30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 70 guests and no members online

Filter
 • Apel - Konstytucja 3 Maja


   

  Święto Konstytucji 3 Maja

   

  m27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie biorący udział w akademii przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku i jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie najważniejszego dokumentu w państwie, czyli Konstytucji 3 Maja. Z pomocą słów i piosenek pokazali, co znaczą dla nich słowa Ojczyzna, Naród i Wolność. Uświadomili również wszystkim zebranym koleżankom i kolegom prawdę mówiącą o tym, że naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Akademia, przygotowana przez uczniów szkoły podstwowej i gimnazjum, miała na celu podkreślenie rangi historycznego wydarzenia, jakim w 1791 roku było ustanowienie pierwszej w Europie i drugiej na świecie postępowej konstytucji. 

  ZDJĘCIA

 • TESTY SPRAWNOŚCIOWE do oddziałów sportowych


  OGŁOSZENIE


  TESTY SPRAWNOŚCIOWE do oddziałów sportowych
  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA BATOREGO W ZAMOŚCIU

   

  testy sprawnościowe do klasy I

  15 maja 2018 r. (wtorek) godz. 16.00

   

  testy sprawnościowe do klasy IV

  15 maja 2018 r. (wtorek) w godz. 9.45-11.25
  16 maja 2018 r. (środa) w godz. 10.40-12.30

   

  testy sprawnościowe do klasy VII

  15 maja 2018 r. (wtorek) w godz. 8.00-11.00
  16 maja 2018 r. (środa) w godz. 12.00-14.00

   

  TESTY ODBĘDĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ
  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W ZAMOŚCIU
  Obowiązuje strój i obuwie sportowe
  UWAGA!!! TESTY BĘDĄ PRZEPROWADZANE WYŁĄCZNIE W POWYŻSZYCH TERMINACH

   

 • Czwartki LA - 2 edycja


   

  Czwartki Lekkoatletyczne - 2 edycja  la 1 20180428 1044634767W czwartek 26 kwietnia odbyła się 2 edycja Czwartków Lekkoatletycznych, na której naszą szkołę reprezentowało 35 uczniów. Cała szkolna drużyna była bardzo aktywna, podjęła ambitną rywalizację sportową nie ustępując pola rówieśnikom z innych szkół.  
  Osiągnięcia najmłodszych lekkoatletów:
  Emilia Czerwieniec - 1m - bieg na 60m (8,80),
                                      2m - skok w dal (4,14)
  Piotr Pieprzowski    - 2m - skok w dal(3,94).                        ZDJĘCIA

  Uczniowie z klas starszych również przysporzyli nam wiele radości swoimi wynikami:

 • Kulturiada 2018 - sukces Gimnazjalistów


   

  SUKCES GIMNAZJALISTÓW - I MIEJSCE
   
   
  W V POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY "KULTURIADA 2018"
   
   
  kulturiada 2018 2 20180426 175625706125 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu (Mechanik) odbyła się V edycja Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA 2018" przeznaczonego dla uczniów klas gimnazjalnych. Do turnieju przystąpiło 6 zamojskich szkół podstawowych. Jak co roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak wynalazki, motoryzacja, sport i kuchnia. Choć zadania nie były łatwe to drużyny radziły sobie z nimi bardzo dobrze, dzielnie pokonując kolejne kategorie. Dopingowała ich w tym publiczność, która również miała okazję powalczyć o punkty dla swojej drużyny. Najwięcej emocji - jak zawsze zresztą - wzbudziła jazda symulatorem w której trzeba było wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Nasza drużyna w składzie: Samuel Kruk (kapitan), Jakub Szumowski i Kacper Zwolan od początku objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju. Uczniów do turnieju przygotowała pani Agnieszka Jedlińska.
  GRATULACJE!!!
   
   
 • Rajd - kwiecień 2018


   

  44 RAJD „Spotkanie z Wiosną”

   

  Rajd - kwiecień 2018W sobotę 21 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 5 b z wychowawcą panią Iwoną Kołodziejczuk uczestniczyli w 44 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zamościu. Wędrówka piesza przebiegała trasą: Długi Kąt – Majdan Sopocki Drugi – Nowiny (9 km).

  Na mecie czekało na nich ognisko, pieczone kiełbaski oraz tradycyjne konkursy: krajoznawczy, piosenki turystycznej i zręcznościowy. 

 • Najmłodsi o świętej s. Faustynie

   


   

  Najmłodsi o świętej s. Faustynie

   

  Przedstawiciele klasy IB pod opieką p. Danuty Kubickiej, wzięli udział w nagraniu audycji o Świętej s. Faustynie - orędowniczce Bożego Miłosierdzia. Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest nazywana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Uczniowie podczas katechezy i w domu wraz z rodzicami, zgłębiali wiedzę na temat Świętej Faustyny. Pomogło to w przygotowaniu kolejnej audycji w Katolickim Radiu Zamość pt. Najmłodsi o świętych…


  Audycja zostanie wyemitowana 25 marca w środę o godz. 17.10

  Zapraszamy do wysłuchania!

 • Dzień Ziemi


   

  DZIEŃ ZIEMI

   

  Podobny obrazDnia 23 kwietnia 2018r. w auli szkoły odbył się apel z okazji „Dnia Ziemi”. Celem apelu było kształtowanie szacunku dla przyrody i otaczającego świata, rozbudzanie zainteresowań ekologicznych i wyrabianie poczucia odpowiedzialności za najbliższe środowisko, a w konsekwencji za całą Ziemię. "Dzień Ziemi” to okazja do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochroną środowiska. W tym roku, temat podjęli uczniowie chóru szkolnego, klas Va, VIIb szkoły podstawowej oraz IIa gimnazjum z Panią Anną Topolską, Danutą Raczkiewicz, Łukaszem Bryknerem, Agnieszką Hamerską oraz Joanną Przekocińską. O oprawę plastyczną zatroszczyła się Pani Małgorzata Hrycyk. Wszyscy wysłuchali i obejrzeli inscenizację słowno- muzyczną, która uwrażliwiła dzieci na problemy środowiska naturalnego, przypomniała jak krucha jest nasza planeta. Święto to, miało na celu promowanie postaw ekologicznych, które powinny być wpajane dzieciom od najmłodszych lat. Dlatego dzień 22 kwietnia, w którym obchodzimy „Dzień Ziemi”, na stałe został wpisany do kalendarza uroczystości naszej szkoły.

  ZDJĘCIA

 • Kilometry Dobra - 2018


   

  Bądź Mistrzem Świata w Dobroci
  Zbieraj złotówki i zmieniaj świat.

   

  Nasza szkoła przystąpiła do akcji Kilometry Dobra prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenie ich ku aktywnemu życiu społecznemu.


  Wielki Finał odbędzie się na Rynku Wielkim

  w Zamościu 3 czerwca 2018 roku.
  Otwórzmy serca i wesprzyjmy tę akcje wspólnie.

  Klasa, która zbierze największą sumę, otrzyma NAGRODĘ - dyplom dla klasy: Szkolny Mistrz Dobroci oraz metry pączków tzn. klasa otrzyma słodki poczęstunek.

 • SZKOŁA Z WARTOŚCIAMI


  SZKOŁA Z WARTOŚCIAMI

   

  19 maja 2018 r. przedstawiciele naszego gimnazjum uczestniczyli w nagraniu audycji w Katolickim Radiu Zamość z cyklu „Szkoły z wartościami” w tym  „Szkoły Prymasa Tysiąclecia skupione przy Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia w Zamościu".

  W przygotowanej audycji młodzież opowiedziała o powiązaniach Stefana Wyszyńskiego z regionem. Został również przypomniany moment nadania imienia placówce. Uczniowie przybliżyli słuchaczom inicjatywy podejmowane w szkole w duchu nauczania Patrona. Usłyszymy również inne ciekawe wypowiedzi uczniów z klasy 3b: Mateusza Krupy Aleksandry Matwis, Weroniki Nogacz, Wiktorii Romańskiej, Manuela Ronzitti, Wiktorii Węglińskiej oraz innych zaproszonych gości, którzy cenią wartości propagowane przez Patrona Gimnazjum. Audycję przygotowała p. Danuta Kubicka

  Audycja została wyemitowana w sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godz. 17.15

  Zapraszamy do wysłuchania

  http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/274/najnowsze-audycje/

   

   

 • Czwartki LA- wiosna 2018


   

  Czwartki Lekkoatletyczne - I edycja wiosenna

  Czwórka na podium !


  la 6 20180421 106200116217.04 rozpoczął się sezon lekkoatletyczny dla uczniów z powiatu zamojskiego w ramach Czwartków Lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej z klas 4a- sportowej, 5a- sportowej i  kl.7c- opiekun p.Jolanta Kunicka. Klasy gimnazjalne reprezentowały klasy sportowe - 2a i 3a - opiekun p.Barbara Gaca.
  Lekkoatleci z naszej szkoły dostarczyli nam wielu pozytywnych emocji.Bardzo ambitnie rywalizowali o miejsca na podium, które są zawsze przeznaczone dla najlepszych.

  ZDJĘCIA

  Po dzisiejszej edycji wyniki przedstawiają się następująco:

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w PN


   

  Igrzyska Młodzieży w Piłce Nożnej Chłopców - SZS


  DSCN805317 kwietnia na boisku Orlik przy naszej szkole spotkali się najlepsi piłkarze ze szkół gimnazjalnych miasta Zamość. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 6 drużyn z następujących szkół: Gim 1, Gim 2, Gim 3, Gim 4, Gim 8, Gim 9. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Nasi piłkarze spotkali się w bezpośrednich zmaganiach z Gim 1 i Gim 2. Zwycięskie drużyny z grup walczyły o tytuł mistrzowski i awans rejonowy. Igrzyska SZS przyciągnęły wielu kibiców tej dyscypliny. Młodzież szkolna dopingowała swoich kolegów - piłkarzy oraz mogła podziwiać umiejętności techniczne i taktyczne poszczególnych drużyn.
  Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
  1m - SP 2,
  2m - SP 3,
  3m - SP 8,
  4m - SP 1,
  5m - SP 4
  6m - SP 9.
  Opiekunem i trenerem naszych zawodników był p.Jerzy Andruszek.

 • Rocznica 78 Zbrodni Katyńskiej


   

  78 rocznica Zbrodni Katyńskiej
   
  2018041515 kwietnia odbyły się obchody 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej upamiętniającej zamordowanych przez NKWD ZSRR w 1940 roku Oficerów Wojska Polskiego, Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Funkcjonariuszy Policji  Państwowej i Straży Więziennej, Urzędników Państwa Polskiego oraz Polskich Patriotów.
  W Kościele św Katarzyny w Zamościu odbył się występ Zespołu Wokalnego Funkcjonariuszy Zakładu Karnego i msza św w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej, a następnie uroczystość przy pomniku Krzyż Katyński z ceremoniałem wojskowym
 • Zpel - Zdrowie to najcenniejszy skarb


   

  Zdrowie to najcenniejszy skarb

   

  apel 1 20180418 159906629512 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 1A i 1B przygotowali z okazji Dnia Służby Zdrowia część artystyczną „Zdrowie to najcenniejszy skarb”. Aby podziękować pracownikom szkolnej służby zdrowia za ich trud i opiekę medyczną, mali artyści zaprezentowali zaproszonym gościom wiersze, piosenki, inscenizacje oraz zagadki o tematyce prozdrowotnej. Dzieci pokazały swoim rówieśnikom z klas I, II i przedszkolakom z grupy „Biedronki”, jak istotną rzeczą jest prowadzenie zdrowego trybu życia, co wiąże się z dbaniem o higienę osobistą, właściwym odżywianiem oraz uprawianiem sportów. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Lorenz, która w krótkiej rozmowie, wyraziła nadzieję, że wszystkie dzieci dbają o swoje zdrowie, gdyż to ono jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Apel został przygotowany pod kierunkiem p. Aleksandry Kopiel i p. Beaty Zembroń.

  ZDJĘCIA

 • SZS Piłka Nożna Dziewcząt


   

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej - SZS

  Piłka Nożna Dziewcząt


  pn 2 20180415 141503444112 kwietnia na boisku Orlik przy SP nr 6 w Zamościu spotkały się 4 żeńskie drużyny z piłki nożnej. Rywalizacja sportowa przebiegała systemem każdy z każdym co dało poszczególnym drużynom równe szanse walki o podium. Mecze były bardzo emocjonujące zarówno dla grających, jak i kibiców. Nasze piłkarki ambitnie walczyły w każdym spotkaniu, a na wielkie brawa zasługuje bramkarka naszej reprezentacji KLAUDIA ZWOLAK. Skład naszej drużyny: Bajwoluk Anna - kpt (kl.2a), Bojarska Oliwia (kl.2a), Głowacka Klaudia (kl.2a), Podgórska Weronika (kl.3a), Szczepańska Julia (kl.3a), Kasperska Magdalena (kl.3a), Kmieć Dominika (kl.2a), Korniewska Martyna (kl.2a), Mazurek Emilia (kl.2a), Wójcik Natalia (kl.2a), Szynkarczuk Marlena (kl.2b), Nogacz Weronika (kl.3b).

 • Mistrz Matematyki


   

  MISTRZ MATEMATYKI

   

   

  mistrz matematyki 8 20180412 20185627096 kwietnia 2018 r.  w Warszawie na Uniwersytecie Vistula odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA 2018 dla klas IV-VII. W finale brali udział najlepsi młodzi matematycy w danej kategorii wiekowej z całej Polski. W finale, w ciągu 90 minut, prawie 150 uczniów mozolnie rozwiązywało zadania.  Naszą szkołę reprezentował Michał Jacek kl. 4b, który w I etapie szkolnym zakwalifikował się do finału. Michał zdobył II miejsce. Otrzymał złoty medal i nagrodę pieniężną. Rodzice Michała, którzy towarzyszyli mu, wytrwale trzymali kciuki, a przy okazji wizyty w Warszawie rodzinnie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik.

  Gratulujemy!

   

  ZDJĘCIA

 • Fit in Deutsch 2018


   

  Sukces Łukasza Nowosada (3a)

  w Konkursie Języka Niemieckiego

    

  fit in deutsch 3 20180411 112719932911 kwietnia 2018 r. uczniowie gimnazjum: Kamila Mazurek (2b), Weronika Nowak (2b) i Łukasz Nowosad (3a) reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego FIT IN DEUTSCH zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące. W konkursie uczestniczyli uczniowie z zamojskich gimnazjów oraz z Tomaszowa Lubelskiego i Zwierzyńca. Bardzo miło nam poinformować, że Łukasz Nowosad uzyskał najwięcej punktów w tym dość trudnym konkursie i zdobył pierwsze miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Jedlińska.

  GRATULACJE!!

  ZDJĘCIA

   

 • Wycieczka zawodoznawcza do sądu - 6.04.2018


   

  CZY W TODZE MI DO TWARZY?

   

  W dniu 06 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 7 i 2 gimnazjum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Sądu Rejonowego w Zamościu. Celem wycieczki było zapoznanie się z obowiązkami pracowników sądu oraz drogą do zawodu prawnika. Uczniów po sądzie oprowadzała pani sędzia Monika Gardziel – za co bardzo jej dziękujemy. Zaprosiła uczniów do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznała młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków, etc. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Na pewno wszyscy zapamiętają tę wycieczkę i wyniosą z niej wiele wiedzy. Tylko czekać aż nasi uczniowie będą sławnymi na cały świat prawnikami. (MJ) ZDJĘCIA 

   

   

 • Rekrutacja do klas I SP na rok szk. 2018-2019


  Drodzy Rodzice

  przyszłych Pierwszaków!!!

   

  9 kwietnia 2018

  rozpoczęliśmy nabór do klasy I

  Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  w Zamościu

  w roku szkolnym 2018/2019, który trwa do:

  14 maja 2018 przy wyborze oddziału sportowego - profil gimnastyka

  08 czerwca 2018 przy wyborze oddziału ogólnodostępnego

  ogólny z językiem angielskim,

                         językowy z językiem angielskim i francuskim

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony