30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 116 guests and no members online

Filter
 • ROZKŁAD ZAJĘĆ OKRESOWYCH MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W ZAMOŚCIU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W OKRESIE OD 24 CZERWCA – DO 31 SIERPNIA


   

   

  ROZKŁAD ZAJĘĆ  OKRESOWYCH 

  MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W ZAMOŚCIU

  W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  W OKRESIE  OD 24 CZERWCA – DO 31 SIERPNIA

   

   harmonogram zajęć MDK

   

 • WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - 2019


   

  X WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  14 czerwca 2019 odbył się X Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizytyw Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Korniewska z kl. VIIIA, Weronika Iwaniec kl. VIB, Weronika Puławska kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona.

 • Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu informuje, iż

 • Konkurs - YOUNG STARS XI


   

  YOUNG STARS XI

   

  W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole XI Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STARS’. W konkursie usłyszeliśmy następujące piosenki: ’Youngblood’, ‘Photograph’, ‘Stay’, ‘Shallow', ‘There’s nothing holding me back’, ‘Big, big world’, ‘You are the reason’, ‘Wasted’, ‘Riptide’.

  Jury w składzie pani Renata Kurzępa (nauczyciel j.ang), pan Steve Taylor (lektor SJO Bacalarus) oraz pani Sara Flis Rusek (przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era) oceniało poziom językowy i artystyczny. Po wyjątkowo długich obradach Jury przyznało następujące nagrody:

 • A Laureaci i finaliści konkursów


   

  Nasi Najlepsi

   

  laureaci i finalici 4 20190617 170973060313 czerwca 2019r. w Zamościu, w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” odbyła się uroczysta gala rozdania nagród z konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i artystycznych. Na uroczystość zostali zaproszeni najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Uroczystość prowadziła Pani Agnieszka Kowal,  Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Zamość. Krótkie słowo wygłosił i gratulacje złożył nagrodzonym uczniom Pan Prezydent Miasta Zamość, Andrzej Wnuk. Pani Wiceprezydent Miasta Zamość, Małgorzata Bzówka oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Błażewicz wręczyli nagrody i dyplomy uzdolnionym i utalentowanym uczniom. Podziękowanie otrzymali też nauczyciele za pracę dydaktyczną

  i wychowawczą z uczniami.

  Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwięcej laurów spośród zamojskich szkół.

  Zdjęcia

   

 • W krainie instrumentów 2


    

  W krainie instrumentów muzycznych

   

  w krainie instrumentow 1 20190617 1841821464W dniu 13 czerwca 2019r. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z cyklu “Dzieci-dzieciom” pod hasłem “Wkrainie instrumentów muzycznych”. Dzieci mogły poznać różne grupy instrumentów – klawiszowe, dęte, perkusyjne. Dowiedziały się czym się różni pianino od keyboarda, co ma wspólnego flet z akordeonem oraz gitara ze skrzypcami, z czego zrobiony jest smyczek, jakie są rodzaje gitar?

  W drugiej części spotkania odbył się koncert, w którym uczniowie zespołu Ładne Kwiatki z klasy II c zaprezentowali kilka utworów na flet prosty. Uczennica z tej samej klasy Zuzanna Kubicka zagrała melodie na skrzypcach. Uczeń klasy IIIa Szymon Małys popisał się wspaniałym wykonaniem utworów muzyki poważnej z repertuaru Fryderyka Chopina oraz Edvarda Griega. Słuchacze poznali możliwości nietypowego instrumentu perkusyjnego, jakim są bum-bum rurki. Uczestniczyli też w zabawach przy muzyce w oparciu metodę aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością, tworząc, przy akompaniamencie akordeonu, układy ruchowe z użyciem kolorowych rekwizytów. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza spotkania była pani Jolanta Wilawer.

 • Wolontariat na wesoło


   

  Wolontariat na wesoło

   

  przedszkole soneczko 10 20190617 1319014588W dniach 06 i 12 czerwca nasi wolontariusze po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zabawach integracyjnych z młodszymi przyjaciółmi z Przedszkola Słoneczko. W ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna nasza Polska cała” powstała przed naszą szkołą największa laurka dla miasta. Wspólnie bawiliśmy się z dzieciakami na łące. Było to piękne podsumowanie współpracy z przedszkolem młodzieży kończącej szkołę.

  ZDJĘCIA

  Zdjęcia z Kroniki Tygodnia

   

   

   

 • BIEG PO ZDROWIE - 2019


   

  BIEG PO ZDROWIE

   

  W naszej szkole już po raz trzeci organizowany był bieg po zdrowie. Tym razem jego uczestnikami byli uczniowie klasy IV f. Co czekało ich na mecie?... Mamy nadzieję, że życie wolne od tytoniu.

  Bieg po zdrowie to nazwa programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jego celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

                  W ramach realizacji programu uczniowie klasy IV f od lutego do maja 2019 roku uczestniczyli w cyklu zajęć, w czasie których zapoznali się ze szkodliwością palenia papierosów oraz nabywali umiejętność asertywnego odmawiania w sytuacji gdy ktoś zachęca do zapalenia papierosa. Uczestnicy programu obliczali koszty palenia papierosów w skali kraju, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi. Podczas zajęć wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi palenia papierosów (zarówno czynnego jak i biernego). Ponadto uczniowie wykonywali plakaty prezentujące skutki palenia papierosów oraz poradniki na temat „Jak odmawiać, kiedy ktoś namawia do zapalenia papierosa”, które zamieszczone na gazetce ściennej pełnią funkcję edukacyjną dla innych uczniów naszej szkoły.

 • Zakończenie roku szkolnego - 2019


   

  Zakończenie roku szkolnego

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  odbyło się w środę 19 czerwca 2019 r.

   

  Zakończenie roku szkolnego 2018/19 - kl. 1-7

   

   

  Zakończenie roku szkolnego 2018/19 - kl. 8, 3GIM

   

 • Mocni Nadzieją 20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa


   

  Mocni Nadzieją

  20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa

   

  Jan Paweł II – człowiek wyjątkowy, ukochana postać w bieli. Był kapłanem, człowiekiem niezwykłym – pisał wiersze i dramaty, chodził po górach, prowadził teatr. Modlił się, wiosłował po mazurskich jeziorach. Nie czekał na wyciągnięte do zgody ręce, lecz sam je podawał, odwiedzając chrześcijańskie świątynie, synagogi, meczety. Nie patrzył na nas z wyższością, lecz klęczał i całował ziemię. Wybrał służbę miłości, którą potwierdzał w czynach.

  Dokładnie 20 lat temu święty Jan Paweł II podczas papieskiej pielgrzymki w Polsce odwiedził Zamość. Młodzież naszej szkoły chcąc upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie przygotowała montaż słowno – muzyczny „Mocni Nadzieją – 20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa”.

  14 czerwca społeczność naszej szkoły zebrana w auli zapoznała się z najważniejszymi elementami z tej wizyty. Opiekę nad uczniami sprawowały: p.M.Jasek, p.M.Pakos, p.M.Kuraszkiewicz. Oprawę muzyczną przygotowała p.J.Przekocińska, a dekorację p.M.Hrycyk.

  ZDJĘCIA

 • Bohater mojej ulubionej książki


   

  Bohater mojej ulubionej książki

   

  Dnia 13 czerwca 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bohater mojej ulubionej książki”. W kategorii klas

  I – III wyróżnienie otrzymały uczennice klasy IId: Aleksandra Paduch, Wiktoria Pańko i Alicja Steć. Prace zostały przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Seńko. Wszyscy cieszymy się z ich sukcesów i życzymy dalszych.

   zdjęcia 

   

 • Spartakiada na Leśnej Polanie


   

  Spartakiada na Leśnej Polanie

   

  Uczennice klasy II a i I a oddziałów sportowych reprezentowały naszą szkołę na uroczystościach organizowanych przez zaprzyjaźnione Miejskie Przedszkole Nr 15 w Zamościu. 29 maja 2019 roku uświetniły swoimi występami „Spartakiadę na Leśnej Polanie”, która odbyła się na obiektach OSiR w Zamościu oraz 7 czerwca 2019 roku „Rozśpiewane Przedszkolaki” w Miejskim Przedszkolu Nr 15. Dziewczynki zaprezentowały się pokazach tanecznych i gimnastycznych. Gratulujemy występów! Dziewczynki przygotowały panie: Beata Karchut i Barbara Korona.

   zdjęcia  

 • XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu


   

  XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu

  Jako szkoła będziemy uczestniczyć w obchodach uroczystości XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W dniu 12 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 przedstawiciele klas pod opieką nauczycieli wezmą udział w Akademii ku czci św. Jana Pawła II w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, a następnie we Mszy św.

 • Zawsze niech będzie… - 2019


   

  Zawsze niech będzie…

  Uczennica klasy 5d Emilia Ostrowska zdobyła drugie miejsce w XVIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI „Zawsze niech będzie …” w kategorii forma literacka. Emilka pracowała pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Marty Pakos. Poniżej nagrodzona praca Emilki.

  GRATULUJEMY J

   

 • MEN ogłasza nabór do Rady Dzieci i Młodzieży


   

  MEN ogłasza nabór do Rady Dzieci i Młodzieży

   

  Rusza nabór do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji. Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca br.

  czytaj więcej:

  https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy

   

 • ZDOLNI MATEMATYCY Z III A.


   

  ZDOLNI MATEMATYCY Z III A.

   

  5 czerwca 2019 roku w Lubelskim Centrum Doskonalenia Zawodowego odbyło się uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego MIMAK 2019. Na spotkanie zostali zaproszeni najlepsi matematycy z klas trzecich: laureaci i finaliści. Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy.

  W trzech etapach zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III A Zuzanna Lechniak, Adam Szpinda, Antoni Ulanowski, Maciej Wołoszyn, przygotowani przez p. Renatę Kowarz.

  Tytuł finalisty MIMAK 2019 zdobyli:

  Zuzanna Lechniak i Adam Szpinda

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 • Wycieczka do Warszawy 2019


   

  Wycieczka do Warszawy

   

  wycieczka 3 20190608 1790517475W dniach 04 i 05 czerwca uczniowie z klas: 6 b, 6c i 7 b wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od pobytu na stadionie PGE Narodowym, co zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Następnie poprzez zabytki poznawaliśmy historię stolicy, a tym samym naszego kraju oraz relaksowaliśmy się, spacerując w pięknym Parku Łazienkowskim. Drugiego dnia spędzaliśmy aktywnie czas, uczestnicząc w lekcji w-f w parku trampolin Hangar 646, a następnie odkrywaliśmy świat, biorąc udział w doświadczeniach i eksperymentach w Centrum Nauki Kopernik. Pogoda dopisywała, więc w dobrych nastrojach, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Zamościa.

  Zdjęcia

   

 • Finał akcji Kilometry Dobra


   PODSUMOWANIE VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

  KILOMETRY DOBRA

   

  kilometry dobra 1 20190608 1293150156Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Przez miesiąc maj uczennice klasy 6b : Weronika Iwaniec, Wiktoria Boratyn, Karolina Bełz i Kinga Sidor zbierały pieniądze do puszek. Dnia 30 maja 2019 r. odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy w naszej szkole. W liczeniu udział wzięli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, p. wicedyrektor E. Niedabylska, p. Agnieszka Boratyn i uczennice z klasy 5d Amelka Grabarczuk, Monika Zakorczmenna i Weronika Swatowska oraz uczennice z klasy 5a Arleta Grabowska, Sonia Jajus, Oliwia Boczkan i Emma Dragan. W sumie zebrano 581, 22 zł.

  Wszystkim, którzy brali udział w akcji KILOMETRY DOBRA serdecznie dziękujemy.

  PAMIĘTAJMY DOBRO POWRACA !

  ZDJĘCIA

 • Konkurs The Big Challenge


   

  Konkurs The Big Challenge

   

  the big challenge 1 20190608 11685761836.06.2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge. W konkursie online wzięły udział szkoły m.in. z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii. Z Polski do konkursu przystąpiło 646 szkół. Uczniowie z naszej szkoły pisali konkurs na 5 różnych poziomach. Pytania sprawdzały umiejętność rozumienia tekstu pisanego oraz rozumienia ze słuchu, znajomość słownictwa, gramatyki i wymowy.

  Najlepszy wynik osiągnęła Weronika Puławska uczennica klasy 6 c  - 2 miejsce w województwie oraz Kajetan Słowik uczeń klasy III b Gimnazjum - 3 miejsce w województwie.

  Z klas czwartych najlepszy wynik osiągnął  Gabriel Siewień klasa IV e, z klas piątych Julia Królikowska klasa 5 d, z klas siódmych Julia Chałupczak  klasa 7 a, z klas ósmych Zuzanna Marzec klasa 8 b. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, plakat znanych miejsc Londynu lub Los Angeles. Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe miejsca w klasyfikacji regionalnej otrzymali m.in. kalendarze książkowe, komiksy, readersy. Każdy z uczestników  otrzymał swój wynik w klasyfikacji regionalnej i krajowej. 

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku !!!  The Big Challenge to pozytywne i motywujące doświadczenie dla uczniów i nauczycieli. Koordynatorem konkursu była pani Anna Smolak.

  ZDJĘCIA

 • Prąd mój bezpieczny przyjaciel


  Prąd mój bezpieczny przyjaciel

  W środę 29 maja 2019 r. uczniowie klas pierwszych i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników PGE w Zamościu pt. "Prąd mój bezpieczny przyjaciel”. Jest to program edukacyjny pokazujący, jak powstaje prąd oraz propagujący świadome korzystanie z urządzeń elektrycznych. Dzieci dowiedziały się jaką drogę przebywa prąd od wytwórcy do gniazdka, uczyły się zasad bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. Miały też okazję dowiedzieć się, kiedy prąd może być niebezpieczny i jak należy się w takich sytuacjach zachować oraz co oznaczają znaki na transformatorach. Potem wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda sprzęt i praca energetyków.

   ZDJĘCIA

 • BIESZCZADY – III DNI BEZ NUDY


    

  BIESZCZADY – III DNI BEZ NUDY

        

  W dniach 29.05-31.05 uczniowie naszej szkoly uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady. Mimo niesprzyjającej pogody, były to trzy dni bez nudy.

  Młodzież odbyła spacer po koronie zapory wodnej w Solinie, zwiedziła pokazową zagrodę żubrów w Mucznem, skansen w Sanoku z miasteczkiem galicyjskim oraz podziwiała piękno krajobrazów bieszczadzkich z wieży widokowej w Zagórzu.

  Uczniowie uczestniczyli wzajęciach z instruktorem na ośmiometrowej ściance wspinaczkowej, korzystali z basenu, jacuzzi i sauny. W wyśmienitych humorach wrócili do Zamościa. (MW)

  ZDJĘCIA

   

 • Dzień Ochrony Środowiska kl. 1-3 - 2019


   

  Dzień Ochrony Środowiska

  „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! ”

  / Jan Paweł II/

  Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego został ustanowiony 5 czerwca 1972 roku, przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej, pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska. Ideą uchwalenia święta była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, mających na celu przyjazne współżycie człowieka z przyrodą. Z tej okazji odbył się w szkole apel, którego celem było przypomnienie uczniom o znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Część artystyczną przygotowali uczniowie i zuchy z klasy I c pod kierunkiem pani Doroty Skotarskiej.

 • POLinfo.eu


   Internet i przedmioty ścisłe, czyli sukces i bezpieczeństwo

  Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: www.polinfo.eu

   

  Pomagamy rozwijać potencjał Juniorów

   

    Informacje 

 • Laurka na Dzień Mamy

   


   

   

  Laurka na Dzień Mamy

   

  laurka na dzie mamy 5 20190605 1382843509Wszyscy kochamy nasze Mamy. Nasi uczniowie udowodnili to wykonując piękne laurki na konkurs „Najładniejsza laurka dla Mamy” z życzeniami w języku niemieckim (kl. I i II) i w języku angielskim (kl. IV). Na konkurs wpłynęło dużo prac wykonanych bardzo starannie i różnorodną techniką. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowała pani Agata Słowik – nauczyciel języka niemieckiego.

  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne językowe konkursy !!!

  ZDJĘCIA

   

 • Konkurs Fragen - Questions


   

  Podsumowanie konkursu językowego

  FRAGEN - QUESTIONS

   

   
  Podobny obrazW czerwcu został podsumowany Konkurs Językowy Fragen – Questions, który polegał na systematycznym udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące krajów niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Konkurs trwał przez cały rok szkolny 2018/19 i wymagał od uczestników systematyczności i wytrwałości. W konkursie w II semestrze wzięło udział 13 uczniów z klas VII-VIII i III gim.Konkurs przygotowały i przeprowadziły: nauczyciel języka niemieckiego Agnieszka Jedlińska i nauczyciel języka angielskiego Maria Prażak. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie: Kajetan Słowik (3b), Bartosz Oleszek (3b), Weronika Nowak (3b), Paweł Szykuła (8d), Zofia Iwaniec (3b) i Natalia Puźniak (8b)
   
  Dziękujemy za udział w konkursie. GRATULACJE!

   

   

 • Konkurs Wiedzy Ekologicznej


   

  Konkurs Wiedzy Ekologicznej

   

   

  konkurs ekologiczny 8 20190605 1784035419Dnia 4 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych. Jego głównym celem było rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego człowieka, tworzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz motywowanie uczniów do zachowań proekologicznych. Klasy reprezentowały trzyosobowe zespoły. Uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Odpowiadali na pytania dotyczące ekologii, rozpoznawali liście drzew, ptaki występujące w Polsce a nawet segregowali śmieci. W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna klasy Vd, drugie miejsce zajęła drużyna klasy Vc, a trzecie VIc.  Organizacją konkursu zajęli się Justyna Piskorz-Umylańska, Anna Topolska, Łukasz Brykner, oprawę plastyczną przygotowała Małgorzata Hrycyk. Ochrona środowiska jest koniecznością i obowiązkiem. Dlatego wiedza zdobyta z tego zakresu owocuje przez całe życie i pozwoli młodzieży szkolnej zadbać o piękno naszej planety.

  ZDJĘCIA

 • Konkurs Pięknie Czytam


   

  Szkolny Konkurs Czytelniczy  „PIĘKNIE CZYTAM”

   

   

  piknie czytam 8 20190604 104119028328 maja 2019r. po raz kolejny w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam” dla uczniów klas II, III i IV naszej szkoły. Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 uczniów. Zadaniem uczestników było przeczytanie wylosowanego fragmentu książki. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom czytania. Komisja oceniała poprawność, płynność, dykcję i interpretację tekstu, a następnie wyłoniła zwycięzców. Konkurs zorganizowała pani Danuta Łuszczewska - nauczyciel bibliotekarz.

 • Wycieczka do Jednostki wojskowej 2019 r.


  WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

  W piątek, 31 maja 2019 r. w Jednostce Wojskowej w Zamościu odbył się Dzień otwarty. Żołnierze i obsługa jednostki zaprezentowali sprzęt, wyposażenie, a także codzienną pracę mundurowych. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mogli ubrać się w kamizelkę, spojrzeć przez wizjer karabinu, czy wsiąść za stery czołgu. Nie zabrakło także wojskowych motocykli, quadów i lekkiego sprzętu. Zainteresowanie dzieci wzbudziły specjalistyczne pojazdy bojowe. Na zakończenienia każdy mógł spróbować prawdziwej, wojskowej grochówki.  

   

 • Zmagania recytatorów już za nami! - 2019


   

                  Zmagania recytatorów już za nami!

   

  30 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorski Świat dziecka. Wzięło w nim udział 25 uczestników: 12 z klas I-III i 13 z klas IV-VIII i gimnazjum. Konkurs otworzyła pani wicedyrektor Ewa Niedabylska.

  Uczestnicy recytowali dwa wybrane przez siebie teksty- wiersze lub fragmenty prozy. Dołożyli wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej: opanowali teksty na pamięć i próbowali je jak najpiękniej interpretować, przełamując naturalny w takich sytuacjach stres i tremę.

  Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

 • Dzień Dziecka 2019


   

  DZIEŃ DZIECKA

  1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień, gdyż czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dopisały nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach z niespodziankami, przygotowanych w tym dniu specjalnie dla uczniów naszej szkoły.

  W piątek 31 maja 2019 r. udaliśmy się na tereny zielone osiedla Zamoyskiego, aby wziąć udział w zawodach sportowych, a także skorzystać z następujących atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami, skakańce i trampolina oraz malowanie twarzy i tańce. Ratownicy WOPR Zamość zapoznali uczniów ze specyfiką swojej pracy oraz zasadami bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Był to wspaniały dzień pełen uśmiechu i dobrej zabawy. Sponsorem zabaw na świeżym powietrzu była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu oraz E.Leclerc Zamość. 

  FOTORELACJA 

   

   

    Życzenia 

   

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony