30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 73 guests and no members online

Filter
 • Czwórka najlepsza!


   

  CZWÓRKA NAJLEPSZA !!!

   

  wrczenie nagrod 1 20190531 101167979330 maja 2019 r. w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, odbyła się  uroczysta gala rozdania nagród z konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Na uroczystość zostali zaproszeni najlepsi uczniowie szkół podstawowych województwa lubelskiego, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Podczas uroczystości Pani  Kurator Teresa Misiuk i Pan Wicewojewoda Robert Gmitruczuk wręczyli nagrody i dyplomy szczególnie uzdolnionym i utalentowanym uczniom. Podziękowali oni też nauczycielom, dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami. Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwięcej laurów spośród zamojskich szkół. 

  Nasi laureaci: Agata Budzyńska, Michał Jacek i Igor Muryn. Zostali oni przygotowani - zgodnie z wymienioną kolejnością uczniów - przez Pana Wojciecha Bartosiewicza, Panią Danutę Margol i Panią Agatę Słowik. Uroczystość uświetnił piękny występ Kapeli Turobińskiej.


  Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów !!!

   

  ZDJĘCIA

 • Winda otwarta


   

  Winda otwarta

   

  nowa winda 6 20190530 1730477541

  W środę 29 maja w naszej  szkole oficjalnie otwarto windę do przewozu osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie to efekt realizowanego przez szkołę i Miasto Zamość unijnego projektu. Likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania”. Uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie windy  miało miejsce 29 maja br. W uroczystości, której gospodarzem była Dyrektor szkoły Ewa Lorenz, udział wzięli m.in. :  Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Piotr Zając, przedstawiciel Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Iwona Osmałek, Dyrektor Wydziału Oświaty UM - Agnieszka Kowal, przedstawiciele Wydziału  Inwestycji  Miejskich  i Zamówień Publicznych UM - Andrzej Zawiślak i Katarzyna Czerwieniec,  Zastępca dyrektora MCPR – Małgorzata Żołyńska, Prezes E Leclerc Zamość - Henryk Świdnik, przedstawiciel Rady Rodziców - Mateusz Ferens. Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Ksiądz Miłosław Żur dokonał poświęcenia nowo powstałej windy.  Dofinansowanie na budowę windy a także remont toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych udało się pozyskać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.  (MP)

   ZDJĘCIA

 • Wycieczka do Janowa


   

  Wycieczka klas czwartych do Janowa Lubelskiego

   

  wycieczka do janowca 1 20190528 1187642815W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klasy 4b, 4e i 4f brali udział w wycieczce do Parku Rekreacyjnego Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Jest to pierwsze w Polsce interaktywne centrum nauki oraz rekreacji dedykowane środowisku naturalnemu i ekologii. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić laboratorium „Runo leśne”, „Laboratorium Awifauny i Troposfery”, „Laboratorium Recyklingu i Energii” oraz obejrzeć egzotyczne zwierzęta. Sporym wyzwaniem był Park Linowy stworzony i dostosowany dla osób w każdym wieku. W Parku Kreatywnym na dzieciaki czekały ogromne dmuchańce, trampoliny i wiele innych atrakcji…

  Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas p. Maria Prażak, p. Alicja Dziurawiec, p. Agnieszka Boratyn oraz p. Krystyna Kułaj

  ZDJĘCIA

   

 • Koncert w Szkole Muzycznej


   

  WIOSENNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

  koncert 6 20190528 183076966924 maja 2019 r. uczniowie klas I, II i IV naszej szkoły wyszli na wiosenny spacer na Stare Miasto połączony z ważnym punktem dnia - koncertem w Szkole Muzycznej w Zamościu. Koncert odbył się w dwóch turach: dla młodszych i starszych klas. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali utworów muzyki poważnej i rozrywkowej. W świat muzyki i poszczególnych utworów wprowadzała prowadząca koncert Pani Beata Płocharz. Wśród instrumentów znalazły się m. inn. marimba, fortepian, wiolonczela, obój, perkusja, akordeon, gitara i inne. Występ młodych artystów podobał się bardzo naszym nauczycielom i uczniom, tym młodszym i tym starszym. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać młodego artystę, jednego z naszych uczniów Karola Kasperskiego z kl. Vc. Wykonał on utwór „Strangers in the night” na wibrafonie. Wszyscy soliści byli nagradzani gromkimi brawami. Czekamy już na kolejne spotkanie z muzyką …

  ZDJĘCIA

 • Pierwsze siatkarskie sukcesy


   

  Pierwsze siatkarskie sukcesy

  ps 5 20190528 189097525518 maja 2019 w sobotę odbył się w Tomaszowie Lubelskim Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - Dwójki siatkarskie.Promujący program zdrowego stylu życia „ Trzymaj Formę”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły : Katarzyna Zawada i Emilia Parzymies. W turnieju wzięło udział 11 zespołów klas czwartych. Naszą szkołe reprezentowały uczennice klasy sportowej 4a: Borowiec Zuzanna, Czapka Karolina,Kapuśniak Karolina,Kmieć Emilia,Kułaj Gabriela,Parzymies Emilia,Pieprzowska Wiktoria,Przygon Martyna,Zawada Katarzyna,Fusiara Maja oraz Katarzyna Bajwoluk z klasy 4b.Trenerem zespołu jest p. Małgorzata Adamowicz.

  ZDJĘCIA

 • Wycieczka do Bawarii


   

  Witamy w Bawarii!

  Willkommen in Bayern!

   

  bawaria 2019 1 20190527 1548229537W dniach 21-25 maja uczniowie z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Niemiec i Austrii.  Celem wycieczki było lepsze poznanie kultury i zabytków krajów niemieckojęzycznych oraz podszlifowanie w praktyce znajomości języka niemieckiego i angielskiego. Wraz z nami podróżowali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu. Pierwszeego dnia dotarliśmy do Pilzna w Czechach, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu wyruszyliśmy na spacer po starym mieście.

   

 • Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych 2018/2019


  Nasz uczeń klasy 5B Michał Jacek

  wziął udział w XVI Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych
  i Logicznych 2018/2019

  I etap internetowy odbył się 20.01.2019, II etap internetowy - 16.03.2019

  Finał krajowy Konkursu odbył się we Wrocławiu – Politechnika Wrocławska w maju:

  18.05.2019 pierwszy dzień finału

  19.05.2019 drugi dzień finału

  Michał zajął I miejsce w kategorii CM.

  Więcej można przeczytać pod linkiem http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/laureaci

  Gratulacje.

 • 100 lat PCK


  100 - lecie PCK w naszej szkole

   

  17 maja 2019 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Czerwonego Krzyża. Uczniowie ubrani w czerwone koszulki utorzyli w auli szkoły Żywy Czerwony Krzyż.

  W tym dniu odbyła się też zbiórka środków na prowadzenie działań aktywizujących seniorów oraz na pomoc doraźną dla osób starszych w naszym województwie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na: organizację zajęć i warsztatów aktywizujących dla seniorów w tym: zakup materiałów na zajęcia, zakup sprzętu oraz materiałów edukacyjnych do klubów i świetlic dla seniorów, wynagrodzenie dla instruktorów prowadzących zajęcia, dopłatę do wycieczek, organizację zajęć międzypokoleniowych dla młodzieży i seniorów. Dodatkowo środki te przeznaczone będą na pomoc doraźną dla osób starszych, tj. zakup żywności, odzieży, leków, artykułów higienicznych oraz środków pielęgnacyjnych.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!

   

   

   

 • PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW - 17.05.2019


   

  PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW

   

  17 maja 2019r. czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III zamojskich szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i zespołowej. Po zliczeniu zdobytych punktów jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz za udział.

  Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” oraz puchar zdobył uczeń klasy IIIA Adam Szpinda.

  W rywalizacji zespołowej drużyna uczniów klasy IIIA w składzie: Zuzanna Lechniak, Adam Szpinda, Magdalena Tokarz, Antoni Ulanowski zajęła I miejsce, zdobywając kolejny puchar. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała p. Renata Kowarz

  GRATULACJE!

  ZDJĘCIA 

 • PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW - 17.05.2019


   

  PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW

  17 maja 2019r. czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III zamojskich szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i zespołowej. Po zliczeniu zdobytych punktów jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz za udział.

  Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” oraz puchar zdobył uczeń klasy IIIA Adam Szpinda.

  W rywalizacji zespołowej drużyna uczniów klasy IIIA w składzie: Zuzanna Lechniak, Adam Szpinda, Magdalena Tokarz, Antoni Ulanowski zajęła I miejsce, zdobywając kolejny puchar. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała p. Renata Kowarz

  GRATULACJE!

  ZDJECIA 

 • Drugoklasiści i trzecioklasiści w ZOOM NATURA - 14.05.2019


   

  Drugoklasiści i trzecioklasiści w ZOOM NATURA

   

  Dnia 14 maja 2019 r. uczniowie klasy IIc, IId i IIIa wybrali się do Parku Rekreacji Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Jest to ponad 10-hektarowy park rozrywki, który łączy wypoczynek z zabawą i edukacją.Podczas kilkugodzinnego pobytu dzieci odwiedziły Laboratoria Wiedzy, Park Kreatywny, Park Energii oraz kino z projekcją filmów 3D.

  Zwiedzający mogli poznać różne rodzaje i źródła energii oraz sposoby jej wykorzystania, dowiedzieć się, jak powstają deszcz i wiatr, jak również zrozumieć pojęcie recyklingu. Poznały ciekawe fakty z dziedziny przyrody, historii ziemi oraz rzadkie, chronione gatunki roślin i zwierząt. Wszystko ukazane było w formie multimedialnych pokazów w technice trójwymiarowej.

   

 • Prezent dla mamy - warsztaty terapeutyczno-artystyczne - 17.05.2019


   

  Prezent dla mamy
   
  W dniu 17 maja 2019 r. odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne "Prezent dla mamy". Zajęcia odbywają się w ramach realizowanej w naszej szkole ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", której koordynatorem jest pedagog - Renata Sadowska-Bodziuch. Tegoroczna edycja kampanii przebiega pod hasłem "Chce mi się chcieć". 
  W czasie warsztatów powstały piękne prace - biżuteria z filcu, która może być doskonałym prezentem dla mam, w związku ze zbilżającym się Dniem Matki. 
  Dziękuję bardzo za udział w warsztatach oraz zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w czasie pracy, uczennicom klasy VIIA. Kolejne warsztaty już w czerwcu. Zapraszamy - organizatorzy. (R.S-B)
 • SUKCES NASZYCH DRUGOKLASISTÓW - 16.05.2019


   

  SUKCES NASZYCH DRUGOKLASISTÓW 

  16 maja 2019r. w SP Nr 7 w Zamościu odbył się finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”, w którym wzięło udział 9 zespołów reprezentujących zamojskie szkoły podstawowe. Naszymi reprezentantami byli: Łukasz Korniewski i Błażej Lis z kl. IIA oraz Aleksander Szczepanik z kl. IIB. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności w dwóch etapach: indywidualnym i drużynowym. Na końcowy wynik składała się suma punktów uzyskanych w obu częściach konkursu.

  Nasi uczniowie okazali się najlepsi – zajęli I miejsce. Otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe. Młodych matematyków do konkursu przygotowały panie Aleksandra Kopiel i Beata Zembroń.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. (A.K., B.Z.)

  ZDJĘCIA 

   

 • Program Festynu Piłkarskiego Lubelskie 2019


   

  Program Festynu Piłkarskiego Lubelskie 2019

   

   

 • Dzień Języków Obcych


   

  Dzień Języków Obcych

   

  dzie jzykow obcych 2 20190516 201012234516 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było zwiększenie motywacji do nauki języków obcych wśród uczniów, podnoszenie świadomości na temat bogactwa i różnorodności językowej. Mieliśmy możliwość obejrzenia  przygotowanych przez uczniów prezentacji o wybranych krajach: klasa IV b - Anglia, IV d - Japonia, IV e - Włochy, V a - Chiny, V d - Korea Płd, , VI c - Kanada, VIII b Francja, VIII c  Hiszpania, VIII d - Norwegia, III a gimnazjum - Rosja. Przedstawiciele klas podeszli do zadania bardzo profesjonalnie, przygotowali tradycyjne stroje, fryzury, potrawy, scenki językowe. Ogromnymi brawami publiczność nagrodziła piosenkę w j. chińskim zaprezentowaną przez chłopców z kl. Va . Każda grupa zorganizowała tzw. " stolik językowy", na którym zgromadziła przeróżne gadżety i dekoracje związane z danym państwem; były mapy krajów, flagi, słówka, kwiaty a także modele samochodów, magnesy, itp. Po prezentacjach uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w przygotowanych dla nich quizach  i konkursach językowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny przygotowane przez mamy uczennic z klasy IV d. Bardzo cieszy nas fakt, iż rodzice uczniów tak bardzo zaangażowali się w pomoc swoim dzieciom, szczególnie dziękujemy za przygotowanie pizzy, ciast, babeczek z flagami, ulubionego ciasta Królowej Anglii, ciastek z wróżbami, sałatek i innych potraw, ale również makiety przedstawiającej Buckingham Palace, strojów. Mamy nadzieję, że za rok Dzień Języków Obcych będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem. Organizatorzy - nauczyciele języków obcych  

  ZDJĘCIA

 • Konkursy matematyczne


   

  Sukcesy naszych Matematyków!

   

   

  Wyniki Konkursu Matematycznego KANGUR 2019

   

  Klasy 2 szkoły podstawowej

   1. Lis Błażej – wyróżniony

  2. Pańko Wiktoria – wyróżniona

   

  Klasy 3 szkoły podstawowej

   Ostrowska Agata – najlepszy wynik klas 3 w szkole

   

  Klasy 4: szkoły podstawowej

   Miłosz Ścibak – wyróżniony

   

 • Stypendia - informacja prasowa


   

   

   

 • DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA #ZaczynamOdSiebie


   

   

 • LA 05


   

  CZWÓRKA Z AWANSEM 
  Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Indywidualna Lekkoatletyka
   
  la 7 20190512 1006419445
   
  7 maja na stadionie OSiR w Zamościu odbyły się zawody sportowe z lekkoatletyki, której organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: 100m ,300m, 600m(dz), 1000m(chł), skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m. Piękne starty i ambitna walka sportowa naszych uczniów  przyniosła sukcesy i miejsca medalowe.
  Byliśmy w większości konkurencji niezwyciężeni. Brawo WY!!!   
   
   
 • Czwartki Lekkoatletyczne 05-2019


   

  Czwartki Lekkoatletyczne

   

  10 maja rozpoczęliśmy wiosenną edycję Czwartków Lekkoatletycznych. Organizatorem zawodów są: Klub Sportowy Agros Zamość, OSiR Zamość, Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu. Za udane starty w poszczególnych edycjach szkoły otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, najlepsi zawodnicy otrzymają medale i możliwość wyjazdu na obozy sportowe.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kas 4-8 SP i 3 gimnazjum. Poszczególne starty wywoływały wiele sportowych emocji, ambitnej walki o wynik. Lekkoatleci wspierali się wzajemnie, kibicowali sobie i cieszyli się z uzyskanych wyników. Wielokrotnie zdobywaliśmy dzisiaj podium, w  różnych  konkurencjach i w różnych grupach wiekowych. Ogromne brawa i podziękowania należą się naszym sportowcom za radość jaką nam dostarczają, za piękne widowisko sportowe, którego jesteśmy świadkami.Podziękowania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie dzieci do zawodów lekkoatletycznych. Opiekunami dzieci byli p.Jolanta Kunicka, p.Barbara Gaca, p.Małgorzata Adamowicz,p.Anna Waśko, p.Janusz Głębocki. p.Maros Smolak, p.Marek Kudela, p.Sławomir Moździoch, p.Rafał Malec, p.Andrzej Świergoń.
  Oczekujemy na oficjalny komunikat końcowy tej edycji.
  Terminy kolejnych edycji Czwartów LA: 24.05, 29.05, 04.06.

 • Konkurs Języka Niemieckiego


  Konkurs Języka Niemieckiego 

  konkurs jniemieckiego 6 20190505 139938602329 marca 2019 r. odbyła się olimpiada z języka niemieckiego zorganizowana przez nauczyciela języka niemieckiego panią Agatę Słowik. Uczestniczyło w niej 16 uczniów z klas IIb i IId naszej szkoły. Uczniowie napisali test obejmujący zakres materiału z lekcji języka niemieckiego. Poziom konkursu był wysoki i rywalizacja duża. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy upominki oraz dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

  Najlepsi w olimpiadzie: I miejsce: Alicja Steć kl. IId,  II miejsce: Aleksander Szczepanik kl. IIb, III miejsce: Szymon Drzazga kl. IIb

  Wyróżnienia:   Zuzanna Bondyra kl. IId, Gabriela Łoza kl. II b

   ZDJĘCIA

 • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 2019


   

  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   

   

  30 kwietnia 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W krótkim przedstawieniu uczniowie klas : VIIId, Vc i Va przypomnieli zgromadzonej społeczności szkolnej ważne informacje historyczne związane z tym doniosłym wydarzeniem. Artyści zwrócili uwagę, iż w najbliższych dniach będziemy mieli okazję do zamanifestowania naszego patriotyzmu, obchodząc również inne ważne rocznice wydarzeń historycznych, a mianowicie: 1 Maja- Święto Pracy oraz 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także- 2 Maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspomnianej akademii towarzyszył uroczysty nastrój- wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, ponadto w dłoniach najmłodszych widniały biało- czerwone chorągiewki. (MM)

  zdjęcia 

   

 • Informacja o 3 Maja


   

  Znalezione obrazy dla zapytania konstytucja 3 maja

   

  Dzień dobry Państwu,

  jutro - 3 maja - obchodzimy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja - pierwszego tak postępowego dokumentu w Europie i drugiego, po Stanach Zjednoczonych, na Świecie. 

  Miejskie uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3. Maja rozpoczynają się w Zamościu na Rynku Wielkim o godz. 11.15. Szczegółowe informacje na drzwiach Szkoły. 

  Naszą Szkołę będą reprezentowały Poczty Sztandarowe. Zachęcamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do uczestniczenia w tych wydarzeniach. 

  Serdecznie zapraszamy, 

  Ewa Lorenz - Dyrektor Szkoły 

  Ewa Niedabylska i Waldemar Pawełczuk - Wicedyrektorzy Szkoły

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony