotowanego przez uczniów klas 3