Filtr
 • Bal Gimnazjalny 2015

 • ferie 2015


   

  2 - 14. 02. 2015

   

   

   

   

 • Gim Szachy w Muzeum


  SZACHY W MUZEUM

    

  w muzeum szachow 1 20150126 128157112516 stycznia klasa 1a gimnazjum wzięła udział w ciekawej lekcji wychowania fizycznego, która miała miejsce w muzeum szachów. Może nie wszyscy o tym wiedzą, że zmojskie Muzeum Szachów jest jedynym tego typu obiektem w Polsce. Klasa sportowa 1a w ramach zajęć wychowania fizycznego jedną godzinę w tygodniu spędza ucząc się grać w szachy. Tym razem uczniowie mieli możliwośc poznac historię szachów, obejrzeć bardzo ciekawe eksponaty z różnych zakątków świata a także rozegrać mini turniej szachowy.  Bardzo ciekawa była partia szachów na planszy przeznaczonej dla niewidomych graczy, którą dziewczyny z klasy rozegrały z zasłoniętymi oczami. Zachęcamy wszystkich do gry w szachy!!

  ZDJĘCIA

 • Gim Bal Karnawałowy


   

   BAL KARNAWAŁOWY

   

  bal karnawaowy 2 20150129 1671447276Karnawał to najweselszy okres w roku (nie licząc oczywiście wakacji), w którym wszyscy bawią się i radują uczestnicząc w przeróżnych balach i zabawach. Również i w naszej szkole odbyły się w tym tygodniu bale karnawałowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Poniżej znajdziecie fotorelację z balu gimnazjalistów. Wielu uczniów, jak i nauczycieli przebrało się na tę okazję w bardzo pomysłowe kostiumy. Wśród przebierańców wybrano 3 osoby, które wykazały się pomysłowością i kreatywnością w przygotowaniu stroju. W konkursie na najciekawsze przebranie zwyciężyli: Wiktoria Kasprzak (1a), Marysia Góra (2a) i Konrad Sokołowski (2b), którzy otrzymali nagrody ufundowane przez pana Wojciecha Bartosiewicza w postaci dodatkowej szansy z chemii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy włączą się do wspólnej zabawy.

  Bal w gimnazjum

   

 • Wiwat Babci! Wiwat Dziadkowie!


   

  Wiwat Babcie! Wiwat Dziadkowie!

   

       Dnia 21 stycznia 2015r. uczniowie klasy I B i I F uroczyście uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka. W swoich salach dzieci z uśmiechem na twarzy zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układ taneczny. W dowód wdzięczności podarowały laurki i portrety. Spotkanie dziadków z wnukami przebiegało w miłej, serdecznej i pełnej wzruszeń atmosferze. Dzieci do występu przygotowały p. Beata Zembroń i p. Elżbieta Seńko. zdjęcia 

   

 • Dzień otwartej szkoły SP 2015


   

  SZKOŁA   PODSTAWOWA  -  DZIEŃ   OTWARTY

   

  W sobotę 24 stycznia 2015r. po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów klas I. Gospodarzami byli: dyrekcja szkoły, nauczyciele klas I – VI oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego. Swoją obecnością zaszczyciły nas przedszkolaki z terenu miasta i okolic. Była to wspaniała okazja, by poznać naszą placówkę i jej ofertę edukacyjną. Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla małych gości wiele atrakcji. Rodzice natomiast oraz przyszli pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Wszyscy mieli okazję spotkać się z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami i zadać nurtujące ich pytania.

 • Dzień Otwarty w naszej szkole - gim relacja


   

  GIMNAZJUM - DZIEŃ OTWARTY

   

   

  Dnia 24.01.2015r. odbył się Dzień Otwarty dla szóstoklasistów, którzy zastanawiają się nad wyborem gimnazjum. Była to dla nich świetna okazja do poznania budynku i zaplecza naszej szkoły oraz uczęszczających już do niej uczniów. Młodzi kandydaci przychodzili z rodzicami, którzy również chcieli zdobyć wiele ważnych informacji. Już przy wejściu każdym  z gości opiekowali się uczniowie trzecich klas pełniący rolę przewodników.

   

   

 • Gim bal przebierańców


   

  BAL PRZEBIERAŃCÓW

   

  beznazwyW najbliższy czwartek tj. 29 stycznia odbędzie się w gimnazjum BAL PRZEBIERAŃCÓW, podczas którego zostanie zorganizowany konkurs na najciekawszy strój. W trakcie balu odbędzie się pokaz karate w wykonaniu zawodników Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu.

  Do wtorku do 14.00 należy dostarczyć do pana Bryknera listę osób, nazwiska opiekunów (1 osoba na 10 uczniów) + zebrane pieniądze. Również do wtorku trzeba zgłosić czy klasa będzie sobie organizowała poczęstunek w sali.
  Zachęcamy do uczestnictwa w dyskotece

 • Dzień promocji szkoły-2015


   

  INFORMACJE 

  DLA  

  PRZYSZŁYCH  PIERWSZOKLASISTÓW

   

  w sobotę 24 stycznia 2015r. 

  w godzinach 10.00 - 13.00

  SWOJE DRZWI OTWIERAJĄ

  SZKOŁA PODSTAWOWA       I       GIMNAZJUM

  ZAPRASZAMY

  DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW

   

   

 • Finaliści 2015


   

  LAUREACI 2014-2015

  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty,

  Szkoła podstawowa 

  Przyroda - Filip Szlingiert - klasa 5a, n-l Anna Topolska

    

  Gimnazjum 

  Ortograficzny - Agnieszka Kalicińska - klasa 2c, n-l Anna Grodzka

  Geografia - Michał Tyrka - klasa 1a,  n-l Danuta Raczkiewicz

  Religia - Justyna Korneluk - klasa 1an-l Małgorzata Jasek 

   

  FINALIŚCI 2014-2015

  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty,

  Gimnazjum

  Ortograficzny - Marcelina Chachuła - klasa 3a, n-l Anna Grodzka

  Język Polski - Agnieszka Kalicińska - klasa 2c, n-l Anna Grodzka

   Matematyka - Patryk Greszta - klasa 1a, n-l Danuta Margol

  Matematyka - Jakub Margol - klasa 3a, n-l Aleksandra Luchowska-Bartnik

   

   

 • WIGILIA DLA NAJUBOŻSZYCH


   

  WIGILIA DLA NAJUBOŻSZYCH

  MIESZKAŃCÓW MIASTA ZAMOŚĆ

   

  Podczas przerwy świątecznej  22 grudnia Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w obsłudze Wieczerzy Wigilijnej dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, która odbyła się w Centrum Pastoralnym przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu.

   Uroczysta Wigilia organizaowana była przez Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Zamościu, Spółdzielnię Socjalną „CASUS” oraz Parafię Św. Michała Archanioła w Zamościu.

   

  POSŁUCHAJMY

  http://www.radiozamosc.pl/wiadomosc,1394,wigilia-dla-samotnych.html 

 • Gim WOŚP


   

  23 FINAŁ

   

  WIELKIEJ  ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   

   

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 20 Wolontariuszy z gimnajzum włączyło się do akcji. Część z nich wyruszyło z puszkami na ulice miasta - zbierali pieniądze dla podtrzymania wysokoich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Pozostali Wolontariusze  oraz Samorząd Uczniowski prowadzili Kawiarenkę dla Wolontariuszy z całego miasta w Klubie Młodzieżowym Stowarzyszenia Salvete. Wolontariusze smażyli pyszne gofry oraz gorącą herbatę, a w wolnym czasie grali w bilard. 

   

  ZDJĘCIA

 • Gim III Konkurs na Kartkę Świąteczną


   

  WYNIKI  III KONKURSU MIĘDZYGIMNAZJALNEGO

  NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

  Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM   

  N Marcelina ChachuaJuż po raz trzeci nasze gimnazjum było organizatorem międzyszkolnego KONKURSU na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ z ŻYCZENIAMI w JĘZYKU NIEMIECKIM I ANGIELSKIM.

  W konkursie wzięły udział  4 gimnazja z Zamościa. Wybór nagród i wyróżnień dla komisji konkursowej był niezwykle trudny, ponieważ wpłynęło bardzo dużo pieknych i oryginalnych prac. Po burzliwej dyskusji zostały wybrane najpiękniejsze kartki.

  Relacja z wręczenia nagród

   

   

 • Orszak


   

  RADOŚĆ PASTUSZKÓW

   

   Obchodzone 6 stycznia Święto Objawienia Pańskiego, znane bardziej jako Święto Trzech Króli, jest jedną z pierwszych uroczystości uświęconych przez Kościół oraz symbolicznym zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Szacuje się, że z tej okazji w ponad 330 polskich miastach odbył się przemarsz mędrców. Zamość po raz pierwszy przyłączył się do tej inicjatywy. 

  Uroczystość rozpoczęła się o 11.00. Orszak wędrował ulicami starego miasta i zakończył się pokłonem Trzech Króli złożonym przed Świętą Rodziną. Po przemarszu odbyła się msza święta, na której nie zabrakło licznie zgromadzonych mieszkańców Zamościa i okolicznych miejscowości z symbolicznymi koronami na głowach.

  Nauczyciele i młodzież naszej szkoły aktywnie włączyli się do zorganizowania Orszaku Trzech Króli. Przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury „Okrąglak” przygotowany został montaż słowno – muzyczny do pierwszej sceny biblijnej „Radość pastuszków”. Była to ostatnia okazja do wspólnego kolędowania.

   

  http://www.tygodnikzamojski.pl/    RADOŚĆ PASTUSZKÓW - WYSTĘP

   

  Orszak Trzech Króli -     zdjęcia cz.1          zdjęcia cz.2   

   

  FOTORELACJA http://zamosc.tv/galerie/7338-orszak-trzech-kroli/

   

   RELACJA VIDEO http://zamosc.tv/tv/7339-orszak-trzech-kroli/

  Zainteresowanie orszakiem było ogromne – ulice starego miasta wypełniły się mieszkańcami, którzy razem chcieli pożegnać ciepłą, świąteczną atmosferę.

 • Dzień Otwarty w naszej szkole


   

  INFORMACJE 

  DLA  
  PRZYSZŁYCH  PIERWSZOKLASISTÓW

   

  w sobotę 8 LUTEGO 2014r. 

  w godzinach 10.00 - 13.00

   

   SWOJE DRZWI OTWIERAJĄ

  SZKOŁA PODSTAWOWA       I       GIMNAZJUM

   

  ZAPRASZAMY

  DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW

   

  FOTORELACJA z Dnia Otwartego

   

    

   

   

  "SZKOŁA Z BAŚNI"

  PROGRAM DNIA OTWARTEGO 
  W SZKOLE PODSTAWOWEJ

    

   

  "SZKOŁA BEZ TAJEMNIC"

  PROGRAM DNIA OTWARTEGO
  W GIMNAZJUM

   

   

   

 • Bezpieczne ferie


   

  W czasie ferii korzystamy z uroków śnieżnej i mroźnej pogody. W czasie zabawy i wypoczynku nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa !!!!!! 
  Zapamiętaj!!!!
 • Zaproszenie - karate tradycyjne


   

  KARATE TRADYCYJNE

   

   

   

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW

  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 W ZAMOŚCIU

  NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z KARATE TRADYCYJNEGO,

  KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W DNIACH 20 - 24.01.2014R.

  W GODZINACH 12.00 - 13.30

  W AULI SZKOŁY

   

   

 • Gim Bal Gimnazjalny


   

   

  BAL GIMNAZJALNY

   18 STYCZNIA 2014 r.

   

 • SP konkurs YOUNG STARS


   

  VI Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

  ‘YOUNG STARS’

   

   

   

   

   

  17 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się VI Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STARS’. Podobnie jak w latach ubiegłych, zmagania konkursowe odbywały się w atmosferze radości i wspólnej zabawy. Konkurs poprowadziły Paulina Koczwara  i Klaudia Nowak z klasy 6b.

   

   

   

 • Gim koncert kolęd w "Okrąglaku"


   

  KONCERT KOLĘD I POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ

  w Domu Kultury "Okrąglak"

  W dniu 16.01.2014r. młodzież naszego gimnazjum zaprezentowała  w Domu Kultury ,,Okrąglak" koncert kolęd i poezji bożonarodzeniowej. Widzami byli seniorzy zaproszeni przez opiekuna Klubu Wolontariusza działającego w Gimnazjum nr 4 - pana Łukasza Bryknera.Koncert przygotowała młodzież w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Hrycyk oraz pani Anny Grodzkiej.Uczniowie wykonali kilka kolęd, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej oraz utworów muzycznych. Występ uatrakcyjnili muzycy grający na akordeonie, skrzypcach oraz flecie. Szczególne uznanie widowni zyskali akordeoniści Radek Górski i Bartek Proć.Seniorzy mówili, że jest to instrument, który był szczególnie popularny w ich młodości, dlatego też z sentymentem wsłuchiwali się w piękną grę naszych chłopców. Koncert odbył się w przyjemnej atmosferze, gdyż seniorzy okazali się bardzo wdzięcznymi słuchaczami.

   

   

 • Bal przebierańców


   

  BAL  PRZEBIERAŃCÓW

       

   

  W dniu 14.01.2014r. odbył się bal przebierańców dla artystów Szkolnego Koła Teatralnego z klas I-III szkoły podstawowej. Młodzi aktorzy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w przygotowaniu strojów. Były między innymi wróżki, księżniczki, piraci,  cyganki, biedronki, motylki, tancerki. Szczególną uwagę zwracał strój księżniczki wykonany z kolorowych gazet. Były tańce i konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.

  ZDJĘCIA

 • Tradycje świąt Bożego Narodzenia


   

  TRADYCJE  ŚWIĄT  BOŻEGO  NARODZENIA

  7 stycznia 2014r. w Klubie Batalionowym  w Zamościu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia" oraz wręczenie nagród i dyplomów nagrodzonym uczniom. 

   

  Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęły:

  I miejsce - Oliwia Kuźma z kl. III C (opiekun E. Seńko)

  II niejsce - Magdalena Borowiec z kl. I C (opiekun K. Kułaj)

   

  Gratulujemy i życzym dalszych sukcesów !

 • Gim Szkolny Klub Wolontariusza


    

  WOŚP 2014

   

  Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w 22 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów. Oprócz zbiórki pieniędzy Wolontariusze oraz Samorząd Uczniowski uczestniczyli i  obsługiwali szereg działań na rzecz Orkiestry w Osiedlowym Domu Kultury "Okrąglak" przygotowanych przez Zamojskie Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie "Otwarte Serca". zdjęcia 

   

   

 • Dzień promocji gimnazjum


   

   

  Szóstoklasisto – przyjdź, przekonaj się sam i od września dołącz do naszej społeczności.

   

 • rekrutacja Gim - informacje

   

  Jak wybrać dobre gimnazjum?

   

  (...)
  W rejonie muszą przyjąć
  Trzyletnie gimnazjum jest szkołą powszechną, każdy młody człowiek musi do niego pójść. Dlatego obowiązuje rejonizacja - to znaczy, że w waszej okolicy jest publiczne gimnazjum, które ma obowiązek przyjąć najpierw wszystkie dzieci ze swojego rejonu, a dopiero potem spoza tej okolicy.
  Uwaga! Nie ma jednak obowiązku chodzenia do gimnazjum rejonowego (można starać się dostać do szkoły w innym rejonie lub do gimnazjum niepublicznego).

   

   

  Gdzie indziej przyjąć nie muszą
  Rodzicu, pamiętaj! Szkoła spoza rejonu przyjmie twoje dziecko tylko wtedy, gdy ma wolne miejsca po przyjęciu wszystkich uczniów z rejonu, którzy chcą się w niej uczyć. (...) Na kandydatów spoza rejonu może czekać test, rozmowa, konkurs świadectw.

   

   

  Rankingi rzecz ulotna
  Wysokie miejsce w rankingu może być argumentem za szkołą. Ale brak gimnazjum na takiej liście nie musi od razu świadczyć na jego niekorzyść.
  Bo miejsce w rankingu to nie jest cała wiedza, jaką rodzice powinni mieć o szkole dziecka. Patrzcie na kryteria rankingu. To, że jedna szkoła miała więcej sukcesów w konkursach przedmiotowych, nie oznacza jeszcze, że ma lepszą atmosferę, jest bezpieczniejsza, że potrafi uczyć także słabszych uczniów itd.

   

   

  Blisko może znaczyć lepiej
  Lepiej, żeby gimnazjum było bliżej domu. W tym wieku dziecko powinno mieć częsty i w miarę szybki kontakt z domem i rodzicami. Poza tym na zadania domowe gimnazjalista musi poświęcić codziennie jedną, dwie godziny, a w natłoku zajęć pozaszkolnych coraz trudniej znaleźć ten czas (szkoda więc tracić go jeszcze na dojazdy). Dłuższa droga do szkoły to też więcej zmartwień o to, czy dziecko jest bezpieczne, czy dotarło szczęśliwie do celu.

   

   

  Koledzy to może być atut
  Spytaj dziecko, czy wolałoby chodzić z kolegami do jednej szkoły. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy ma problemy z nawiązywaniem znajomości, czy czuje się źle w nowym towarzystwie. Jeśli odpowiedź brzmi "tak", lepiej darować sobie elitarne gimnazjum na drugim końcu miasta, (choć nasze ambicje byłyby wtedy pewnie bardziej zaspokojone). Na pewno w szkole obok dziecko będzie czuło się dobrze, bo będą tam się uczyć jego znajomi. Ale bliska szkoła musi spełniać elementarne standardy - dobrze uczyć, być bezpieczna, mieć dobrą atmosferę itd. Z drugiej strony nie ma co się bać szkoły położonej trochę dalej, bo gimnazjaliści są już dość samodzielni. Zwłaszcza jeśli przyszły gimnazjalista nie gubi się w nowym towarzystwie, łatwo nawiązuje znajomości, wtedy nowe otoczenie może być dla niego inspirujące.

   

   

  Dodatki do szczęścia
  Bardzo dobrze, jeśli gimnazjum dba o ucznia także po lekcjach, zapewniając wachlarz zajęć pozalekcyjnych (informatyka, basen czy lodowisko, kółko teatralne, języki obce itd.).
  Pamiętajcie jednak, że nie musimy kierować się zasadą "im więcej, tym lepiej" - raczej "im mądrzej, tym lepiej". Z dzieckiem wybierzcie to, na co ma ono ochotę. I bez przesady - dziecko musi mieć też czas na zwykłą naukę i odpoczynek (spotkania z koleżankami, grę w piłkę).
  Nie zapominajcie, że nie tylko głowa się rozwija, ciało też. Wśród zajęć muszą być także te, które umożliwiają rozwój i relaks fizyczny (zamiast kolejnego kółka naukowego np. basen).
  Patrzcie także na to, czy szkoła umożliwia uczniom rozwój społeczny - czy przystępuje do różnych akcji i programów, np. "Młodzi obywatele działają", "Szkoła z klasą", Socrates Comenius, albo czy prowadzona jest szkolna gazetka.
  Sprawdźcie, czy niektóre zajęcia są dodatkowo płatne. Szkoły nie zawsze o tym uprzedzają.
  Jeśli mieszkacie na wsi i dziecko będzie musiało dojeżdżać, sprawdźcie, czy ostami autobus ze szkoły do domu nie odjeżdża przed zakończeniem lub w trakcie zajęć, które chcecie wybrać. Jeżeli tak, powinniście interweniować u dyrektora szkoły lub w gminie.

   

   

  Uwaga na marketing

  W dużych miastach już teraz wiele szkół rozsyła autopromocyjne ulotki. Szkoły obiecują w nich czasem złote góry. Pamiętajcie - do informacji z ulotki warto mieć dystans, tak jak do każdej innej reklamy.
  A jak w natłoku reklam wybrać dobrze?
  Trzeba pytać znajomych, rodziców, którzy mają dzieci w danej szkole, a także samych uczniów. Najlepiej, jeśli będą to wieści z pierwszej ręki. Pytajcie ogólnie o atmosferę w szkole, ale też o konkrety -jak uczą poszczególnych przedmiotów, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach, czy można w szkole coś zjeść (i za ile), czy jest bezpiecznie, czy mają salę gimnastyczną itd.

   

   

  Do gimnazjum marsz
  To absolutny obowiązek! Odwiedź szkołę, nawet kilka razy. Wybierając gimnazjum w ciemno, popełniasz "grzech główny" rodziców szukających dziecku szkoły.
  Uwaga! Obowiązkowo zabierz ze sobą dziecko. Musi zobaczyć mury, klasy, rozkrzyczany korytarz. W końcu ma się tu uczyć trzy lata. Jeśli powie: "Nie podoba mi się", zastanów się nad taką szkołą. Jeśli jesteś pewien, że jednak będzie ona dobra dla dziecka, powinieneś o tym z nim porozmawiać. Dziecko nie powinno czuć, że jest zmuszane.

    

   

  A może niepubliczne

  Są świetne szkoły publiczne i niepubliczne, są też w obu grupach szkoły złe. (...)

   

   

  Po pierwsze, bezpieczeństwo!
  W wieku gimnazjalnym bezpieczeństwo (obok jakości nauczania) jest chyba najważniejszym kryterium. Jak je sprawdzić? Trzeba zdać się głównie na, własny "zwiad".
  Najlepiej przejść kilka razy drogę dziecka do szkoły (ewentualnie przejechać komunikacją miejską, jeśli szkoła jest oddalona).
  Zbadać zakamarki, zaułki, bramy i wytyczyć dziecku drogę najprostszą i najbezpieczniejszą.
  Nie zawsze należy ufać szkołom, które mają wynajętą ochronę. To może też oznaczać, że szkoła odgradza się od świata, bo sobie nie radzi z zagrożeniami (np. dilerami). Należy spytać, po co i skąd wzięła się ochrona w szkole.
  Pytajmy dyrektora i nauczycieli, czy mieli przypadki łamania szkolnych zasad i norm, jak sobie radzili z uczniami, którzy zagrażali bezpieczeństwu szkoły i uczniów.
  Pamiętajmy, że w mniejszych szkołach łatwiej o utrzymanie dyscypliny i przestrzeganie zasad obowiązujących wszystkich.

   

   

  Gęsto znaczy kiepsko
  Liczba uczniów w klasie to bardzo ważne kryterium. Ścisk nie sprzyja nauce. W mniejszej klasie nauczycielowi łatwiej o indywidualne podejście do ucznia. Górna granica według naszych ekspertów to 25-26 uczniów w klasie.
  Uwaga! To samo dotyczy szkół molochów - w niektórych uczy się nawet tysiąc uczniów. Czy chcielibyście, żeby w tym tłumie był wasz 13-latek? Na szczęście gminy coraz rzadziej dopuszczają do tworzenia tak ogromnych szkół, szkoły stają się mniej tłoczne także z powodu niżu demograficznego.

   

   

  Egzaminy - ważny test
  Warto spojrzeć na wyniki z egzaminu gimnazjalnego, porównać rezultaty z kolejnych lat, sprawdzić, czy szkoła się poprawia. Jednak z suchych wyników nie dowiemy się, jak szkoła je osiągnęła - może np., starając się nie przyjmować słabych uczniów. (...)

   

   

  Profile dla najlepszych
  Niemało gimnazjów tworzy klasy językowe czy informatyczne, do których zwykle trafiają najlepsi uczniowie. Jeśli chcecie, żeby wasze dziecko do takiej klasy chodziło, musicie z nim porozmawiać i być pewni jego zainteresowań. A u 13-latka te zainteresowania dopiero się krystalizują.

   

   

  Zmiana to ostateczność
  Wybraną szkołę można zmienić nawet w ciągu roku szkolnego, choć to oczywiście jest w jakimś sensie porażka i rodziców, i szkoły, z której uczeń odchodzi. Poza tym przy zmianie trzeba znaleźć takie gimnazjum, którego dyrektor ma miejsce i zechce przyjąć ucznia.
  Uwaga! Zmiana szkoły powinna być ostatecznością. Najpierw razem ze szkołą trzeba spróbować wyjaśnić, jaki jest powód problemów ucznia i spróbować je rozwiązać.

   

   

  Nasze rady, wasze decyzje
  Nasz poradnik to zestaw wskazówek, o których warto pamiętać, wybierając dziecku gimnazjum. Ale każde dziecko jest indywidualnością, a szkoła szkole nierówna. To wy, rodzice, najlepiej znacie swoje dziecko! I to do was (razem z uczniem) należą ostateczne decyzje. Życzymy dobrych i mądrych wyborów.

   

   

  0 czym warto pamiętać

  • Gimnazjum kończy się ważnym egzaminem zewnętrznym (składającym się z dwóch części - humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej). Od jego wyniku będzie w dużej mierze zależało, czy dziecko dostanie się do wymarzonej szkoły maturalnej (a w konsekwencji, jakie będzie miało szansę na dobre studia).
  • Wiek gimnazjalny jest trudny - młodzi dojrzewają, przeżywają burzę hormonalną, buntują się. Dobra szkoła stara się tym wyzwaniom sprostać - nie tylko uczy, jest też partnerem rodziców.
  • Wybierając gimnazjum, trzeba liczyć się ze zdaniem ucznia - 13-latek nie jest małym dzieckiem, powinien się wypowiedzieć, do jakiej szkoły chce chodzić, jakie chce mieć zajęcia pozalekcyjne.

   

   

  Autor: Zbigniew Pendel
  Gazeta Wyborcza, dodatek "kujon polski", wtorek 9 marca 2004 Nr 104

   

 • SP Zaproszenie na Koncert Noworoczny


   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  rodziców, uczniów i grono pedagogiczne

  na

   

  Koncert Noworoczny

  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu

  im. Stefana Batorego,

  który odbędzie się w czwartek 16 I 2014r.

  o godzinie 17.00

  w auli naszej szkoły.

   

   

   

 • SP Testy próbne


   

   

  W dniu 9.01.2014r. (czwartek) o godz. 9.00

  odbędzie się próbny sprawdzian szóstoklasisty

  z OPERONEM.

  W związku ze sprawdzianem o godz. 9.35 i 9.45 nie będzie dzwonków.

   

   

 • Rekrutacja SP - informacje

   

   

  Informacje o szkole

   

   

   

 • Gim Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich

   


  SPOTKANIE OPŁATKOWE

  Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego 

  W sobotę 26.01.2013r. odbyło się kolejne - VI Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku gościliśmy w Gimnazjum w Sitnie. Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim, której przewodniczył ks. bp. Marian Rojek. 

   

   

 • Gim Lekcja muzealna

   


   

  W 150 ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOWEGO

   

  24 stycznia uczniowie klas gimnazjalnych IIb i IId wybrali się do Muzeum Zamojskiego, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej powstaniu styczniowemu. Dowiedzieliśmy się, jakie były przyczyny wybuchu powstania oraz jego przebieg w naszym regionie. Pracownicy muzeum z pasją opowiadali nam o broni używanej w powstaniu. Po włożeniu rękawic ochronnych mogliśmy jej dotykać i oglądać z bliska.

  Zdjęcia

 • Wywiadówka


  WYWIADÓWKA

   

   

  Wywiadówka dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz dla Gimnazjum

  odbędzie się

  24 stycznia 2013 r. o godzinie 17.30

  w salach lekcyjnych

  wg planu zamieszczonego przy wejściu do szkoły.

   

   

   

 • SP Cudowne Boże Narodzenia  IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POETYCKI

         ,,Cudowne Boże Narodzenie”

   

    Piotr Belina, uczeń klasy III ,,a” SP  został laureatem IX Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego "Cudowne Boże Narodzenie" zorganizowanego w Zespole Szkół Nr 6 - przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Zamościu.

  Maciej Momot, również z klasy III ,,a”, zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Uczniowie zaprezentowali swoje utwory podczas spotkania poetyckiego, który odbył się 18 stycznia 2013 roku w świetlicy, w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu.  Tego wieczoru wróciliśmy do magicznej atmosfery świąt poprzez słuchanie i śpiewanie kolęd oraz recytację nagrodzonych wierszy.

  Uczniowie przygotowali się do konkursu pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Kowarz.

  Gratulujemy młodym poetom i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • SP IX Międzyszkolny Konkurs Poetycki - Cudowne Boże Narodzenia


  IX Międzyszkolny Konkurs Poetycki "Cudowne Boże Narodzenie"

   Piotr Belina, uczeń klasy III ,,a” SP  został laureatem IX Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego "Cudowne Boże Narodzenie" zorganizowanego w Zespole Szkół Nr 6 - przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Zamościu.

  Maciej Momot, również z klasy III ,,a”, zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Uczniowie zaprezentowali swoje utwory podczas spotkania poetyckiego, który odbył się 18 stycznia 2013 roku w świetlicy, w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu. Tego wieczoru wróciliśmy do magicznej atmosfery świąt poprzez słuchanie i śpiewanie kolęd oraz recytację nagrodzonych wierszy.

  Uczniowie przygotowali się do konkursu pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Kowarz.

  Gratulujemy młodym poetom i życzymy dalszych sukcesów.

 • Gim Protokół V Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

   


  PODSUMOWANIE

  V Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

   

  Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 25 stycznia 2013 roku  o godz. 12.00 w sali nr 12.

  Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

   

   

 • Sp Kolejny sukces

   


  KOLEJNY SUKCES

  Jak czytamy na sportowym blogu, kolejnym sukcesem naszych uczniów i zawodników UKS KIKO zakończyła się druga runda Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Badmintonie, która odbyła się w sobotę 19 stycznia 2013r.  

  Czytaj więcej 

 • Gim "Kawiarnia wspomnień"

   


  KAWIARNIA WSPOMNIEŃ

  "Kawiarnia wspomnień" prowadzona jest przez Zamojskie Centrum Wolontariatu w ramach projektu "Wciąż potrzebni" (polsko-niemieckie partnerstwo dla polepszenia jakości życia mieszkańców Zamojszczyzny poszkodowanych przez III Rzeszę). 17 stycznia w "Kawiarni wspomnień" odbyło się spotkanie z panią Janiną Poździk, która opowiadała o swoich wojennych przeżyciach. W spotkaniu ze świadkiem historii uczestniczyli uczniowie klasy 3b gimnazjum wraz z p. Łukaszem Bryknerem. 

   

 • Gim Rozdanie nagród

   


   

  DSC02901ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE JĘZYKOWYM

  „Kartka świąteczna”

  Dnia 10.01 w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie nagród za międzyszkolny konkurs językowy na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim. W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum nr 4, 5 i 6.

  Zdjęcia

 • Gim Konkurs Piosenki Miłosnej

   


   

  KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ
  W JĘZYKU ANGIELSKI

  Walentynki tuż, tuż.

  7 lutego 2013 r. odbędzie się dla uczniów gimnazjum Konkurs Piosenki Miłosnej w Języku Angielskim. 

  Nagrodą w konkursie jest dwuosobowa wejściówka do kina na wybrany film 3D. 

   

 • Zaproszenie - Dzień Otwartej Szkoły Gim


  ZAPRASZAMY
     UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH wraz Z RODZICAMI

  NA

   DZIEŃ OTWARTY 

  w Gimnazjum Nr 4

   

  02 lutego 2013 roku (sobota)

   godz. 1000 - 1400 

   

  W PROGRAMIE: 

  -          oferta edukacyjna 

  -          zwiedzanie szkoły wraz z pokazem różnorodnych atrakcyjnych zajęć: 

  1000- Z Mapą na TY - geografia 

  1030- I Ty zostań Pitagorasem - matematyka 

  1100- Gry i zabawy językowe  –j.angielski, j.niemiecki, j. rosyjski 

  1120Resuscytacja - Edukacja dla Bezpieczeństwa

  1140- Stań po zielonej stronie mocy - biologia 

  1200- Show chemiczne i fizyczne 

  1230- „Teatrzyk Zielona Gęś”, czyli porcja humoru dla szóstoklasistów – koło teatralne 

  1300- Sport to zdrowie – zapraszają uczniowie klas sportowych 

   „Gimnazjum nr 4 drogą do kariery” – doradca zawodowy 

   -          spotkanie z Dyrekcją Szkoły,  Gronem Pedagogicznym i uczniami

  Poznaj ofertę naszej szkoły dla klas I na rok szkolny 2013/2014

   Wniosek o przyjęcie do Gim 4

   

 • Zapisy do klas I


   

  ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 W ZAMOŚCIU

   

   Zapisy dzieci do klas I
  Szkoły Podstawowej NR 4

  w roku szkolnym 2013/2014

  urodzonych w 2006 roku 

  (dzieci siedmioletnie)

  oraz urodzonych w 2007roku 

  (dzieci sześcioletnie)

  trwają od 14 stycznia do 15 marca

  2013 roku

  w sekretariacie szkoły codziennie

  od 800 – 1500

   

   Wniosek o przyjęcie dziecka do SP4 

  Zapisy uczniów do klas I
  Gimnazjum NR 4

  w roku szkolnym 2013/2014

  do 5 kwietnia 2013

  Składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu po klasie VI

   28 czerwca - 3 lipca 3013 roku 

   

  Wniosek o przyjęcie do Gim 4

   

 • Zaproszenie - Dzień Otwartej Szkoły SP

   
                              DZIECI mające 6 lub 7 lat wraz Z RODZICAMI 

                  NA

   DZIEŃ OTWARTY 

  w Szkole Podstawowej Nr 4

   

  02 lutego 2013 roku (sobota)

  godz. 1000 - 1400

    Tego dnia sekretariat będzie czynny i będzie można zapisać dziecko do szkoły.

  Poznaj niezwykle interesującą ofertę naszej szkoły dla klas I

  na rok szkolny 2013/2014

  http://bi.gazeta.pl/im/7/1802/z1802747X.jpg" 

 • Szkoła Dobrych Praktyk - filmy

   


  SZKOŁA DOBRYCH PRAKTYK

   

  Rajd Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  GIMNAZJUM

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rajdach

  zajrzyj do zakładki GIMNAZJUM - PATRON SZKOŁY - RAJD PRYMASOWSKI

   {youtube}mKd7UECiBUQ{/youtube}

   

  Biała Szkoła 2011/12

  SZKOŁA PODSTAWOWA

  Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Białej Szkole

  zajrzyj do zakładki SZKOŁA PODSTAWOWA - SPORT - TWÓJ SPORTOWY BLOG

  {youtube}ua5gNxeYuUY{/youtube}

   

  Uczymy Ratować Życie

  SZKOŁA PODSTAWOWA

  {youtube}U4gHrHcmC7w{/youtube}

   

 • Gim Mistrzostwa Szkoły PS dz

   


   
  MISTRZOSTWA GIMNAZJUM 
   

  w PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

  Dnia 8 stycznia w hali Zespołu Szkół nr 4 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Rywalizacja toczyła się pomiędzy 7 pięcioosobowymi drużynami. I miejsce zajęła reprezentacja klasy 3a zdobywając tytuł Mistrza Szkoły.

  Mistrzostwa zostały zorganizowane przez uczennice z klasy 2a w ramach realizacji projektu edukacyjnego w gimnazjum. 

   Zdjęcia

   

 • sp konkurs z ang

   


  14 i 17 grudnia 2012 roku odbył się pierwszy, szkolny etap

  Wojewódzkiego Konkursu Języka  Angielskiego CLICKONMANIAC.

  Do następnego etapu zakwalifikowało się:

  6 uczniów szkoły podstawowej oraz 5 uczniów gimnazjum:

   

 • Gim Mistrzostwa Szkoły w PS

  siatkwka


  OGŁOSZENIE

  Dnia 8 stycznia 2013 o godz. 8:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 4 odbędą się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Celem rozgrywek wyłonienie najlepszej drużyny w szkole i realizacja gimnazjalnego projektu edukacyjnego.  Zapraszamy.

   

 • Wiem wszystko o elektrośmieciach

  "Wiem wszystko o elektrośmieciach"

  Szkolny konkurs  ekologiczny "Wiem wszystko o elektrośmieciach", który odbył się 24.01.2012r. został rozstrzygnięty:pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy III b - Leszczyńska Ewa, Lipiec Jakub i Iwan Joanna, drugie klasa III d - Puławska Aneta, Michalczyk Katarzyna i Pierzchała Agnieszka, trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy IIIa - Jarychowicz Gabriel, Zabłocki Krzysztof i Poterucha Adriana. Zdjęcia

  Zgodnie z obietnicą organizatorów klasy te wywalczyły sobie dni bez pytania, ale to już po feriach, od 13.02.2012r. Klasa IIIb - 3 dni, czyli 13,14,15.02.2012r, klasa IIId - 2 dni:13 i 14.02.2012r, natomiast klasa IIIa - 1 dzień: 13.02.2012r.
  Gratulujemy zwycięzcom.

 • Bitwa na klasy

  BITWA NA KLASY

  W dniu 25.01.2012r. w naszym gimnazjum odbyła się
  II EDYCJA SZKOLNEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI - "BITWA NA KLASY" - w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klas III. Aneta Puławska kl.3d - liderka projektu, Katarzyna Michalczyk kl.3d, Ada Poterucha kl.3a, Asia Iwan kl.3b, Kuba Lipiec kl.3b, Rafał Rewucha kl.3c, pod kierunkiem pani Małgorzaty Hrycyk.

  I nagrodę zdobyli: Paweł Obszyński i Michał Witkowski z kl.2b

  II nagrodę zdobyły: Ola Jonasz i Ola Szram z kl.1b

  III nagrodę zdobyli: Oskar Poterucha, Bartek Wydmański, Kajetan Litwińczuk, Artur Humenny z kl.2a oraz Patryk Kawka z kl.3d

  IV nagrodę zdobyła grupa w składzie: Magda Zabłocka, Iza Wyłupek, Justyna Pilip, Piotrek Samborski, Wojtek Szewczuk z kl.1a

  Prezentacje oceniało jury w składzie:
  - pani dyrektor Jolanta Goryczka,
  - pani Aneta Ścibak,
  - pani Anna Antoszczak z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu,
  - przedstawicielki społeczności uczniowskiej: Aneta Puławska i Ada Poterucha.

  Imprezę uświetniły  występy w wykonaniu ZESPO??U TA??CA NOWOCZESNEGO RAPTIS, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu oraz zespół wokalny ATR z naszego gimnazjum.

  Cała społeczność szkolna świetnie się bawiła! Trud przygotowań opłacił się! Było wspaniale!

  Sponsorami nagród byli rodzice uczniów zaangażowanych w projekt "BITWA NA KLASY."

  Dziękujemy naszym RODZICOM !!!

  Organizatorzy
  (mamy kolejne nowe pomysły)

  Relacja fotograficzna w galerii.

 • ZAGIMAK

  BRAWO MATEMATYCY!

  W sobotę 21 stycznia odbył się II etap Konkursu Matematycznego ZAGIMAK. Do III etapu przeszli uczniowie: Barłomiej Karwowski (2b), Krzysztof Lipiec (2b), Piotr Samborski (1a), Jakub Wujec (1a), których przygotowała pani Danuta Margol. Organizatorem konkursu jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział  w Zamościu i  Państwowa  Wyższa  Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje  Prezydent  Miasta Zamościa. Gratulujemy naszym matematykom i życzymy sukcesu w III etapie, który odbędzie się 17.03.

 • Kulig

  Pędzi, pędzi kulig !!!

  We wtorek (24.01) młodzież klas: 1a, 2b i 2c wspólnie bawiła się na kuligu zorganizowanym w okolicach Skierbieszowa. Tegoroczna zima nie jest zbyt śnieżna, dlatego kulig "pędził: nie saniami, a bryczkami zaprzężonymi w konie ze Stadniny Koni "Debry". Po przejażdżce zwiedziliśmy stajnie i kryty padok, gdzie obejrzeliśmy pokaz ujeżdzania oraz dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o konie i jak je osiodłać. W stadninie karmiliśmy też daniele i bydło szkockie w minizoo. Następnie udaliśmy się pięknym wąwozem do lasu, gdzie czekało juz na nas ognisko i kiełbaski. Wielką frajdę sprawiły nam zabawy na śniegu a szczególnie zjeżdżanie  z górki na workach z sianem. Zdjęcia możecie obejrzeć w galerii.

 • Niech żyje bal...


  "Poloneza czas zacząć..."

  Słowami ?Poloneza czas zacząć?? pani dyrektor Jolanta Goryczka rozpoczęła 28 stycznia 2012 Bal Gimnazjalny.

  Uroczysty taniec, poważne miny trzecioklasistów, uśmiechy rodziców patrzących na swoje pociechy, radość wychowawców i wspaniała atmosfera towarzyszyła wszystkim do późnych godzin wieczornych.

   Fotoreportaż z balu gimnazjalnego 

  zdjęcia cz.2

 • Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich

  Spotkanie Opłatkowe Szkół
  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

  W ubiegłą sobotę (14.01.) odbyło się kolejne - V Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku gościliśmy w Gimnazjum w Mirczu, które w tym roku obchodzi 10-lecie nadania imienia szkole.
  Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu, której przewodniczył ks. prał. Zdzisław Ciżmiński, a kazanie wygłosił ks. Robert Strus, dyrektor Szkół Katolickich im. Św. Ojca Pio w Zamościu. Po modlitwie członkowie Młodzieżowego Koła Teatralnego ?Kameleon? przedstawili jasełka ?Blask nadziei?. Podsumowano konkursy poświęcone patronowi i podzielono się opłatkiem.  zobacz Galerię Zdjęć

 • Przegląd Kolęd i Pastorałek

   

  III nagroda
  w
  V Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
  zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu

  Skład zespołu ART

  p. Małgorzata Hrycyk - opiekun zespołu, Iza Smoter z klasy 2c, Magda Olezczuk z klasy 3c, Aneta Puławska z klasy 3d, Ada Poterucha z klasy 3a, Kasia Michalczyk z klasy 3 d, Iza Strus z klasy 3b

  Przegląd odbył się 11 stycznia 2012 roku. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji można znaleźć na stronie ZSP nr 3.

  http://www.zsp3zamosc.internetdsl.pl

 • Drugie życie elektrośmieci

  PRZED NAMI WIELKIE WYZWANIE.

  Z dużą przyjemnością  informujemy, że nasze gimnazjum uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym   - ?Drugie życie elektrośmieci?. Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej naszej młodzieży, ich rodziców oraz całej społeczności naszego miasta w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami oraz zwiększenie poziomu zbiórki tego sprzętu.
  Organizatorem i Sponsorem Konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o.

            Przed nami wielkie wyzwanie, gdyż uczestnictwo w tym konkursie to pomysł na ?Szkołę z pasją?, a  zarazem wspaniała przygoda. W naszym gimnazjum powstało Koło Młodych Ekologów, które wraz z nauczycielem biologii koordynuje przebieg zadań konkursowych. Tak naprawdę konkurs wymaga zaangażowania całej szkoły. Wszyscy nasi nauczyciele i wychowawcy podejmują tematykę zrównoważonego rozwoju, co sprzyja realizacji założeń Dekady Edukacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju ogłoszonego przez ONZ na lata 2005-2014. Nasi uczniowie zdobywają potrzebną im wiedzę  i umiejętności
  w czasie godzin wychowawczych i prelekcji. Aktywnie uczestniczą w zbiórce elektrośmieci,
  a szczególnie zużytych baterii. Chcemy również nawiązywać współpracę z lokalnym środowiskiem, aby dotrzeć do jak najszerszych grup społeczności zamojskiej.

  Przygotowaliśmy audycję w Katolickim Radio Zamość, aby nagłośnić naszą akcję zbiórki ZSEE, czyli zużytego sprzęty elektrycznego  i elektronicznego.

  Ta zbiórka jest dla nas bardzo ważna i dlatego apelujemy do wszystkich  o  pomoc. Wszyscy mieszkańcy Zamościa, uczniowie i pracownicy szkoły, zakłady pracy i  firmy, mogą oddawać zepsuty sprzęt elektryczny do naszego gimnazjum do końca marca. Będziemy bardzo wdzięczni, bo to zwiększy naszą szansę na wygraną.
  A stawką jest nowoczesny sprzęt komputerowy dla naszego gimnazjum ? cenne dla nas pomoce naukowe. Prosimy dzwońcie do nas (084 6389202).

 • Konkursy plastyczne

  Osiągnięcia w konkursach plastycznych


  Wojewódzki Konkurs Plastyczny
  "Moje Boże Narodzenie"

  pod patronatem Kuratora Oświaty

   

  Iza Smoter z klasy 2c - nagroda
  Mateusz Sędłak z klasy 1a - wyróżnienie
  ??ukasz Wodyk z klasy 2b - wyróżnienie

 • WOŚP 2011

   

  ?Gramy z pompą!

  Zdrowa mama, zdrowy wcześniak,
  zdrowe dziecko.?

  Dnia 08 stycznia 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum już po raz kolejny wzięli udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki publicznej było zbieranie środków pieniężnych na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.?

 • Próbny egzamin gimnazjalny

  Próbny egzamin gimnazjalny

  W dniach 10-12 stycznia odbędzie sie próbny egzamin gimnazjalny dla klas trzecich. Egzaminy będą rozpoczynać się o godzinie 8.00.

 • Bal gimnazjalny

  Bal gimnazjalny

           Tradycyjnie w ostatnią sobotę przed feriami, czyli 15 stycznia 2011, w naszej szkole odbył się Bal gimnazjalny klas trzecich. Uroczystość została przygotowana przez rodziców, którzy zaprosili do udziału w niej panią Dyrektor Jolantę Goryczkę, grono pedagogiczne oraz przedstawiciela władz miejskich i oświatowych naszego miasta. Na uroczystość przybyli pan Kazimierz Chrzanowski - Dyrektor Wydziału Edukacji, pani Marzena Korga - Inspektor Wydziału Edukacji, pani Ewa Zawiślak - była wychowawczyni klasy IIIa i pani Ewa Pudło - była wychowawczyni klasy IIIb oraz grono pedagogiczne.

           Uroczyste rozpoczęcie Balu przez panią Dyrektor nastąpiło o godzinie 17.00. Po przywitaniu gości uczniowie zatańczyli poloneza przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Następnie  do godziny 24.00 bawili się na dyskotece, którą uświetnił pokaz ogniowy z udziałem ucznia Kuby Jamroża, pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu ucznia Rafała Skotarskiego i wybory Królowej i Króla Balu. Królową została Kasia Wal z klasy IIId, a Królem Mateusz Ożga z klasy IIIa.

   Zdjęcia

 • IV Spotkanie Opłatkowe Szkoł Prymasowskich

  SPOTKANIE OP??ATKOWE SZKÓ??

  IM. STEFANA KARDYNA??A WYSZY??SKIEGO

  Coroczną tradycją szkół prymasowskich naszej diecezji jest to, że tuż po świętach możemy się spotkać i złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia. W tym roku uroczysty opłatek szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Diecezji Zamojsko ? Lubaczowskiej i Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia odbył się w sobotę 8 stycznia 2011 r.  w Szkole Podstawowej w ??abuńkach Pierwszych.^Więcej^

  Zdjęcia.