Filtr
 • Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych


   

  17 miejsce w Polsce

   

  W dniach 17-18.06.2017 uczennica klasy 5c Emilia Czerwieniec reprezentowała Szkołę Podstawową Nr 4 i miasto Zamość w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych na Stadionie AZS w Łodzi. Emilia startowała w konkurencji biegowej na dystansie 60m, uzyskując życiowy wynik 8,82 s i 17 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunami były Beata Karchut i Jolanta Kunicka.

   

 • NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016-2017


   

  NAJLEPSI UCZNIOWIE

  GIMNAZJUM

  W ROKU SZKOLNYM 2016-2017

   

 • RAJD SZKOLNY 2017


   

   

  Rajdowe wspomnienia

   

        20 czerwca 2017 r. uczniowie  szkoły podstawowej wybrali się na VIII Szkolny Rajd Pieszy. W tym roku trasa rajdu wiodła  przez malownicze zakątki gminy Stary Zamość. Po przekroczeniu mety, która znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Krasnem, uczestnicy rajdu zjedli pyszną kiełbaskę, wzięli udział w grach i zawodach sportowych. Zwieńczeniem wspaniale spędzonego czasu było wspólne odtańczenie belgijki. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do domów.

   

   

   

  RAJD SZKOLNY 2017 - meta meta                    

   

  PROSIMY O PRZESYŁANIE ZDJĘĆ NA ADRES

  sp4.gim4@wp.pl 

 • Zakończenie roku szkolnego 2016-17


   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

   klasy trzecie gimnazjum:

   

   

  klasy I - III szkoły podstawowej

   

   klasy IV-VI szkoły podstawowej

  i klasy I-II gimnazjum 

   

 • Dzień Sportu w Gimnazjum


   

  DZIEŃ SPORTU W GIMNAZJUM

   

   

  dzie sportu 8 20170707 1458543654W dniu 19.06.2017roku odbył się w Gimnazjum nr 4 Dzień Sportu. W ramach tego święta dziewczęta rozegrały turniej o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły klasy 1a,1b, 2a, 3a, 3b. W sportowej, radosnej atmosferze uczennice sprawdziły umiejętności siatkarskie oraz sędziowskie w sześciu rozegranych meczach.  

  ZDJĘCIA

 • Młody naukowiec na uczelni


   

  Młody naukowiec na uczelni

   

  Uczniowie z klasy 3a gimnazjum od 24 lutego 2017 uczestniczyli w projekcie ”Młody naukowiec na uczelni”  realizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Młodzież w ramach projektu brała udział w następujących zajęciach:

  „Wykorzystanie kulturoterapii w procesie wychowawczym” – dr Janusz Skwarek

  „Rola Turcji we współczesnym świecie” – dr Justyna Misiągiewicz 

  „Podstawowe zasady optyki geometrycznej i falowej oraz ich wykorzystanie” – dr Stanisław Tryka

  „Co napędza świat? Wyzwania dla globalnego bezpieczeństwa energetycznego”– dr Justyna Misiągiewicz 

  „Skanowanie i druk 3D” – dr inż. Piotr Wolszczak

  „Biodegradacja tworzyw sztucznych” – dr inż. Bronisław Samujło

  „Czym jest prąd elektryczny i jak z niego bezpiecznie korzystać” ­– mgr Krzysztof Kiszczak i mgr Paweł Wnuk

  „Dlaczego samolot lata?” – dr inż. Aleksander Nieoczym

 • Wybory SU na rok szk. 2017/18


   

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  NA ROK SZKOLNY 2017/ 2018

   

  2 czerwca 2017 roku w naszej szkole rozpoczęła się Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017 / 2018. Klasy IV – VI wytypowały swoich kandydatów – 20 uczniów.  9 czerwca 2017 roku odbyło się głosowanie. Kandydaci z największą ilością głosów wejdą w skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów następujący kandydaci zdobyli:

 • WYJAZDOWY VIII SEJMIK SAMORZĄDOWY


   

  VIII WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

   

  12 czerwca 2017odbył się VIII Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

  Naszą szkołę reprezentowali: Anna Olszewska kl. VI A, Zuzanna Kołodziej kl. VIC, Kacper Wdowiak kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, a także spotkać naszych posłów.  zdjęcia 

   

 • Justyna Korneluk w Strasburgu


   

  W nagrodę do Strasburga

   

  justyna korneluk w strasburgu 6 20170618 1489838923W dniach 10 – 14 czerwca 2017 roku uczennica naszej szkoły – Justyna Korneluk ( kl. IIIa) brała udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu  Europejskiego.  Wycieczka była główną nagrodą w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o bł. Karolinie Kózce, w którym Justyna zdobyła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Honorowy patronat nad konkursem objął europoseł prof. Mirosław Piotrowski. W czasie pobytu we Francji Justyna zwiedziła malownicze miasteczko Innenheim, w którym uczestnicy byli zakwaterowani. Następnego dnia wycieczkowicze udali się do Strasburga – stolicy Alzacji, gdzie w czasie rejsu statkiem rzecznym mogli poznać historię miasta oraz „ zwiedzić Strasburg”. Tam też byli z wizytą w Parlamencie Europejskim, gdzie z trybun przesłuchiwali się obradom sesji  plenarnej. Miłym akcentem pobytu w Strasburgu była kolacja w Restaurant  Le Gruber z Panem europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim, któremu zawdzięczają cały sponsorowany tam pobyt. W  drodze powrotnej  zobaczyli  Heidelberg – niemieckie miasto, słynące ze znanego uniwersytetu. Do konkursu Justyna przygotowywała się pod kierunkiem ks. Sławomira Skowrońskiego.

  ZDJĘCIA

 • Nocny Rajd PTTK


   

  Nocny Rajd PTTK

   

  Znalezione obrazy dla zapytania PTTK Zamość rajd NocnyW nocy z 10 na 11 czerwca 2017 r, uczniowie z klas; IVA, VB VC, VIB, VID i IB gimnazjum  pod opieką Anny Topolskiej Małgorzaty Hrycyk i Łukasza Bryknera uczestniczyli w 60  Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej  organizowanym przez PTTK Zamość. Rajd rozpoczął się trochę pechowo, gdyż autokary spóźniły się około 2 godziny, co znacznie opóźniło wędrówkę. Trasa wiodła z  Brzezin - skrajem rezerwatu Szum – do Górecka Starego. Niektórzy okazywali, a przede wszystkim oznajmiali piskiem lęk przed ciemnościami. Na mecie nad źródełkiem (krynicą), która zasila Szum na strudzonych piechurów czekało ognisko i konkursy rajdowe. Odbyły się konkursy krajoznawczy, piosenki turystycznej i na czarownicę i czarownika. Wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili po godzinie trzeciej, kiedy już jaśniało niebo do Zamościa.

   

  ZDJĘCIA

 • Laureaci Szpaka i Zagimaka


  Laureaci Konkursów Matematycznych SZPAK i ZAGIMAK

   

  konkurs szpak i zagimak 7 20170618 1310089306W dniu 12 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie przeprowadzonych onkursów matematycznych SZPAK i ZAGIMAK. Organizatorem konkursów jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje  Prezydent  Miasta Zamość . W wyniku przeprowadzonych konkursów, składających się z trzech etapów, wyłonieni zostali laureaci z powiatów: tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego oraz zamojskiego. Wszystkich nagrodzonych było około 150, w tym : SP  - 89 laureatów, GIM - 60 laureatów. Wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie Agata Budzyńska, Damian Krzywonos, Jakub Cieślak, Alicja Łaszkiewicz, Kacper Wdowiak wszyscy z  kl. VI -  opiekun  p. Teresa WszołaFilip Szlingiert  kl. I gim. - opiekun p. Ewa Niedabylska oraz  Paweł Oleszek kl. 3 gim. opiekun p. Danuta Margol.  Inaugurację wręczenia nagród prowadzili: pani Anna Biskupska i pan Józef Popis.  Nagrody wręczali: kierownik LSCDN Oddział Zamość pan Bogdan Leszczuk oraz dyrektor szkoły  pani Jolanta Goryczka.

  ZDJĘCIA

   

   

 • Karma dla schroniska


   

  Karma dla schroniska


  karma dla schroniska 3 20170618 171404357813.06 uczniowie klasy IIa przekazali 81kg karmy na rzecz schroniska dla bezdomnych psów. Pieniądze na karmę zostały zebrane na kiermaszu "słodkości", który zorganizowali uczniowie w/w klasy w ramach projektu edukacyjnego - Świadomość ekologiczna młodzieży naszego gimnazjum. To bardzo piękny dar serca, który jest oznaką naszej wrażliwości na los bezbronnych, samotnych zwierząt, którym taki właśnie los zgotowali sami ludzie. Chociaż w ten sposób możemy im to wynagrodzić. Wiele z tych ślicznych piesków czeka na swojego właścicielaoraz  na to, że ktoś je pokocha i zabierze z tego smutnego, odosobnionego miejsca. Otwórzmy więc nasze serca i pokochajmy bezdomne zwierzęta. Kordynatorem projektu jest pani Danuta Raczkiewicz.

  ZDJĘCIA

 • Spotkanie z "Czerwonym Smokiem"


   

  Spotkanie z „Czerwonym Smokiem”

  czerwony smok 6 20170615 1999055158Dnia 7 czerwca 2017r uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję spotkać się z  przedstawicielami Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Czerwony Smok”.  Kilku z nich to absolwenci naszej szkoły np. Szymon Niedabylski czy Jakub Słowik. Nasi goście przedstawili zasady działalności stowarzyszenia, w skrócie omówili podział na bardziej specjalistyczne sekcje: m.in. literacką, bitewniakową, RPGową oraz wielokrotnie wyróżnianą i odnoszącą sukcesy teatralną „Trupa”. Dowiedzieliśmy się, że „Czerwony Smok” corocznie organizuje m.in. konwent o nazwie Zamojskie Spotkania z Fantastyką oraz w ZDK: zimowe ferie z fantastyką. Następnie zaprezentowali kilka gier i zabaw planszowych, do których zaprosili naszych uczniów. Wszystkie klasy miały możliwość przyjrzeć się bliżej działaniom „Czerwonego Smoka”,  biorąc udział we wspólnej imprezie. Większość gimnazjalistów dała się „porwać” dobrej zabawie. Być  może część z nich w okresie wakacji skorzysta zaproszenia starszych koleżanek i kolegów i przyłączy się do Stowarzyszenia.  ZDJĘCIA

 • Sukces Amelki


  Sukces Amelki 

   

  Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej uczestniczyli w V Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”. Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie - Civitas Christiana w Turku. Celem konkursu było popularyzowanie postaci Papieża Franciszka wśród dzieci, motywowanie do pracy twórczej oraz rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych.

   

  Do organizatorów wpłynęło ponad 600 prac z kraju, w tym 23 z naszej Szkoły. Finał konkursu odbył się 10 czerwca 2017 r. w Kaliszu.

   Amelia Buchajska z klasy II e, zajęła III miejsce.

   

  Wykonała pracę plastyczną kredkami. Rysunek przedstawiał postać Papieża Franciszka z dziećmi na łonie natury.
  Praca została wykonana pod opieką p. Danuty Kubickiej.

  Gratulujemy!

 • Krzyż znakiem wiary, nadziei i miłości


   

  Krzyż znakiem wiary, nadziei i miłości

   

   

   

  We wtorek 06. 06. 2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie XXIII Konkursu literacko-plastycznego pt. Krzyż znakiem wiary, nadziei i miłości. Organizatorami konkursu byli; Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamośćw Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Celem konkursu było przybliżenie tematyki Krzyża w życiu młodego człowieka oraz szacunku do Niego.

   

   

   

   

   

 • Konkurs Wiedzy o Kard. Wyszyńskim


   

  Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności

  Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  konkurs o patronie 2 20170614 205656338714 czerwca odbył się III Konkurs Wiedzy o Życiu i Działaności Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do udziału w konkursie zgłosiły się reprezentacje klas gimnazjum, które wykazały się dużą wiedzą na temat życia naszego patrona. W pierwszym etapie drużyny miały za zadanie przedstawić w formie plakatu treść jednego z haseł Krucjaty Miłości. W drugiej części drużyny odpowiadały na pytania dotyczące życia Kardynała Wyszyńskiego. Po emocjonującej rozgrywce i podliczeniu punktów I miejsce zajęła klasa 1b, na drugim znalazła się 3a, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie 1a. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i udział w konkursie. 

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły; p. Małgorzata Jasek, p. Agnieszka Jedlińska i p. A.Klech.

  ZDJĘCIA

 • Spływ kajakowy na Roztoczu


   

  Wycieczka gimnazjalistów na Roztocze

   

  kajakiem po roztoczu 8 20170614 1025708496"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." - uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami wybrali się 12 czerwca na dwudniową wycieczkę, aby podziwiać nasze przepiękne Roztocze zarówno z kajaków, jak i pieszo wędrując po ukwieconych łąkach i lasach. Wiele wrażeń dostarczył nam spływ kajakowy na rzece Wieprz. Doświadczeni kajakarze, jak i uczniowie, którzy po raz pierwszy siedzieli w kajakach z wielkim zaangażowaniem wiosłowali obserwując florę i faunę Roztocza. Po spływie spacerowaliśmy po Zwierzyńcu, dotarliśmy nad Stawy Echo i na platformę widokową w parku narodowym. Następnego dnia nasz przewodnik poprowadził nas wąwozami do kaplicy św. Rocha w Krasnobrodzie. Gimnazjaliści wkróce opuszczą mury naszej szkoły, więc tym bardziej miło, że udało nam się wspólnie spędzić ten czas w bardzo sympatyczny i aktywny sposób.

  FOTOGALERIA

 • Podsumowanie Konkursu Cliconmaniak


   

  KONKURS J.ANGIELSKIEGO CLICONMANIAK

  LAUREACI I FINALIŚCI

   

  cliconmaniak 6 20170614 1961038951Dnia 13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z języka angielskiego CLICKONMANIAC. Uroczystość miała miejsce w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu. 

  Wśród najlepszych anglistów -  w szkole podstawowej

  tytuł  laureata uzyskała Zuzanna Sak (5a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  tytuł finalisty uzyskał Maciej Burzanowski (6d) – nauczyciel - pani Renata Kurzępa

  w gimnazjum

  tytuł laureata uzyskał Paweł Oleszek (3a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  tytuł finalisty  uzyskał Jakub Szumowski (2a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  tytuł finalisty uzyskała Weronika Nowak  (1b) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  Serdecznie gratulujemy!

  ZDJĘCIA

 • Rowerowy maj


   

  WYGRALIŚMY !!!

   

  rowerowy maj 1 20170614 199199129714 czerwca na Rynku Wielkim została podsumowana akcja "Rowerowy Maj", w której nagrodzono szkoły, które wykazały się największą frekwencją uczniów dojeżdżających na rowerach do szkoły. Bardzo miło nam poinformować, że I MIEJSCE zajęła nasza szkoła podstawowa, w  której frekwencja wyniosła ponad 50%. W nagrodę otrzymaliśmy czek na 3000 zł. Nagrody otrzymają również: najbardziej "rowerowa" klasa i najbardziej "rowerowy" uczeń. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają karnety na basen. Akcję koordynowali: pani Anna Topolska i pan Łukasz Brykner.

  Więcej zdjęć na stronie Nowego Kuriera Zamojskiego ZDJĘCIA.

 • A SP Szkolne Koło Teatralne 2016/2017

   

  2016 - 2017

   
  "Królewna Niedbalusia"
   
  "Wiewiórka Łupiskórka"
   
  W dniach 28-30 marca 2017 dzieci ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w dwóch przedstawieniach: “Królewna Niedbalusia”, Wiewiórka Łupiskórka” uczniom przybyłym do naszej szkoły na Międzyszkolny Konkurs “Dzieje Polski legendach”, przedszkolakom z Przedszkola nr 15, dzieciom z klas I-III i rodzicom. Przedstawienia przygotowała Barbara Cybulska. zdjęcia 
 • GRA MIEJSKA „ ŚLADAMI STEFANA MILERA- POZNAJ ZAMOŚĆ”


   

  GRA MIEJSKA

  „ŚLADAMI STEFANA MILERA - POZNAJ ZAMOŚĆ”

   

   

   

   2 czerwca 2017 roku reprezentacja uczniów klas VI  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu uczestniczyła w IV edycji Gry Miejskiej„Śladami Stefana Milera – Poznaj Zamość”,zorganizowanej przez Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.  W trakcie Gry uczniowie musieli wykazać się wiedzą o życiu Stefana Milerapatrioty, legionisty walczącego o niepodległość Polski, pedagoga zamojskich szkół, poety, przyrodnika- założyciela zamojskiego ZOO.

  Pięcioosobowa drużyna w składzie: Agata Budzyńska z VIb, Anna Olszewska, Filip Łagoźny z VIa, Kacper Wdowiak i Dawid Ziemian z VIc z opiekunem SU p. Barbarą Koroną przemierzali miasto w poszukiwaniu miejsc, gdzie czekały zadania związane z życiem Stefana Milera.

   

 • Ogłoszenie


   

  OGŁOSZENIE 

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek na stypendiumszkolne proszeni są o zgłoszenie się z dowodem osobistym po odbiór DECYZJI do pokoju 106 – KASA. Termin odbioru decyzji: od 08.06.2017r. do 14.06.2017r. w godz.9-15

  TERMIN WYPŁATY STYPENDIUM (na podstawie faktur/rachunków):

  od 09.06.2017r. do 22.06.2017r. w godz. 900-1500

 • Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy - podsumowanie


   

  Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy
   
  W Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu została przeprowadzona  Akcja Ekologiczna zbiórki elektrośmieci pod hasłem "Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy" organizowanej przez firmę GREEN OFFICE.co ECOLOGIC.
  Zebraliśmy 737kg elektrośmieci i otrzymaliśmy bon na zakup sprzętu sportowego. Do akcji włączyli się: uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji. Organizatorzy: Łukasz Brykner, Beata Karchut, Jolanta Kunicka.
 • Kolejny Sukces Trzecioklasisty!


   

  Kolejny Sukces Trzecioklasisty!
   
   
   2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego dla klas III MiMak 2017. W konkursie wzięli udział reprezentanci ze 132 szkół z regionu. W finale konkursu wzięło udział 140 uczniów.
       Naszą szkołę godnie reprezentował Michał Jacek, uczeń klasy III e, który został laureatem, z maksymalną liczbą punktów. Do konkursu przygotowała go pani Barbara Cybulska.  zdjęcia 
   
    W finale konkursu, który odbył się 23 maja, godnie reprezentowali naszą szkołę również:
  Jakub Róg z klasy III A - wych. Aleksandra Kopiel,
  Karol Kasperski z III B - wych. Beata Zembroń
   Emilia Palonka z III C - wych. Jolanta Wilawer. 
 • Biblioteka


   

  Nowości w bibiotece

   

  Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z padletem biblioteki naszego gimnazjum. Znajdziecie tam informacje o tym, co dzieje się w bibliotece np. jakie książki są najbardziej popularne wśród naszych gimnazjalistów, wiele informacji o historii książki od zarania dziejów lub co czytali nasi rodzice. Zobaczycie także jakie zdjęcia wzięły udział w konkursie "Przyłapani na czytaniu" (można komentować). Jeśli chcecie uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy po nie do biblioteki.

  Kliknij na link:  https://padlet.com/my/padlets

 • Sezon na kajaki


  Sezon Kajakowy rozpoczęty

   

  2b na kajakach 4 20170605 1610552500Kiedy w powietrzu czuć już nadchodzące wakacje, na dworze jest ciepło i słonecznie wszystkie klasy planują wycieczki i wyjazdy integracyjne. Klasa II b wraz z wychowawcą p. Anna Smolak oraz p. Iwoną Rahman wyruszyli na spływ kajakowy po rzece Wieprz. Płynąc w kajaku uczniowie mieli okazję podziwiać piękną przyrodę, a wyjazd dostarczył  wiele emocjonujących wrażeń. Śmiechu było co niemiara, szczególnie kiedy niektórzy koledzy lądowali w wodzie. Po spływie w doskonałych humorach uczniowie odpoczywali na polanie przy ognisku piekąc kiełbaski. Zachęcamy wszystkich do takiej formy spędzania czasu wolnego na łonie natury, jest naprawdę bezpiecznie. A oto fotorelacja z naszej wycieczki :)

   

 • LA Biała Podlaska 27.05.2017


   

  LA Biała Podlaska 27.05.2017

   

   W dniu 27.05.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu w składzie: Czerwieniec Emilia 5c, Ożóg Patrycja 4b, Kulesza Jakub 4a, Pieprzowski Piotr 4a, Brodaczewska Klaudia 5a, Dziuba Amelia 5a, Skorupska Kamila 5a, Wajda Oliwia 5a, Kasprzak  Kacper 5a, Sykała Karol 5a, wzięli udział w Eliminacjach Regionalnych Nestle Cup 2017 w 4-boju lekkoatletycznym dla szkół podstawowych organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki- zespół LDK.

  Zawody odbyły się na stadionie Filii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej celem, których było popularyzacja lekkiej atletyki i promowanie atrakcyjnych form rywalizacji. Zawodnicy startowali w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Zawody dostarczyły wielu wrażeń i pozytywnych emocji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunem była Jolanta Kunicka.

   

   

  ZDJĘCIA 

 • Podziekowanie


   

   

  dla Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu

 • Wiosenny Festiwal Talentów - 2017


   

  VII Wiosenny Festiwal Talentów

   

  „Jest wiele ta­lentów, który­mi obdarzyła nas natura.

  Czy pot­ra­fimy skorzys­tać z tych darów - to już zależy od nas ... „

   

         Dnia 25 maja 2017r. odbył się w naszej szkole VII Wiosenny Festiwal Talentów. W festiwalu wzięli udział uczniowie z klas 1 – 6, którzy, przygotowani pod okiem nauczycieli, instruktorów i rodziców, zaprezentowali w trakcie dwóch godzin lekcyjnyc, różnorodne talenty i umiejętności.

  W zróżnicowanym programie artystycznym znalazły się: śpiew, recytacja, gra na instrumentach (gitara, flet prosty, instrumenty perkusyjne), układy taneczne oraz taneczno - gimnastyczne (hip-hop, disco), pokazy sztuk walki, żonglerka piłką.

  Publiczność z uwagą i zainteresowaniem oglądała kolejne prezentacje swoich rówieśników i gromkimi brawami nagradzała występy młodych utalentowanych artystów. ZDJĘCIA 

   

 • Belgijka


   

  Rekord Polski w tańczeniu Belgijki

   

  belgijka 5 20170602 18187926231 czerwca na Rynku wielkim w Zamościu mieszkańcy Zamościa ustanowili nowy rekord Polski w kategorii najwięcej osób tańczących Belgijkę jednocześnie. Wśród 2427 osób dużą grupę stanowili uczniowie naszj szkoły, którzy przymaszerowali na rynek pod opieką swoich nauczycieli. Całą akcję zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta, w której mamy także swoją reprezentantkę - Zosię Iwaniec z kl. 1b.

  Nasi uczniowie przez cały tydzień ćwiczyli taniec na przerwach w auli szkoły i na boisku. Naukę Belgijki przygotował Samorząd Uczniowski przy dużym zaangażowaniu gimnazjalistów z klasy 3a.

  Belgijka na Rynku                     Belgijka - przygotowania

   

  FILM cz.1

  FILM cz.2

 • Dzień Dziecka 2017


   

  Bajeczny Dzień Dziecka


  dzie dziecka 1 20170602 17192183641 czerwca  wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z przygotowanych dla nich wielu atrakcji. Obchody tego dnia rozpoczęły się od niezwykłego przedstawienia teatralnego przygotowanego przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 4. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie, dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie nowej dla nich roli - aktorów. Przedstawienie pt. ,,Brzechwa i Tuwim na zielonej szkole" wszystkim się bardzo podobało.

  dzie dziecka 1 20170602 1265043383 ZDJĘCIA z przedstawienia 

   

   FILM cz.1 

   FILM cz.2 

  Następnie dzieci z klas I - III bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. Malowały twarze kolorowymi farbkami. Wielbiciele tańca mieli okazję zatańczyć Zumbę pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Nasi uczniowie brali również udział w różnych konkurencjach sprawnościowych na boiskach sportowych z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics. Dzieci w nagrodę otrzymały medale, książeczki i pamiątkowe dyplomy. 
  Na naszych milusińskich czekał również słodki poczęstunek - popcorn i wata cukrowa.

   

  ZDJĘCIA - Bajeczny Dzień Dziecka 

  FILMIK

  Wszystkie niespodzianki zostały ufundowane przez  Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu,   Od naszego sponsora otrzymaliśmy również 300 odblaskowych kamizelek dla naszych najmłodszych uczniów, którzy będą mogli bezpiecznie wychodzić na spacery.

   

  Zabawa była bardzo udana, a dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień.

 • Dzień Języka Polskiego 2017


  Dzień Języka Polskiego

   

  djp 2017 6 20170602 10078425081 czerwca 2017 r. gimnazjaliści brali udział w międzyszkolnym konkursie  w ramach Dnia Języka Polskiego. Czteroosobowe drużyny z sześciu klas gimnazjum rywalizowały w różnorodnych konkurencjach. Zespoły klas I i II przygotowały krótkie inscenizacje fragmentów wybranych lektur, natomiast klasy III prezentowały plastyczne ilustracje biblijnych i mitologicznych powiedzeń. Poza tym drużyny musiały wykazać się znajomością  związków frazeologicznych, treści utworów literackich; były też kalambury i gra w skojarzenia. W zabawie uczestniczyła również widownia - uczniowie za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymywali cukierki. Członkowie jury - p. B. Gaca, p. I. Rahman, uczennica klasy III a - Justyna Korneluk- skrupulatnie oceniali wykonane zadania, liczyli punkty, świetnie się przy tym bawiąc.

  Drużyny godnie reprezentowały klasy, walcząc o "słodkie" nagrody dla siebie oraz swoich koleżanek i kolegów. 1 miejsce zajęła kl. 3 a,  2 miejsce kl. 1a, 3 miejsce kl. 2a. GRATULUJEMY!

  Młodzież dopingowała, wspierała swoje drużyny. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i miła atmosfera.

  ZDJĘCIA