ZREALIZOWANE

PROJEKTY GIMNAZJALNE

 


 

 

Rok szkolny 2015 / 2016

 


 

Projekt edukacyjny - Atak terrorystyczny

 

projekt edukacyjny - atak terrprystyczny 20160520 1619297818

 Temat: Ewakuacja szkoły na wypadek ataku terrorystycznego

Opiekun: p. Marek Kudela

Uczniowie: Wojciech Kowalczyk (2a), Jakub Matuszewski (2a), Jakub Gałka (2a), Michał Sawiniec (2a), Darmin Wikira (2b), Mateusz Psiuk (2a)

Data: 20.05.2016

 

Oj działo się dziś w szkole, działo!! Do szkoły wtargnęli terroryści, którzy wraz z zakładnikami zamknęli się w sali 120. Słychać było wybuchy granatów i strzały. Wszyscy uczniowie zostali ewakuowani bezpiecznie na boisko szkolne. Do negocjacji przystąpiła pani pedagog, wspomagana przez funkcjonariuszy policji. Do akcji wkroczyli antyrerroryści, którzy przeprowadzili sprawną akcję odbicia zakładników i pojmania napastników. Na szczęscie wszystkie te zdarzenia były tylko pozorowane, a napastnikami byli uczniowie klas drugich - Wojciech Kowalczyk, Jakub Matuszewski i Darmin Wikira, którzy wraz z kolegami Mateuszem Psiukiem, Jakubem Gałką i Michałem Sawińcem realizowali w ten sposób swój projekt edukacyjny.  Opiekunem projektu był p. Marek Kudela. Emocje były ogromne zarówno dla zakładników, napastników, jak i dla całej społeczności uczniowskiej przyglądającej się całej akcji. Fotorelację z tych wydarzeń możecie zobaczyć tutaj -  ZDJĘCIA.

zobacz również -  kliknij link

 


 

 

Projekt Edukacyjny - Wycieczki Zawodoznawcze

 

 

 

Temat: Organizacja wycieczek zawodoznawczych.

Opiekun: p. Małgorzzata Jasek

Uczniowie: Kamila Michońska (2a), Dominika Malicka (2a)

 

1. Jak to jest ratować ludziom życie?

 

 

27.04. odbyła się kolejna, już wycieczka zawodoznawcza organizowana przez uczennice 2a - Kamilę Michońską i Dominikę Malicką pod opieką pani Małgorzaty Jasek. Uczniowie wybrali się do Straży Pożarnej, w której mieści się dyspozytornia. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces odbierania zgłoszeń ludzi, którzy potrzebują pomocy medycznej. Panowie wyjaśniali cały przebieg ich pracy oraz jakie kwalifikacje muszą posiadać.

Czytaj więcej: Jak to jest ratować ludziom życie?

 

 

  

2. Jak zostać policjantem?

 

 

W dniu 16.03.2016r. grupa młodzieży z naszego gimnazjum z klasy 2A w ramach projektu edukacyjnego odwiedziła Komendę Miejską Policji w Zamościu. Dwaj policjanci w sposób niezwykle ciekawy i obrazowy zapoznali nas ze specyfiką swojej pracy, zasadami rekrutacji do policji, regulaminem obowiązującym w komendzie. Mieliśmy okazję zobaczyć areszt - miejsce,w którym przebywają zatrzymani. Na jednym z naszych kolegów policjant zademonstrował zakładanie kajdanek. Wycieczka okazała się cennym i pouczającym przeżyciem. Być może dla niektórych z nas będzie miała wpływ na wybór przyszłego zawodu.  zdjęcia 

 

 

  

3. Jak wygląda rozprawa sądowa? 

 

W ramach poznawania zawodów kilku uczniów naszej szkoły udało się na wycieczkę zawodoznawczą do Sądu Rejonowego na ul. Akademickiej. Ochotnicy mieli okazję zobaczyć na żywo jak przebiega rozprawa sądowa. Ponadto mogli poznać pracę adwokata, sędziego i prokuratora, a także mnóstwa innych ludzi, którzy pełnią różne funkcje w sądzie. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Jedlińskiej na początku byli obserwatorami rozprawy o pobicie. Następnie dostali propozycję pozostania na kolejnej rozprawie, opierającej się na oszustwie. Trwała ona aż kilka godzin. Niestety nie została rozstrzygnięta i pani sędzia postanowiła odroczyć ją na dalszy termin. Dziewczyny z 2a GIM - Kamila Michońska i Dominika Malicka planują kolejne wyjście do sądu, aby obserwować jej dalszy ciąg. zdjęcia 

 

Każdy z uczestników był zadowolony. Był to dobry sposób, aby zobaczyć jak tak naprawdę wygląda rozwiązywanie konfliktów prawnych i czy praca prawnika jest to ciekawa i ekscytująca.

 


 

 

Projekt Edukacyjny - Origami dla każdego


 

Temat: Origami dla każdego.

Opiekun: p.Anna Zabłocka

Uczniowie: Klaudia Pałczyńska (2b), Magdalena Kopczyńska (2a), Aleksandra Juszczak (3a), Patrycja Gmitrzuk (2b), Oliwia Kąkol (2b), Weronika Dziuba (3b), Martyna Kłos (2b)

 

 

 

 

 

W dniu 16 marca do gimnazjum zaprosiliśmy uczniów klasy 3a szkoły podstawowej. Spotkanie miało związek z przygotowanym przez nas projektem edukacyjnym Origami dla każdego. Dzieci obejrzały prezentację i posłuchały różnych informacji o Japonii, a potem wzięły udział w małym quizie sprawdzającym wiedzę. Następnie podzieliłyśmy naszych młodszych gości na małe grupy i pomogłyśmy im zmagać się z podstawami sztuki origami. Dzieci wykonywały ozdobne pudełka i skaczące żabki.  

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  

 


 

Projekt Edukacyjny - Mistrzostwa Gimnazjum w PS Chłopców

 

 

mistrzostwa szkoy w ps 2015-16 2 20160225 1748659469

 

Temat: Organizacja zawodów sportowych.

Opiekun: p. Maros Smolak

Uczniowie: Patryk Greszta, Miłosz Piotrowski, Jakub Sawicki, Mateusz Hałasa, Karol Wojtyna, Maksymilian Ziemiński

 

 

 

9 lutego 2016 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum nr 4 w piłce siatkowej chłopców. Organizatorami tej imprezy byli uczniowie klasy 2a – Patryk Greszta, Miłosz Piotrowski, Jakub Sawicki, Mateusz Hałasa, Karol Wojtyna i Maksymilian Ziemiński, którzy pod opieką pana Maroša Smolaka zorganizowali te zawody w ramach projektu edukacyjnego. Drużyny prowadziły zaciekłą rywalizację o jak najlepsze miejsca. W meczu o 1 miejsce po bardzo emocjonującym meczu pierwszy zespół klasy 3A pokonał, z wynikiem 2:1 (25:18,16:25,17:15), pierwszy zespół klasy 2A, otrzymując tym samym tytuł Mistrza Szkoły. Równie emocjonujący okazał się mecz o 3 miejsce w którym to drugi zespół klasy 3A spotkał się z trzecim zespołem klasy 3A. Mecz zakończył się po tie-breaku . Wynik spotkania to 2:1 (25:22,21:25,16:14) na korzyść drugiego zespołu klasy 3A . ZDJĘCIA

Czytaj więcej: Gim Mistrz. Szkoły w PS chłopców