30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 131 guests and no members online

Filter
 • Czwórka z klasą


   

  Czwórka z klasą

   

  Pragniemy poinformować społeczność szkolną o przystąpieniu placówki do programu „Szkoła z klasą 2.0”. Na bieżący rok wybraliśmy do pracy obszar „Obywatelstwo”. Pragniemy zachęcić uczniów, rodziców, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły do wspólnego działania i dialogu. Zależy nam, by cała społeczność „Czwórki” wzięła aktywny udział w programie, mając na względzie życie szkoły oraz jej otoczenie. (A.T.)

 • ROZSTRZYGNIĘCIE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU


   

  ROZSTRZYGNIĘCIE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

  Wierność bł. Karoliny Kózki i męczeństwo św. Stanisława Kostki

   

  W naszej szkole dnia 19.11.2018 roku, odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu plastyczno-literackiego, oraz wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Wśród wyróżnionych nie zabrakło uczennic naszej szkoły.

  W kategorii prac plastycznych:

  Karolina Kapuśniak z kl. IV A wyróżnienie

   

  W kategorii wiedzy:

  Finalistki:

  Karina Kozak       kl. VIII B

  Zofia Iwaniec       kl. III B gim

  Weronika Nowak kl. III B gim

 • Zebrania z rodzicami - listopad 2018


   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  UWAGA

  ZMIANA

  Środa 28 listopada 2018

  klasy 1 - 4 SP

  godz.16.30 

  Spotkanie z wychowawcą  w sali

   

   

  Czwartek 29 listopada 2018

  godzina 16.30 klasy 5,6,8 oraz 3 gimnazjum

  Spotkania z wychowawcami w klasach

   

   godzina 16.30 klasy 7

  wywiadówka profilaktyczna na korytarzu przy sali 209,

  następnie zebranie z wychowawcą w klasie

   

  Przydział sal na spotkania będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.

 • Sejmik Samorządów Uczniowskich - 2018


   

  Sejmik Samorządów Uczniowskich

   

  14 listopada br. przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Wiktoria Mazurek, Aleksandra Korniewska i Kamil Stanisławczuk wraz z opiekunem samorządu panią Martą Pakos uczestniczyli w obradach Sejmiku Samorządów Uczniowskich pt. „Polska – moja Ojczyzna”, które odbyło się w LSCDN w Zamościu.

                  Spotkanie z członkami samorządów zamojskich szkół umożliwiło naszym uczniom poznanie rówieśników, wymianę doświadczeń oraz zintegrowało młodzież poprzez gry zespołowe i śpiewanie pieśni patriotycznych. (MP)

 • Światowy Dzień Życzliwości - 2018


   

  Światowy Dzień Życzliwości

   

                  Uśmiechnięte buźki, smaczne ciasta, życzliwy uśmiech - 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

  Z  tej okazji w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz oraz pocztę życzliwości.Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych.(MP)

  ZDJĘCIA

 • Historia Polski w barwnych odsłonach


   

  Historia Polski w barwnych odsłonach

   

  Dnia 15 listopada uczniowie klasy I c wraz z nauczycielami p.Dorotą Skotarską i p.Bożeną Kierepą uczestniczyli w warsztatach literacko – plastycznych „Historia Polski w barwnych odsłonach” odbywających się w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego. Celem zajęć było przybliżenie postaci wielkiego Polaka - marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej. W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z historią odzyskania niepodległości, dowiedzieli się czym są symbole narodowe. Pracowali z mapą Polski, wskazywali na niej miasta, rzeki oraz sąsiadów naszej ojczyzny. Rozmawiali o tym, czym jest wolność i niepodległość, jakie święto obchodzimy 11 listopada i dlaczego ta data jest ważna dla Polaków.

 • Z siłą i wiarą...


   

  Z siłą i wiarą...


              19.11.18 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce - Wierność bł. Karoliny Kózki i męczeństwo św.Stanisława Kostki.
  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pisali test wiedzy o świętych. O 12.30  zgromadzeni - wśród nich zaproszeni goście: ks.dr Krzysztof Kaoka z Elbląga, p. Magdalena Dołgan(z-ca Prezydenta Miasta Zamość)- wzięli udział we mszy św. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, a po mszy w auli szkoły obejrzeli montaż słowno-muzyczny na temat życia św. Stanisława Kostki przygotowany przez młodzież SP nr 4 i uczniów gimnazjum. Zwieńczeniem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Nad organizacją czuwał ks. S. Książek.

   

   

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


   

  20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” (
  Janusz Korczak)

  20 listopada - ogolnopolskim dniem praw dzieckaDzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Konwencja o Prawach Dziecka nazywana jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

 • Pierwszaki w przedszkolu


   

  Pierwszaki w przedszkolu

   

  16 listopada 2018 r. uczniowie klasy I A wraz z nauczycielami p. B. Kukiełką i p. R. Kurzępą byli  z wizytą w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Zamościu. Obejrzeli uroczysty występ dzieci z grup "Biedronki" i "Jeżyki", poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęła dyrektor przedszkola - pani Dorota Szewczuk, która serdecznie przywitała licznie zgromadzonych gości (uczniów SP 4 Zamość, SP 6 Zamość, SP 7 Zamość wraz z opiekunami oraz panią Agnieszkę Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu).

 • Koncert "Kocham Cię Polsko"


   

  Koncert „Kocham Cię Polsko”

   

  100 lat niepodlegoci 2 20181121 186774122711 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - po rozbiorach i 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 9 listopada 2018r. uczniowie klasy IIc i IId przygotowali koncert dla rodziców „Kocham Cię Polsko”, by wspólnie świętować tę ważną rocznicę.

   

  ZDJĘCIA

   

   

 • Warsztaty w Majsterkowie


   

  Warsztaty w Majsterkowie

   

  klasa 2d w castoramie 8 20181115 1114172864Majsterkowo to wydzielone miejsce w domu handlowym Castorama w Zamościu. To tam uczniowie różnych szkół i przedszkoli oddają się działalności plastyczno - konstrukcyjnej. I tak w dniu 8 listopada 2018 r. uczniowie klasy II d wraz z opiekunkami p. Elżbietą Seńko i p. Danutą Łuszczewską spędzili tam twórczo i przyjemnie czas na warsztatach. Tym razem z gotowych elementów drewnianych z użyciem gwoździ i młotków samodzielnie pod okiem instruktorów wykonywali karmniki dla ptaków i malowali je według własnej inwencji. Drugoklasiści z dużym zaangażowaniem i wytrwałością nabyli nowe umiejętności młodego majsterkowicza. W samodzielnym działaniu odnieśli sukces, za co przez organizatorów zostali nagrodzeni dyplomami i małymi upominkami. Największą nagrodą były jednak samodzielnie wykonane karmniki, które uczniowie zabrali ze sobą do domu. Był to niezapomniany i niezwykle twórczy dzień w życiu klasy II d. (ES)

  Zdjęcia

 • Nasza Niepodległa - kl.1b, 2b


   

  Nasza Niepodległa

   

  W ramach szkolnego projektu „Nasza Niepodległa” uczniowie klasy IB i IIB uczestniczyli wraz z rodzicami we wspólnych zajęciach z edukacji plastycznej i technicznej. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom historii państwa polskiego oraz wspólne wykonanie ciekawych prac plastycznych nawiązujących do obchodów 100-lecia Niepodległości. Zajęcia w klasie IIB odbyły się 31 października pod kierunkiem p. Beaty Zembroń, a w klasie IB - 8 listopada, pod kierunkiem p. Małgorzaty Bakuniak. W wyniku wspólnych działań powstały pomysłowe i wartościowe prace. Największą radość z zajęć otwartych miały dzieci dla których obecność mamy, taty czy babci w szkole ma wyjątkową wartość. (MB)

  ZDJĘCIA 

 • List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów


   

  LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ 

  ANNY ZALEWSKIEJ

  GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

  JAROSŁAWA PINKASA

  do

   RODZICÓW I OPIEKUNÓW 

      List                                                   

   

   

   

 • Świętowaliśmy niepodległość


   

  Świętowaliśmy niepodległość

   

  Dnia 09.11.2018 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr4 w Zamościu uczestniczyła w Otwartych Ulicznych Biegach z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pogoda dopisała, forma naszych biegaczy także. Mimo dużej konkurencji udało nam się zdobyć kilka medali:

  400m chłopców rocznik 2009 – I miejsce Jakub Mandziuk 4a

  600m chłopców rocznik 2008 – I miejsce Kacper Kycko 5a

  600m dziewcząt rocznik 2007 – I miejsce Natalia Sokołowska 5a

  600m chłopców rocznik 2007 –III miejsce Michał Jaworski 5a

  Pozostali uczestnicy również dzielnie walczyli zajmując miejsca głównie w pierwszej dziesiątce. Opiekunkami zawodników były panie Beata Karchut i Anna Waśko. (AW)

  ZDJĘCIA

   

 • Miejskie uroczystości na Rynku Wielkim - 11 listopada


   

  11 listopada - miejskie uroczystości na Rynku Wielkim

   

  O godz. 13.15 na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna. Przemówienia, ceremoniał wojskowy, wspólne odśpiewanie hymnu, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą pobyt w Zamościu marszałka Piłsudskiego oraz defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych, Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Atrakcją tego wydarzenia był przelot spadochroniarza z flagą Polski nad starówką i patriotyczna "zadyma" kibiców Hetmana Zamość. (AD)

  ZDJĘCIA

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł


   

  Zachowaj Trzeźwy Umysł

   

  W dniu 8 listopada 2018 r. w ramach realizowanej w naszej szkole kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne. Uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjum pod opieką Pani Małgorzaty Hrycyk oraz Pani Pedagog Renaty Sadowskiej-Bodziuch włączyli się aktywnie w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki ich zaangażowaniu i pracy  powstały przepiękne  kokardy narodowe, które zostaną wykorzystane podczas szkolnej akademii upamiętniającej tą rocznicę. (R.S-B)

   

 • BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA


   

  BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA

   

  25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „W baśniowym świecie Andersena”. Konkurs składał się z dwóch części: literackiej oraz plastycznej. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej, jak również rozbudzanie zainteresowań życiem i twórczością Hansa Christiana Andersena. (RK)

  W części literackiej uczennice z klasy III A

  Zuzanna Lechniak i Magdalena Tokarz przygotowane pod kierunkiem pani Renata Kowarz zajęły IV miejsce.

  W kategorii plastycznej

  nagrodę otrzymała Karolina Jarmoluk z klasy II B, która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem pani Beaty Zembroń.

   

 • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę


   

  Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

   

  Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 

  9 listopada 2018r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy IIIA i IIA  pod kierunkiem nauczycieli pani Renaty Kowarz i Aleksandry Kopiel przygotowali uroczystą akademię dla uczniów klas I-III.

  Młodzi artyści recytowali utwory poetyckie, śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe, które przybliżyły uczniom jak wyglądała trudna droga Polaków do odzyskania niepodległości. Była to również dla wszystkich wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. (RK)

  Obchodach Święta Niepodległości - 2018 - kl.1-3Obchody Święta Niepodległości - klasy 1-3 

  „Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

  nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

  i nie ma prawa do przyszłości…”

  Józef Piłsudski

                           Uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum również uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęła się odczytaniem „Uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 V 2017r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Została również zaprezentowana ceremonia składania flagi państwowej – uczennice klasy 8c pokazały z jak wielkim szacunkiem powinniśmy obchodzić się z symbolem państwowym. Akademię zakończył wzruszający występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Zobaczyliśmy, jak mały Polak potrafi kochać Polskę.

  Akademię przygotowali uczniowie klas 3a , 3b gimnazjum oraz 8c i 5d pod kierunkiem p. Anny Klech, oprawę muzyczną – p. Joanna Przekocińska i p. Agnieszka Hamerska, dekorację – p. Małgorzata Hrycyk. (AK)

   

  obchodach wita niepodlegoci - 2018 - kl4-8 20181111 1176525177Obchody Święta  Niepodległości - 2018 kl. 4-8  

   

  W trakcie apelu, o godzinie 11.11 uczniowie oraz nauczyciele zebrani w auli szkolnej wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego.

  {youtube}1-ouh6Xk8IE{/youtube}

   

  Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości

  dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich,

  dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - 2018


   

  ŚNIADANIE DAJE MOC!

   

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada 2018 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzeciej najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W akcję "Śniadanie Daje Moc" włączyli się również rodzice. Dzięki nim na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, smaczne przekąski i owocowe sałatki.

  Oprócz tego w klasach przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i niezdrowych chipsów. (RK)

  Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych
  i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

   ZDJĘCIA 

   

 • Tobie śpiewam Ojczyzno


   

  Tobie śpiewam Ojczyzno

   

  Z okazji 100- lecia Niepodległości Polski, w dniu 7 listopada 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I- III „Tobie śpiewam Ojczyzno”. Najmłodsi w odświętnych strojach z dumą prezentowali przygotowane utwory o Polsce. Za wyjątkową prezentację zostali nagrodzeni dyplomami i grami edukacyjnymi o tematyce patriotycznej. Nagrody otrzymali: zespół wokalny z klasy IIC „Ładne kwiatki”, uczniowie z klasy IB oraz zespół muzyczny z klasy IIB. Nagrodę specjalną za wyjątkową interpretację utworu oraz strój otrzymał Antoni Ulanowski z klasy IIIA.(MP)

  ZDJĘCIA 

   

 • Regulaminy - listopad 2018

 • Razem śpiewaliśmy dla Niepodległej


   

  Razem śpiewaliśmy dla Niepodległej

   

  W dniu 8.11.2018r. przedstawiciele klas piątych i szóstych naszej szkoły wspólnie z uczniami innych zamojskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w koncercie „Śpiewajmy razem dla Niepodległej”. Koncert zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, wykonując pieśni patriotyczne. Koncert miał uroczysty i podniosły charakter. (KK)

  ZDJĘCIA

   

 • Mówi się, że dobro powraca …


   

  Mówi się, że dobro powraca …

   

  Tak też się stało – „Bełżec” odwiedził naszą szkołę, po tym, jak już od trzech lat nasi Wolontariusze uczestniczą w Workcampie w Bełżcu.

  Od dnia 7 listopada, z inicjatywy koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza p.Małgorzaty Hrycyk i p.Łukasza Bryknera, w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu można oglądać wystawę pt. „Res non humana – rzecz nieludzka – Okupacja niemiecka Zamojszczyzny w latach 1939 – 1944”

  Otwarcia wystawy i cenną lekcję historii o losach ludności Zamojszczyzny w trakcie II wojny światowej dla młodzieży z klas VII, VIII i 3 gimnazjum przeprowadzili panowie: Tomasz Hanejko – kierownik Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu i Jarosław Joniec.

  W roku obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i na kilka dni przed rocznicą, uczniowie i pracownicy szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

  Nasza szkoła jest otwarta dla całej społeczności Miasta Zamościa i zaprasza mieszkańców do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w auli naszej szkoły do 23 listopada 2018 r. (MH)

  ZDJĘCIA

   

   

 • DLACZEGO 11 LISTOPADA OBCHODZIMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?


   

  DLACZEGO 11 LISTOPADA

  OBCHODZIMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?

   

   

  11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień - 

  obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

   

  Końcówka XVIII wieku była dla Polski niezwykle dramatyczna. Nasz kraj, osłabiony po latach szlacheckiej anarchii, nie był w stanie oprzeć się potędze Rosji, Austro-Węgier i Niemiec. 

  W efekcie, w 1795 roku Polska, po trzecim rozbiorze, została całkowicie wymazana z mapy świata. Niepodległość udało się nam odzyskać dopiero w 1918 roku.

   

   

 • Uroczystość odsłonięcia pomnika marszałka J


   

  5 listopada odbyła się uroczystość

  odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

   

   

              7,7 metrowy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego ważący 700 kilogramów odlany z brązu umieszczony został na granitowej kolumnie przed Klubem Batalionowym. Pomnik jest nawiązaniem do kamiennej postaci marszałka Piłsudskiego sprzed II wojny światowej zniszczonej przez Niemców w 42 roku

   

   

  Uroczystość rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny (10:00) w kościele pw. św. Michała Archanioła, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W homilii podkreślił rolę narodowej jedności i zawołania ''Bóg, Honor, Ojczyzna''

  Po Mszy wojsko, poczty sztandarowe i uczestnicy przeszli w defiladzie pod Klub Batalionowy, gdzie odbyło się odsłonięcie pomnika z ceremoniałem wojskowym.

  Końcowym akcentem uroczystości był koncert patriotyczny Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego. w sali widowiskowej Klubu Batalionowego. (AD)

  ZDJĘCIA 

   

   

   

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony