30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 58 guests and no members online

Filter
 • Wigilia dla ubogich 2018


   

  WOLONTARIAT – EGZAMIN Z DOJRZAŁOŚCI

   

  wolontariat 2 20181221 1873685208Choć to nie pora na egzamin gimnazjalny, to nasi najstarsi Wolontariusze zdali dziś egzamin z dojrzałości na szóstkę. W dniu 20 grudnia, jak co roku już od 6 lat, obsługiwaliśmy Wigilię dla najuboższych mieszkańców naszego miasta w Centrum Pastoralnym przy Parafii Św. Michała w Zamościu. Zawsze jesteśmy gotowi nieść pomoc potrzebującym. Jednak czas spotkania wigilijnego, życzenia, dzielenie się opłatkiem z ludźmi, dla których udzielaliśmy się przez cały rok w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności jest bezcenny. Za kilka miesięcy Wolontariusze – gimnazjaliści opuszczą mury naszej szkoły. Dojrzalsi i silniejsi rozpoczną nowy etap życia. My – dorośli jesteśmy pewni, że zasialiśmy w nich ziarenko gotowości niesienia pomocy i los drugiego człowieka już nigdy nie będzie im obojętny.(M.H.)

  ZDJĘCIA

  Linki: 

  Radio Zamość

  TVP Lublin

 • Przy wigilijnym stole


   

  PRZY WIGILIJNYM STOLE

   

        Bóg jest dla Narodu Polskiego bardzo ważny. Wezwanie „Bóg, Honor, Ojczyzna„ to motto życiowe Polaków od wielu pokoleń. W tradycji polskiej łączenie tematyki religijnej z narodową nigdy nie było niczym zaskakującym. W ciężkich chwilach dla Narodu Polskiego były wyrazem tęsknoty za wolnością oraz wiarą w opatrzność Bożą.

        Obchodząc 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 
  19 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe
  o charakterze patriotycznym pod hasłem "Przy wigilijnym stole". 

 • Świąteczny wystrój sal grudzień 2018


   

  Świąteczny wystrój sal

   

  W konkursie na „Świąteczny wystrój sal”, ogłoszonym przez SU, komisja w składzie: Paulina Werner, Wiktoria Mazurek,  Aleksandra Korniewska, Jakub Sendłak, pani Agnieszka Boratyn oraz opiekun SU pani Marta Pakos po ocenie wystroju poszczególnych sal  postanowiła przyznać następujące miejsca:

  I miejsce  klasy: 4e,4f i 5b

  II miejsce klasa  3A Gimnazjum

  III miejsce klasa  5D

  Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności. (MP)

  ZDJĘCIA 

   

 • rocznica wprowadzenia stanu wojennego


   

  37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

   

  13 grudnia obchodziliśmy 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji uczniowie klasy 3 B ( Wiktoria Mazurek, Sebastian Boratyn, Paulina Mazurek, Sebastian Chadaj, Kamila Mazurek, Weronika Nowak, Jakub Sendłak)  pod kierunkiem pani Marty Pakos przygotowali krótką część artystyczną, wprowadzającą w tematykę  smutnego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Nastrojowe piosenki wykonała Karina Kozak, uczennica kl. 8B, którą przygotowała pani Joanna Przekocińska.

              Gościem specjalnym była pani Ewa Górska, która przybliżyła nam realia wydarzeń, mających miejsce 13 grudnia 1981 roku. Opowiedziała o internowaniu swego męża Romana Górskiego i pokazała związane z tym pamiątki. Było to dla uczniów szczególnie cenne spotkanie ze świadkiem historii.

   

  FOTORELACJA

  https://photos.app.goo.gl/S3iNmaGwWXLd1onq6

 • Polacy-Rodakom 2018


   

  Polacy-Rodakom

   

  W sobotę 08.12.2018 r. przy ul. Magnoliowej 8 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji akcji "Polacy-Rodakom". Po poświęceniu paczek i podziękowaniu przez Senatora RP Stanisława Gogacza, nastąpiło przekazanie paczek Konsulowi Ukrainy, na uroczystości była również Kurator Oświaty w Lublinie. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i dzieleniu się opłatkiem miało miejsce wspólnie przenoszenie paczek do samochodów, którymi w tym dniu i następnym mogły przekroczyć granice. Organizatorem całej akcji był Senator RP Stanisław Gogacz. Opiekunem akcji w SP4 była Maria Kuraszkiewicz.

 • Życzenia świąteczna BN 2018


    

  choinka 55

  Szanowni Państwo,

   

  niech szczególna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Państwa Rodzinom miłość i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia wraca tym szczególnym pięknem w sercu każdego z nas w Nowym Roku 2019 obdarowując pomyślnością i szczęściem.


  Wszystkiego co najlepsze

  życzy Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4

  im. Stefana Batorego w Zamościu

   

   "Wszystko, co nas spotyka - zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, 

  przyjaźń czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek

  - wszystko to w ręku Boga może działać ku dobremu". (Kard. Stefan Wyszyński)

   

  Podobny obraz

 • Konkurs - Kalendarz Adwentowy


   

  Advent Calendar / Adventskalender

  konkurs językowy

   kalendarz adwentowy 6 20181219 1395665190W dniu 23.11. 2018 r. został ogłoszony w szkole konkurs językowy polegający na wykonaniu kalendarza adwentowego. Uczniowie, jak i rodzice zostali poinformowani o regułach konkursu. Uczniowie oprócz wykonania samego kalendarza musieli umieścić w każdym okienku po 5 słówek w języku angielskim lub niemieckim związanych z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Przy oddaniu pracy nauczyciel uczący odpytywał ucznia ze słówek. Na konkurs wpłynęło 87 prac, które zachwycały zarówno starannością wykonania, jak i oryginalnością wybranego słownictwa. Komisja konkursowa skłądająca się z nauczycieli języków obcych miała bardzo trudne zadanie, żeby nagrodzić najpiękniejsze prace. Po burzliwej dyskusji nagrodzono 20 prac oraz wyróżniono kolejnych 20 (niektóre prace wykonywane były przez grupy dwuosobowe). Poniżej znajduje się lista nagrodzonych uczniów.   ZDJĘCIA

  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy kreatywności i znajomości słownictwa bożonarodzeniowego!!

 • Wolontariat - Święta z sąsiadem


   

  PODSUMOWANIE AKCJI ŚWIĘTA Z SĄSIADEM

   

  wolontariat 2 20181218 1976781219W dniach 14 i 15 grudnia nasi Wolontariusze udzielali się w sklepie E. Leclerc podczas świątecznej zbiórki żywności dla potrzebujących mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów sklepu. Z zebranych darów pracownicy Spółdzielni przygotowali świąteczne paczki dla Sąsiadów w potrzebie.

  Serdecznie dziękujemy za udział w akcji wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na Sąsiadów.

  ZDJĘCIA         Relacja na Zamojska.pl

 • Warsztaty terapeutyczno-artystyczne


   

  "Zadziwiam siebie, gdy poznaję siebie"
   
  warsztaty 7 20181216 1169007072W dniu 13.12.2018 r. odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne wieńczące akcję realizowanej w naszej szkole kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tegoroczna edycja warsztatów doskonale realizowała hasło akcji "Zadziwiam siebie, gdy poznaję siebie". Tym razem w świątecznym nastroju uczennice klas: 7A oraz III B gimnazjum wykonały śliczne sznurkowe anioły. 
  Wszystkim uczniom biorącym udział w warsztatach za zaangażowanie i kreatywność dziękują realizatorki kampanii: Małgorzata Hrycyk i Renata Sadowska-Bodziuch (R.S-B)
 • Biała Szkoła XII 2018


   

  Biała Szkoła w Tatrach

   

  biaa szkoa 2018 7 20181215 187209508613 grudnia uczniowie z klas 7a, 8d i 3a gim. wyjechali na wycieczkę turystyczno - specjalistyczną w Tatry. Po zakwaterowaniu w pensjonacie w Małym Cichym odbyło się instruktażowe szkolenie narciarskie i zapoznanie z regulaminem BHP. 14 i 15 grudnia młodzi narciarze pod okiem instruktorów szusowali na stokach Kaniówki. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z nartami w życiu, pomimo tego dzielnie pokonywali trudności i robili widoczne postępy. W piątek w ramach odnowy biologicznej uczniowie pojechali na baseny termalne w Termach Chochołowskich. W przerwie między szkoleniami narciarskimi w sobotę uczniowie zwiedzali Zakopane, a wieczorem spotkali się przy ognisku. Wszyscy uczestnicy wyjazdu są zdrowi i zadowoleni oraz ciekawi nowych tras zjazdowych, na których będą doskonalić swoje umiejętności. Przesyłają serdeczne pozdrowienia z białych i mroźnych Tatr dla całej społeczności uczniowskiej.

  ZDJĘCIA

 • Poetyckie Mikołajki 2018


   POETYCKIE MIKOŁAJKI

   

  poetyckie mikoajki 5 20181215 18012732386 grudnia 2018 roku w auli szkoły odbyła się uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Na część artystyczną złożyły się wiersze, dialogi i wesołe scenki przeplatane nastrojowymi piosenkami. Piękna dekoracja i ciekawe rekwizyty podkreśliły mikołajkową tradycję i wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas IV d i V c. 

  Organizatorem uroczystości była pani Danuta Łuszczewska przy współpracy pani Anety Trajdy, o oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Przekocińska, a dekoracje wykonała pani Małgorzata Hrycyk.

  ZDJĘCIA

   

   

 • A - RODO w naszej szkole

 • Święta z sąsiadem


   

  ŚWIĘTA Z SĄSIADEM

   

  wita z ssiadem 1 20181212 1415265277„Niech gest zakupów dla sąsiada, podzielenie się z potrzebującym w taki sposób – robiąc dla niego zakupy, będzie wypełnieniem pustego nakrycia na Wigilijnym stole…..” 

  Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji charytatywnej organizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu w dniach 14-15 grudnia w sklepie E. Leclerc. Wolontariusze naszej szkoły będą pełnili dyżury w sklepie w godzinach: piątek 14 grudnia 15:00 – 17:00 i sobota 12:00 – 15:00.

  Zebrana żywność zostanie przekazana osobom samotnym i najbardziej potrzebującym, którzy są mieszkańcami naszego osiedla. Zachęcamy do udziału w akcji :) (MH)

 • Wolontariat XII'2018


   

  DZIAŁANIA WOLONTARIUSZY NASZEJ SZKOŁY

   

   wolontariat 6 20181212 2093579992„Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia. Codzienny obowiązek na rzecz innych wystarczy, aby je upiększyć i uszlachetnić” Henri Bordeaux

  Wolontariusze naszej szkoły brali udział w następujących akcjach:

  18 listopada kwestowaliśmy przy Kościele Matki Bożej Królowej Polski na rzecz Hospicjum Santa Galla.

  24 – 25 listopada odbyła się ogólnopolska akcja charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zebrane dary trafiły do podopiecznych Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

  30 listopada – 1 grudnia braliśmy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Bank Żywności. Zebrane dary trafiły do podopiecznych Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

 • Sukces Wiktorii Wikiry z 5a


   

  Kolejny sukces Wiktorii Wikiry !!!

   

  sukces wiktorii wikiry 5 20181212 1258612013Wiktoria Wikira z klasy 5a po raz kolejny odniosła międzynarodowy sukces w karate tradycyjnym zdobywając brązowy medal w kategorii Kihon Kumite na Mistrzostwach Europy FUDOKAN KATATE-DO, które odbyły sie 7 grudnia w Słowenii. Nasza Uczennica mająca niebieski pas, musiała się zmierzyć z wyżej notowanymi konkurentkami (nawet o cztery stopnie wyżej - pasy brązowe, pasy czarne), które reprezentowały m.in. Izrael, Macedonię, Francję, Rosję, Włochy, Rumunię, Bośnię, Czechy, Słowenię, Serbię, Szwajcarię i oczywiście Polskę.

  GRATULACJE WIKTORIA!!!  

  ZDJĘCIA

 • Mikołajkowy maraton tańca i fitnessu


   

  Mikołajkowy maraton tańca i fitnessu

   

  6 grudnia 2018 odbył się  „Mikołajkowy maraton tańca i fitnessu”,który poprowadziła p.Kaluźniak Katarzyna wraz z uczennicami klasy 6C oraz 3B gimnazjum. Podczas maratonu można było poznać nowoczesne formy gimnastyki, nauczyć się podstawowych kroków fitness oraz wykonać układy do świątecznej muzyki. Dodatkową atrakcją były pokazy taneczne. Młodszą grupę taneczną reprezentowały uczennice klasy 1C oraz 2A. Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły potrafią się świetnie bawić. (KK)

  ZDJĘCIA  

   

 • Kartka świąteczna


  Akcja "Kartka Świąteczna"

  kartka witeczna 9 20181210 1617338812W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty terapeutyczno - artystyczne "Zadziwiam siebie, gdy poznaję siebie" w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Już w świątecznej atmosferze uczniowie oddawali się radosnej twórczości. Wykonali przepiękne, niepowtarzalne kartki Bożonarodzeniowe. Zostaną one przekazane przez szkolnych Wolontariuszy, osobom  samotnym, schorowanym, potrzebującym podczas Wigilii w Centrum Pastoralnym. Nad realizacją projektu czuwają: Pani Małgorzata Hrycyk oraz Pani pedagog Renata Sadowska-Bodziuch. (R.S-B)
   

   

 • Wycieczka klasy IV – c, e i f


   

  Wycieczka klasy IV – c, e i f

   

  6 grudnia to magiczny, cudowny dzień. Dzień, w którym do wszystkich – małych i tych trochę większych – przychodzi święty Mikołaj. Z tej okazji klasy IV – c, e i f wybrały się na wspaniałą wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie oraz miasta ojca Mateusza, Sandomierza.

  W muzeum powitał nas serdecznie święty Mikołaj, który wyjątkowo hojnie obdarował wszystkich cukierkami. Potem z zapartym tchem śledziliśmy proces tworzenia bombki oraz podziwialiśmy kunszt artystyczny pań ozdabiających te kolorowe piękności. Każde z dzieci mogło poczuć się jak zawodowy plastyk i własnoręcznie ozdobić przygotowane bombki.

 • Dzień otwarty - grudzień 2018


   

   

  W czwartek 13 grudnia 2018 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami.

   

    

 • Info stypendium 7.12.2018


   

  OGŁOSZENIE

   

  Rodzice uczniów, którzy otrzymali

  stypendium szkolne

  proszeni są o zgłoszenie się po jego odbiór w kasie szkoły.

  Termin wypłacania stypendium: do 20.12.2018r.

   

   

 • List MEN - grudzień 2018


   

  Listy Ministerstwa Edukacji Narodowej

  do

  Rodziców i Opiekunów Uczniów  8 klasy SP

  oraz 3 klasy Gim

   

   

  List MEN  

   

   

   

  List MEN

  -rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

   

   

 • WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH - 2018


   

  WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

   

  27 listopada 2018 odbyły się szkolne Andrzejki . Uczniowie klasy szóstej C stali się „ wróżkami i magami”, którzy przepowiadali przyszłość. Z kombinacji cyfr daty urodzenia opowiadali o charakterze danej osoby, z magicznych serc przepowiadali imiona narzeczonych, przyszły zawód. Można było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził  DJ Michał. (BK)

   

  FOTORELACJA

  https://photos.app.goo.gl/kZFCChRAaqWq3ZYg7

   

 • Paragonowy zawrót głowy


   

  Przyłącz się do akcji "Paragonowy Zawrót Głowy"

   

  Nasza szkoła jest organizatorem akcji "Paragonowy Zawrót Głowy", dzięki której mamy możliwość pozyskania kolejnych szafek dla uczniów. Przy wejściu głównym do szkoły znajduje się urna, do której można wrzucać paragony z zakupów dokonanych po 1 grudnia 2018 w sklepie E.Leclerc Zamość. Na podstawie paragonów Sklep E.Leclerc Zamosć zakupi nowe szafki dla uczniów. Paragon należy opisać - wpisać klasę i numer z dziennika ucznia. Klasa, która nazbiera paragony na najwyższą kwotę otrzyma w nagrodę kosz słodyczy, natomiast uczeń, z najwyższą kwotą ze zgromadzonych paragonów w szkole otrzyma nagrodę rzeczową. Paragony będą sumowane ostatniego dnia każdego miesiąca.

 • Info stypendium


   

  OGŁOSZENIE

   

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek na STYPENDIUM SZKOLNE

  proszeni są o zgłoszenie się

  z dowodem osobistym po odbiór DECYZJI

  do pokoju 106 – KASA.

   

  TERMIN ODBIORU DECYZJI

  od 05.12.2018 r. do 17.12.2018 r. w godz.8-15

 • Życzenia Wolontariat


   

  5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariusza

   

  Znalezione obrazy dla zapytania wolontariatJeżeli choć jasną i dobrą myśl wniosłeś do czyjegoś umysłu, 

  jedną godziną szczęścia rozpromieniłeś jakieś smutne, szare życie

  spełniłeś zadanie anioła na ziemi”   (J. Lubbock)

   

   

  Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza,

  który obchodzimy 5 grudnia, 

  wszystkim Wolontariuszom życzymy energii do dalszego działania.

  To dzięki Waszemu wysiłkowi

  świat codziennie staje się odrobinę lepszy!

   

  Koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza 

   

 • Jesienne zagadki


   

  Jesienne zagadki

   

  Za oknem szaro i ponuro. Coraz też chłodniej. Kolorowe liście pospadały już z drzew. Czekamy więc na śnieg i piękną aurę zimową. Na podsumowanie jesieni chętni uczniowie z klasy IIIa 27 listopada wzięli udział w szkolnym konkursie „Jesienne zagadki” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Uczniowie rozwiązywali pisemnie zagadki o jesieni. Mowa była o spadających liściach z drzew, jarzębinie, wiewiórkach, kasztanach, deszczu, listopadzie itp. Po napisaniu testu uczniowie namalowali jak postrzegają obecną, jesienną szarugę. (AS) 

  ZDJĘCIA 

   

  Zwycięzcy konkursu:

  I miejsce : Zuzanna Lechniak

  II miejsce: Szymon Małys

  III miejsce: Wiktoria Biernacka

  Najlepsi uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i upominki na zbliżające się już Mikołajki.

  Gratulujemy i zapraszamy na kolejne konkursy!!!

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony