30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 105 guests and no members online

Filter
 • Nabór do SP4 - 2019/2020


   

  Drodzy Rodzice

  przyszłych Pierwszaków!!!

   

  4 marca 2019

  rozpoczynamy nabór do klasy I

   

  Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu

  w roku szkolnym 2019/2020

 • Laureaci konkursu poetyckiego


   

  Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego

  konkurs poetycki 2 20190129 2077671523W piątek 18 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego ,,Cudowne Boże Narodzenie" dla uczniów klas trzecich z zamojskich szkół podstawowych. Laureaci i wyróżnieni młodzi poeci podczas wieczoru poetyckiego prezentowali swoje świąteczne utwory. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z klasy III a naszej szkoły. Nagrodę otrzymała Agata Ostrowska, a wyróżnienia Wiktoria Biernacka i Magdalena Tokarz. Wszystkie utwory poetyckie zostały umieszczone w okolicznościowym zbiorku poetyckim ,,Cudowne Boże Narodzenie” Dziecięca Twórczość Poetycka. (R. K.)

  ZDJĘCIA

   

 • Zabawa karnawałowa


   BAL KARNAWAŁOWY

  zabawa karnawowa 8 20190129 1625126589„…W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale,
  W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się.” 

  Zbigniew Dmitroca

  Dzień 24 stycznia 2019 roku od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu przemykali kolorowo przebrani uczniowie klas I – III. Na bal przybyły m.in. wróżki, księżniczki, cyganki, pszczółki, motylki, kotki, czarownice i żyrafa. Można było spotkać także smoka, pirata, spidermana, Batmana ,lekarza czy policjanta.Pięknie przebrani uczniowie wzięli udział w przygotowanych tego dnia konkursach. Jury postawione było przed nie lada wyzwaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością i  humorem!   FOTORELACJA

 • Lekkoatletyka z Mikołajem


   

  Lekkoatletyka z Mikołajem

  lekkoatletyka z mikoajem 1 20190129 1173473911

  W grudniu 2018 roku odbył się cykl zajęć otwartych pod hasłem Lekkoatletyka dla każdego z Mikołajem. Dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w swoich pierwszych zawodach sportowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych: sztafeta sprinterska, sprintersko - slalomowa, sprintersko - płotkarska, skoki na krzyżaku, rzut oszczepem, rzut piłką lekarską 1 kg. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

   ZDJĘCIA

 • Koncert Noworoczny 2019


   

  Koncert Noworoczny
   
   
   Dnia 01.02.2019 r, o godzinie 17.00 na auli szkolnej odbył się Koncert Noworoczny dla Rodziców. W miłej i przyjemnej atmosferze, jeszcze raz wróciliśmy do tematyki Świątecznej. 
  Usłyszeliśmy: 
  - chór szkolny, który wykonał kilka kolęd i pastorałek 
  - flecistów z klas II i III
  - zespół wokalny "Ładne Kwiatki"
  - instrumentalistów (wiolonczela, gitara akustyczna)
  - wiersze o tematyce Świąteczno-Noworocznej.
   
  Opiekę nad Koncertem sprawowały: pani Maria Kuraszkiewicz, pani Agnieszka Hamerska, pani Jolanta Wilawer, pani Elżbieta Seńko oraz pani Joanna Przekocińska.
   
   
   
   
 • Ferie w kinie - 2019


   

   

  Ferie w kinie

   

   

   

 • BAJKOWE JASEŁKA - 2019


   

  BAJKOWE JASEŁKA

   

  W dniu 17 stycznia 2019r. uczniowie klas pierwszych razem z wychowawczyniami p.Bożeną Kukiełką, p.Małgorzatą Bakuniak i p.Dorotą Skotarską zaprosili dzieci z Przedszkoli Nr 12 i 15 na wspólne kolędowanie podczas przedstawienia pt. ”Bajkowe jasełka”. Jasełka zostały przygotowane i przedstawione rodzicom i innym gościom w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. 

  Z przedszkolakami spotkaliśmy się, aby pielęgnować świąteczne tradycje, rozwijać indywidualne predyspozycje i zdolności aktorskie dzieci oraz czerpać radość z bycia razem. W inscenizacji bajkowi goście odwiedzili stajenkę, a w niej dzieciątko z Maryją i Józefem. Przybyła Calineczka, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Stary Rybak oraz Pinokio. Wszyscy składali dary Świętej Rodzinie, którymi były dobro, opiekuńczość, rzetelna praca, uczciwość i prawdomówność.

 • Delegacja z Niemiec


   

  Delegacja ze Schwäbisch Hall

   

  Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Beacon" finansowanym przez niemiecki rząd. Dlatego też 9 stycznia 2019 r. odwiedzili nas, wraz z przedstawicielami miasta Zamość, Niemcy ze Schwäbisch Hall. Po oficjalnych rozmowach z Panią Dyrektor Ewą Lorenz odbyło się zwiedzanie szkoły przez delegację, w którym uczestniczyła Pani Dyrektor, nauczyciel języka niemieckiego Pani Agata Słowik i uczeń klasy 7b Igor Muryn. W rozmowach Igor zabłysnął wspaniałą znajomością języka niemieckiego. Zaproszeni goście z dużym zainteresowaniem słuchali o osiągnięciach naszych uczniów i przedsięwzięciach realizowanych przez szkołę. Zakończeniem spotkania było obejrzenie wymiennikowni z systemami grzewczymi. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Gościom spodobało się w naszej szkole. (AS)

   

 • Bezpieczne ferie - listy

 • Niezapomniany kulig klas IV c,e,f


   

  Niezapomniany kulig

   

  W piątek, 11 stycznia, uczniowie klas IV c,e,f wybrali się na kulig do Bliżowa. Przejazd saniami po malowniczych lasach Roztocza, to wspaniały sposób na spędzenie zimowych dni. Konie, sanie, mróz szczypiący w policzki, dobre towarzystwo i wspaniałe widoki to prawdziwe śnieżne szaleństwo. Sanie zaprzęgnięte w piękne konie wiozły nas płynnie i wesoło, a my mogliśmy zapomnieć o codzienności i podziwiać otaczający nas krajobraz. Po sannie zapłonęło ognisko i z chęcią upiekliśmy kiełbaski. A potem …rozpoczęliśmy zabawy na śniegu oraz zjazdy na workach na terenie Wioski Przygody FRAJDA. Zabawom nie było końca. Zimowy krajobraz Bliżowa oraz cudowne chwile spędzone w gronie przyjaciół na długo pozostaną w pamięci uczestników kuligu. ZDJĘCIA  

   

 • Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich - 2019


   

  SPOTKANIE OPŁATKOWE
  SZKÓŁ PRYMASOWSKICH
  DIECEZJI ZAMOJSKO - LUBACZOWSKIEJ
  W MAJDANIE WIELKIM

   

  W sobotę 5 stycznia 2018 r. odbyło się Spotkanie Opłatkowe Szkół noszących imię Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Fundacji DTT. Gościem honorowym tej uroczystości był jego ekscelencja Biskup Marian Rojek.

  Naszą szkolną społeczność reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Oliwia Bojarska, Damian Grabowski, Igor Kasprzak, Dominika Kmieć, Ewelina Mazurek i Natalia Wójcik pod opieką p. Alicji Dziurawiec.

 • Hej kolęda, kolęda !


   

  Hej kolęda, kolęda!

   

  Dnia 9 stycznia 2019 r. na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się XIX Spotkania z Kolędą i Pastorałką pod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Bp Marian Rojka, Biskupa Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. W przesłuchaniach wzięło udział 13 zespołów, 2 duety i 78 solistów z województwa lubelskiego. Naszą szkołę w konkursie reprezentował zespół Ładne Kwiatki złożony z uczniów klas - IIa, IIc i IIIa pracujących pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer. Uczniowie przygotowali kolędę na głos z akompaniamentem instrumentalnym. Jury w składzie: Przewodniczący pan Marian Szewera i członkowie panie Magdalena Stopa i Ewa Lisak, oraz ks. Piotr Spyra doceniło talent muzyczny zespołu przyznając młodym artystom najwyższe wyróżnienie - Złotą Gwiazdkę. Gratulacje!

  Link do strony MDK

 • V Mikołajkowy Turniej Badmintona


   

  V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona
   
  mikoajkowy turniej badmintona 1 20190112 169837617418 grudnia 2018r w auli szkolnej odbył się V Świetlicowy Turniej Mikołajkowy z Badmintona. W tym roku zawodnikami turnieju były dzieci z klasy 2a-sportowej. Nauczyciele ze świetlicy zgłosili zespół 14 zawodników,  6 dziewczynek i 8 chłopców.Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p.Ewa Lorenz. 
  Dzieci  rywalizowały ze sobą w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Sędzinami zawodów były uczennice klasy sportowej 3a Gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała  p.Barbara  Gaca. Wyłoniono najlepszych zawodników turnieju - Maja Borkowska, Bartosz Pióro, Błażej Lis. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. W czasie zawodów uczniowie z klasy 2a otrzymali żywiołowy doping od kibiców ze świetlicy. Celem turnieju była popularyzacja badmintona wśród najmłodszych, integracja dzieci, umiejętność podjęcia  walki sportowej z zachowaniem zasad fair play i uczczenie ulubionego przez dzieci święta mikołajkowego. Dzieci  ze świetlicy były pod opieką p.Barbary Dardy.
 • Zebrania z rodzicami - styczeń 2019


   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  Środa 16 stycznia 2019

  klasy 1 - 4 SP

  godz.17.00

   

  Czwartek 17 stycznia 2019

  klasy 5 - 8 SP

  klasa 3 GIM

  godz.17.00 

   

  Przydział sal na spotkania będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.

   

 • Wkrótce będę w pierwszej klasie


   

  Projekt edukacyjny

  "WKRÓTCE BĘDĘ W PIERWSZEJ KLASIE"

   

  Projekt edukacyjny "Wkrótce będę w pierwszej klasie”, to cykl zajęć integracyjnych dla dzieci sześcioletnich z zamojskich przedszkoli - przyszłych uczniów klas pierwszych. Jego realizacja ma za zadanie jak najlepsze przygotowanie dziecka do "bycia uczniem" w szkole podstawowej.

  Zajęcia są realizowane cyklicznie w ciągu roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu.

   

 • Piąty Orszak Trzech Króli


   

  POKŁON PASTERZY

   

  Już po raz piąty Orszak Trzech Króli pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” przeszedł ulicami naszego miasta. Nasza szkoła po raz drugi została wybrana do przygotowania stacji. Stacja pierwsza pt. ”Pokłon Pasterzy” została przygotowana na schodach kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. Osobami Odpowiedzialnymi za przygotowanietej stacji były panie: Maria Kuraszkiewicz, Małgorzata Jasek i Agnieszka Hamerska. (MK)

   

   

  http://zyciezamoscia.pl/reportaze/trzej-krolowie-przeszli-ulicami-zamoscia/

   

  https://portalzamojski.pl/wiadomosci/2927-v-orszak-trzech-kroli-zamosc-fotorelacja

   

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony