Filtr
 • Fotorelacja z zakończenia roku szk. 2014/2015

 • POMOC DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA


    

  POMOC DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA 

   

  17 czerwca 2015 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4  w Zamościu wraz z opiekunami odwiedzili zamojskie schronisko dla zwierząt. Przekazaliśmy  wcześniej zebrane dary – ponad 40 kg suchej karmy, w tym 5kg karmy w puszkach oraz koc. Dziewczęta miały okazję zobaczyć, jak smutny i ciężki jest los mieszkańców schroniska. Zrozumiały, że pomysł zakupu psa powinien być bardzo przemyślany. Jednogłośnie stwierdziły, że akcje zbiórki karmy w szkołach powinny być dalej prowadzone, gdyż są takie potrzeby. FOTORELACJA 

   

 • Smok ze Smoczej Jamy


   

  Smok ze Smoczej Jamy
   
   
  Dnia 28.05.2015, dzieci z klasy I E Koła Teatralnego prowadzonego przez Barbarę Cybulską, wystawiły przedstawienie “Smok ze Smoczej Jamy” dla dzieci z Przedszkola Nr 15, dla klas I-III SP Nr 4 oraz dla rodziców.  FOTORELACJA 
   
   
 • Wycieczka do Sandomierza - 2015


   

  Wycieczka do Sandomierza

   

  Dnia 10 czerwca 2015r. klasy III były na wycieczce w Sandomierzu. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych zabytków, płynęli statkiem po Wiśle, podziwiali panoramę Sandomierza z wieży przy Bramie Opatowskiej. Odwiedzili też „ Zbrojownię”, gdzie mogli zobaczyć jak wyglądały stroje z dawnych czasów, zbroje i miecze, a możliwość przymierzenia ich sprawiła im najwięcej radości.

  Z wycieczki uczniowie przywieźli też wiele pamiątek.

  Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. 

  FOTORELACJA

 • DOPISZ PESEL DO LEGITYMACJI


   

  DOPISZ PESEL 

   

  Zbliżają się wakacje i warto sprawdzić, czy legitymacja uczniowska jest kompletna. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej ze stycznia tego roku, musi znaleźć się na niej numer PESEL. Inaczej dokument będzie nieważny i nie uprawnia ucznia do ulgowego biletu w pociągu i komunikacji miejskiej.

   

  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 23) zmieniającym m.in. druki legitymacji szkolnych, które to rozporządzenie  wprowadza m.in. konieczność wpisywania przez szkołę do legitymacji /wydawanych wg dotychczasowych wzorów/ numeru PESEL ucznia.

   

 • Gim Międzynarodowy Festiwal Sportu


  XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu

  FESTIWAL SPORTUFESTIWAL SPORTU 

   

  W dniach 12-14.06.2015 na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz na obiektach zamojskich szkół zorganizowano XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży. Organizatorami byli  Zamojskie TKKF przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Miasto Zamość. Uczestnikami festiwalu byli w tym roku uczniowie z następujących krajów: Ukrainy, Słowacji, Węgier, Polski. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: piłka ręczna chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, pilka nożna chłopców, badminton dz i chł, lekkoatletyka. Dla najlepszych drużyn i zawodników ufundowano nagrody - puchary, medale i dyplomy.

  Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez drużynę siatkarek, piłkarzy nożnych, badmintonistów i lekkoatletów.

 • W Magicznych Ogrodach Janowca


   

  W Magicznych Ogrodach Janowca

   

  11 czerwca 2015 roku  uczniowie klas I a, b, c, d wraz z wychowawcami wyruszyli do Magicznych Ogrodów w Janowcu - baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki, Krasnoludy, Bulwiaki i Mordole. Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów dzieci rozpoczęły edukacyjną grę terenową z przewodnikiem w Krainie Wróżek Smużek. Wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni , tysięcy pachnących róż odkrywały place zabaw, miejsca odpoczynku i tajemnic. Atrakcją dla uczniów był przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, zabawy na Robankowej Łące, w Grodzie Krasnoludzkim i Krainie Bulwiaków, a dla najodważniejszych wizyta w groźnym i tajemniczym  Mroczysku. Na zakończenie pobytu dzieci miały okazję poszaleć na smoczym placu zabaw i dmuchańcach. Po całodniowych atrakcjach wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń. FOTORELACJA 

 • Oddanie do użytku nowej bieżni!


   

  Oddanie do użytku nowej bieżni!


           19 czerwca odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej bieżni. W tym ważnym dla szkoły wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości: Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamościa, Andrzej Zastąpiło - I Zastępca Prezydenta Miasta, Małgorzata Bzówka - Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty, Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski - Ks. Kan. Tadeusz Czuk, Ks. Prałat Janusz Romańczuk oraz dyrektorzy zamojskich szkół, nauczyciele i uczniowie klas sportowych. 
          Po przemówieniu pani dyrektor oraz zaproszonych gości, została zaprezentowana krótką część artystyczną. Następnie wszyscy udali się na teren kompleksu sportowego,  gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie nowej  bieżni i przecięcie wstęgi. 
          Na zakończenie młodzi lekkoatleci spróbowali swoich sił, biorąc udział w sztafecie, ich zmaganiom towarzyszyło wiele emocji.
          Jeszcze raz dziękujemy  wszystkim tym, dzięki którym dysponujemy jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w naszym mieście.


  Otwarcie bieżni - akademiaOtwarcie bieżni - akademia 

  Otwarcie bieżni - zawodyOtwarcie bieżni - zawody   

 • Zakończenie roku szk. 2014/15


   

  PROGRAM

  Zakończenia roku szkolnego 2014/2015

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

 • Gim Podsumowanie Konkursu Zagimak


   

  Podsumowanie konkursów matematycznych

  "SZPAK" i "ZAGIMAK"

   

  Final konkursu 3998994Miło nam poinformować, że uczniowie nasze szkoły odnieśli sukces w konkursach matematycznych „SZPAK” i „ZAGIMAK”, organizowanych przez LSCDN w Zamościu pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zamość i PWST w Zamościu. Jako laureaci wzięli udział w uroczystości podsumowania wyników tej rywalizacji, która miała miejsce 17.06.2015 r. w GKO w Zamościu. W uroczystości podsumowania konkursów i wręczenia nagród udział wzięli Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk i Dyrektor Wydziału Edukacji UM Zamość p. Agnieszka Kowal.

  A oto lista naszych uzdolnionych matematyków, którzy uzyskali tytuł laureata:

 • Warsztaty terapeutyczne


   

  Warsztaty terapeutyczne

   

  W dniu 8 czerwca 2015r. uczniowie klasy II b SP uczestniczyli w warsztatach biblioterapeutycznych pt. ,,Strach boi się odważnych” zorganizowanych w ramach programu ,,Uzależnieni od czytania”.

  Uczniowie wysłuchali opowieści o Zającu Ambrożym, a następnie rozmawiali o tym ,,co to jest strach” i jak go pokonać.

  Podczas zajęć  nauczyli się jak radzić sobie z lękiem. Warsztaty były przeplatane ciekawymi zabawami integracyjnymi i ruchowymi.  ZDJĘCIA 

   

 • Mamy Mistrza!


    

  Mamy Mistrza!

   

  Dnia 21 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się  XIII Międzyszkolny Konkurs Warcabowy dla uczniów klas III. Nasząszkołę reprezentowały dwie drużyny.

  Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Nowosad – klasa III c

                                                  Edyta Wszoła       - klasa  III c

  Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Bekier – klasa III a

                                                  Kamil Stanisławczuk – klasa III c

  Mistrzem Warcabów w kategorii C (chłopców)  został Kamil Stanisławczuk z klasy III c.

  III – miejsce w kategorii D (dziewcząt) zajęła Edyta Wszoła z klasy III c

  III – miejsce w kategorii C (chłopców) zajął Bartłomiej Bekier z klasy III a

                Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary, medale i nagrody.

  Do Turnieju uczniów przygotowywały p. Małgorzata Bakuniak i p. Bożena Kierepa. 

  ZDJĘCIA 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Rodzina, najwspanialszy zamysł Pana Boga


   

  Nagrody i wyróżnienia

  w XXI Diecezjalnym Konkursie Poetycko - Plastycznym

   

  2 czerwca 2015 roku w kościele o. Franciszkanów w Zamościu, po Mszy św. pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego  odbyło się podsumowanie konkursu poetycko -  plastycznego „Rodzina, najwspanialszy zamysł Pana Boga”. Nagrody  i wyróżnienia otrzymali uczniowie ze szkoły podstawowej. Są to:

  Sonia Jajus  z klasy I d – nagroda, n-l Dorota Skotarska

   

  Zosia Iwaniec z klasy V b – nagroda, n-l Małgorzata Jasek

  Weronika Nowak z klasy V b – nagroda, n-l Małgorzata Jasek

  Patryk Worożbit z klasy V b – nagroda, n-l Małgorzata Jasek 

 • Gim Dzień Języka Polskiego


   

  DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

   

   

  dzie jzyka polskiego 4 20150616 1130018872Dnia 12 czerwca nauczyciele języka polskiego zorganizowali w szkole Dzień Języka Polskiego.

  Turniej Wiedzy o Języku Polskim między klasami pierwszymi prowadziła pani Jolanta Rajch,  między klasami drugimi i trzecimi - pani Anna Grodzka.

  Uczniowie klas I, II i III rywalizowali o zwycięstwo w kilku kategoriach:

  A  Najlepsza inscenizacja dzieła literackiego.

  B  Najlepsza scenografia i kostiumy w inscenizacji dzieła literackiego.

  C  Najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego.

  D Oryginalny kostium w inscenizacji dzieła literackiego.   

  E  Turniej Wiedzy o Języku Polskim.     

  ZDJĘCIA                                                                            

 • Gim Wycieczka Zakopane 2015


  WYCIECZKA KRAKÓW - OJCÓW - ZAKOPANE

   

  krakow zakopane 2015 2 20150615 1390194762W dniach 8- 10.06.2015 uczniowie gimnazjum z klas II c, a, b, III a i b oraz I a uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce integracyjnej do Ojcowa, Krakowa i Zakopanego. Pierwszego dnia gimnazjaliści zwiedzili Ojcowski Park Narodowy spacerując Doliną Prądnika. W Skale uczniowie mieli okazję  zrobić pamiątkowe zdjęcie przy słynnej Maczudze Herkulesa. W Krakowie uczniowie zwiedzili Bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Sukiennice i Rynek Główny.

 • Informacja dla rodziców uczniów klasy I oddziału sportowego


  Informacja dla rodziców uczniów klasy I oddziału sportowego

  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu w roku szkolnym 2015/2016:

   

  Proszę zgłaszać się do lekarza rodzinnego po zaświadczenie o następującejtreści:

  „brak przeciwskazań do uczęszczania do oddziału sportowego o profilu gimnastyka”

   

  Zaświadczenie powinno być  wydane przez lekarza w okresie od 17.08. do 28.08.2015r.

  Zaświadczenie należy dostarczyć do sekretariatu szkoły

  w terminie do 28.08.2015r. (piątek)!

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015


  I MIEJSCE W KONKURSIE 

  Zachowaj Trzeźwy Umysł

   

  Dnia 28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu odbył się międzyszkolny konkurs profilaktyczny zorganizowany w ramach 15 edycji ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Zmagania drużyn oceniała 4-osobowa Komisja Konkursowa, którą tworzyli pedagodzy szkolni oraz przedstawiciele policji. W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje 9 zamojskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z opiekunami. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach. Odpowiadali na pytania dotyczące profilaktyki, odgrywali scenki, rozwiązywali krzyżówki. Ich zadaniem  było także ułożenie fragmentów wiersza o tematyce profilaktycznej. Drużyny uzyskiwały dodatkowe punkty za samodzielne ułożenie hasła. Każda  drużyna zaprezentowała bardzo wysoki poziom  w zakresie wiedzy profilaktycznej.

  Miło nam poinformować, że zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych nasza szkoła zajęła I MIEJSCE.

  Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy I A: Patryk Greszta, Maksymilian Ziemiński, Michał Tyrka

 • Na Roztocze, na zielony szlak…


   

  "Na Roztocze, na zielony szlak…"

   

   29 maja klasy I e I f z wychowawczyniami panią B. Klassek  i panią 

  E. Seńko udały się na wycieczkę po Roztoczu. Dzieci zwiedziły zagrodę w Guciowie, obejrzały młyn i stawy rybne pstrągów w Bondyrzu, źródlisko w Hutkach oraz ciekawe i zabytkowe miejsca w Krasnobrodzie.

  Wielką atrakcją wycieczki był spacer w Kamieniołomach, wspinaczka na Basztę i  Górę Św. Rocha oraz picie źródlanej wody. Piękne widoki, zdrowe powietrze i urokliwe zakątki Roztocza na długo pozostaną w pamięci młodych turystów. zdjęcia 

   

 • Rajdowe wspomnienia 2015


   

  Rajdowe wspomnienia 

   

  3 czerwca 2015r. już po raz szósty uczniowie szkoły podstawowej wyruszyli na pieszą wędrówkę zorganizowaną z okazji Dnia Patrona Szkoły - Stefana Batorego.

  Podzieleni na trzy grupy wiekowe ruszyliśmy na trasę rajdu.

   

   

 • I Konkurs Wiedzy o Kard. Wyszyńskim


   

  I Konkurs o Patronie Gimnazjum

   

  i konkurs o patronie 3 20150603 2021809272

  Dnia 2 czerwca został rozstrzygnięty I Szkolny Konkurs o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego"Ten zwycięża kto miłuje".

  Konkurs ten składał się z dwóch etapów. W I etapie trzyosobowe drużyny uczniów z poszczególnych klas rozwiązywały test, natomiast w II etapie odpowiadały ustnie na wylosowane pytania.  W drodze eliminacji organizatorzy konkursu – Małgorzata Jasek, Agnieszka Jedlińska, Anna Klech i Aneta Ścibak -  wyłonili zwycięzców - przedstawicieli klasy 3a.   ZDJĘCIA

   

 • Dzień Ziemi 2015


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

   

  dzie ziemi 7 20150603 11764129692 czerwca w naszej szkole odbył się uroczysty  apel z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Święto to jest najważniejszą i najszerzej obchodzonaą inicjatywą na rzecz naszej planety. Zostało ustanowione przez ONZ na pamiątkę konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5 czerwca 1972r. Aktualnie dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach świata. Celem uroczystości było zwrócenie szczególnej uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie młodzieży, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające nas środowisko. Przypominanie o  problemach ekologicznych i wskazywanie ich rozwiązań, to główne przesłanie, które zaprezentowali nasi uczniowie - artyści na apelu. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas: IIc gimnazjum, Va szkoły podstawowej oraz chór szkolny. W pokazie "mody ekologicznej" brali udział uczniowie klas: Ia, IIc, IId i VIa.

  Uroczystość przygotowali nauczyciele: Danuta Raczkiewicz i Anna Topolska.  ZDJĘCIA

 • Przedstawienie językowe


   

  LUBIMY UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH

   

  przedstawienie jzykowe 1 20150603 1072639201

   

  W dniu 2 czerwca klasa 2b SP wystąpiła z wiosennym przedstawieniem przygotowanym w językach niemieckim i angielskim. Na widowni zasiedli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi nauczycielami. Dzieci przedstawiały się, prezentowały wiersze o słoneczku, żabkach, zielonej trawce i intensywnej pracy pszczółek przeplatane wesołymi i rytmicznymi piosenkami. Całe przedstawienie poprowadzili Weronika Iwaniec i Szymon Chadaj. Dzięki ich wstępom do wierszy i piosenek były one zrozumiałe dla wszystkich dzieci.

   

   

 • Dotknąć kawałek nauki


   

   DOTKNĄĆ NAUKI

   

  W dniu 29 maja tego roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, oraz Niewidzialną Wystawę. Była to inicjatywa Andrzeja Magiery z kl. IIIa i pani Aleksandry Luchowskiej-Bartnik. Naszą przygodę z nauką zaczęliśmy od seansu w planetarium, gdzie podziwialiśmy gwiazdozbiory naszego nieba. Interesującym przystankiem był również Teatr Wysokich Napięć. Każdy miał możliwość dotknąć kawałek nauki.  Następnie były ogrody na dachu biblioteki uniwersyteckiej. Miejsce, które wywarło na nas największe wrażenie to Niewidzialna Wystawa.

 • Wprawa zuchów „Śladami Powstania Zamojskiego”


   

  Wyprawa zuchów „Śladami Powstania Zamojskiego”

   

  17 kwietnia 2015 roku zuchy  pod opieką  pani Doroty Skotarskiej uczestniczyły w wyprawie „Śladami Powstania Zamojskiego” zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP Zamość i drużynę harcerską ze Starego Zamościa. Wędrówka przebiegała trasą: Zaboreczno – Wojda. Są to miejscowości, gdzie oddziały partyzanckie stoczyły bitwy w obronie wysiedlanej ludności Zamojszczyzny. Te walki i akcje odwetowe pokazały Niemcom, że nie będzie im tak łatwo dokonać wysiedlenia mieszkańców Zamojszczyzny.

 • Obietnica


   

  Obietnica

   

 • FIZYCZNY CZAR PAR


   

  „FIZYCZNY CZAR PAR”

   

  9 kwietnia 2015 odbyły się w naszej szkole eliminacje do X edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Fizyczny Czar Par” 2015. Konkurs ten był adresowany do uczniów klas drugich szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego. Organizatorami konkursu byli: Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Pracownia Dydaktyki Instytutu Fizyki UMCS i doradca metodyczny nauczycieli fizyki m. Lublin. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 7 uczniów. Najlepszi okazali się Szymon Zawada i Agnieszka Kalecińska i to właśnie oni reprazentowali naszą szkołę w kolejnym etapie zmagań  konkursu w Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie.

 • Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR


    

  MIĘDZYNARODOWY SUKCES UCZNIÓW

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  Uczniowie szkoły podstawowej odnieśli sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR  pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   

   

  Wyróżnienia zdobyli następujący uczniowie:

 • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO SP


   

  WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO SP

   

  W dniu  28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Po przeliczeniu głosów władzę w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2015 / 2016 pełnić będzie:

   

  Przewodnicząca – Zofia Iwaniec klasa 5 b

  Zastępca – Bikowska Aleksandra klasa 5a

  Sekretarz – Jakub Kycko 4a

                                                Skarbnik – Oliwia Bojarska 5a

 • Teatrzyk angielski


   

  MALI  AKTORZY  Z  KLASY  II A

    

  Uczniowie klasy II a szkoły podstawowej pod opieką pani Małgorzaty Bakuniak przygotowali teatrzyk w języku angielskim. Była to świetna okazja wykorzystania umiejętności językowych w praktyce. Przedstawienie odbyło się 24 czerwca 2014r. w dwóch odsłonach. Na początek krótka scenka pt.:„Hide and seek” opowiadająca o zabawie i żartach zwierząt w lesie, a następnie występ oparty na motywach znanej bajki „Little Red Ridinghood”. Stroje oraz rekwizyty uczniowie przygotowali z rodzicami.

 • Zakończenie roku szk. 2013/14


   

  FOTORELACJE

  Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

   

  KLASY 1 - 3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  KLASY 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  KLASY 4 - 5 SP i KLASY 1 - 2 GIM

   

  KLASY 3 GIMNAZJUM

   

   

 • Zakończenie roku 2013/2014


   

   

  CZWARTEK 26 czerwca 2014r. 

                   

                         KLASY 6 SP  -  GODZ. 15.30  - aula szkoły

                               KLASY 3 GIM - GODZ. 16.30  - aula szkoły

   


   

                              PIĄTEK 27 czerwca 2014r. 

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Świętej.

  GODZ. 8.30  - Kościół MB Królowej Polski

   

  GODZ. 9.45  - aula szkoły KLASY  4-5 SP  

                                          KLASY 1-2 GIM  

   

  GODZ. 11.00  - aula szkoły KLASY  1-3 SP  

   

 • sp kiermasz


        

   

 • sp egzamin na kartę rowerową

   


   

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  Dnia 16.06.2014r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Test składał się z 22 pytań. Egzamin teoretyczny zdało 43 uczniów klas IV-V, którzy 16 czerwca przystąpili do części praktycznej. Egzamin praktyczny nadzorowało dwóch funkcjonariuszy Komendy Policji w Zamościu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością praktyczną- jazdą po miasteczku. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego –ukończyli egzami z wynikiem pozytywnym.

  Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie egzaminu teoretycznego i praktycznego były:

  p. Barbara Korona i p. Agnieszka Boratyn

 • Rajdowe wspomnienia

   


   

  RAJDOWE  WSPOMNIENIA

   

  18 czerwca 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu po raz piąty wyruszyli na rajd pieszy zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły. W imprezie udział wzięli uczniowie klas I - VI pod opieką  nauczycieli i rodziców.

  Podzieleni na dwie grupy wiekowe wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę. Tym razem wędrowaliśmy przez teren gminy Stary Zamość. Maszerując podziwialiśmy urokliwy krajobraz okolic Wierzby i Wisłowca. Piękna pogoda wprawiała w dobry nastrój i zachęcała do wysiłku.

  ZDJĘCIA

 • SP Rajd Nocny 2014


   

  NOCNE WĘDRÓWKI

   

  W nocy z 14 na 15 czerwca 2014 r, członkowie Koła Turystycznego pod opieką Anny Topolskiej i Agnieszki Hamerskiej uczestniczyli w 57 Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej Osuchy w Puszczy Solskiej organizowanym przez PTTK Zamość. Trasa wiodła od józefowskich kamieniołomów Babia Dolina do muzem bitwy pod Osuchami. Na mecie na strudzonych piechurów czekało ognisko i konkursy rajdowe. W konkursie na piosenkę partyzancką nagrodę otrzymały Alicja Czyż i Wiktoria Węglińska. W konursie krajoznawczym wzieli udział Patrycja Czujkowska i Michał Tyrka. Wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili po godzinie trzeciej w nocy do Zamościa.  ZDJĘCIA

 • LAUREACI KONKURSÓW 2013/014


   

  PREZYDENT ZAMOŚCIA MARCIN ZAMOYSKI

  NAGRODZIŁ NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

   

  prezydent zamocia nagrodzi najlepszych uczniow 1 20140618 1367489482Prezydent Marcin Zamoyski spotkał się 16 czerwca w sali Consulatus zamojskiego ratusza z uczniami zamojskich szkół -  laureatami i finalistami konkursów wiedzy oraz olimpiad przedmiotowych. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek i albumów. Wśród nagrodzonych obecni byli również uczniowie Zespołu Szkół nr 4 wraz z opiekunami i panią dyrektor Jolantą Goryczką.

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Wycieczka Piastowskim Szlakiem


   PIASTOWSKIM SZLAKIEM


  wycieczka piastowskim szlakiem 2 20140615 1265622803W dniach 9-11 czerwca grupa gimnazjalistów z klas 2a, 2b, 3a, 1a, 3c, 3b uczestniczyła w wycieczce Piastowskim Szlakiem.  Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać miejsca związane z początkami państwowości polskiej. Zwiedziliśmy m.in. Biskupin, Gniezno i Poznań. Pełni wrażeń i w radosnych humorach powróciliśmy do domu.

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Puchar PS


  ZDOBYLIŚMY PUCHAR !!!

   

  mamy puchar 3 20140613 18760765944 czerwca odbyły się już po raz XII zawody z piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Właściwa motywacja całej drużyny, gra na 100% możliwości i udało sie!!!!!!!!! Nasze siatkarki pokonały rywalki z Gim 2 i Gim 5 i puchar przechodni przez rok będzie znowu nasz.

  Wspólnie z zawodniczkami radość dzieliła p.Barbara Gaca, która była opiekunem grupy na zawodach.

   

  ZDJĘCIA   Czytaj więcej...

 • Rajd 2014


   

  ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ WĘDRÓWKĘ

  18 czerwca 2014r.  

    

  7 2 211Po raz piąty nasza szkoła organizuje rajd pieszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału. Jest to okazja do wspólnego świętowania
  Dnia Patrona Szkoły – Stefana Batorego

  Uwieńczeniem wędrówki będą konkursy z nagrodami, gry i zabawy na mecie rajdu. Nie zabraknie też kiełbaski z grilla. Zabierzcie ze sobą dobry humor, wygodne buty, coś od deszczu i komarów!  

                                                                         

  Trasy rajdu: 

  Klasy I - III ok. 5 km  Wierzba - Udrycze

  Klasy IV - VI ok. 7 km  Wisłowiec - Udrycze

  Meta dla wszyskich klas: Udrycze /szkoła podstawowa/

   

  W przypadku  deszczu, rajd nie odbędzie się, zostaną zorganizowane zabawy, konkursy w szkole w godzinach  8.30- 11.30

 • SP Szwecja zdobyta


   

  SZWECJA ZDOBYTA

   

  W środę 28 maja reprezentanci UKS KIKO Zamość wyjechali na największy turniej badmintona w Szwecji "Gothenburg Open 2014". W zawodach brało udział 470 zawodników w 36 kategoriach. Jak podają organizatorzy rozegrano 776 meczów na 29 kortach. Obok reprezentantów Szwecji, Norwegii, Danii i Anglii znaleźli się również nasi badmintoniści: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Julia Ziemińska oraz Adam Jagoda i Szymon Adamczuk, którzy byli jedynymi badmintonistami z Polski.

   WIĘCEJ INFORMACJI - SPORTOWY BLOG SP4

 • SP Dziewczyny na złoto


    

  ZŁOTE DZIEWCZYNY

   

   

  Ogromny sukces odniosły zawodniczki UKS KIKO Zamość 
  Wiktoria Kasprzak i Aleksandra Laskowska, które w odbywających się w dniach 23-25.05.2014r. w Głubczycach Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie zajęły I miejsce.

   

  WIĘCEJ INFORMACJI - SPORTOWY BLOG SP4 

 • Dzień Ochrony Środowiska 2014


   

   DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA 

   

   

   

  Apel dla  uczniów klas 1 - 3 szkoły podstawowej.

    

  ZDJĘCIA  

   

   

   Apel dla uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej
  oraz klas 1 - 3 gimnazjum.

  Dnia 6 czerwca 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Ochrony Środowiska

  „Dzień Ochrony Środowiska” to okazja do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochrony środowiska .

 • Gim Dzień Języka Polskiego 2014


   

  DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

   

  dzie jzyka polskiego 10 20140612 15500855774 czerwca 2014 roku w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas I, II i III rywalizowali o zwycięstwo w kilku kategoriach: najlepsza inscenizacja dzieła literackiego (A), najlepsza scenografia i kostiumy w inscenizacji dzieła literackiego (B), najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego (C), turniej Wiedzy o Języku Polskim (D), oryginalny kostium w inscenizacji dzieła literackiego (E).  

  ZDJĘCIA

 • MiMaK 2014r.


   

  MAMY LAUREATÓW

  W KONKURSIE MATEMATYCZNYM MiMaK

  2014r.

  4 czerwca 2014r. odbył się finał konkursu Milisińskich Matematyczny Konkurs 2013 - 2014 dla uczniów klas III szkół podstawowych.

  Wzięło w nim udział 92 uczniów z powiatu zamojskiego, a wśród nich byli nasi uczniowie:

  Brzozowski Igor - kl. III a

  Burzanowski Maciej - kl. III a

  Łaszkiewicz Alicja - kl. III b

  Wdowiak Kacper - kl. III b

  Budzyńska Agata - kl. III c

  Krzywonos Damian - kl. III c

  Lauratami konkursu zostali - Wdowiak Kacper i Brzozowski Igor. 

  Gratulujemy i jesteśmyz was dumni mali matematycy !!!

 • Gim Mistrzostwa Szkoły w PS 2014


   

  DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

   

   

  mistrzostwa szkoy w siatkowce 2014 5 20140603 16428566992 czerwca z okazji Dnia Dziecka, rozegrano w gimnazjum Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Międzyklasowym rozgrywkom towarzyszył program „Trzymaj Formę”, który ma na celu zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu oraz kształtuje charakter, jednocześnie dając możliwość sportowej rywalizacji.

  W rozgrywkach udział wzięło 15 drużyn - 82 uczniów.       ZDJĘCIA

 • Konkurs recytatorski 2014


   

  KONKURS RECYTATORSKI

  "ŚWIAT DZIECKA"

   

  W dniu 28.05.2014 r. w naszej szkole odbył się VI Konkurs Recytatorski Świat dziecka. Wzięło w nim udział 35 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych:
  4 przedstawicieli grup przedszkolnych Biedronki i Stokrotki, 18 z klas I-III i 13 z klas IV-VI.  

 • SP Spotkanie ze strażakami

   


   

  SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

   

  W dniu 30.05.2014 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbyły się spotkania klas I-III z przedstawicielami Straży Pożarnej w Zamościu w ramach projektu "Smok Mądragon daje radę" Dzieci zapoznały się z umundurowaniem Straży Pożarnej i jej zadaniami. Podczas prelekcji prowadzonej przez kpt. Marcina Żulewskiego poznały numer alarmowy,jak zachować się w razie pożaru, oraz wobec innych zagrożeń objętych działaniami ratowniczymi. Uczniowie obejrzeli samochód strażacki i narzędzia, którymi posługują się strażacy podczas akcji. Dzieci z dużym zainteresowaniem i radością wzięły udział w spotkaniu z Państwową Strażą Pożarną jako instytucją strzegącą naszego bezpieczeństwa.  zdjęcia 

   

   

   

 • GIM Zawody LA


   

  ZAWODY REJONOWE W LEKKOATLETYCE

   

  rejon la 2014 3 20140603 196544668616 maja w Hrubieszowie w HOSIR- rze odbyły się rejonowe  zawody SZS w LA- sztafety i konkurencje indywidualne. Zawody na szczeblu rejonowym charakteryzują się tym, że skupiają na stadionie najlepszych zawodników, nie tylko ze swoich szkół, ale z całego rejonu. Dlatego tłumaczy to nieskromnie naszą tam obecność. Rywalizowliśmy z trenującą młodzieżą z Unii Hrubieszów i Klubu SportowegoTomasowia. W sumie wystartowało 17 męskich drużyn z rejonu. Nikogo zapewne nie zdziwi, że chłopcy z Gimnazjum nr4 z Zamościa drużynowo stanęli na podium wygrywając srebro!!!!! Byliśmy wśród  następującej czołówki:

  1 miejsce-Gimnazjum1 z Tomaszowa Lubelskiego

  2 miejsce- Gimnazjum 4 z Zamościa

  3 miejsce- Gimnazjum 2 z Tomaszowa Lubelskiego         ZDJĘCIA

 • Gim Konkurs Interdyscyplinarny


   

  KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

   

  DSC 0012aW dniu 30 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu odbyła się VI edycja Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w dwóch kategoriach przedmiotowych: z zakresu matematyki, fizyki i informatyki, oraz z biologii, chemii i geografii. Łącznie w obu kategoriach udział wzięło 72 uczniów z Gimnazjów w Michalowie, Sitnie, Sułowie, Zamościu i Zwierzyńcu. Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum wykazali się bardzo szeroką wiedzą i umiejętnościami.

  Laureatem konkursu w Kategorii  matematyka – fizyka – informatyka został Piotr Samborski (3a), tytuł Finalisty w tej kategorii otrzymał Daniel Górnik (3a).

  Tytuł Finalisty w Kategorii: biologia – chemia – geografia otrzymał Michał Misiejuk (3a).

  GRATULUJEMY SUKCESU!

 • SP - VI Konkurs Piosenki Angielskiej


   

  ‘NOISY KIDS’

  VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej 

   

  30 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

  ‘NOISY KIDS’. Swoje umiejętnośc muzyczne i wokalne zaprezentowały następujące osoby:

  Agnieszka Trębowicz i Magdalena Gontarz (SP8) – ‘A little party never killed nobody’ Fergie

  Szymon Bizior (Społeczna SP) – ‘Yellow Submarine’ The Beatles

  Michał Farion (SP4) – ‘Dear Darlin’ Olly Murs

  Mateusz Grajeta (Społeczna SP) – ‘Ordinary Love’ U2

  Julia Poździk (SP8) – ‘Lemon Tree’ Fool’s Garden

  Kamila Świrska (SP4) – ‘Shelter’ Birdy

  Paulina Czugała (SP8) – ‘Lay All Your Love on Me’ Abba

  Zuzanna Tadeusz (SP9) – mix 2 piosenek  'People help the people' Birdy i 'Mercy' Duffy 

  Jury oceniało poziom językowy - artystyczny wykonawców i ogłosiło następujący werdykt:

 • 10 lat Polski w UE


   

  10 LAT POLSKI  W UNII EUROPEJSKIEJ

   

  1 maja 2004r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.
  Z okazji 10-lecia Polski w UE 29 maja br. w naszej szkole odbył się okolicznościowy apel. Przypomniano historię powstania UE i jej symbole. Filmy dokumentalne przybliżyły postacie "Ojców Europy" - Roberta Schumana (premiera i ministra spraw zagranicznych Francji) i Jeana Moneta (francuskiego dyplomatę) oraz początki Parlamentu Europejskiego, jego uprawnienia i zasady działania. Nawiązano do ostatnich wyborów do PE (25 maja 2014r.) i udziału Polski (51 europosłów na 754 deputowanych).
       Druga część apelu była bilansem korzyści dla Polski wynikających z przynależności do Unii Europejskiej. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli animację, która pokazała, jakie inwestycje i przedsięwzięcia zostały zrealizowane w województwie lubelskim w latach 2004 - 2013 dzięki środkom pochodzącym z UE. Natomiast prezentacja uczennic klasy 3a przypomniała nam, jakie zmiany zaszły w Zamościu w ciągu tych ostatnich 10 lat - również przy wsparciu funduszy unijnych.

 • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  koniec roku


  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13

   

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas VI SP   Zdjęcia  

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Gim       Zdjęcia

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III SP        Zdjęcia  

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-V SP i I-II Gim     Zdjęcia

   

   

  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wesołych i udanych wakacji !!!

  DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU !!!

 • SP rajdowe wspomnienia


   RAJDOWE WSPOMNIENIA

  20 czerwca 2013 roku odbył się III Rajd Szkolny zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły.

  W imprezie uczestniczyli uczniowie klas I - VI pod opieką  nauczycieli ze  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu oraz rodziców. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe dojechali autobusami MZK na linię startu rajdu. Wędrówkę pieszą rozpoczęto w Lipsku Polesiu. Jako pierwsi na metę przy Szkole Podstawowej w Skaraszowie dotarli uczniowie klas  IV-VI, a następnie  uczniowie z klas I – III. Tam  na piechurów czekała niespodzianka, przygotowana przez organizatorów  – pieczona kiełbaska  i pyszny soczek. Wszyscy chętni mogli wziąć udział  w różnych zabawach, zawodach i konkursach. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Do zobaczenia na szlaku  za rok! 

 • Gim Projekt gimnazjalny - prezentacje


   DSC06543Prezentacje Projektów Gimnazjalnych

  26 czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum mieli możliwość zaprezentowania opracowanych i wykonanych przez poszczególne grupy PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH. Przygotowane prezentacje były bardzo ciekawe i wysoko ocenione przez komisję i widzów, gromko oklaskujących swoich kolegów. Zdjęcia

   

   

   

 • Gim Dzień Europejski


   flagaDZIEŃ EUROPEJSKI

  Dnia 25 czerwca 2013r. w gimnazjum odbył się Dzień Europejski. Został zorganizowany przez uczniów klas drugich w ramach projektu z wiedzy o społeczeństwie. Formami realizacji projektu były plakaty, prezentacje multimedialne oraz charakterystyczne scenki związane z historią, kulturą i obyczajami państw - członków Unii Europejskiej. Wszystkie grupy projektowe stanęły na wysokości zadania. Zobaczcie sami.... Zdjęcia

   

   

 • Gim Mój Bohater

   


   DSC06481Wernisaż zdjęć Kariny z 2a

  24 czerwca 2012 uczniowie z klasy 2a gimnazjum uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy fotograficznej w II LO w Zamościu. Na wystawie podziwialiśmy zdjęcia naszej koleżanki z klasy Kariny Skowron, która wzięła udział w tym projekcie. Wystawa pod tytułem "Mój Bohater i jego historia" była efektem końcowym warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Szwajcarsko-Polski Program Współpracy.

  Zachęcamy Was do obejrzenia wystawy. Zdjęcia

   

 • Zakończenie roku szkolnego - ogłoszenie


  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  odbędzie się w piątek 28 czerwca 2013 roku

  w następującym porządku:

   

  830

  Msza Św. z udziałem Pocztów Sztandarowych w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

  Zapraszamy wszystkich uczniów,

  rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Św.

  945  –    

  uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. IV-V szkoły podstawowej,

  dla I-II gimnazjum

  1100 –    

  uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. I-III szkoły podstawowej


   

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  KLAS SZÓSTYCH 

  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  dla klas szóstych szkoły podstawowej:

  odbędzie się we czwartek 27 czerwca 2013 roku

  o godz. 1630  – aula szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli


   

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

  Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  dla klas trzecich gimnazjum:

  odbędzie się we czwartek 27 czerwca 2013 roku

  o godz. 1800  – aula szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

 • Informacja - Wakacje już są

   


   

   

   

    

 • SP Gromada zuchowa - Chrońmy ziemię

   


   Zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty”

  są miłośnikami przyrody

  Kochamy las- kochamy przyrodę!

  Wszystkim nam łatwo- o leśną przygodę

  Kochamy zwierzęta- kochamy las!

  Leśna przygoda już woła nas!

   

  Na ostatniej zbiórce 24 czerwca br. ,,Leśne Skrzaty” podsumowały całoroczną działalność. Wzięły udział w wakacyjnej grze,  układały dla  przyjaciół  rady dotyczące bezpiecznego i udanego wypoczynku. Kolejną atrakcją, w której wzięły udział, był Turniej Wiedzy Przyrodniczej. Zuchy rozwiązywały krzyżówki, rebusy  i szyfry. Posadziły również na terenie w pobliżu szkoły drzewko – sosenkę. Pielęgnowane przez zuchy będzie ozdobą otoczenia. Następnie  w  gromadzie  wesoło śpiewały piosenki i świetnie bawiły się wykorzystując chustę animacyjną.  Zabawa była udana.  Drużynowa Dorota Skotarska  na podsumowanie  spotkania wręczyła dyplomy i znaczki sprawności ,,Przyrodnik”, ,,Przyrodniczka”.

  Zuchy wkrótce wyruszą na wakacyjną leśną przygodę. Życzymy słonecznych wakacji.

  Spotkamy się we wrześniu!

  Czuj, czuj, czuwaj!

 • Gim Mistrzostwa Dwójek Siatkarskich

   


   1112Mistrzostwa Szkoły Dwójek Siatkarskich

  22 czerwca odbyyły się w Gimnazjum Otwarte Mistrzostwa Szkoły Dwójek Siatkarskich. Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy "Skorpion".

  Po bardzo wyrównanej walce siatkarzy tytuł MISTRZA SZKOŁY otrzymała dwójka w składzie: Aneta Głąb (2a) i Karol Tytoń (2c). Gratulujemy!!!!   Zdjęcia

 • SP Gromada Zuchowa - nowa sprawność

   


  2012-09-28-055Nowa sprawność Gromady Zuchowej

  3 czerwca zuchy z 14 GZ „Leśne Skrzaty” zdobyły sprawność „Przewodnika po Zamościu" . ,,Leśne Skrzaty” wzięły udział w IX Turnieju ,,Zuch z legendą za pan brat”, którego organizatorami były 141 GZ ,,Słoneczne Promyki” z SP Nr 10 w Zamościu oraz KH ZHP. Motyw przewodni imprezy stanowiły legendy związane z naszym miastem i okolicami.   Zdjęcia

 • SP Szkolne Koło Teatralne - zakończenie zajęć teatralnych


  ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ TEATRALNYCH

   Dnia 14 czerwca 2013 roku odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia szkolnego koła teatralnego. Mali aktorzy otrzymali dyplomy i podziękowania za całoroczną pracę.

  Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!!! Miłych i słonecznych wakacji.

 • Informacja - Kiermasz książek

   


   kODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQf02 1s orig 1UWAGA! KIERMASZ KSIĄŻEK !

   Dnia 27.06.2013 (czwartek) w godz. 8-12 odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych dla wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. 

   szkoła podstawowa    - aula

  gimnazjum              - korytarz gimnazjum

  Serdecznie zapraszamy!!

   

 • sp Pielgrzymka drugoklasistów

   


  PIELGRZYMKA

  uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej 

  Na zakończenie Białego Tygodnia po Komunii Świętej udaliśmy się 22 maja na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. Ojciec Bernardyn opowiedział nam o historii sanktuarium i cudach, jakie mają tu miejsce. Ksiądz Bogdan Łoś odprawił mszę świętą w kościele na górze. Następnie piliśmy wodę ze źródełka przy „Kapliczce na wodzie”. Na zakończenie rodzice przygotowali kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Pełni wrażeń i umocnieni duchowo wróciliśmy do szkoły. 

 • SP Wycieczka Ginące zawody

   


  SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW

   11 czerwca 2013r. uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu byli na wycieczce. Zwiedzili Skansen Wsi Lubelskiej w Lublinie i zobaczyli kuźnię najsłynniejszego kowala lubelszczyzny p. Romana Czernieca w Wojciechowie. Bliżej poznali dawne życie ludzi – ich zajęcia, zwyczaje, tradycje i obrzędy. Wzbogaciło to ich wiedzę o regionie i jego mieszkańcach. 

   

 • Gim Rajd Nocny PTTK


  56RAJD NOCNY PTTK
  Ponad 90 uczniów naszej szkoły (z gimnazjum i szkoły podstawowej) brało udział w 56 Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej organizowanym przez PTTK O/Zamość. Rajd odbył się nocą w dniach 15/16 czerwca. Szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym przeszliśmy pieszo 8 km trasą Tereszpol Jurdyga - Wysoka Góra - Górecko Stare. Na mecie rajdu przy ognisku spotkało się ponad 400 uczniów z różnych szkół, z którymi milo spędziliśmy czas. Kolejny rajd już we wrześniu - oczywiście weźmiemy w nim udział :)  Zdjęcia

   

   

 • Gim Wycieczka w Tatry

   


  DSC06120WYCIECZKA W GÓRY

  W dniach 11-13 czerwca grupa gimnazjalistów z klas 1a, 2a, 2b, 2c, 2d i 3c wypoczywała na wycieczce w Tatrach i Pieninach. Bardzo miło spędziliśmy czas na wspólnych wędrówkach po górach i dolinach. Szkoda, że wycieczka była taka krótka i już dzisiaj tęsknimy za górami. Relację fotograficzną z wycieczki możecie obejrzeć klikając na link zdjęcia 

   

   

   

 • SP Wycieczka - Kolorowe Ranczo

   


  KOLOROWE RANCZO

  Dnia 7 czerwca 2013roku uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej odwiedzili „Kolorowe Ranczo” w miejscowości Łabunie Reforma. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych dowiedzieli się jak dawniej w domowych warunkach wyrabiano chleb, ciasto, masło, jak uprawiano ekologiczny ogród. Mieli też okazję pobawić się z małymi zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie. Uczestniczyli również w zabawach ruchowych i grach sportowych. Wszyscy świetnie się bawili, wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni! 

   

 • Wykaz podręczników szkolnych - klasy gimnazjum rok szkolny 2013/2014


  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  KLASY GIMNAZJUM

  rok szkolny 2013/2014

   

 • Wykaz podręczników szkolnych- klasy szkoły podstawowej rok szkolny 2013/2014


  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  rok szkolny 2013/2014

   

 • SP Informacja - konkurs bezpieczne wakacje

   


  KONKURS "BEZPIECZNE WAKACJE"

  Martyna Mazurek uczennica klasy VB zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie informatycznym „Bezpieczne wakacje” zorganizowanym przez ZS nr 5 w Zamościu. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 czerwca 2013r w Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu.

  Naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Informacje - Matematyczne Mistrzostwa Polski

   


  Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży

  W matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży wzięło udział 22 uczniów szkoły podstawowej i 23 uczniów gimnazjum.

  Pięciu uczniów zostało nagrodzonych:

  Szkoła Podstawowa:

  Greszta Patryk  (5c)            - zajął 1 miejsce w województwie, 2 miejsce w kraju

  Gimnazjum:

  Bekier Jakub (1a)                 - zajął 1 miejsce w województwie, 4 miejsce w kraju

  Denkiewicz Szymon (1a)       - zajął 3 miejsce w województwie, 45 miejsce w kraju

  Samborski Piotr (2a)           - zajął 3 miejsce w województwie, 10 miejsce w kraju

  Karwowski Bartłomiej (3b)  - zajął 2 miejsce w województwie, 23 miejsce w kraju

  Gratulacje!!!

   

 • Gim Dzień Ochrony Środowiska

   


   chronimy-natureDZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

  Dnia 06 czerwca 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który jest okazją do mądrej, ciekawej zabawy i zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę.

  W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochroną środowiska i organizacją obchodów „Dnia Ziemi” i „Ochrony Środowiska”.   Zdjęcia

 • Gim Dzień Języka Polskiego

   


  MakeThumbnailDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W GIMNAZJUM

  7 czerwca 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas I, II i III rywalizowały o zwycięstwo w kilku kategoriach:

  A  Najlepsza inscenizacja dzieła literackiego.

  B  Najlepsza scenografia i kostiumy w inscenizacji dzieła literackiego.

  C  Najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego.

  D  Turniej Wiedzy o Języku Polskim.

  Podsumowanie konkursu w poszczególnych poziomach klas:

   

 • sp Informacja - rajd szkolny z okazji Dnia Patrona


   7 2 211ZAPRASZAMY NA PIESZĄ WĘDRÓWKĘ

   

  PROGRAM RAJDU

  Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu

  Uczestnicy: uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej

  • Zbiórka uczestników rajdu 20.06.2013 r. (czwartek) o godz. 845    ( na boisku przy wejściu bocznym)

   Wyjazd o godz. 900 – planowany powrót ok.1345

 • Gim Szkolny Klub Wolontariusza - Kawiarnia Opowieści

  1


   KAWIARNIA OPOWIEŚCI
  Uczniowie z klas drugich gimnazjum pod opieką p. Łukasza Bryknera uczestniczyli w kolejnej "Kawiarni Opowieści" organizowanej w Zamojskim Centrum Wolontariatu w ramach projektu "Wciąż potrzebni" (polsko-niemieckie partnerstwo dla polepszenia jakości życia mieszkańców Zamojszczyzny poszkodowanych przez III Rzeszę).  Gościem Kawiarni była pani Maria Marchwiana, Rosjanka z Homla, która na robotach w Niemczech poznała swojego męża - Polaka i od 1945 roku mieszka w Polsce. Swoje wspomnienia, zarówno te tragiczne jak i szczęśliwe opowiedziała piękną polszczyzną ze wschodnim akcentem. Mimo swojego wieku (89 lat) pani Maria czuje się młodo, ma doskonałą pamięć i obiecała naszym uczniom nie jedno takie spotkanie.  Zdjęcia

   

 • SP Informacja - wyniki testów 2012/13


  ckeWYNIKI TESTÓW SZÓSTOKLASISTÓW

  27 maja 2013r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie ogłosiła wyniki testów szóstoklasistów.

  Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu znów znalazła się w czołówce. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysoki wynik z egzaminu -27,3 pkt.

  średni wynik miasta Zamość to               - 26,40 pkt. 

  średni wynik w województwie lubelskim24,00 pkt.

  a średni wynik w Polsce                          – 24,03 pkt

   

   

 • sp Informacja - konkurs informatyczny

  imagesCAKKTXP4


  Wyniki Konkursu Myszk@

   Patryk Kościk uczeń naszej szkoły został laureatem IX Regionalnego Konkursu Informatycznego Myszk@ dla uczniów szkół podstawowych. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 17 czerwca 2013roku o godz. 1200 w sali konferencyjnej LSCDN. Naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Gim PRIMUS INTER PARES

  UCZNIOWIE GIMNAZJUM

  z najwyższą średnią ocen

  w roku szkolnym 2011/2012

  kliknij ...

 • Światowy Dzień Ochrony Środowiska

  ŚWIATOWY DZIE?? OCHRONY ŚRODOWISKA
  W NASZYM GIMNAZJUM

  W dniu 5czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Uczennice klasy IIIb i IIId przygotowały prezentacje na temat możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii i ich znaczenia dla ochrony środowiska. Odbył się również pokaz modeli urządzeń zasilanych  energią słońca, wiatru, wody oraz biomasy. W dalszej części imprezy odbył się turniej wiedzy o ochronie środowiska, w którym wzięły udział 3- osobowe zespoły z klas II i III. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja sprawnościowa, polegająca na dotarciu samochodzikiem zasilanym na światło do mety. Również pozostałe, zabawne konkurencje, jak świecenie na czas ekologicznym wiatraczkiem i lanie wody na koło wodne spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczniów.  Więcej           Zdjęcia  

   

 • "Wędrówki z piórem"

  Rozstrzygnięcie IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Wędrówki z piórem"

  pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza dr inż. Janusza Pęcherza

  11 maja 2012 roku komisja konkursowa rozstrzygnęła IV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Wędrówki z piórem". Nadesłano 25 prac z zakresu prozy i 14 z zakresu poezji. Biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie konkursu, komisja przyznała w kategorii prozy II miejsce Aleksandrze Szram - uczennicy klasy 1 b. (opiekun p. Joanna Kosz).

 • Turniej PS chłopców

  TURNIEJ PI??KI SIATKOWEJ

  4 czerwca w Gimnazjum nr 2 w Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Prezesa UKS "Olimp", na którym reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. W skład drużyny weszli następujący uczniowie: Michał ??apiuk, Paweł Lepianka, Jakub Zarębski, Mateusz Baran, Jakub Mosorzewski, Ernest Grela, Barłomiej Wydmański, Szymon Hałasa, Dominik Gąska, Karol Tytoń i  Michał Gielecki. Zawodnicy otrzymali medale, puchar oraz dyplom. Walka siatkarska była na wysokim poziomie, za co należą się gratulacje naszym siatkarzom.

 • MATEMATYCZNE SUKCESY

  SUKCESY NASZYCH MATEMATYKÓW

  Znamy już wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży zorganizowanych w ramach projektu "Matematyka Innego Wymiaru". Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia logicznego wśród wszystkich uczniów w różnych kategoriach wiekowych. W naszym gimnazjum do mistrzostw stanęli uczniowie z klas pierwszych (8 osób), drugich (10 osób) i trzecich (6 osób). Najlepszy wynik i nagrodę w konkursie zdobył Jakub Wujec (1a), który zajął 12 miejsce w kraju i 3 w województwie. Na pochwałę zasługują też uczniowie Piotr Samborski (1a) - 23 m-ce w kraju i Krzysztof Lipiec (2b)  40 m-ce w kraju.

  Krzysztof Lipiec został także finalistą Konkursu Interdyscyplinarnego zorganizowanego przez II LO w Zamościu, w którym trzeba było wykazać się wiedzą z matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Uczniów do konkursów przygotowała pani Danuta Margol.

 • Dzień Języka Polskiego

  DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  Od kilku lat w naszym gimnazjum organizowany jest Dzień Języka Polskiego.  W tym roku odbył się 1 czerwca. Pierwszym zadaniem dla poszczególnych klas była inscenizacja wybranego fragmentu dowolnej lektury omawianej w gimnazjum. Uczniowie klas trzecich, którzy już trzeci rok z rzędu przygotowywali opracowanie sceniczne fragmentu utworu literackiego, pokusili się o współczesną parafrazę dramatów. Mogliśmy więc m. in. zobaczyć Balladynę i Alinę zbierające pyrki, a nie maliny, natomiast słynna scena dyktowania listu przez Cześnika rozegrała się w siłowni, gdzie Raptusiewicz zaprezentował się jako typowy, nieokrzesany i porywczy osiłek. Po obejrzeniu wszystkich występów jury przydzieliło nagrody i wyróżnienia.  więcej...   Zdjęcia

 • Dzień Motoryzacji

  DZIE?? MOTORYZACJI

  1 czerwca grupa chłopców z klasy 3c wybrała się na DZIE?? MOTORYZACJI zorganizowany przez ZSP nr 2 w Zamosciu (Mechanik). Mogli oglądać quady, gokardy, motocykle i pojazdy zabytkowe. Ponadto prezentowane były tuningowane pojazdy uczniów i absolwentów. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć jazdę samochodem na symulatorze, ale największym hitem była jazda samochodem po torze przeszkód. Utrudnieniem była jazda ze specjalnym urządzeniem na masce samochodu, w którym znajdowała się piłka. Chwila nieuwagi i piłka spadała na ziemię. Kilku chłopców przeszło próbę pomyślnie. Można się było sprawdzić też i w innych konkurencjach. Karol Matej zajął pierwsze, a Piotrek Sokołowski trzecie miejsce w rzucaniu lotkami do tarczy.

  Było super!   zdjęcia 

 • Cliconmaniak 3

  Rozstrzygnięcie konkursu Cliconmaniak

  Kasia została laureatką!

  Katarzyna Kryszczuk, uczennica klasy IIIa naszego gimnazjum została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC w kategorii Click On 3. W dniu 14 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Kasia otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane przez wydawcę. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Zabłocka. Serdecznie gratulujemy laureatce!

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  WYBORY DO SĄMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W poniedziałek 13 czerwca zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto skład nowego samorządu:

  • Przewodnicząca SU - ANETA PU??AWSKA -131 głosów,
  • Z-ca przewodniczącej - Ada Poterucha - 43 głosy,
  • Sekretarz  - Jakub Lipiec - 33 głosy,
  • Protokolant - Katarzyna Michalczyk - 15 głosów.
 • Wyniki egzaminu gimnazjalnego

   

  ZNAMY JUŻ WYNIKI

  EGZAMINU GIMNAZJALNEGO !

   

  CZWÓRKA NAJLEPSZA W ZAMOŚCIU !

  Uczniowie naszego gimnazjum uzyskali najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego wśród szkół publicznych w Zamościu.

  Z części humanistycznej średnia wyniku dla naszej szkoły wynosi 30,1 pkt

  Z części matematyczno-przyrodniczej uzyskaliśmy średni wynik 24,2 pkt

  Z języka angielskiego uczniowie osiągnęli wynik 29,7 pkt

   

  Uczniom i nauczycielom gratulujemy !!!!


  Średni wynik ( H +MP) w naszym gimnazjum - 54,3 pkt

  Średni wynik dla miasta Zamościa - 51,3 pkt

  Średni wynik w powiecie zamojskim - 47,58 pkt

  Średni wynik w województwie lubelskim - 50,13 pkt

 • Turniej Międzyosiedlowy

  IV Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe dla Mieszkańców Miasta Zamościa

  12.06.2011 roku uczniowie z naszego gimnazjum reprezentowali osiedla im. Jana Zamoyskiego w bardzo wielu konkurencjach sportowych w ramach igrzysk osiedlowych. Wystartowało 43 uczniów z klas 1-2-3 rywalizując niejednokrotnie ze starszymi koleżankami i kolegami, reprezentantami dziewięciu zespołów osiedlowych. W każdej z konkurencji nasi sportowcy zajęli bardzo dobre miejsca.

  WYNIKI:

  -         piłka nożna kobiet ? II miejsce

            Angelika Czerniakowska, Karolina Główka, Natalia Burdzy, Magdalena Greszta, Jolanta Jasińska, Marta Potocka

  -         koszykówka mężczyzn ? II miejsce

            Stańkowski Paweł, Mosorzewski Michał, Boczkowski Marcin

  -         piłka siatkowa kobiet ? II miejsce

           Agnieszka Hołys, Magda Droździel, Aleksandra Fałaga, Karolina Serafin, Aneta Zubiak

  -         rzut do kosza kobiet (celność) ? I miejsce Natalia Burdzy, II miejsce ? Magdalena Greszta, III miejsce ? Roksana Proć

  -         rzut lotką do tarczy dziewcząt ? I miejsce Ewelina Konior, II miejsce ? Grażyna Tołoczko, III miejsce ? Agata Malinowska

  -         rzut lotką do tarczy chłopców ? I miejsce ? Jakub Nadra, II miejsce ? Jakub Mosorzewski, III miejsce ? Mateusz Kiciński

  -         skok w dal z miejsca dziewcząt ? II miejsce Karolina Huk

  -         biegi przełajowe dziewcząt 600 m ? IV miejsce Joanna Wołoch

  -         biegi przełajowe chłopców 600 m ? IV miejsce Mateusz Baran

  Organizatorzy zapewnili uczestnikom słodycze, napoje chłodzące i lody. Najlepsi zawodnicy stanęli na podium zdobywając medale. Zawodom towarzyszyły występy zespołów, pokazy sprawnościowe, konkursy plastyczne i inne atrakcje.

  Opiekunem grupy sportowców na igrzyskach była pani Barbara Gaca.

 • Igrzyska Międzyosiedlowe

  IV Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno - Sportowe dla Mieszkańców Miasta Zamościa
  więcej...          

  Zdjęcia

 • Turniej Piłki Koszykowej Chłopców

  TURNIEJ PI??KI KOSZYKOWEJ CH??OPCÓW

  Dnia 8.06.2011 r. odbył się Turniej Piłki Koszykowej Chłopców zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Uczestnikami turnieju były drużyny z Gim 2, Gim 3 i Gim 4. Wszystkie zespoły miały okazję rozegrać ze sobą mecze wg zasady fair play. Zwycięzcami turnieju zostali koszykarze z Gim 3 w Zamościu. Nasi uczniowie zdobyli drugie miejsce, a drużyna Gim 2, jak przystało na dobrego gospodarza zajęła trzecie miejsce.

  Skład drużyny: Hałasa Marcin, Czerwiński Kacper, Boczkowski Marcin, Stanikowski Paweł, Mosorzewski Michał, Mosorzewski Jakub, Radwański Igor. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali bransoletki i smycze z logo ?Zachowaj trzeźwy umysł?, dyplomy oraz puchary. Opiekunem grupy koszykarzy była p. Barbara Gaca.

 • II Rajd Śladami Prymasa

  II RAJD ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZY??SKIEGO

  Kozłówka 2011

   

  Zdjęcia

 • DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  7 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego stanowiący zwieńczenie Tygodnia Języka Polskiego. więcej...

  Zdjęcia

 • Dwójki Siatkarskie - Mistrzostwa Szkoły

  Mistrzostwa Szkoły Dwójek Siatkarskich Dziewcząt

  27 maja 20111 r. odbyły się zawody Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, w których wystartowało 7 drużyn z klas  I-II-III. Zawodniczki grały systemem "każdy z każdym". Skład zwycięskich drużyn przedstawia się następująco: Agnieszka Hołys i Magda Droździel - złote medalistki, Jolanta Jasińska i Natalia Burdzy - srebrne medalistki, Aleksandra Fałaga i Katarzyna Kryszczuk - brązowe medalistki.  Kolejne miejsca zajęły dwójki: Karolina Główka i Marta Potocka, Aleksandra Szewczuk i Karolina Serafin, Marlena Ożga i Angelika Czerniakowska, Katarzyna Sowa i Sandra Magdziak.  Gratulujemy wszystkim siatkarkom startującym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów.

  Organizatorem zawodów, sędzią głównym oraz sponsorem nagród była p. Barbara Gaca.

  Zdjęcia

 • Sukcesy uczniów Zamość

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  27.05.2011r. odbyło się podsumowanie konkursów międzyszkolnych organizowanych przez Gimnazjum nr 2. W tym roku odnotowaliśmy duże sukcesy. I tak laureatami Konkursu ,,Spotkanie z mitologią? zostali: Karolina Chwiejczak (I miejsce) i Karolina Bartosiewicz (II miejsce) oraz wyróżnienie otrzymał Piotr Pilip. Wszyscy są uczniami pani Anny Grodzkiej. Wyróżnienie otrzymała także Magda Rdest - uczennica pani Joanny Kosz. Tytuł laureata i bardzo wysokie III miejsce zdobył również Przemek Maluha w Konkursie ,,Spotkanie z Biblią? (uczeń pani Anny Grodzkiej). Gratulujemy osiągnięć naszym trzecioklasistom i życzymy dalszych sukcesów w liceum.

 • Podsumowanie konk kurator

  PODSUMOWANIE KONKURSÓW KURATORYJNYCH

  Dnia 26.05.2011r. w auli im. Kardynała Stefan Wyszyńskiego na KUL -u odbyło się podsumowanie konkursów kuratoryjnych, które odbyły się w roku szkolnym 20010/2011. Laureaci otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe książki. Aneta Sokołowska ? uczennica naszego gimnazjum została laureatką Konkursu Polonistycznego. Do konkursu przygotowała ją pani Anna Grodzka. Po oficjalnych uroczystościach można było  zrobić  pamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu uczelni pod pomnikiem Jana Pawła II oraz Kardynała St. Wyszyńskiego.

 • Wydarzenia w szkole

  ZAKO??CZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010 / 2011
  21 czerwca o 18.30 na auli szkolnej zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele, aby pożegnać kończących gimnazjum trzecioklasistów. Pani dyrektor Jolanta Goryczka wygłosiła krótkie przemówienie podsumowujące ostatni rok szkolny. Klasa 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Grodzkiej przygotowała zabawne skecze przedstawiające szkolne perypetie gimnazjalistów. Po części artystycznej przyszedł czas na uhonorowanie listami gratulacyjnymi, dyplomami, nagrodami i statuetkami wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły w minionych trzech latach. Na koniec uczniowie rozeszli się do sal po świadectwa. W niejednym oku zakręciła się łezka przy pożegnaniu z wychowawcą i kolegami z ławy szkolnej.
  22 czerwca zakończył się rok szkolny dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie z najlepszymi wynikami odebrali z rąk pani dyrektor nagrody książkowe. Tego dnia miało miejsce również ogłoszenie wyników całorocznych konkursów: Językowej Ligi Klas oraz konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej. W obu konkursach pierwsze miejsce zdobyła klasa 2d. Gratulujemy!
   
  TYDZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO 
  7 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego stanowiący zwieńczenie Tygodnia Języka Polskiego. Uczniowie klas I, a następnie II rywalizowały o zwycięstwo w kilku kategoriach: najlepsza inscenizacja dzieła literackiego, najlepsza scenografia w inscenizacji dzieła literackiego, najciekawsza charakteryzacja w inscenizacji dzieła literackiego, najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego, Turniej Wiedzy o Języku Polskim.  W inscenizacji fragmentu dzieła literackiego wyróżniły się II klasy. Komisja konkursowa nagrodziła dyplomami klasę II d w czterech pierwszych ww. kategoriach. Zespół reprezentujący klasę przygotował spektakl na wysokim poziomie. Warto wymienić jej głównych autorów. Scenariusz napisały Aneta Puławska i Agnieszka Pierzchała. W przedstawieniu wystąpili:   Aneta Puławska, Agnieszka Pierzchała, Agata Malinowska, Paweł Duda, Radosław Kozłowski, Wojciech Józefiak i Patryk Kawka. Nagrodę za najlepszą kreację aktorską otrzymała Aneta Puławska.  Trzeba również docenić klasę II c i II a, które wywarły bardzo dobre wrażenie artystyczne. W kategorii Turniej Wiedzy o Języku Polskim wyniki kształtują się następująco:
  KLASY I - I miejce kl. Ib, II miejsce kl. Ia, III miejsce kl. Ic
  KLASy II - I miejsce kl. IIc, II miejsce kl. IIa, III miejsce kl. IIb, IV miejsce kl. IId
  Klasa II c powtórzyła sukces ? drugi raz z rzędu okazała się najlepsza. W zeszłym roku również wygrała rywalizację z innymi drugimi klasami. Niemal do końca turnieju klasa II a, II b i II c miały jednakową liczbę punktów. O wygranej klasy II c zadecydowało ostatnie zadanie w tzw. dogrywce.
  Przykładowe zadania do wykonania, z którymi zmierzyli się reprezentanci klas:
   1. Zadanie na czas zatytułowane ?Upoetycznić otoczenie? - 4 minuty. Do rzeczownika ?dziennik? dopiszcie: epitet, porównanie, wyraz dźwiękonaśladowczy, ożywienie, uosobienie, metaforę.
  2. W zdaniu Była sobie ryba piła, która ciągle wodę piła, a jej ulubionym narzędziem była piła, jak zorientowaliście się, są wyrazy, które piszemy tak samo, ale znaczą co innego. To homonimy. Każdy zespół ma za zadanie dopisać do podanych wyrazów 2 różne znaczenia: II a - Granat, II b - Mina, II c - Bal, II d - Drogi.
  W tym czasie, kiedy zespoły opracowywały pisemne zadania, wybrani dwaj uczniowie zadawali pytania publiczności. Każda dobra odpowiedź nagradzana była cukierkiem. Dzień Języka Polskiego odbył się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie biorący udział w rywalizacji wykazali się dużym zaangażowaniem, a publiczność z zainteresowaniem śledziła występ swoich koleżanek i kolegów. W tym dniu zostali również nagrodzeni zwycięzcy Konkursu Literackiego, który zapowiedziany był kilka miesięcy temu:
  I miejsce ? Dawid Budzyński, II miejsce ? Daria Laskowska, III miejsce ? Katarzyna Kryszczuk, Wyróżnienie ? Edyta Tołoczko
  Turniej Wiedzy o Języku Polskim między klasami pierwszymi prowadziła pani Anna Grodzka, natomiast między klasami drugimi pani Jolanta Rajch.
   
  BITWA NA KLASY G-factor
  3 czerwca, w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja szkolnej ?Bitwy na głosy? o bardzo nietypowej nazwie ?Bitwa na klasy!?. Zgodnie z zasadami oryginalnej wersji konkursu zostali wytypowani mentorzy, którzy dzielnie pomagali swoim podopiecznym przygotować się do występu. Byli to: pani Joanna Kosz ? opiekunka humanistów - Pawła Obszyńskiego (1b) oraz duetu Roksany Proć i Ady Kupiec (3a), pani Barbara Gaca ? opiekunka sportowców - zespół w składzie: Karolina Kot (3d), Patryk Kawka (2d), Michał Witkowski (1b) oraz Aleksander Marzec (2c), pani Jolanta Kornas ? opiekunka matematyków - Magdaleny Oleszczuk (2c) i duetu Krzysztofa Zabłockiego oraz Bartka Kubińskiego (2a) oraz pani Sylwia Bryl ? opiekunka lingwistów, czyli dwóch zespołów w składach: Mateusz Ożga (3a), Beniamin Sobowicz (3b) i Kamil Nowak (3c) oraz Szczepan Swatowski (2b) i Karol Matej (2c). W jury zasiadły: dyrektor szkoły ? pani Jolanta Goryczka, pani Agnieszka Jedlińska jako specjalistka w zakresie wymowy, pani Anna Klech w roli stróża wyższych wartości estetycznych utworów, Aneta Puławska jako specjalistka w dziedzinie wokalu oraz Katarzyna Rawska ? przedstawicielka samorządu uczniowskiego. O dekoracje, oprawę muzyczną i wsparcie duchowe dla wykonawców zadbała pani Małgorzata Hrycyk.
  Repertuar uczestników był wyjątkowo różnorodny, od pięknych ballad przez ?gitarowe? utwory i rockowe brzmienia po biesiadne piosenki i popowe hity. Wielki entuzjazm wśród uczniów wywołały ?Cztery osiemnastki? w wykonaniu duetu Szczepan & Karol oraz hit ?Justyny? ?Baby? w wykonaniu Mateusza i Kamila. Nie zabrakło również popisów kulinarnych jak piosenka ?Bigos?wykonana przez Pawła, która opowiada o tym, jak bardzo lubi bigos na laurowym liściu, kiełbasie i boczku gotowany przez jego ukochaną. Chwil wzruszenia dostarczyły Magda Oleszczuk, Roksana Proć i Ada Kupiec, które swoim wokalem poruszyły nie tylko jury, ale również publiczność. Wielkim zaskoczeniem był występ grupy pani Gacy, który zaprezentował scenkę poświęconą polskiemu futbolowi. Wyróżniły ich różnorodne zdolności członków grupy: ?Różowa pantera? na skrzypcach zagrana przez Karolinę -? ?Kota?, beatbox Michała ?Witka? oraz nieodkryte dotąd talenty wokalne Patryka Kawki i Aleksandra Marca, a także taniec w wykonaniu mentorek!? Zdjęcia, które wykonała Iwona Piasecka, możecie obejrzeć w galerii.??? ?Zdjęcia?
   
   
  WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
  W dniach 30.05 ? 01, 06.2011r.odbyła się wycieczka do Zakopanego i Krakowa, w której uczestniczyło 47 uczniów z klas: 3a, 3c, 1a oraz 3d. Wyruszyliśmy po godzinie 4. Mimo tak wczesnej pory zarówno młodzież, jak i opiekunowie przybyli punktualnie. Niestety, spóźnił się kierowca, który pomylił szkoły. Jednak po tym nieco niefortunnym początku, wszystko ułożyło się pomyślnie. Na miejsce dotarliśmy przed godziną 13. Po zakwaterowaniu i dorobieniu ułamanego kluczyka do stacyjki autokaru (ach, ten kierowca), wyruszyliśmy realizować program wycieczki. I tak na początek wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Szymaszkową. Po półgodzinnym spacerze po Gubałówce i obejrzeniu panoramy gór i Zakopanego, zjechaliśmy do centrum. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie zabytkowej części stolicy Tatr: cmentarza Na Pęksowym Brzysku, zabytkowego, drewnianego kościoła i kaplicy w Jaszczurówce, którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz. Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie skoczni. Niestety, Adama Małysza tam nie spotkaliśmy.
  Następnego dnia wyruszyliśmy nad Morskie Oko. Nasz przewodnik widać docenił kondycję ludzi z wyżyn, czyli nas i narzucił zawrotne tempo. Goniliśmy za nim, wylewając siódme poty. Po dotarciu nad Morskie Oko, grupa podzieliła się. Część została opalać się nad brzegiem stawu, a część, ta bardziej ambitna, która nie chciała poprzestać na szlifowaniu asfaltu, udała się nad Czarny Staw. Z relacji uczestników tej wyprawy wiadomo, że ich udziałem stały się wspaniałe przeżycia: dla niektórych było to pokonanie własnych słabości w postaci lęku wysokości, dla innych podziwianie piękna pejzażu: widzianego z góry Morskiego Oka, otoczenia Czarnego Stawu charakterystycznego dla Tatr Wysokich oraz majestatycznych Rysów. Późnym popołudniem uczniowie mieli okazję pospacerować po Krupówkach i zakupić drobne pamiątki. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka.
  Trzeci dzień przeznaczony został na zwiedzanie Krakowa. I tak wyruszyliśmy na Wawel, a tam udało się nam zakupić bilety do komnat reprezentacyjnych na zamku. Potem zwiedziliśmy Katedrę, dzwon Zygmunta , groby królewskie oraz kryptę, w której spoczywa para prezydencka. Oczywiście nie mogło się obyć bez zwiedzania Rynku z kościołem Mariackim i Sukiennicami. Po zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem nasz kierowca okazał się niezastąpiony, gdyż w niecałe sześć godzin dowiózł nas do Zamościa. Młodzież, choć nieco zmęczona, powróciła z bagażem niezapomnianych wrażeń, ponieważ wielu uczestników wycieczki po raz pierwszy znalazło się w Tatrach i po raz pierwszy zwiedzało Kraków. Opiekunowie także są usatysfakcjonowani i pełni uznania dla uczniów za punktualność, zdyscyplinowanie i brak narzekań na wielogodzinne chodzenie.
   
 • II Zlot Szkół Prymasowskich

  ?Bądźcie jak orły szybujące w przyszłość Ojczyzny?,

  czyli II Ogólnopolski Zlot Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  28.05.2011r. w Warszawie uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w II Zlocie Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość odbyła się w związku z 30-stą rocznicą śmierci i zbliżającą się 110 rocznicą urodzin patrona szkoły.   Więcej...  Zdjęcia


 • Wycieczka Zakopane

  WYCIECZKA W TATRY

  W dniach 30 maja - 1 czerwca uczniowie z klas 1a, 3a i 3c wypoczywali na wycieczce w Tatrach.

  Relacja z wyjazdu...   Zdjęcia....

 • Bitwa na klasy

  BITWA NA KLASY

  3 czerwca, w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja szkolnej ?Bitwy na głosy? o bardzo nietypowej nazwie ?Bitwa na klasy!?

  Więcej...Zdjęcia...

 • Piłka plażowa Krasnobród

  Piłka siatkowa plażowa ? Krasnobród 11-13 maja 2011

  Żeńska reprezentacja szkoły walczyła o tytuł najlepszej drużyny i klubu wraz z koleżankami z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, Gimnazjum w Krasnobrodzie i Grabowcu. Już po raz czwarty nasze drużyny zagrały na tego typu zawodach, mając za sprzymierzeńców słońce, wodę i piasek pod stopami. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz zabrali do domu miłe wspomnienia i bagaż sportowych doświadczeń.

  Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Główka (1c), Marta Potocka (1a), Katarzyna Michalczyk (2d), Agata Malinowska (2d), Patrycja Mazur (2a), Agnieszka Hołys (3d), Jolanta Jasińska (1b), Aleksandra Szewczuk (3d), Karolina Serafin (3d), Magdalena Greszta (1a)             Zdjęcia...