30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 182 guests and no members online

Filter
 • Ogłoszenie o stypendiach


   

  OGŁOSZENIE

   

  INFO

   
  Rodzice/opiekunowie uczniów, którzy składali wniosek
  na stypendium szkolne proszeni są o złożenie oświadczeń
  do w/w stypendium.

   

  Druki można pobrać w kasie szkoły (pokój nr 106).

   Oświadczenia należy złożyć do dnia 27.04.2018 r.

   

   

 • Wiosna na łące


   

  POWITANIE WIOSNY

   

   

  Radośnie i kolorowo powitaliśmy wiosnę. 23 marca 2018 r. uczniowie klasy III e i III f zaprezentowali swoim koleżankom, kolegom i rodzicom przedstawienie pt. ”Wiosna na łące”. Były kwiaty, ptaki, biedronka, motyle, pszczoły, Marzanna i panie Wiosny, a wszystko w rytm wesołej muzyki. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna zagości u nas na dobre…  zdjęcia

   

 • Życzenia świąteczne 2018


   

  SZS4 KM18032707480 1

  SZS4 KM18032707470 2

 • Zdrowy uśmiech, piękne zęby


   
  Sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
   
   
  W dniu 22 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się wręczenie nagród w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zdrowy uśmiech, piękne zęby". Sukcesem zakończył się udział uczniów klasy III D Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu. Pierwszą nagrodę w drugiej kategorii otrzymała Gabriela Kułaj, Jagoda Gabryel otrzymała wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała pani Marzena Mazur. zdjęcia 
   
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   
   
 • POWITANIE WIOSNY - 21 marca 2018


   

  POWITANIE WIOSNY  

   

     21 marca 2018 powitaliśmy Wiosnę w naszej szkole. W programie szkolnych obchodów mieliśmy: montaż słowno – muzyczny pt. ”Zakochany bocian” w wykonaniu klasy VI a, wybory Miss Wiosny, pokaz freestylerów Michała Witkowskiego z klasy VII b, Szymona Knap z klasy I c III LO w Zamościu, pokaz karate pod kierunkiem pana Radosława Niziołka oraz kawiarenkę przygotowaną przez klasę VII d. Kandydatki do tytułu Miss Wiosny 2018 musiały wykazać się znajomością zagadek o wiośnie, odgadnąć nazwę i przeznaczenie przedmiotu wylosowanego z worka rozmaitości oraz ozdobić pisankę. Komisja konkursowa wybrała:

 • CLICKONMANIAC - 12.03.2018


   

  Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

  CLICKONMANIAC

   

  12 marca 2018 roku odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Zamościu. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów naszej szkoły z klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum. 8 osób zakwalifikowało się do ostatniego etapu:

 • Dni Otwarte dla gimnazjalistów


   Dni Otwarte dla gimnazjalistów

   

  dni otwarte 9 20180325 111092507221.03.2018r. klasy trzecie naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wybrały się na Dni Otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia szkół, rozmowy z nauczycielami i uczniami, którzy przygotowali liczne pokazy, konkursy, loterie fantowe i koncerty. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą m. in. technikum elektrycznego, mechanicznego, ekonomicznego. 23.03.2018 r. swoje drzwi dla uczniów otwierają licea. (AS)

   

  ZDJĘCIA

   
 • Najmłodsi o świętych - św. Stanisław Kostka


   

  Pierwszaki w Katolickim Radiu Zamość

  Najmłodsi o świętych

   

  Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w nagraniu cyklu audycji poświęconych Przyjaciołom Pana Jezusa. Będą one emitowane, raz w miesiącu, na antenie Katolickiego Radia Zamość.
  Blok audycji o polskich świętych zapoczątkowała klasa I A, pod opieką Danuty Kubickiej. Uczniowie opowiedzieli o życiu Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Dodatkową atrakcją dla uczniów było zwiedzenie KRZ oraz zapoznanie z pracą dziennikarza.

   

  Pierwsza audycja zostanie wyemitowana 28 marca w ŚRODĘ, o godz. 18.10.

  Zapraszamy do wysłuchania !

 • Mistrzowie Ortografii - 2018


   

  Mistrzowie Ortografii

   

  W dniach 27.02-13.03. 2018 r. w naszej szkole odbył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Ortograficzny. W pierwszym etapie wzięli udział wszyscy uczniowie klas 5-7. Do drugiego etapu przeprowadzonego w dniu 13.03.18 zakwalifikowało się 36 uczestników, którzy napisali tekst dyktanda bezbłędnie, z jednym błędem ortograficznym lub kilkoma interpunkcyjnymi.

  Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa przyznała tytuł Mistrza Ortografii:

  w klasach V: Zuzannie Gwoździe kl. 5b oraz Weronice Iwaniec kl. 5b

  w klasach VI: Julii Chałupczak kl. 6a

  w klasach VII: Dawidowi Pakosowi kl. 7d

 • Konkurs j.angielskiego Read Books..


   

  Konkurs Języka Angielskiego

  Read Books in English

   

  aW dniu 14 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbyła się pierwsza edycja konkursu czytelniczego z języka angielskiego dla gimnazjalistów, pt. Read Books in English. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu. Podczas konkursu uczniowie gimnazjów rozwiązywali test ze znajomości treści jednej z najbardziej popularnych powieści amerykańskiego noblisty i pisarza Johna Steinbecka. Jest to historia dwóch przyjaciół, George’a i Lennego, którzy podczas wielkiego kryzysu lat trzydziestych XX wieku próbują zarobić na życie tułając się od rancza do rancza. Co dzieje się w powieści – zachęcamy do jej lektury…  W wyniku zmagań konkursowych II miejsce zajęła Natalia Wójcik z klasy 2a gimnazjum.   Gratulacje!!

 • Biała Szkoła - marzec 2018


   

  BIAŁA SZKOŁA

   

  biaa szkoa 8 20180319 1155345194W dniach 15-19.03.2018r. uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum przebywali wraz z opiekunami na Białej Szkole w miejscowości Małe Ciche. Uczniowie jeździli na stokach Kaniówka, Małe Ciche i Kotelnica Białczańska. Narciarze uczyli się i doskonali swoje umiejętności w różnorodnych warunkach atmosferycznych, np. w niedzielę towrzyszyły im ciągłe opady śniegu i wiatr. Zmagali się również z lodowym podłożem na stokach. Dzięki temu jazda na nartach była bardziej wymagająca i ciekawa. Po kolacji w ramach odnowy biologicznej cała grupa była na basenach termalnych w Chochołowie. Uczniowie klas gimnazjalnych w czasie Białej Szkoły mogli sprawdzić również swoją wiedzę, przystępując do próbnych testów gimnazjalnych z matematyki i języków obcych. Wszyscy uczestnicy Białej Szkoły zmęczeni i bardzo zadowoleni wracają do Zamościa. Do zobaczenia jutro w szkole. 

   

  ZDJĘCIA

 • Dzień Otwartej Szkoły - marzec 2018


   

  W czwartek 22 marca 2018 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

   

 • Dzieje Polski w legendach - 2018


   

  Nagrody rozdane

  15 marca 2018r. w naszej szkole odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”. Celem konkursu jest ukazanie piękna polskich legend, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych wśród najmłodszych uczniów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 32 trzecioklasistów z 9 szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było napisanie testu sprawdzającego znajomość wybranych legend. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  I miejsce         Julia Momot – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu

  II miejsce        Szymon Barabas - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu

  III miejsce       Agata Paterska - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu

                                       Eliza Pupiec - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu

 • Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK


   

  Sukces Julki!

   III miejsce w województwie lubelskim.

   

  Julia Szałacha, uczennica kl.III b Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu została finalistką etapu okręgowego  XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Zajęła III miejsce w województwie lubelskim.

  W ramach konkursu Julka przygotowała i przeprowadziła w terminie 18.12.2017r. - 26.02.2018r. szkolną akcję promującą  zdrowie i zdrowy styl życia, zatytułowaną "Moda na zdrowie”, pod kierunkiem nauczycielki - Pani Danuty Raczkiewicz. W wydarzeniu wzięły udział dzieci i młodzież całej szkoły. W związku z modą na zdrowie odbyły się prelekcje, konkursy wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia, konkursy na poster (plakat naukowy), na jadłospis oraz dla najmłodszych uczniów  rymowanki o zdrowym odżywianiu. Laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy i nagrody książkowe na uroczystym apelu podsumowującym akcję na poziomie szkoły dniu 26.02.2018r. 

 • Konkurs na 100-lecie Niepodległości Polski

   


   

  NASZA NIEPODLEGŁA

  Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Historycznego

  „Józef Piłsudski – bohater wolnej Polski”

   

  Znalezione obrazy dla zapytania Piłsudski

  W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła przeprowadziła konkurs dla uczniów zamojskich szkół podstawowych i gimnazjów na film lub prezentację multimedialną pt. „Józef Piłsudski – bohater wolnej Polski”.

  Oto wyniki konkursu:

   

  I nagroda – Miłosz Kot, Mateusz Lewak, Maciej Mazurek (Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu)

  II nagroda – Angelika Kozłowska (Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu)

  III nagroda – Ernest Kaniowski (Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu)

   

  Wyróżnienia:

  Kinga Krystosiak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu)

  Jakub Bełz (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu)

  Wiktoria Jędrzejewska (Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu)

  Julia Kulas (Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu)

  Weronika Podgórska (Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu)

  Natalia Lenard (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu)

  Natalia Podolak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu)

  Julia Świętanowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu)

   

  Gratulujemy !!!

   

  Zapraszamy wszystkich uczestników oraz ich nauczycieli na uroczyste podsumowanie konkursu,

  które odbędzie się   18 maja 2018r. o godzinie 12.45 

  w auli Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu.

   
   
   
   
   

   
  Międzyszkolny Konkurs Historyczny
   
    "Józef Piłsudski - bohater wolnej Polski"
   
   
  Podobny obrazW ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Józef Piłsudski - bohater wolnej Polski". Jest to konkurs na film lub prezentację mulimedialną przedstawiającą postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.
  Zapraszamy do udziału uczniów gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej. Składanie prac trwa do 26 kwietnia 2018r. Można je przekazywać do nauczycieli historii. Szczegółowe informacje zamieszczone są w regulaminie konkursu. 
 • Dzieci Zamojszczyzny - zbrodnia, o której nie wolno człowiekowi zapomnieć

   


  Dzieci Zamojszczyzny

  - zbrodnia, o której nie wolno człowiekowi zapomnieć

   

   

  W dniach 10-11 marca br. odbyła się konferencja  "Dzieci Zamojszczyzny - zbrodnia, o której nie wolno człowiekowi zapomnieć", podczas której złożono wiązanki pod Pomnikiem Ofiar Obozu Przejściowego. (ADz) 

  zdjęcia 

   

 • The Ideal Town - Konkurs j.ang.


   

  Sukces w Konkursie Języka Angielskiego!!

   

  konkurs 4 20180310 2040118753W dniu 9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu  ‘Zamość - the Ideal Town’  pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Do konkursowych zmagań przystąpiło 51 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic. Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z zadań otwartych oraz zamkniętych.

  Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego. 17 września 2017r. Zamość obchodził 25 lecie wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako zabytek o „wyjątkowej powszechnej wartości” dla ludzkości. Dlatego część pytań konkursowych sprawdzała wiedzę na temat tej organizacji. W tegorocznej edycji konkursu zaakcentowano także wyjątkowy jubileusz - 100 lecie Ogrodu zoologicznego w Zamościu, jednego z najstarszych w Polsce.

  Po podsumowaniu wyników drużyna z Gimnazjum Nr 4 zajęła II miejsce, a reprezentowali ją: Adam Kasprzak z klasy III a, Jakub Szumowski z III a oraz Filip Szlingiert z klasy II a. Opiekunem reprezentantów była Pani Maria Prażak oraz Pani Anna Zabłocka.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  ZDJĘCIA

 • WOŚP 2018  Rekordowy 26 Finał WOŚP

   

  Podobny obrazDnia 8 marca 2018 r. biuro organizacyjne Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podało oficjalne wyniki zbiórki pieniężnej, która zorganizowana była podczas 26 Finału w dniu 14 stycznia 2018 r. Padł kolejny rekord !!! Wolontariusze zebrali kwotę 126 373 804,34 zł !!!

  W Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podczas 26 Finału zorganizowany był sztab nr 892, w którym również padła rekordowa kwota – 178 457,10 zł !!!  Wolontariusze naszej szkoły również nie próżnowali. Wspólnie z osobami głuchymi i niedosłyszącymi prowadzili kawiarenkę dla wolontariuszy w Stowarzyszeniu Salvete. Na ulice naszego miasta podczas 26 Finału WOŚP wyruszyło 48 uczniów z naszej szkoły. Należą im się wielkie brawa !!! Zebrali 10 788,27 zł.

 • Człowiek Roku 2017


   Człowiek Roku

    

  Zdjęcie użytkownika Sławomir Skowroński.Miło nam poinformować, że ksiądz Sławomir Skowroński zdobył tytuł Człowieka Roku 2017 w plebiscycie Kuriera Lubelskiego. 7 marca podczas uroczystej Gali Plebiscytu Człowiek Roku 2017 ksiądz Sławomir odebrał statuetkę za I miejsce w powiecie zamojskim w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”.

  GRATULACJE!!

   

 • Dzień Kobiet życzenia 2018

   


   

  Święto Kobiet

   

  wito kobiet 6 20180308 15878845418 marca odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Kobiet. Uczniowie z klas VIa i VIIa Szkoły Podstawowej i IIIa Gimnazjum zaprezentowali montaż słowno - muzyczny dla wszystkich Kobiet małych i dużych. Nasze Panie mogły wysłuchać pięknych i przywołujących wzruszenia piosenek. Było więc lirycznie i romantycznie. Tak miłe życzenia przygotowali wraz z młodzieżą pan Janusz Głębocki i pan Sławomir Moździoch, którzy akompaniowali artystom na gitarach.

   

   

  ZDJĘCIA

 • Mitologia na wesoło - 2018


   

  Mitologia na wesoło

   

  Projekt edukacyjny „Mitologia na wesoło” powstał w wyniku zainteresowania uczniów klasy 5c tematyką mitologiczną. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i przystąpili do wykonania zadań.

                 W ramach projektu uczniowie przygotowali scenki mitologiczne, prezentacje multimedialne, prowadzili quizy i teleturnieje dla kolegów i koleżanek. Nie zabrakło też piosenek o tematyce mitologicznej, a nawet rapu. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Dodatkowo przygotowali ucztę grecką, na której delektowali się nektarem i ambrozją, olimpijskimi ciasteczkami i owocami.

                 Uczniowie wykazali się pomysłowością i starannością w wykonywaniu zadań oraz dużą wiedzą z zakresu mitologii greckiej, czego efektem była niezwykła lekcja języka polskiego. zdjęcia 

   

  nauczyciel języka polskiego Marta Pakos

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA 26.02.2018


   

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

   

  26 lutego 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie zostało poprzedzone przedstawieniem w wykonaniu uczniów klasy IV c. Na scenie pojawiły się postacie z bajek, które opowiedziały dzieciom o tym, jak zaprzyjaźnić się z książką. Kolorowe przebrania i werwa młodych aktorów wywołały uśmiech na twarzach pierwszaków. Inscenizację urozmaicił występ klasy I c pod przewodnictwem pani Joanny Przekocińskiej. Uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonała Pani Wicedyrektor Szkoły Bożena Kukiełka. Uczniowie klas pierwszych z pełną powagą i odpowiedzialnością złożyli przyrzeczenie czytelnika, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy od pani bibliotekarki. Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska i Aneta Trajda. zdjecia 

 • Wspomnienia z Kuligu 2.03.2018


   

  Wspomnienia z Kuligu

   

   

  2 marca klasy 5b, 5c, 6b wraz z wychowawcami wybrały się na Kulig do Suśca. Pomimo niskiej temperatury powietrza atmosfera była gorąca i wszyscy wrócili zadowoleniA jak było przeczytajcie i zobaczcie sami. 

  zdjecia 

   

   

  Białe pola, białe lasy                 Na sankach siedzą                  Potem ognisko,
  toną w białym śnie.                    ludzie, co wiedzą                     ciepłe kiełbaski,
  Pędzą konie sanki dzwonią          że, się nie liczy                  nasze wspomnienia
  Kulig drogą mknie.                   jeszcze swych lat.                      nie pójdą w las.

   

   

 • Dzień Promocji Szkoły 10.03.2018


   DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

   

   

  dzie otwartej szkoy 7 20180311 1909199536W sobotę 10 marca 2018 roku zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Szkoły. Miał on na celu prezentację bogatego dorobku, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. W programie dnia swoją ofertę zaprezentowali nauczyciele i uczniowie. Rodzice razem z dziećmi mieli okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Mogli zobaczyć, jak wykorzystywane są pomoce dydaktyczne oraz tablice multimedialne.

  Przybyłych milusińskich witały zuchy i uczniowie, zapraszając do szkolnej auli. Pani Dyrektor Ewa Lorenz powitała zgromadzonych gości i rozpoczęła uroczystość, na której zaprezentowano występy artystyczne, teatralne i akrobatyczne.

   

 • Gimnazjada w Koszykówkę Dziewcząt


   

  SZS Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Koszykówka Dziewcząt
   
  koszykowka 2018 7 20180227 198390453627 lutego 2018 r.  drużyna koszykarek reprezentowała naszą szkołę w sportowych zmaganiach Szkolnego Związku Sportowego. W skład drużyny weszły dziewczęta z klas sportowych gimnazjum - 3A i 2A (Czyż Alicja, Kasperska Magdalena, Kozłowska Dominika, Kupiec Wiktoria, Podgórska Weronika, Szczepańska Julia, Tyszko Wiktoria, Bajwoluk Anna, Bikowska Aleksandra, Bojarska Oliwia, Kmieć Dominika, Korniewska Martyna, Mazurek Emilia, Wójcik Natalia, Zwolak Klaudia). Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów z następujących szkół: SP 2, SP 3, SP 4, SP 7, SP 8, SP 9. Koszykarki zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze"każdy z każdym". Nasza szkolna drużyna znalazła się w grupie z SP7 i SP2. Bilans po dwóch spotkaniach był 1:1( wygrany- przegrany). Dziewczyny bardzo ambitnie walczyły na boisku o każdy punkt. Dzięki takiej postawie zajęły drugie miejsce w grupie i możliwość kontynuacji gry o brąz. Naszym rywalem zostały koszykarki z SP 3.

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony