30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 84 guests and no members online

Filter
 • Audycja Najmłodsi o świętych…. św. Jan Paweł II


   

  Audycja Najmłodsi o świętych….

   

  W imieniu klasy 1 D, zapraszam do wysłuchania Audycji Najmłodsi o świętych…

  Zostanie wyemitowana w ostatnią środę miesiąca, tj. 27 czerwca 2018 r. o godz. 17.10, w Katolickim Radiu Zamość. Bohaterem spotkania będzie św. Jan Paweł II. Jest to hołd złożony Papieżowi przez uczniów naszej szkoły, oraz dar wdzięczności za Jego pontyfikat w XIX rocznice pobytu w naszej parafii.

  Zapraszamy do wysłuchania

 • Finaliści Konkurów Kuratoryjnych


   

  Uczniowie naszej szkoły

  nagrodzeni przez Prezydenta miasta Zamość

   

   

  prym20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk nagrodził laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  1. Finaliści Konkursu Matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:

  - Damian Krzywonos, kl. VII c (nauczyciel p. Teresa Wszoła)

  - Kacper Wdowiak, kl. VII c (nauczyciel p. Teresa Wszoła)

  1. Finaliści Konkursu Historycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:

  - Kacper Wdowiak, kl. VII c (nauczyciel p. Małgorzata Malicka)

  - Dawid Ziemian, kl. VII c (nauczyciel p. Małgorzata Malicka)

  - Alicja Łaszkiewicz, kl. VII b (nauczyciel p. Małgorzata Malicka

  Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Zakończenie roku 2017-18


   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

   

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

   

   

   

   

 • Pomoc przedmedyczna

   


  PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

   

  pomoc przedmedyczna 6 20180621 1869331947W dniu 12 czerwca 2018 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci nabywały i utrwalały wiadomości o właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy, numerach telefonów alarmowych, oraz udzielaniu pomocy osobom nieprzytomnym. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Grzegorz Małys.

  ZDJĘCIA

   

   

   

 • Magic Piper


   

  Magic Piper

   

  W dniu 13 czerwca b.r. odbyło się przedstawienie w języku angielskim "Magic Piper” przygotowane przez uczniów klasy 3b i wychowawcę Małgorzatę Bakuniak. Widzami byli uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role i w ciekawy sposób zachęcili dzieci do uważnego wysłuchania, powtarzania pojedynczych słówek i wspólnego śpiewania. Historia magicznego grajka podobała się dzieciom i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.  zdjęcia  

   

   

 • Koło gier planszowych - 2017/18


   

  Koło gier planszowych

   

  Miło nam poinformować, że w naszej szkole zawiązało się Koło gier planszowych. Jest to wspólna inicjatywa rodziców, nauczycieli i dzieci z klasy 1C.Spotkania odbywały się od kwietnia do czerwca w środy pod opieką Danuty Kubickiej. Podczas godzinnych zajęć uczniowie mieli szanse poznać nowe gry edukacyjne, które znajdują się na terenie naszej szkoły. Dzieci również przynosiły ulubione planszówki z domu.

  Był to czas integracji, śmiechu i mądrej zabawy. Dzieci pokonywały bariery emocjonalne, uczyły się reguł i zasad gry. Rozwijały asertywność i myślenie przyczynowo-skutkowe. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym do naszego Koła przyłączy się więcej pasjonatów.

 • Najlepsi uczniowie SP i Gim - 2017/18

   


   

   

  NAJLEPSI UCZNIOWIE

  KLAS 4 - 7 SP

  i KLAS 2-3 Gim

   

  KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu:

 • Bateriada 2018


   

    Główna nagroda w Bateriadzie 2018

  - 1000 zł

   

  Nasza szkoła wygrała akcję Bateriada 2018, organizowaną przez PGK Spółka z O.O. w Zamościu, zdobywając główną nagrodę - 1000 zł. Zebraliśmy najwięcej zużytych baterii, pokonując wszystkie szkoły biorące udział w akcji. 19 czerwca przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z koordynatorem akcji p. Martą Pakos odebrali nagrodę w siedzibie PGK. zdjęcia  

   

   

 • Zakońc\enie r. szkol. 2017/18

   


   

  Zakończenie roku szkolnego

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018r.

  w następującym porządku:

  830 Msza Św. z udziałem Pocztów Sztandarowych w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Świętej

  945 uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. IV-VII szkoły podstawowej

  dla kl.II gimnazjum

  1100 uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. I-III szkoły podstawowej

   


   

  Zakończenie roku szkolnego

  klas trzecich gimnazjum

  Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  dla klas trzecich gimnazjum

  odbędzie się w czwartek 21 czerwca 2018 r.

  1700 – aula szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

 • Bicie Rekordu Polski w Ilości Tańczących Par Poloneza


   

  Bicie Rekordu Polski

  w Ilości Tańczących Par Poloneza

   

  W ramach szeregu uroczystości zorganizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy III a oraz dwie dziewczynki z klasy V b i IV d reprezentowali naszą szkołę w Biciu Rekordu Polski w Ilości Par Tańczących Poloneza. Uroczystość odbyła się 8 czerwca 2018 roku na Rynku Wielkim w Zamościu. Poloneza poprzedził „Korowód dla Niepodległej”. Punktualnie o godzinie 11 rozpoczęto taniec. Chłopcy dumnie prowadzili swoje partnerki, zaś dziewczęta z gracją wykonywały poszczególne elementy układu choreograficznego. Wspaniała prezentacja młodych tancerzy została nagrodzona gromkimi brawami.  zdjęcia 

   

  http://zamosc.tv/tv/14044-polonez-na-rekord/ 

   

 • Korowód dla Niepodległej


   

  Korowód dla Niepodległej

   

  Dnia 8 czerwca 2018r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości uczniowie klasy klasy Ic i Id wzięli udział w obchodach tego święta w Zamościu. Uczestniczyli w barwnym Korowodzie dla Niepodległej. Idąc ulicami miasta, pierwszoklasiści zamanifestowali przywiązanie do Ojczyzny. Swój patriotyzm wyrazili również strojem w barwach narodowych. Stroje ufundowali rodzice. To niezwykłe wydarzenie na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów. Opiekunami grupy były Panie: Elżbieta Seńko i Katarzyna Kaluźniak. zdjęcia  

 • Spływ kajakowy klas trzecich

   


   

   Gimnazjaliści na spływie kajakowym

   

  spyw kajakowy 3 20180617 134468807215.06.2018 r. klasy III a i III b Gimnazjum wraz z wychowawcami spędziły wspaniały dzień na spływie kajakowym na trasie Bondyrz - Guciów. Dla uczniów klas III była to ostatnia okazja, by spędzić wspólnie czas przed wakacjami. Trasa na tym odcinku rzeki Wieprz zajęła uczniom około 3 godzin, była pełna zakoli i przeszkód, które trzeba było pokonywać zgodnie współpracując ze sobą, aby uniknąć wywrotki do wody. Uczniowie mieli okazję podziwiać przepiękny krajobraz malowniczych zakątków Roztocza. Po spływie spędziliśmy miło czas przy ognisku. Wyjazd dostarczył nam pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego aktywnego wypoczynku. Nad uczniami opiekę sprawowały p. Anna Smolak, p. Anna Klech, p. Agnieszka Hamerska oraz p. Małgorzata Adamowicz.

  FOTORELACJA

 • Prezentacja Projektów


  Prezentacja Projektów Edukacyjnych

   

  prezentacja projektow ed 1 20180615 196904071614 czerwca odbyły się w naszym gimnazjum prezentacje projektów  edukacyjnych uczniów klas II gimnazjów.  Uczniowie realizowali w trakcie tego roku szkolnego projekty z różnych przedmiotów m. in. z historii, matematyki, biologii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego oraz z  wychowania fizycznego. Tematyka projektów była bardzo różnorodna, a zaprezentowane projekty bardzo ciekawe i kształcące. Największą popularnością cieszyły się tematy związane ze sportem. Uczniowie w ramach projektu gimnazjalnego zrealizowali następujące projekty:

 • Rajd rowerowy – Eko Family Bike Tour


   

  Rajd rowerowy – Eko Family Bike Tour 

   

  "Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym – Eko Family Bike Tour Zamość 2018, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Zgłoszenia należy składać elektronicznie za pośrednictwem e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl do dnia 20.06.2018r. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!"

  Informacje:
  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu
  ul. Królowej Jadwigi 8
  22-400 Zamość
  tel. 84 677 54 62
  e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl

   

   

    

   

 • WYJAZDOWY IX SEJMIK SAMORZĄDOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


   

  IX WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   

  12 czerwca 2018 odbył się IX Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Stanisławczuk z kl. VI A, Oliwia Wajda kl. VIA, Barbara Kucharska kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą , obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Każdy mógł posiedzieć w ławie poselskiej, a także zobaczyć przygotowania wdrożenia nowego systemu do głosowania w sali sejmowej. Po wizycie w sejmie nasi reprezentanci mieli okazję zwiedzić warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, zobaczyć pomnik i oddać hołd poległym w katastrofie smoleńskiej a także ujrzeć panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.  zdjecia 

   

 • Zamość –miasto tworzone wizją i gestem


   

  „Zamość – miasto tworzone wizją i gestem”

   

   

   

   

  Wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerach zamojskiej starówki dla młodzieży zamojskich szkół. Celem spotkań jest zainteresowanie młodzieży twórczością plastyczną oraz wskazanie alternatywnego i atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. Inspiracją dla młodych twórców będzie renesansowa architektura naszego miasta. Projekt realizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galerię Zamojską w czasie wakacji w czerwcu, lipcu i sierpniu 2018 r.

   

   

 • Sukces Wiktorii


   

  Sukces

  podczas XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Polski

  Dzieci w Karate Tradycyjnym 

  Witam,
  Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż uczennica Wiktoria Wikira z klasy IVa Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odniosła sukces podczas XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2018 dn. 01.06.2018 r. w Gdańsku zdobywając brązowy medal w kategorii kata indywidualnym.
  W zawodach udział wzięło około 1000 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Był to ostatni wielki sprawdzian Wiktorii przed startem na największych zawodach, jakim jest Puchar Świata Dzieci, który odbędzie się  w St. John’s w Nowej Fundlandii (Kanada) w dniach 22-28 października 2018r.

  Z pozdrowieniami,

  Andrzej Maciejewski 

  Prezes

  Lubelskiego Związeku Karate Tradycyjnego w Lublinie 

 • EKOROBOT

   


   

  EKOROBOT


  W ramach obchodów Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 zorganizował konkurs na wykonanie Ekorobota z materiałów, które pochodziły z segregacji odpadów. W konkursie wzięły udział klasy I- VII. Autorzy wykonanych prac wykazali się kreatywnością i pracowitością. Uczniowie klas I – III wykonali nawet rodziny Ekorobotów. Komisja miała kłopoty z wyborem najpiękniejszej pracy. 
  zdjęcia  

   

  Wśród klas I – III klasyfikacja przedstawiała się : I miejsce – klasa III A

   

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM


   

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

   

  8 czerwca 2018 r. odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja jest bardzo prosta i polega na wspólnym czytaniu w tym samym czasie. Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki. Od godz. 10.00 bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z nauczycielami, wszyscy czytali wybrane lektury.

  Celem akcji jest nie tylko promocja czytelnictwa, ale również pobicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie w całym kraju. Inicjatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze. zdjęcia  

 • Przez Polskę i Europę

   


   

  Po raz kolejny jesteśmy najlepsi!

   

   

  To już czwarty raz z rzędu uczeń naszej szkoły zdobył tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym „Przez Polskę i Europę”, organizowanym przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. W VIII edycji tego konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa, który odbył się w dniu 19.05.2018r., sukces ten osiągnął Jakub Szumowski z klasy III a gimnazjum. Ucznia przygotowała mgr Danuta Raczkiewicz.

  Nagrodą dla naszego laureata jest możliwość bezpłatnej nauki w klasie akademickiej SGH I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

 • ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA WZOREM MIŁOŚCI OJCZYZNY W 100 LECIE JEJ NIEPODLEGŁOŚCI


   

  Rozstrzygnięcie XXIV Konkursu plastyczno – literackiego

  ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA

  WZOREM MIŁOŚCI OJCZYZNY W 100 LECIE JEJ NIEPODLEGŁOŚCI


  Przeżywamy rok Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, gdzie zaprezentowali postać świętego. Stanisław miał odwagę przeciwstawić się modom i naciskom grupy rówieśniczej. Odrzucił majątek rodziców, by służyć Bogu. 
  „Kostka” znaczy „więcej”, co oznacza dla Ciebie, to więcej…...? Organizatorzy konkursu tj. Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamość, w Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, zaproponowali uczniom udział w konkursie w którym przedstawią Młodego Stanisława jako świętego patriotę. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Hałasa kl 1A, Maja Roczkowska kl. 1B, Magdalena Jędrzejewska kl. 1B, Gabriela Łoza kl. 1B Mikołaj Sobczak kl. 1C, Oskar Partyka kl. 2A, oraz Antoni Ulanowski z kl. 2A. Do konkursu przygotowywała Pani Danuta Kubicka. Każdy z uczestników uzyskał dyplom i nagrodę.

  Konkurs zakończył się 5 czerwca, wernisażem w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie wręczono nagrody w obecności J.E. ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego. Prace można oglądać do połowy czerwca.

  Gratulujemy

 • Koncert „My Dzieci …”

   


   

  Koncert „My Dzieci …”

   

  Maj przynosi nam miłe święta, takie jak Dzień Matki czy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji, dnia 25 maja 2018r., uczniowie klasy I c i I d wystąpili w koncercie "My dzieci" przygotowanym dla dzieci z klas I-III. Tematyka koncertu skupiona była wokół spraw dzieci z całego świata. Publiczność mogła wysłuchać wesołych oraz nastrojowych wierszy i piosenek o tym, co lubią dzieci i kiedy są szczęśliwe oraz jak żyją ich rówieśnicy w innych krajach. Można było się również dowiedzieć, że dzieci mają swoje prawa oraz że ich przestrzeganie, to bardzo ważna sprawa. Energetyczne i melodyjne utwory przypadły do gustu słuchaczom. Nie zabrakło miejsca na wspólną zabawę przy muzyce.

 • Majowa wycieczka do Madejówki


   

  Majowa wycieczka do Madejówki

   

  Na Roztoczu we wsi Kolonia Suchowola wśród zielonych pól, łąk i lasów znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Madejówka. To idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury dla każdego dziecka.

  To właśnie tam 29 maja 2018r. uczniowie klasy Ic i Id udali się na majową wycieczkę i spędzili kilka godzin w otoczeniu pachnących kwiatów, krzewów i bujnej zieleni. Po przyjeździe i zapoznaniu się z topografią terenu oraz zasadami panującymi w gospodarstwie, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu - huśtawek, trampoliny, chodzenia po linie oraz mega warcab, kręgli i buli ogrodowych, badmintona czy bilarda nożnego. Każdy znalazł tam coś dla siebie, a na nudę nie było czasu. Po intensywnym wysiłku można było odpocząć na leżaku, w hamaku albo drewnianym domku.

 • Dobry start


   

   

  Szanowni Państwo,

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

  Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

   

  Treść listu 

  Pani Elżbiety Rafalskiej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej   

  i Pani Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej

   

 • Wojewódzkie Igrzyska LA


   

  Sukcesy lekkoatletów na Igrzyskach Wojewódzkich

   

  medalici woj igrzysk modziey 1 20180608 10297831416 czerwca na obiektach OSiR w Biłgoraju odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Mlodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów, którzy wywalczyli awans w Rejonowych Igrzyskach. Młodzi sportowcy SP 4 Zamość w konkurencji lekkoatletów z całego województwa lubelskiego kolejny raz nie zawiedli zdobywając trzy medale:
  Jakub Korga - 2 miejsce - rzut oszczepem (42,04m)
  Łukasz Nowosad - 3 miejsce - rzut oszczepem (37,60 m)
  Kacper Pałczyński - 3 miejsce - skok w dal (5,55m)
  Oprócz medalistów udział w zawodach wzięli: Dominika Kmieć (skok wzwyż), Emilia Mazurek (rzut oszczepem), Klaudia Zwolak  (rzut oszczepem), Szymon Bober (100m).
  Opiekunem lekkoatletów był p. Maroš Smolak.

 • Koncert Miłość do Niepodległej


   

  Koncert „Miłość do Niepodległej”

   

  koncert dla niepodlegej 9 20180607 1608338525Klasy III a i III b naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięły udział w koncercie „Miłość do Niepodległej”, który odbył się 6 czerwca w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Zamość w pieśniach i piosenkach patriotycznych przypomnieli polską historię i walkę o wolność. Na scenie wystąpiło ok. 60 uczniów z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych  w Zamościu, wykonując łącznie 17 utworów, nawiązujących do trzech okresów historycznych, tj. I wojna światowa, II wojna światowa, czasy powojenne. W repertuarze pojawiły się m.in. takie utwory jak: „My pierwsza brygada”, „Dziewczyna z granatem”, „Kolęda Warszawska”, „Miasto 44″, „Żeby Polska”, „Mury”, „Niepodległa, niepokorna”.

  Koncert dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. A. Smolak, A. Klech. 

  ZDJĘCIA                                            Relacja w Życiu Zamościa

 • MiMaK 2018


   Mamy Laureata!

  4 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego dla klas III szkoły podstawowej MiMaK 2018 organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Naszą szkołę godnie reprezentował Miłosz Ścibak uczeń klasy IIIc, który został laureatemDo konkursu przygotowała ucznia pani Bożena Kierepa. W finale konkursu, który odbył się 23 maja 2018r. naszą szkołę reprezentowali również:

  Jakub Mandziuk – z klasy III a - wych. Dorota Skotarska

  Wiktoria Pieprzowska z klasy III a – wych. Dorota Skotarska

  Karina Chwiejczak z klasy III b – wych. Małgorzata Bakuniak

  Natalia Włudarska z klasy III b – wych. Małgorzata Bakuniak

  Gabriel Kaszuba z klasy III e – wych. Dorota Małys

  Dawid Topolski z klasy III e – wych. Dorota Małys

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gra Miejska

   


   

  Gra Patriotów


  gra miejska 2 20180605 195688488329 maja Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu zorganizowała grę miejską pt. Gra Patriotów, realizowaną w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem gry było: zainteresowanie historią Zamościa, kształtowanie szacunku wobec historii swojego regionu, promowanie wartości patriotycznych, literackich, upowszechnianie idei ochrony dziedzictwa kulturowego, rozwijanie indywidualnych i grupowych uzdolnień uczniów, rozwijanie umiejętności współdziałania, współpracy w grupie, kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów. Udział w tym ambitnym przedsięwzięciu wzięła reprezentacja klasy sportowej 7A w składzie: Julia Osobai, Kacper Koprowski, Jakub Senderek. Opiekunem drużyny była p.Barbara Gaca.

 • Festiwal Sportu 2018 Czwartki LA


   

  Czwartki Lekkoatletyczne 


          XXIV Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży

   

  festiwal sportu 3 20180605 147610160625 maja zakończyliśmy sportowe zawody w ramach Czwartków Lekkoatletycznych. Na miejskim stadionie OSiR spotkała się liczna grupa uczniów z całego powiatu zamojskiego. Dodatkową motywacją dla sportowców było połączenie cyklicznych zawodów z Festiwalem Sportu Dzieci i Młodzieży. Cała oprawa zawodów była bardzo doniosła, najlepsi zawodnicy w tej edycji byli nagradzani medalami i dyplomami, które wręczał p.Michał Kowalik z Wydziału Sportu. Nasza szkolna drużyna spisała się na medal, a nawet wiele medali.

  ZDJĘCIA

  Grupa młodsza pod opieką p.Joli Kunickiej wywalczyła następujące miejsca:

 • Świat Dziecka - Konkurs recytatorski 2018


   

  Zmagania recytatorów już za nami! 

   

   

  29 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się X Szkolny Konkurs Recytatorski Świat dziecka. Wzięło w nim udział 40 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych: 19 z klas I-III i 21 z klas IV-VII. Na początek powitała wszystkich pani dyrektor Ewa Lorenz. Uczestnicy recytowali dwa wybrane teksty- wiersze lub fragmenty prozy. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku jeden z tekstów nawiązywał do tematyki patriotycznej. Recytatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej: opanowali teksty na pamięć i próbowali je jak najpiękniej interpretować, przełamując naturalny w takich sytuacjach stres i tremę. Komisja przyznała najlepszym po trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Zostaną one wręczone na zakończenie roku szkolnego. Gratulacje! zdjęcia 

 • Dzień Dziecka w naszej szkole 2018


   

  DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

   

  24 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się święto wszystkich dzieci, które rozpoczęło się w auli szkoły teatrzykiem pt. "Czerwony Kapturek w języku angielskim" w wykonaniu uczniów klasy IV d pod kierunkiem pani Anny Smolak. Po przedstawieniu zostały dzieciom złożone życzenia i wręczone prezenty. Następnie na boisku szkolnym uczniowie klas I - III korzystali z następujących atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, popcorn i wata cukrowa, tańczenie zumby. Sponsorem zabaw na śweiżym powietrzu oraz XBOX ONE była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Ratownicy WOPR Zamość zapoznali uczniów ze specyfiką swojej pracy oraz zasadami bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Był to wspaniały dzień, pełen uśmiechu i dobrej zabawy.  zdjęcia 

  ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

  UCZNIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W ZAMOŚCIU!

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony